טיול לאיים הקנריים - 9 ימים - אל חגיגות הקורפוס כריסטי

טיול לאיים הקנריים - 9 ימים - אל חגיגות הקורפוס כריסטי

אירופה ואגן הים התיכון
9 ימים
8 לילות

מבתוליות געשית אל ספרדיות וגאווה, משרידי יערות וצאצאי ברברים אל מודרניות מקומית. האיים הקנריים נוצרו מפעילות טקטונית וגעשית, וממשיכים לייצר, אף בימים אלו, הרי געש ואיים נוספים, דבר שמזמין אותנו למעבדה גאולוגית חיה: נופים ייחודיים של הרי געש ומכתשים וולקנים, תופעות גיאולוגיות ונוף בראשיתי, מרחבים צחיחים וקווי חוף מרתקים. בנוסף, התשתית הגעשית ומיקום האיים המבודד, אך הלא-רחוק יחסית מחופי אירופה ואפריקה, השפיעו מאוד על היווצרות צמחייה אנדמית מעניינת, שלא נראית בשום מקום אחר בעולם. לא פלא ש-40% משטח האיים הוכרזו כשמורת טבע.
האיים המכונים "גן עדן באוקיינוס האטלנטי" שייכים מאז העידן הקולוניאלי לספרד, אך מיקומם ממערב לאפריקה השפיע תרבותית וניכר בציוריות ובצבעוניות של הבנייה, בעיצוב ובאמנות. בנוסף, זכה ארכיפלג האיים לביקורי חוקרים וסקרנים, אומות וכובשים, וכן ימאים בכל התקופות ובעיקר בתקופת התגליות, ואלו השאירו אחריהם השפעה גנטית ותרבותית.
בטיול זה נבקר בארבעה מתוך שבעת האיים המיושבים בארכיפלג: שלושה מהאיים המערביים (טנריף, לה פלמה ולה גומרה), הצעירים יותר, ואחד מהאיים המזרחיים (לנזרוטה) העתיקים.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - מדריד - טיסה אל לה פלמה

נצא בבוקר בטיסה למדריד וממנה נטוס לאי לה פלמה (La Palma) שבאיים הקנריים המערביים. עם נחיתתנו נחצה את עיר הבירה של האי, סנטה קרוז דה לה פלמה (St. Cruz de La Palma) ואף נצפה עליה מלמעלה. העיר, שנבנתה כבר ב- 1493 כמרכז מנהלי, סבלה מאסונות טבע שהחריבו חלקים ניכרים בה. מאה שנים לאחר שנוסדה היא זכתה לעדנה, כשניהלה את ייצוא קנה הסוכר אל אירופה. הנמל הפך אז לאחד מהנמלים החשובים ביותר של ספרד. נצא לסיור ברחובותיה היפים של הבירה.

לינה בלה פלמה.

יום 2 | לה פלמה - הר הגעש לה טבוריינטה

נצא צפונה אל לוע הר הגעש לה טבוריינטה (La Taburiente), לנקודת הנוף הגבוהה שבו, לוס מוצ'צ'וס (Roque de Los Muchachos), נחזה בקלדרה המיוחדת שלו אשר נפתחה לכיוון הים ויצרה מעין משפך ענק. נרד בדרך מתפתלת לכיוון החוף המערבי של האי דרך יערות אורן קנארי מרשימים. נעצור בטזרקורטה (Tazacorte)- עיירת חוף אופיינית ונינוחה ונטייל בה ובעיר לוס איאדוס דה ארידאן (Los Ilados de Aridane), עיר השוכנת בתוך מישורי בננות ואבוקדו- גידולים שהחליפו את קנה הסוכר במאה ה- 18. נטייל בסביבות פלאזה גלורייטה ולאחר הסיור נחזור למלון.

לינה בלה פלמה.

יום 3 | לה פלמה - טיסה אל טנריף - גווימאר - קנדלריה - חגיגות הקורפוס כריסטי ושטיחי הענק

בבוקר נחזור לנמל התעופה של לה פלמה לטיסה אל האי טנריף (Tenefire), שהוא המוכר והמתויר מבין האיים הקנריים. עם נחיתתנו ניסע אל הפירמידות והמוזיאון האתנוגרפי שבגווימאר (Guimar), ונעמוד על חיי התושבים המקוריים של האיים, על אמונותיהם, על מבני אבן ענקיים שהם הקימו, ועל הקשר שלהם לתרבויות עתיקות אחרות. נמשיך אל העיירה קנדלריה (Candaleria) עירה של פטרונית האיים שסחפה את המקומיים אל הנצרות הקתולית הספרדית האדוקה לאחר הכיבוש. נבקר בבזיליקה הקרויה על שמה, ובכיכר שבחזיתה הפונה אל האוקיינוס – שם ניצבים פסלי מנהיגי הקהילה. נחזור אל עיר הבירה כדי לצפות בחגיגות בכיכר ד'לה טרסיטז (Playa de las Teresitas) ואל לה אורוטבה (La Orotava) כדי לראות את שטיחי הענק של הקורפוס קריסטי, לבקר קצרות בעיר האליטה החברתית של האי העשיר מבין האיים, על מבני העץ שבה, מעוטרי המרפסות והפרחים, גנים המעוצבים במדרגות, כיכרות ורחבות ציבוריות מרוצפות. לשמוח ולעלוז עם ההמון המקומי.

לינה בטנריף.

יום 4 | טנריף - שיט אל האי לה גומרה - שיט אל האי טנריף

בבוקר נפליג לאי לה גומרה (La Gomera), בו שמוּרה של צמחייה נדירה, נופים פראיים, גאיות עמוקים ומחורצים, חקלאות טרסות ואלפי דקלים, הנטועים על מדרונות תלולים, שחולשים על עמקים ירוקים- כל אלה יוצרים יופי טבעי יוצא דופן. נטייל בין כפריו הציוריים של האי ובין הכרמים והמטעים, נעצור לתצפית מרהיבה ממצפה קרבונרס (Carbonaras Mirador). נלמד על מסורות עתיקות של דרי המערות, היוצרים כלי חרס ייחודיים ומתקשרים בשפת השריקות (סילבו) יוצאת הדופן, שהעניקה לאי את הכינוי "אי השורקים". נבקר בפארק הלאומי גאראחונאי (Garajonay National Park), אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בפארק שרדו יערות עתיקים, מהאחרונים שנותרו באירופה. נאכל ארוחת צהרים ונסיים בבירתו של האי, סאן סבסטיאן (San Sebastian de La Gomera) ונראה את המקום האחרון בו דרכה רגלו של קולומבוס על היבשה לפני שיצא למסעו הידוע לגילוי אמריקה ובשל כך מכונה "האי של כריסטופר קולומבוס".  לאחר הסיור נחזור בשייט לטנריף.

לינה בטנריף.

יום 5 | טנריף - איקוד דה לוס וינוס - גרצ'יקו - הר הגעש טיידה

היום נמשיך לכיוון מערב, עד לאיקוד דה לוס וינוס (Icod de Los Vinos), שבאזור גידול גפנים וייצור יינות. נעלה אל הגן בו גדל פיקוס השלוחות העצום בממדיו לצד עץ דרקון בן מאות שנים, אחד מהצמחים האנדמיים המאוד משונים: מאובן חי. נכיר את חוכמת הטבע המאפשר לעץ "כבד" ועתיק (עץ דרקון יכול לשרוד אלפי שנים!!!!) לחזק את עמוד שדרתו (הגזע) בטכניקות מתוחכמות וייחודיות. ניכנס ליקב ונטעם מן היינות המקומיים. נקנח בעיירת הדייגים גרצ'יקו (Garachico) היפיפייה, שנהרסה בזרם לבה ושוקמה. נטפס בדרך נוף מקסימה אל הר הטיידה ואל הפארק הלאומי המקיף אותו (Teide National Park), המתנשא בלב האי טנריף. במרכז הפארק בולט הר הגעש, הגבוה בהרי ספרד ובהרי האיים (3,718 מטרים מעל פני הים). ניסע אל פסגתו בנוף יפהפה, ונעצור לתצפיות עוצרות נשימה בנופים וולקניים מדהימים. נבקר ביערות בני מאות שנים שעל מדרונותיו, נצפה כיצד צצה הפסגה מתוך חגורת היער ונעטפת שלג בפסגותיה, נקיף את ההר ונחזה בתופעות מעניינות כמו פקקי געש, ונרד ממנו דרך מצפורי נוף.

לינה בטנריף.

יום 6 | טנריף - טיסה ללנזרוטה

בבוקר נצא לנמל התעופה של טנריף לטיסה אל האי לנזרוטה (Lanzarote),  "אי המדע הבדיוני". בזכות נופיו הייחודיים צולמו באי סצנות קולנועיות מוכרות מסרטיו של הבימאי הספרדי הנודע, פדרו אלמודובר. יש בו דיונות גדולות וכ- 200 לועות געשיות, ואף על פי שכמעט אין בו משקעים, גדלים בו ענבי יין הנחשבים מהמשובחים ביותר בעולם. טיולנו ינוע בין יופיו של הטבע המאוד פראי לבין יצירותיו האמנותיות של אמן מקומי ייחודי: סזאר מנריקֶה קברֵירָה (Cesar Manrike Cabrera). נבקר בגן הקקטוסים (Cactus Garden), המכיל כרחם את הקקטוסים שאסף בכל רחבי האי ובכל העולם, בכפר הריה (Haria), בו נקבר סזאר מנריקה לפי בקשתו, ובשתי יצירות מופת שלו- חמאוס דה אקווה (Jameos de Agua) וקואבו דה לוס וורדס (Cueva de Los Verdes)- שתיהן צינורות וולקניים שהוכשרו לביקור קהל, בהם "נגע" במכחולו!! נסיים את היום בתצפית מ-Mirador del Rio על האי לה גרסיוסה והאי אלגרנזה, האי הכי צפוני בין האיים הקנריים.

לינה בלנזרוטה.

יום 7 | הפארק הלאומי טימאנפאיה והטבע הבזלתי בדרום האי

היום נבקר בכפר יאיזה (Yaiza) בדרכנו אל הפארק הלאומי טימאנפאיה (Timanfaya), שבו כ- 100 לועות ומכתשים געשיים על פני כ- 50 קמ"ר. נחזה בתופעות הגעשיות, ניסע ונלך בתוכן ונבקר במוזיאון של הפארק (Museum of National Park). נמשיך לביקור בחוף המערבי של האי, שם נראה מכתשים ונקרות געשיות בהרבידרוס דה אקווה (Hervideros de Agua), לצד אגמים ירוקים וצוקים שחורים באל גולפו (El Golfo). נסיים את טיולנו בלה חוריה (La Geria)- אזור של גידול גפנים בדרך מיוחדת, המתגברת על בעיית הקרקע הבזלתית והיעדר מים, ומצמיחה ענבים מהטובים בעולם, מהם מייצרים יין איכותי.

לינה בלנזרוטה.

ימים 8-9 | לנזרוטה - טיסה למדריד - ת"א

היום נסיים את הטיול בביתו עד 1988 של סזאר מנריקה קברירה (Faundation Cesar Manrique). הבית ניצב כמונומנט למסר שלו: לשמר את היופי ולעצור את הקדמה. אחה"צ ניסע לנמל התעופה של לנזרוטה לטיסה חזרה למדריד וממנה חזרה לת"א. הגעה לת"א בבוקר היום ה- 9.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €230.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות וטיסות פנים: בחברות "איבריה" ו"בינטר אייר" כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגת דלוקס ומדרגה ראשונה בחדרים עם שירותים צמודים.
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לאורך כל הטיול, למעט ארוחת ערב במדריד. פלוס ארוחת צהריים אחת במסעדה באי לה גומרה.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים בהתאם לגודל הקבוצה. שייט מטנריף לאי לה גומרה וחזרה לטנריף.
 • כניסות לאתרים לפי התכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בארבעת האיים.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחה לאזור האיים הקנריים.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ לקראת הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך

מאת דניאל וקנין

טרק הוא טיול ייחודי מאחר והוא מתנהל במרחב שמשתנה כל הזמן. מזג האוויר, ידי האדם המקומי ותכנוני תשתיות לאומיות משפיעים ומשנים את המרחב הזה כל הזמן. לפני שיוצאים לטרק חשוב מאוד להתכונן כראוי ולדאוג למדריך מעודכן ואקטואלי.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח

מאת דודו אדרי

אם אתם אוהבים לטייל בעולם, להרגיש את הטבע, להגיע למקומות שאוטובוס תיירים רגיל אינו מגיע אליו ולהרגיש קצת את האדרנלין זורם בדם שלכם, זה הזמן לצאת לטיול ג'יפים בחו"ל. איך בוחרים את הטיול המתאים עבורכם? דודו אדרי, מנהל מחלקת טיולי הג'יפים שלנו, נותן כמה טיפים.
קרא עוד
מידע שימושי האיים הקנריים - טיול מאורגן לקנריים
מידע שימושי למטייל באיים הקנריים

מידע שימושי למטייל באיים הקנריים אודות מזג האוויר באיים, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עובדות מעניינות על האיים הקנריים
עובדות מעניינות שכדאי לדעת על האיים הקנריים

מאת ליאור עלמה וקסלר

לאיים הקנריים היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים את האיים ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עובדות מעניינות שכדאי לדעת על האיים הקנריים.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד
אתרים נבחרים באיים הקנריים
אתרים נבחרים באיים הקנריים

מאת ליאור עלמה וקסלר

איפה כדאי לבקר באיים הקנריים? לפניכם מידע על האיים השונים בארכיפלג הקנרי, מהאי הגעשי היפהפה לנזרוטה ועד האי המפורסם טנריף, המושך אליו כ-6 מליון תיירים מדי שנה. לכתבה המלאה היכנסו לאתר.
קרא עוד