טיול נשים להודו - 15 יום - גומות החן של הודו הצפונית

טיול נשים להודו – 15 יום – גומות החן של הודו הצפונית

המזרח הרחוק
15 ימים

בשיתוף עם אסטה וסורנגה

סוד הקסם של הודו הצפונית יתגלה לנו שלב אחר שלב תוך התקדמות במסע, כשלנגד עיננו מתמזגים יופיו של הטבע עם נוף אנושי מרתק.
נתחיל את המסע בעיר אגרה המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית; ביניהן, הטאג' מאהל המפורסם. נמשיך משם לדלהי הבירה, החושפת שילוב מרתק בין העבר בן 3,000 השנה לבין צעידה דינמית בעידן המודרני. נבקר ברישיקש השוכנת לשפת הגנגס, עטויה באווירת קדושה ורוחניות, המושכת אליה עולי רגל מכל רחבי הודו. זאת ועוד: צ'אנדיגאר המפורסמת בארכיטקטורה המיוחדת שלה ומנאלי החבויה בינות רכסי ההימלאיה השלווים. נגיע גם לעיירה קטנה וירוקה המוקפת מטעי תה, לדהרמסלה בעלת הצביון הטיבטי ולאמריצר, המתגאה במקדש הזהב המרהיב.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - דלהי

נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד ביניים) ונגיע לדלהי למחרת.

יום 2 | דלהי - אגרה

נמסטה וברוכה הבאה להודו. מדלהי בה ננחת, נמשיך בנסיעה לאגרה. לאחר מנוחה בבית המלון נצא לבקר במבצר אגרה הבנוי מאבן חול אדומה ומוקף חומה אדירה. ממבצר זה, בו היה כלוא שאה ג'האן, הוא נהג להשקיף על הטאג' מאהאל ולהתרפק על זכרונותיו. ישנו מקום נוסף בעיר המזכיר את האלגנטיות של ימי העבר המפוארים; בחנות-מוזיאון נוכל לראות תכשיטים עתיקים שנענדו על ידי מלכים ומלכות ועבודות רקמה מרהיבות שיוצרו בטכניקת תלת-מימד ייחודית, שכמותן לא ניתן לראות באף מקום בעולם! ניפגש לשיחה מלב-אל-לב עם חברה מקומית, אשר באמצעות סיפורה האישי תחשוף אותנו למוסכמות החברתיות הנהוגות בתרבות ההודית כיום. הערב נתחיל להתוודע לחגיגת הטעמים והטקסטורות של הארוחה ההודית.

יום 3 | אגרה - דלהי

בשעות הבוקר נצא לחזות בטאג' מאהאל; אחוזת קבר מלכותית שבנה השליט שאה ג'האן לזכר אשתו האהובה. נצא בנסיעה לדלהי הבירה המהווה מרכז כלכלי ופוליטי חשוב. נחלוף על פני ראג'פאת- שדרה רחבה ומטופחת, שבקצה האחד שלה ניצב שער הודו ובקצה השני המתחם המרשים של בנייני הפרלמנט. ריקשות אופניים יובילו אותנו בסמטאות הקסומות של צ'אנדני צ'וק, הבזאר הססגוני בו מוצגים לראווה בדי סארי מרהיבים, אביזרי קישוט נוצצים וחרוזים מכל מיני גדלים וצורות. הערב נתארח בבית משפחה מקומית לקוקטייל פארטי חגיגי…

יום 4 | דלהי - רישיקש

נצא בנסיעה להארידוואר, העיר הסמוכה לרישיקש. בהארידוואר נבקר בגהאט המרכזית (גהאט – מדרגות היורדות לשפת הנהר) – לכאן מגיעים המוני מאמינים כדי לטבול במים הקדושים ולמרק את חטאיהם, בנקודה בה נחשב כוחו של הגנגס לגדול במיוחד.
העיר רישיקש נחשבת למרכז רוחני ידוע ולכן מושכת אליה תלמידים ומחפשי-דרך שונים מהודו ומרחבי העולם. העיר מציעה שילוב מנצח של אווירה מיוחדת ונוף מרהיב: גבעות ירוקות, נהר הגנגס שגשרים גדולים נמתחים בין גדותיו, אשראמים צבעוניים ליוגה ומדיטציה, רוח הנושבת בעמק וצלצול פעמוני המקדשים. בשעות הערב נחווה את השפעתה המשחררת של המדיטציה.

יום 5 | רישיקש

היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נוכל להתרענן במספר תרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי. נבקר באשראם שיבננדה, שהוקם ע"י סוואמי שיבננדה, אחד ממורי היוגה החשובים והמשפיעים בכל הזמנים. ברישיקש, מי הגנגס צלולים ושקטים יחסית. נצא לשייט על הגנגס ונוכל ליהנות מבריזה נעימה וממראה העיר הנושקת למים (מותנה בגובה המים). הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו לבזאר המקומי התוסס – בקצב אישי נוכל להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים המגיעים לכאן, להסתובב בין החנויות והדוכנים, או לשבת באחת מפינות השוק ולהתבונן בהתרחשות הצבעונית…
באשראם פראמאת ניקאטן נכיר חלק מפנתיאון האלים ההינדים באמצעות הפסלים הצבעוניים. לקראת ערב נצפה בטקס ה"גנגה ארטי" – מדי יום, לקראת שקיעה, מתקיים טקס ליד גדת הנהר, חוויה מיוחדת ומרהיבה במהלכה שרים שירי תפילה לאלים ולנהר, מדליקים לפידי אש ומשיטים נרות ופרחים על המים כמנחה.

יום 6 | רישיקש - צ'אנדיגר

נתנסה בשיעור יוגה נוסף, בטרם נמשיך לצ'אנדיגאר, היעד הבא. "הבה נקים עיר חדשה, סמל לחירותה של הודו, שאינה כבולה לעבר או למסורת…" כך נאם נהרו, ראש הממשלה הראשון של הודו כשהוחלט על הקמתה של העיר צ'אנדיגאר. האדריכל השוויצרי לה קורבוזיה התווה את התכנון הכללי ויצר עיר מסודרת, מאורגנת וירוקה. נבקר גם בגן הסלעים שנבנה מאבנים ופסולת שלאיש לא היה חפץ בהם. עם השנים התרחב הגן לאתר מטופח, מלא בפסלים מקסימים ורבי דמיון. העיר ידועה בשל רמת החיים הגבוהה בה ודוגמה מובהקת לכך הינה רובע הקניות בו נבקר; שדרה רחבה של חנויות המציעות סחורה מכל טוב.

יום 7 | צ'אנדיגר - מנאלי

נמשיך בנסיעה ונעבור למדינת הימאצ'ל פראדש, שמשמעות שמה היא "ארץ הפסגות המושלגות תמיד". בשעות הערב נגיע למנאלי, עיירה המוקפת ביערות עצי ארז ומטעי תפוחים, ושדרכה זורם נהר הביאס הצלול. האגדה מספרת על מבול גדול שהחריב את העולם ועל מאנו- ה"נוח" של ההינדים, אשר הגיע לכאן כדי ליצור מחדש חיים אנושיים. משמעות השם מנאלי הינה "ביתו של מאנו".

יום 8 | מנאלי

במנאלי העתיקה, הישוב המקורי שעדיין שומר על אופיו המסורתי, נבקר במקדש מאנו. בהמשך נצא לטרק (הליכה רגלית) כשברקע נופי ההימלאיה; פסגות מושלגות, מדרונות ירוקים ואוויר הרים צלול. נעבור בין בתי הכפריים, ניחשף לאורח חייהם ונוכל ליהנות מהשקט והרוגע השוררים באזור. בהמשך, באחת מנקודות החן שיקרו על דרכנו, נעצור לאתנחתא מדיטטיבית בליווי צלילי הטבע. בעיירת- הכפר ואשישט נבקר בבית המרחץ הציבורי הבנוי עץ ואבן, שילוב חומרים האופייני לבניית הבתים באזור. אל בריכת הרחצה זורמים מי מעיינות חמים וכאן נוכל ליהנות מטבילת רגליים מרגיעה. בזמן האישי, נוכל לסייר בין הבתים המיוחדים, לשוחח עם המקומיים ולקנות משפע התכשיטים, עבודות היד ואריגי הצמר המפורסמים של האזור. משפחה מקומית תארח אותנו הערב בביתה, למפגש מקרב לבבות ולארוחת ערב מסורתית.

יום 9 | מנאלי – עיירה קטנה

בתוך היער של מנאלי, נמצא את מקדש האדימבה מן המאה ה-16. זהו מבנה עץ בעל שלוש פגודות עטורות גילופים עדינים המתארים דמויות מסיפורים מיתולוגיים. בדרך הציורית ממנאלי ליעדנו הבא, נעצור לביקור בטירת נגאר העתיקה, ממנה נשקיף על הנוף המרהיב של העמק. נעצור גם בעיירה מאנדי ונבקר במקדש טרילוקנאת, המוקדש לאל שיווה. בהמשך נגיע לעיירה הקטנה, המוקפת מכל עבריה שדות תה ירוקים ונופים מרהיבים, ונלון בבית מלון ששימש כארמון הקיץ של משפחת המלוכה המקומית.

יום 10 | עיירה קטנה - מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

נצא להליכה רגלית קצרה באזור הכפר הסמוך, ניכנס לבתי המקומיים ונטיל בין מטעי התה. בהמשך נבקר במפעל מקומי ונלמד על תהליכי ייצור התה. בדרך לדהרמסלה, נעצור במכון נורבולינגקה, שתוכנן על-ידי אדריכל יפני. נסייר במתחם היפהפה בינות שבילים מעוצבים, צמחי במבוק ובריכות מים. ניכנס לכיתות השונות ונראה את האומנים השוקדים על הטכניקות הטיבטיות המסורתיות של גילוף, ציור, פיסול ורקמה. נסיעה קצרה תוביל אותנו למקלוד ג'אנג', העיירה המשמשת כמקום מושבה של הממשלה הטיבטית הגולה ושל הדלאי- לאמה, מנהיגה הכריזמטי. פליטים טיבטים רבים ממשיכים להגיע לכאן מאז שנות ה-60, כדי למצוא מקום מקלט פיזי ורוחני. רחובות צרים משובצים בגלימות הבורדו של נזירים ונזירות טיבטים, דגלי תפילה צבעוניים, רכס הרים מרשים מסביב – כל אלה משווים למקום אווירת קסם ייחודית.

יום 11 | מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

נבקר במנזר הנחשב לאתר הבודהיסטי החשוב בעיירה ובמוזיאון המציג את מאבקה של טיבט בכיבוש הסיני. ניפגש לשיחה מרתקת עם נזיר בודהיסטי ונשמע ממנו על אורח החיים ודרך המחשבה. נצא להליכה רגלית נעימה ביער סביב המתחם המקודש לבודהיסטים. בזמן האישי נוכל להסתובב בין החנויות, לשבת על גג אחת המסעדות עם כוס צ'אי מתוק וליהנות מהנוף הנהדר הנשקף סביב.

יום 12 | מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

נבקר בכפר הילדים הטיבטים המטופח, המשמש כבית ספר וכמקום מגורים לכ- 2,000 ילדים. ניסע אל אחת מנקודות הנוף היפות, משם רכסי ההימלאיה המושלגים נראים כבמרחק נגיעה. נצא לטיול הליכה בין הכפרים השומרים על מסורת ייחודית לתושבי ההרים, ובאזור בו הנזירים הטיבטים יוצאים להתבודדות. נגיע אל באגסו ודהראמקוט, שני כפרים ציוריים, החביבים על התרמילאים. נעצור לביקור בכפר אצל חברותינו אשר תספרנה לנו על אורח חייהן השומר על המסורת מחד וחשוף לתרבות המערב מאידך.

יום 13 | מקלוד גאנג' - אמריצר

נמשיך ליעד הבא במסע, העיר אמריצר המהווה מרכז למאמיני הדת הסיקית; דת אשר נהגתה במטרה לחבר את המיטב שבאיסלאם עם המיטב שבהינדואיזם. במעבר הגבול בין הודו לפקיסטאן, נצפה בטקס התיאטרלי והססגוני של קיפול הדגלים המתבצע בו זמנית משני צידי הגבול. קהל פטריוטי משני הצדדים לוקח חלק פעיל בטקס וקורא בהתלהבות קריאות עידוד. נבקר במקדש הזהב; בעל כיפה מזהב טהור ומוקף בריכת מים קדושים, בה טובלים המאמינים. נצפה בטקס הובלת הספר הקדוש למקום "לינת הלילה" שלו. יופיו של המקדש, אווירת השלווה ושירת כוהני הדת, הופכים את הביקור במקום לחוויה ייחודית.

יום 14 | אמריצר - תל אביב

נצא שוב לביקור במקדש הזהב על מנת לצפות ביופי המקום המתגלה גם לאור היום. נראה את חדר האוכל המשותף, המשרת מדי יום אלפי אנשים המקבלים כאן ארוחה ללא תשלום. נסייר בשוק המקומי ונוכל לרכוש מזכרות מהודו. לפני הפרידה מהודו נתקשט בעיטור חינה כמנהג המקום. בארוחה חגיגית נציין את סיום המסע ונצא לשדה התעופה. מאמריצר נצא בטיסה לדלהי, ומשם נמשיך בטיסה לארץ.

יום 15 | תל אביב

בשעות הבוקר נגיע חזרה לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
02/10/1716/10/17אוטי סמדר ליבנה$3,631$354$3,985יציאה מובטחת
16/11/1730/11/17סיגל גבע$3,631$354$3,985יציאה מובטחת
אוטי סמדר ליבנה
לסמדר סיפור אהבה ארוך ומתמשך עם המזרח הרחוק. שהתה בהודו כחמש שנים, במהלכן טיילה, למדה וחייתה במקומות שונים, מוכרים יותר ופחות. למדה ועדיין לומדת וחוקרת תרבויות ופילוסופיות המזרח הרחוק. מורה ליוגה ולמדיטציה, מדריכת טיולים מוסמכת להודו ולנפאל, טיילת בנשמתה. חיה בתל אביב.
סיגל גבע
מתמחה בהדרכת טיולים במרכז אסיה והקווקז, ומדריכה מזה 15 שנה מסעות אתגריים לנשים במסגרת 'מלכת המדבר'. מרצה, כותבת ומצלמת את מסעותיה בעולם. בגיל 24 טיילה שנה לבדה על גבי אופנוע באוסטרליה, ובעקבות מסעה כתבה ספר בשם 'סוף העולם שמאלה'. כמו כן כתבה למגזינים גיאוגרפיים. ערכה מסעות רבים...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • תוספת לחדר יחיד: $795
 • ייתכנו שינויים בסדר הביקורים, בהתאם ללו"ז הטיסות.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • שיעורים: יוגה, מדיטציה
 • מפגשים מאורגנים עם תושבים מקומיים כמפורט בתכנית: חברה באגרה, משפחה במנאלי, חברות מהכפר דהרמקוט, נזיר בודהיסטי, משפחה בדלהי.
 • שיט בגנגס.
 • טרק בטבע.
 • ביקור במפעל לייצור תה.
 • לינה במלון שהיה ארמון.
 • סיור ריקשות אופניים.
 • עיטור חינה אישי.
 • טיסות בינ"לּ + טיסת פנים: כמפורט בתכנית.
 • לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול) + 2 ארוחות צהרים.
 • תחבורה: כלי רכב מפנקים ומרווחים (דמויי ג'יפים. לנוחות מקסימלית – 3 נשים בג'יפ), ריקשות.
 • הדרכה: מדריכה מצוות החברה ומדריכים מקומיים.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית הטיול.
 • תשר: לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות.
 • אשרת כניסה להודו (ניתן להנפיק דרך משרדנו בעלות של 370 ש"ח).
 • נסיעות במסגרת הזמן האישי.
 • חיסונים.
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, השונים ממה שאנו מכירים. אנו ממליצות להגיע מוכנים לקבל בהבנה ובסבלנות שינויים שעלולים להיערך בתוכנית הטיול. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לכם חוויה מרתקת.
 • יש לקחת בחשבון שחלק מהנסיעות בין הערים הינן ארוכות.
 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית או למרפאת חיסונים, עד שבועיים לפני היציאה.
 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול.
 • קיום הטיול ומחירו מותנה במינימום משתתפים.
 • אשרת כניסה: על מנת להוציא ויזה להודו יש לוודא שהדרכון שברשותכם הוצא לפני יותר משנה. במידה ודרכונכם הוצא בשנה האחרונה, יש לצרף לבקשת הויזה גם את הדרכון הישן!
 • מומלץ לעיין בפרק תנאים כלליים (המופיע באתר האינטרנט)
הדפסה
רג'סטאן - ארץ הנסיכים
רג'סטאן - ארץ הנסיכים

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" - את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. איפה כדאי לבקר ברג'סטאן? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

להודו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו.
קרא עוד
הפסטיבלים של הודו
הפסטיבלים של הודו

מדי שנה נחגגים בהודו עשרות פסטיבלים שונים - מחגים דתיים ועד ירידים ססגוניים בהם סוחרים בגמלים ובפילים. אם אתם מתכננים טיול להודו, ריכזנו עבורכם מידע על כמה מן הפסטיבלים המרכזיים והמעניינים ביותר של הודו.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו - טיול מאורגן להודו
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו

מתכננים טיול להודו? כדאי לשקול ביקור גם בצפון-מזרח המדינה, אזור שנמצא מחוץ למסלולי התיירות השחוקים, אבל למבקר בו צפויה חוויה מפתיעה ומרתקת - נופי ההימלאיה האדירים, תרבות טיבטית ססגונית והעץ הקדוש תחתיו הפך הנסיך סידהרתא גווטאמה לבודהה, לפני יותר מ - 2500 שנה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצפון ומרכז הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באזור הצפון והמרכז, מחבל לדאק והרי ההימלאיה שבצפון, עד חבל רג'סטאן המלכותי וארמונות המהרג'ה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בהודו
מידע שימושי למטייל בהודו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בהודו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
טיול מאורגן להודו - אתרים נבחרים בדרום הודו
אתרים נבחרים בדרום הודו

איפה כדאי לבקר בדרום הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום הודו, מהעיר מומבאי המהווה את המרכז הכלכלי של הודו, דרך פונה, בה תוכלו למצוא את האשראם המפורסם של אושו, ועד כפרי הדייגים, הג'ונגלים הירוקים והחופים הלבנים של מדינת קראלה.
קרא עוד