טיול לאיים הקנריים - 9 ימים - נוף געשי, עיירות קטנות וכרמים עשירים
צילום: מולה יפה

טיול לאיים הקנריים - 9 ימים - נוף געשי, עיירות קטנות וכרמים עשירים

אירופה ואגן הים התיכון

מבתוליות געשית אל ספרדיות וגאווה, משרידי יערות וצאצאי ברברים אל מודרניות מקומית: 13 איים בארכיפלג הקנרי, 7 מהם מיושבים. האיים הקנריים (The Canary Islands) נוצרו מפעילות טקטונית וגעשית, וממשיכים לייצר, אף בימים אלו, הרי געש ואיים נוספים, דבר שמזמין אותנו למעבדה גאולוגית חיה: נופים ייחודיים של הרי געש ומכתשים וולקנים, תופעות גיאולוגיות ונוף בראשיתי, מרחבים צחיחים וקווי חוף מרתקים. בנוסף, התשתית הגעשית ומיקום האיים המבודד, אך הלא-רחוק יחסית מחופי אירופה ואפריקה, השפיעו מאוד על היווצרות צמחייה אנדמית מעניינת, שלא נראית בשום מקום אחר בעולם. לא פלא ש-40% משטח האיים הוכרזו כשמורת טבע.
האיים המכונים "גן עדן באוקיינוס האטלנטי" ו"איי המזל" שייכים מאז העידן הקולוניאלי לספרד, אך מיקומם ממערב לאפריקה השפיע תרבותית וניכר בציוריות ובצבעוניות של הבנייה, בעיצוב ובאמנות. בנוסף, זכה ארכיפלג האיים לביקורי חוקרים וסקרנים, אומות וכובשים, וכן ימאים בכל התקופות ובעיקר בתקופת התגליות: ואלו השאירו אחריהם השפעה גנטית ותרבותית.
בטיול נבקר ב- 4 איים מתוך 7 המיושבים: שלושה מהאיים המערביים (טנריף, לה פלמה ולה גומרה), הצעירים יותר, ואחד מהאיים המזרחיים (לנזרוטה) העתיקים.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - מדריד - לה פלמה

נטוס בבוקר למדריד ומשם ללה פלמה שבאיים הקנריים המערביים. עם נחיתתנו נחצה את עיר הבירה של האי, סנטה קרוז דה לה פלמה (Santa Cruz de La Palma) ואף נצפה עליה מלמעלה. העיר, שנבנתה כבר ב- 1493 כמרכז מנהלי, סבלה מאסונות טבע שהחריבו חלקים ניכרים בה. מאה שנים לאחר שנוסדה היא זכתה לעדנה כשניהלה את ייצוא קנה הסוכר אל אירופה. הנמל הפך אז לאחד מהנמלים החשובים ביותר של ספרד. נצא לסיור ברחובותיה היפים של הבירה.

לינה בלה פלמה.

יום 2 | לה פלמה - הר הגעש סאן אנטוניו

בבוקר נצא אל הר הגעש סאן אנטוניו (Vulcan de San Antonio), אחד משלושה לועות- געש שהתפרצו במאות האחרונות כתוצאה מתנועת הלוחות. נטייל אל הפסגה, כדי לחזות בקלדרה, נרד במורדות ההר לאורך זרם הלבה, ונראה תופעות גאולוגיות שונות ומשונות. לאחר הסיור ניסע ללוס איאדוס דה ארידאן (Los Ilados de Aridane), עיר השוכנת בתוך מישורי בננות ואבוקדו, גידולים שהחליפו את קנה- הסוכר במאה ה- 18. נחזור למלון.

לינה בלה פלמה.

יום 3 | לה פלמה - טנריף - הר הגעש טיידה

בבוקר ניסע לנמל התעופה של לה פלמה לטיסה אל טנריף (Tenefire), שהוא המוכר והמתויר מבין האיים הקנריים. עם נחיתתנו נבקר בפירמידות והמוזיאון האתנוגרפי שבגווימאר (Guimar), ונעמוד על חיי התושבים המקוריים של האיים, על אמונותיהם, על מבני אבן ענקיים שהם הקימו, ועל הקשר שלהם לתרבויות עתיקות אחרות. נמשיך אל העיירה קנדלריה (Candaleria) עירה של פטרונית האיים שסחפה את המקומיים אל הנצרות הקתולית הספרדית האדוקה לאחר הכיבוש. נבקר בבזיליקה הקרויה על שמה, ובכיכר שבחזיתה הפונה אל האוקיינוס, שם ניצבים פסלי מנהיגי הקהילה. נמשיך בדרך נוף מקסימה אל הר הטיידה ואל הפארק הלאומי המקיף אותו (Teide National Park), המתנשא בלב האי טנריף. במרכז הפארק בולט הר הגעש, הגבוה בהרי ספרד ובהרי האיים (3,718 מטרים מעל פני הים). ניסע אל פסגתו בנוף יפהפה, ונעצור לתצפיות בנופים וולקניים. נבקר ביערות בני מאות שנים שעל מדרונותיו, נצפה כיצד צצה הפסגה מתוך חגורת היער ונעטפת שלג בפסגותיה, נקיף את ההר ונחזה בתופעות מעניינות כמו פקקי געש, ונרד ממנו דרך מצפורי נוף.

לינה בטנריף.

יום 4 | לה אורוטבה - איקוד דה לוס וינוס

היום נבקר בעיר האליטה החברתית של האי העשיר מבין האיים, לה אורוטבה (La Orotava). נראה את הרובע העתיק, על מבני העץ שבו, מעוטרי המרפסות והפרחים, גנים המעוצבים במדרגות, כיכרות ורחבות ציבוריות מרוצפות, ואת האמנויות המקומיות. נמשיך לכיוון מערב עד לאיקוד דה לוס וינוס (Icod de Los Vinos) שבאזור גידול גפנים וייצור יינות. נעלה אל הגן בו גדל פיקוס השלוחות העצום בממדיו לצד עץ דרקון בן מאות שנים, אחד מהצמחים האנדמיים המאוד משונים: מאובן חי. נכיר את חוכמת הטבע המאפשר לעץ "כבד" ועתיק (עץ דרקון יכול לשרוד אלפי שנים!!!!) לחזק את עמוד שדרתו (הגזע) בטכניקות מתוחכמות וייחודיות.

לינה בטנריף.

יום 5 | טנריף - שייט לאי גומרה - שייט חזרה לטנריף

בבוקר נפליג לאי לה גומרה (La Gomera), בו שמוּרה של צמחייה נדירה, נופים פראיים, גאיות עמוקים ומחורצים, חקלאות טרסות ואלפי דקלים, הנטועים על מדרונות תלולים, שחולשים על עמקים ירוקים- כל אלה יוצרים יופי טבעי יוצא- דופן. נטייל בין כפריו הציוריים של האי ובין הכרמים והמטעים, נעצור לתצפית מרהיבה ממצפה קרבונרס (Carbonaras Mirador). נבקר באזור החקלאי בחווה חקלאית טיפוסית (La Hermiguera). נלמד על מסורות עתיקות של דרי המערות, היוצרים כלי חרס ייחודיים ומתקשרים בשפת השריקות (סילבו) יוצאת הדופן, שהעניקה לאי את הכינוי "אי השורקים". נבקר בפארק הלאומי גאראחונאי (Garajonay National Park), אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בפארק שרדו יערות עתיקים, מהאחרונים שנותרו באירופה. נאכל ארוחת צהרים ונסיים בבירתו של האי, סאן סבסטיאן (San Sebastian de La Gomera) ונראה את המקום האחרון בו דרכה רגלו של קולומבוס על היבשה לפני שיצא למסעו הידוע לגילוי אמריקה ובשל כך מכונה "האי של כריסטופר קולומבוס". לאחר הסיור נחזור בשייט לטנריף.

לינה בטנריף.

יום 6 | טנריף - לנזרוטה

בבוקר נצא לנמל התעופה של טנריף לטיסה אל האי לנזרוטה (Lanzarote),  "אי המדע הבדיוני". בזכות נופיו הייחודיים צולמו באי סצנות קולנועיות מוכרות מסרטיו של הבימאי הספרדי הנודע פדרו אלמודובר. יש בו דיונות גדולות וכ- 200 לועות געשיים, ואף על פי שכמעט אין בו משקעים, גדלים בו ענבי יין הנחשבים מהמשובחים ביותר בעולם. טיולנו ינוע בין יופיו של הטבע המאוד- פראי לבין יצירותיו האמנותיות של אמן מקומי ייחודי: סזאר מנריקֶה קברֵירָה (Cesar Manrike Cabrera). נראה את ביתו (Faundation Cesar Manrique) עד 1988, הניצב כמונומנט למסר שלו: לשמר את היופי ולעצור את הקדמה. נבקר בגן הקקטוסים (Cactus Garden), המכיל כרחם את הקקטוסים שאסף בכל רחבי האי ובכל העולם, נסייר בכפר הריה (Haria) בו נקבר סזאר מנריקה לפי בקשתו ונראה את Monumento al Campesino, המונומנט שהקדיש מנריקה לאיכרי האי, אנשי האדמה, אנשי בראשית, ובו מיקם מוזיאון לאומנות מקומית ומודרנית.

לינה בלנזרוטה

יום 7 | הר הגעש אל קוארבו - הפארק הלאומי טימאנפאיה

היום נבקר בכפר יאיזה (Yaiza) בדרכנו אל הר הגעש אל קוארבו (El Cuervo) ואל הפארק הלאומי טימאנפאיה (Timanfaya), שבו כ- 100 לועות ומכתשים געשיים על פני כ- 50 קמ"ר. נחזה בתופעות הגעשיות, ניסע ונלך בתוכן ונבקר במוזיאון של הפארק (Museum of National Park). נמשיך לביקור בחוף המערבי של האי, שם נראה מכתשים ונקרות געשיות בהרבידרוס דה אקווה (Hervideros de Agua), לצד אגמים ירוקים וצוקים שחורים באל גולפו (El Golfo).

לינה בלנזרוטה.

יום 8 | לנזרוטה - מדריד

בבוקר נערוך סיור קצר בעיירה פוארטו דל כרמן (Puerto del Carmen). לאחר הסיור ניסע לנמל התעופה של לנזרוטה לטיסה חזרה למדריד, אליה נגיע אחה"צ.
לינה בנמל התעופה של מדריד.

יום 9 | מדריד - ת"א

בבוקר נטוס חזרה ממדריד לת"א. הגעה לת"א אחה"צ.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
06/10/1714/10/17ארנון רומן€2,490€75€2,565
ארנון רומן
מדריך טיולי טבע וג'יפים, מדריך מוסמך בארץ וחובב טיולים מושבע. בוגר קורס מדריכי טיולים. בעל ניסיון עשיר בתחום ההדרכה, מדריך טיולים באירופה ומומחה גם באזור ניו זילנד ואוסטרליה. גר בעבר שלוש שנים בתורכיה, שם הוביל משלחות וטיולים. חובב צילום, אוהב ים, בעל רישיון סקיפר, רץ למרחקים...
טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €290.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות וטיסות פנים: בחברות "איבריה" ו"בינטר אייר" כמפורט בתכנית.
 • לינה: לה פלמה ובטנריף מלונות מדרגה ראשונה. בלנזרוטה מלון מדרגת דלוקס. במדריד מלון מדרגת תיירות טובה. 
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לאורך כל הטיול למעט ארוחת בוקר בלבד במדריד. פלוס ארוחת צהריים אחת באי לה גומרה.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים בהתאם לגודל הקבוצה. שייט מטנריף לאי לה גומרה וחזרה לטנריף.
 • כניסות לאתרים לפי התכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • הדרכה: מדריך מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחה לאזור האיים הקנריים.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ לקראת הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות (כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו').

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים באיים הקנריים
אתרים נבחרים באיים הקנריים

מאת ליאור עלמה וקסלר

איפה כדאי לבקר באיים הקנריים? לפניכם מידע על האיים השונים בארכיפלג הקנרי, מהאי הגעשי היפהפה לנזרוטה ועד האי המפורסם טנריף, המושך אליו כ-6 מליון תיירים מדי שנה. לכתבה המלאה היכנסו לאתר.
קרא עוד
מידע שימושי האיים הקנריים - טיול מאורגן לקנריים
מידע שימושי למטייל באיים הקנריים

מידע שימושי למטייל באיים הקנריים אודות מזג האוויר באיים, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח

מאת דודו אדרי

אם אתם אוהבים לטייל בעולם, להרגיש את הטבע, להגיע למקומות שאוטובוס תיירים רגיל אינו מגיע אליו ולהרגיש קצת את האדרנלין זורם בדם שלכם, זה הזמן לצאת לטיול ג'יפים בחו"ל. איך בוחרים את הטיול המתאים עבורכם? דודו אדרי, מנהל מחלקת טיולי הג'יפים שלנו, נותן כמה טיפים.
קרא עוד
עובדות מעניינות על האיים הקנריים
עובדות מעניינות שכדאי לדעת על האיים הקנריים

מאת ליאור עלמה וקסלר

לאיים הקנריים היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים את האיים ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עובדות מעניינות שכדאי לדעת על האיים הקנריים.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך

מאת דניאל וקנין

טרק הוא טיול ייחודי מאחר והוא מתנהל במרחב שמשתנה כל הזמן. מזג האוויר, ידי האדם המקומי ותכנוני תשתיות לאומיות משפיעים ומשנים את המרחב הזה כל הזמן. לפני שיוצאים לטרק חשוב מאוד להתכונן כראוי ולדאוג למדריך מעודכן ואקטואלי.
קרא עוד
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד