טיול לויאטנם וקמבודיה - 17 יום - קיסרות הדרקון הקטן וקיסרות שמתה בג'ונגל

טיול לויאטנם וקמבודיה - 17 יום - קיסרות הדרקון הקטן וקיסרות שמתה בג'ונגל

המזרח הרחוק
17 ימים
14 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב – בנגקוק - האנוי

המראה משדה התעופה בתל אביב דרך בנגקוק ונחיתה למחרת בהאנוי. העברה לבית המלון

יום 3 | האנוי

האנוי היא בירתה הקלאסית של ויטנאם, עיר יפהפייה ועשירה בבניינים רומנטיים מן התקופה הצרפתית.

כבעבר הרחוק גם היום, האנוי היא המרכז הפוליטי של ויטנאם. העיר משובצת גנים ומקדשים עתיקים, אגמים, שכונות של בעלי מלאכות, שווקי עתיקות, שדרות מטופחות, קריית ממשלה, מוזיאונים, בתי קפה ומסעדות מסורתיות ומודרניות.

נטייל בעיר, במאוזוליאום של הו צ'י מין, פגודת העמוד האחד, מקדש הספרות, שוק הפרחים, אגם החרב. עיר יפהפייה ועשירה בבניינים רומנטיים מן התקופה הצרפתית. ניסע בריקשות לסיור של שעה אל שוק שכונות בעלי המלאכה והרובע העתיק.
לינה בהאנוי

ימים 4-5 | סאפא והאזור

נסיעה בכביש החדש לסאפא. נבקר בכפרי שבטי ההרים, נטייל בין השדות וננסה להכיר את מנהגי המקומיים. ברכסי ההרים שמצפון לדלתת הנהר האדום, בואכה גבול סין ולאוס, מתגוררים כשבעים עמים ושבטים הרריים, המקיימים עד היום את אורחות חייהם ברוח המסורות השונות. בני כל עם ושבט לבושים בבגדים צבעוניים המיוחדים להם. לבד מעושר אנושי, הנוף שבו חיים עמי ההרים של ויטנאם הוא דרמטי ומיוחד: עמקים צרים, טרסות חקלאיות שהוכשרו על מדרונות תלולים, מעברי הרים מפותלים, נהרות צלולים ויערות מעורבים של במבו עם עצי מחט.

ב-2 הלילות הבאים נלון בסאפא, השוכנת בגובה 1,500 מטר, ומוקפת הרים בגבהים של עד 3,000 מטר וכפרים רבים. מהעיר נצא לסיורים באזור ולמפגשים עם השבטים המקומיים. נבקר בשוק המקומי בו אפשר לראות את בני השבטים השונים המגיעים באלפיהם, כל אחד עם תלבושתו המיוחדת.

*בימים אלו ניתן לשלב הליכה רגלית (תלוי מזג אוויר). לינה בסאפא

ימים 6-7 | סאפא - האנוי - נין בין וטאם קוק

*בלילה  של היום ה- 6 נחזור ברכבת להאנוי (לינה ברכבת בחדרים זוגיים).

עם ההגעה להאנוי – העברה למלון בעיר לארוחת בוקר והתרעננות.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באזורי הנוף הקרסטי המאפיין אזור זה. נצא לסיור בעיר הבירה העתיקה חואה לו (Hua Lu), ששרידיה המועטים נמצאים בעמק מרהיב ביופיו בינות לצוקי הקארסט הירוקים. משם נמשיך אל עבר טאם קוק  (Tam Coc), אליו נגיע בסירות. בתום הסיור העברה למלון.

יום 8 | האנוי - שייט בהאלונג

נצא בנסיעה דרך נופים כפריים ולאורך דלתת הנהר האדום, לאתר הנוף המפורסם ביותר בויטנאם – מפרץ האלונג (Halong) שפירוש שמו הוא "המקום שבו ירד הדרקון אל הים". לאחר ההגעה נצא לשיט מרהיב, בין צוקי הסלע המגיחים מהמים ונשוט למערת הנטיפים שבאזור. לינה בספינה

יום 9 | האנוי - קאנטו

נתעורר לבוקר קסום במפרץ האלונג ולאחריו נסיעה להאנוי ומשם נטוס לקאנטו. ניסע בין כפרים ושדות אורז מוצפים אל הדלתא של הנהר האדיר, דלתת המקונג, הנקראת בויטנאם תשעת זנבותיו של הדרקון. בדלתא נחשף לחיים על המים, לגידולים טרופיים, לתעלות הטובלות בירוק עז שיזכירו לכולנו סרטים ממלחמת ויטנאם. לינה בקאנטו

יום 10 | קאנטו - הו צ'י מין

בבוקר מוקדם נצא לשוק הצף של קאי רנג. לאחר הביקור בשוק נחזור לארוחת בוקר מפנקת במלון ונתחיל את דרכינו לכיוון סייגון. בדרכינו נשוט בתעלות, נבקר בסדנאות משפחתיות להכנת ממתקים מקומיים ונראה גידולים טרופיים שונים.

נמשיך בנסיעה על האוטוסטרדה החדשה שמחברת את הדלתא עם סייגון, עיר המסחר של ויטנאם.

הגעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות. לינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 11 | הו צ'י מין

סייגון הייתה בירת דרום ויטנאם עד 1975. כאשר צבאות הצפון ניצחו את צבאות הדרום לאחר הנסיגה האמריקאית, הם איחדו את המדינה ושמה של העיר שוּנה להו-צ'י-מין סיטי, על שמו של גיבור האומה. כיום היא אחת הערים המאוכלסות ביותר בעולם. הו-צ'י-מין סיטי היא הצומת ההיסטורי, הכלכלי והאנושי של הדלתא וסביבותיה. עושרה הקולוניאלי ועברה הסוער קמו לתחייה, כשממשלת וייטנאם התירה לה לחזור לכלכלה חופשית ולקיים קשר פתוח עם המערב.

יש בה תערובת של מרכזי עסקים ובילוי, בסגנון המערבי המשוחרר, לצד שווקים מזרחיים מסורתיים, עמוסי ריחות, צבעים, קולות והמוני אדם. נצא לביקור במוזיאון לזכר מלחמת ויטנאם, נבקר ברובע הסיני – איזור מסחר הומה אדם ומדהים בצבעוניותו, וברובע הקולוניאלי של העיר בהם קתדרלת נוטר דם ובית האופרה.

לינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 12 | מחילות קו-צ'י - מקדש קאו-דאי - חציית הגבול לפנום פן

ניסע לביקור במחילות קו-צ'י, ששימשו את הווייטקונג במלחמת וייטנאם. נמשיך לביקור במקדש הגדול טאי-נין, המקדש המרכזי של כת הקאו-דאי, הייחודית לווייטנאם, שהתפתחה במהלך שנות השלטון הקולוניאלי.

נסיעה של כשעה עד לגבול בין ויטנאם לקמבודיה. לאחר מעבר הגבול נתוודע לשוני הגדול בין שתי המדינות. אל מול השגשוג הכלכלי של ויטנאם – קמבודיה בשעון הקדמה עצר מלכת.

ניסע בין שדות האורז, נחצה את המקונג במעבורת ולאחר נסיעה של כשלוש שעות נגיע לפנום פן (Phnom-Pen), בירתה של קמבודיה. לינה בפנום פן

יום 13 | פנום פן - סיאם ריפ

נצא לסיור בבירה המתחדשת של הממלכה הקמבודית, על מפגש הנהרות הגדולים – מקונג, טונלה ובאסאק. כבכל קמבודיה, גם כאן ניכרים אותות מלחמת האזרחים הארוכה שהרסה את קמבודיה, בעיקר מבפנים. ארמון המלך, מקדש הכסף המפואר, המוזיאון הלאומי על אוספיו הנפלאים והרובע הקולוניאלי הצרפתי הישן – כל אלה הם כסות נוצצת לאמת העצובה, החיה ברחובותיה הצדדיים של העיר.

נמריא בטיסת צהריים לסיאם ריפ (Siem-Reap), הסמוכה לעיר המקדשים אנגקור.

מה שנותר מאימפריית הקמר (Khmer) הוא ארץ עצובה ושסועה ממלחמות. את זוועות הדמים שעברה קמבודיה בדור האחרון משקמים היום, ובפני העולם נפתחו אפשרויות לביקור בבירות הקמר – פנום-פן ואנגקור-תוֹם (Angkor-Thom). אנגקור תום ניטשה לפני כ-750 שנה, אחרי מאות שנים של פאר. משנטשו מלכי הקמר את עירם, הם הותירו בה חומות ושערים מפוסלים בדמויות אדם, מקדשי ענק, שהנודע בהם הוא אנגקור ואט, ובמות מונומנטליות, מגולפות. העיר נבלעה במעבה הג'ונגל, ומאז הגיעו אליה לראשונה האירופים לא חדלה מלהצית את דמיונו של העולם המערבי. היום נבקר בכמה ממקדשיה ונעמוד נדהמים מול העושר האנושי, הלפות בכבלי עוצמתו של הג'ונגל. לינה בסיאם ריפ

ימים 14-15 | מקדשי אנגקור

יומיים באתר מקדשי אנגקור, המופיע ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. נבקר בשער העיר, במקדש בא-יון, בטרסת הפילים, בטה-פרום, במקדש הגדול ביותר – אנגקור ואט ועוד.

לא רחוק מאנגקור משתרע אגם טונלה (Tonle-Sap) שמתכווץ או מתרחב בהתאם לעונת השנה. על גדתו ובלבו בנויים כפרים צפים וכפרי כלונסאות. נצפה באורח חייהם של אנשי האגם, נשוט בין תעלות הנהר המוליכות אליו כתמונות הלקוחות מתוך ספרי הרפתקאות.

בערב נצא לארוחת ערב עם מופע ריקודים מסורתי. לינה בסיאם ריפ

ימים 16-17 | סיאם ריפ - בנגקוק - ת"א

החדרים יעמדו לרשות הקבוצה לעזיבה מאוחרת.

בשעות אחר הצהריים נצא בטיסה לבנגקוק וממנה המשך טיסה לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
01/10/1717/10/17שרית מאייר$4,872$118$4,990בטיסות אל על | בסוכות
27/11/1714/12/17רנן הורקני18 יום במסלול הכולל את איזור דאלאת
18/12/1704/01/18יפורסם בהמשך18 יום במסלול הכולל את איזור דאלאת
08/01/1825/01/18יפורסם בהמשך18 יום במסלול הכולל את איזור דאלאת
שרית מאייר
מדריכת טיולים במדינות רבות בעולם ובארץ. ניסיון עתיר שנים והדרכה בלמעלה מ- 40 מדינות, גורמים לה לחייך כאשר היא חושבת על המטיילים הרבים שחזרו מאושרים הביתה לאחר שעזרה להם להגשים את חלומם. במהלך השנים הרחיבה אופקים ולמדה מקצוע נוסף - טכנאות שיניים, שאין ספק שהוא עוזר למטיילים...
רנן הורקני
מדריך ותיק למזרח אסיה (אינדונזיה, סין, יפן וארצות דרום-מזרח אסיה). מתמחה בפילוסופיה, אמנות וארכיאולוגיה, בדגש על אמנות סינית עכשווית. בוגר לימודי מנהל עסקים, פילוסופיה וכלכלה באוניברסיטה העברית, ולימודים במגמת עיצוב בבצלאל.
טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $990
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע,טיסות,מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

 

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית הטיול.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה ומעולה (או הטוב בנמצא בדרך אל סאפה).
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל תקופת הטיול, ובשייט להאלונג פנסיון מלא.
 • תחבורה: שייט ואוטובוס ממוזג בהעברות ובטיולים (מיניבוסים באזור סאפה וקמבודיה), רכבת לילה מסאפא להאנוי בתאים זוגיים ושירותים משותפים.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • פגישת תדרוך בארץ

מחיר הטיול אינו כולל

 • דרושות אשרות כניסה לויאטנם ולקמבודיה, לתשלום מראש בארץ: $65 עבור אשרה לויטנאם + $30 עבור אשרה לקמבודיה (לצורך קבלת הויזה יש להצטייד בשתי תמונות פספורט).
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • לתשומת לבכם: דרושים לפחות שלושה עמודים ריקים לחלוטין בדרכון.
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם

לויאטנם היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקמבודיה
מידע שימושי למטייל בקמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקמבודיה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בויאטנם
מידע שימושי למטייל בויאטנם

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בויאטנם אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בויאטנם
אתרים נבחרים בויאטנם

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בויאטנם? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בויאטנם, מהאנוי, עיר הבירה היפהפיה של ויאטנם ועד מחוז סאפה הצפוני, בו מתגוררים כשבעים עמים ושבטים הרריים, המקיימים עד היום את אורחות חייהם ברוח המסורות השונות.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לקמבודיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בקמבודיה
אתרים נבחרים בקמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקמבודיה? לפניכם מידע על מקדשי אנגקור המופלאים, הבנויים בליבו של הג'ונגל, ועל בירת קמבודיה, פנום פן.
קרא עוד