טיול לטנזניה - 8 ימים - תחת שמי אפריקה: מסע ספארי בקמפינג

טיול לטנזניה - 8 ימים - תחת שמי אפריקה: מסע ספארי בקמפינג

אפריקה
8 ימים
7 לילות

טיול לטנזניה הוא תמיד חוויה מרגשת: נופי הסוואנה הנמתחים מאופק אל אופק, העושר ומגוון בעלי החיים, הקירבה שלנו אליהם, החיבור אל הטבע – ממש בלתי ניתן לתאר את עוצמת החוויה. טיול קמפינג בטנזניה לוקח את כל זה צעד אחד קדימה: לינה בשטח באפריקה היא רפרטואר שלם של קולות ותחושות שקשה לתאר במילים – אריה שואג בלילה (שגם אם הוא נמצא במרחק קילומטרים, זה נשמע כאילו הוא ממש מחוץ לאוהל), לצאת מהאוהל בבוקר ולראות אימפלה, או בבון, במרחק מטרים ספורים מאיתנו, אפילו ללכת לשירותים בלילה מתחת לשמיים זרועי כוכבים.
טיול קמפינג באפריקה לא מתאים לכל אחד, במיוחד לא לאוהבי נוחות, או לפחדנים, אבל מי שיצטרף לטיול כזה, מובטחת לו חווית-חיים.

הטיול יערך במשאית ספארי מיוחדת, מרווחת וחדישה והלינה תהיה באתרי קמפינג מסודרים  עם מקלחות (מים קרים) ושירותים. מדי ערב נקים את האוהלים בעת שהטבח המלווה אותנו מכין עבורנו את הארוחות. ההדרכה בטיול זה באנגלית – על ידי נהג/מדריך מאוד מנוסה.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - קילימנג'רו - שמורת טרנגירה

נצא בשעות הבוקר המאוד מוקדמות בטיסה ישירה לשדה התעופה קילימנג'רו, שבצפון טנזניה. לאחר השלמת הליכי ההגירה והמכס נצא מערבה לסיור בשמורת טרנגירה, המשתרעת על שטח גדול בצפון טנזניה מדרום מזרח לאגם מניארה. בשמורה הגדולה יש מגוון גדול של בתי גידול באזורים גבעיים ומישוריים לסירוגין – סוואנות פתוחות, עמק נהר, ביצות עונתיות, יערות של באובבים ויערות שיטים. לפני עונת הגשמים נודדים בשמורה עדרים גדולים של צבאים, זברות וג'ירפות. טרנגירה היא אחד המקומות האחרונים שבהם יכולים בעלי חיים אלה למצוא עשב ירוק לפני הגשמים ובה מתקיימת אוכלוסיית הפילים הצפופה ביותר בטנזניה. הטורפים הבולטים בשמורה הם אריות, נמרים, צבועים ועופות דורסים..שמורת טרנגירה נחשבת למקום שבו מקנן המספר הגדול ביותר בעולם של מיני עופות. נמנו כאן יותר מ-300 מיני עופות שונים.

יום 2 | שמורת אגם מניארה

לאחר ארוחת בוקר ניסע דרך כפרים קטנים, בדרך יפיפיה, אל הבקע הסורי-אפריקאי (Rift-Valley) לשמורת אגם מניארה (Manyara) . שמורת אגם מניארה היא שמורה הקטנה (325 קמ"ר), הנמצאת למרגלות מצוק, מגוונת ביותר (בעיקר בעולם הציפורים שבה) והיא אחד המקומות הבודדים בעולם בהם אנו עשויים לראות אריות מטפסים על עצים (התופעה ידועה בקנה מידה גדול גם בשמורת המלכה אליזבט באוגנדה, ובקנה מידה קטן בשמורות אחרות במזרח אפריקה, אם כי היום ניתן לראות תופעה זו גם בסרנגטי). השמורה מציעה גם נופים דרמטיים, נקודות תצפית רבות על האגם ובריכות היפופוטמים שבצידן ציפורי מים.

ימים 3-5 | אל שמורת סרנגטי - הערבות אין-סופיות

נחצה הבוקר את רמות הנגורונגורו המרשימות וניסע אל שמורת הסרנגטי היא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם  והשנייה בגודלה בטנזניה. בשלושת הימים הבאים ניסע במישורים המתגלגלים ללא סוף, נחצה יחידות צומח מגוונות, נתחקה אחר בעלי החיים, ובסופו של כל יום מרתק, נגיע אל אתר הקמפינג בלב השמורה, ונאזין לקולות הלילה הרוחשים סביבנו.

יום 6 | חזרה אל רמות נגורונגורו - עמק אולדובי (מוצא האדם הקדמון)

נשלים את סיורנו בשמורת הסרנגטי ונצא חזרה מזרחה לעבר קלדרת נגורונגורו. לקראת ערב נגיע אל אתר הקמפינג שלנו ממנו נשקף נוף נהדר של מכתס הנגורונגורו והאגם שבתווכו.

יום 7 | לוע הנגורונגורו

בשעות הבוקר נרד לתוך הלוע המפורסם של הנגורונגורו. אגם סודה, נחלים, ביצות, סוואנות פתוחות, חורש, יער שיטים ויער גשם הררי – כל אלה סגורים בין קירותיו התלולים של המכתש. בתוך המכתש הגעשי המושלם הזה, כמו בתיבת נוח התנ"כית, שוכנים כ-25,000 בעלי חיים גדולים, המייצגים חתך של רוב בתי הגידול ומיני בעלי החיים הקיימים במזרח אפריקה.

אחר הצהריים נחזור אל הקמפינג ללינה  לארוחת ערב.

יום 8 | שבט המסאים - ארושה - טיסת לילה לתל אביב

נתקדם לקראת סיום מסענו, וגם במנהרת הזמן, נעצור לביקור בכפר של בני שבט המסאים – רועי בקר ששומרים על אורח החיים המסורתי. נתוודע אל אורח חייהם, צורת המגורים המיוחדת ואופן השתלבותם במערכת האקולוגית. נחזור אל העיר ארושה ובשעות אחר הצהרים המאוחרות,  ניסע לשדה התעופה לטיסה ישירה לתל אביב. נחיתה בת"א ביום ה- 9.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.
למידע על כל הטיולים לטנזניה וטיולי ספארי נוספים לחצו כאן

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל באוהל זוגי.
 • המחיר למינימום 10 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

 

מחיר הטיול כולל

 • טיסות צ'רטר ישירות לטנזניה במסלול תל-אביב- קילימנג'רו- תל אביב.
 • לינה: באוהלים זוגיים מרווחים, כולל כל ציוד הקמפינג (מלבד שקי שינה) (הקמת האוהלים תיעשה על ידי המטיילים).
 • כלכלה: שלוש ארוחות ביום במשך כל הטיול- החל מארוחת הבוקר הראשונה ועד ארוחת הצהרים האחרונה (כולל)- הארוחות יוכנו על ידי צוות של 2 מקומיים (טבח ועוזר טבח).
 • הטיול מתבצע בקבוצה קטנה (מקסימום 16 מטיילים בקבוצה) מספר המקומות מוגבל!
 • בקבוקי מים מינרלים ברכב במשך כל הטיול.
 • תחבורה: משאית ספארי 4X4 מיוחדת המותאמת לנסיעה במרחבים אלה (מקסימום 16 מטיילים)
 • נהג/מדריךמקצועי ומנוסה דובר אנגלית צמוד בכל ימי הטיול.
 • ביקור בכפר מסאי.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.
 • מפת טנזניה
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה לטנזניה (50$- מונפקת עם הנחיתה בשדה התעופה של הקילימנג'רו)
 • תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל (נהג/מדריך, טבחים מקומיים וכו') (המלצה- כ- 50 $ לכל מטייל)
 • ביטוח אישי וביטוח מטען.
 • סיורים מעבר למפורט בתכנית.
 • הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, רכישת מזכרות וכדומה).

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הלינה בטיול היא בקמפינג ובתנאי שטח, באוהלים זוגיים (על גבי מזרונים). את הטיול מלווה נהג/מדריך דובר אנגלית מאוד מנוסה ובעל ידע נרחב, בנוסף לצוות בן שני מקומיים הטורחים על הכנת האוכל.
 • אשרת כניסה לטנזניה: מתקבלת בגבול, עם הנחיתה.
הדפסה
המסע הגדול בעולם
המסע הגדול בעולם

מאת החברה הגיאוגרפית

הנדידה הגדולה היא המסע הפנטסטי ביותר בעולם. זהו חלומם של חובבי הטבע, בעלי החיים והמסעות. הצפייה בנדידה הגדולה היא מסוג החוויות שעושים פעם בחיים וזוכרים לתמיד. על מה כל המהומה? אתם מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
לחיות עם השימפנזים - עשר עובדות מעניינות על ג'יין גודול
לחיות עם השימפנזים - עשר עובדות מעניינות על ג'יין גודול

מאת החברה הגיאוגרפית

ג'יין גודול היא המומחית הגדולה ביותר בעולם בכל הנוגע לשימפנזים. מעבר לתרומות הרבות שתורמת גודול למדע ולאיכות הסביבה, היא מנהלת חיים מרתקים ויוצאי דופן. הנה 10 עובדות מרתקות על ג'יין גודול.
קרא עוד
אתרים נבחרים בטנזניה
אתרים נבחרים בטנזניה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בטנזניה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בטנזניה, מהמישורים האינסופיים של שמורת סרנגטי ועד זנזיבר שטופת השמש.
קרא עוד
טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על זנזיבר
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על זנזיבר

מאת מי-טל גבינג

איי זנזיבר שלחופי אפריקה הם יעד מושלם לנופש אקזוטי קסום - ים בצבע טורקיז, חופים לבנים, עצי קוקוס גבוהים ולחובבי הצלילה - עושר אדיר של בע"ח מתחת למים. היכנסו וגלו עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על זנזיבר.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בטנזניה
מידע שימושי למטייל בטנזניה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בטנזניה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
זנזיבר - גן העדן של מזרח אפריקה
זנזיבר - גן העדן של מזרח אפריקה

מאת גיורא (גיגי) לוין

זנזיבר היא גן עדן למטיילים, הרפתקנים, צוללנים והיסטוריונים, ולכל החפץ בחופשה מסוג שונה. ביקור בצפון האי הוא מסע בוטני מרתק במטעי התבלינים האקזוטיים; סיור בעיר האבן הינו מסע מרתק אל ההיסטוריה של מזרח אפריקה; חופי הזהב עטורי דקלי הקוקוס מהווים תפאורה מושלמת לחופשה ואילו מתחת לפני המים – עולם עשיר וססגוני.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על טנזניה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על טנזניה

מאת החברה הגיאוגרפית

לטנזניה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על טנזניה.
קרא עוד