טיול לקובה, פנמה סיטי, קוסטה ריקה וגואטמלה - 23 יום - מהתרבות הקאריבית אל תרבות המאיה
צילום: גדי קבלו

טיול לקובה, פנמה סיטי, קוסטה ריקה וגואטמלה - 23 יום - מהתרבות הקאריבית אל תרבות המאיה

מרכז אמריקה
23 ימים
21 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - מדריד - הגעה להוואנה

נצא בטיסת בוקר מהארץ להוואנה (דרך מדריד). הוואנה בירת קובה, נוסדה לפני כ- 500 שנה זמן קצר אחרי גילוי אמריקה. לפני המהפכה של פידל קסטרו העיר נחשבה לעיר תענוגות, אך מפאת חוסר משאבים חזותה ואופייה נותרו כמעט ללא שינוי.

עם ההגעה ניסע אל המלון.

לינה בהוואנה

יום 2 | עמק ויניאלס

היום נצא לכיוון העמק הפורה של ויניאלס מערבית להוואנה. ויניאלס היא עיירה מקסימה שממוקמת באחד האזורים היפים ביותר בקובה – מחוז פינאר דל ריו.  נטייל בכפרים ובעמק הפורה של ויניאלס, הכול טובל בירוק, מלא במשתלות טבק, מטעי בננות, הרים סלעיים ומישורים ירוקים. זהו המקום הטוב ביותר לגידול טבק ונבקר גם במפעל סיגרים וגם בשדה של גידולי הטבק. באזור הזה על פי המקומיים והתיירים אפשר למצוא את הטבק הטוב ביותר בקובה. בהמשך נהנה מארוחת צהריים ומשם נמשיך לביקור במערה האינדיאנית המפורסמת שם נחזה בציור הקיר שגובהו מגיע ל-80 מטרים. לקראת ערב, נשוב אל הוואנה.

יום 3 | הוואנה

היום נצא ליום טיול בעיר הקולוניאלית והמודרנית של הוואנה, נהלך ברחובות על שלל בניינה המיוחדים, נבקר בפלאזות (הכיכרות) המפורסמות, נבקר במוזיאון Capitanes Generales וגם במוזיאון Maqueta de la Habana Vieja המציג שחזור של המרכז ההיסטורי של העיר. בערב נהנה מסיבוב במכוניות עתיקות (לא בנהיגה עצמית)  אחד מסמליה של קובה.

לינה בהוואנה

יום 4 | הוואנה - סיינפואגוס - טרינידד

היום ניסע אל פלאיה גירון (Giron) או בשמה היותר ידוע מפרץ החזירים שם התרחשה הפלישה המפורסמת. ב1961, כשנתיים לאחר תפיסת השלטון במדינה על ידי פידל קסטרו, ניסו גולים קובניים שאומנו על ידי ה CIA, לפלוש לקובה, מתוך כוונה למוטט את השלטון החדש.  ניסיון ההפיכה נכשל ופידל קסטרו שנלחם בגולים, רק הוסיף למעמדו ויוקרתו. נבקר במקום במוזיאון המתאר את הפשיטה. משם נמשיך אל העיר סינפואגוס (Cienfuegos) אשר יש המכנים אותה "פנינת הדרום" . זוהי עיר נמל הנחשבת לעיר מטופחת ויפה, עם ההגעה, נבקר באתריה המרשימים.

בהמשך היום נגיע אל טרינידד, עיר במחוז סנקטי ספיריטוס במרכז קובה. העיר נחשבת אתר מורשת עולמי מאז 1998.

לינה בטרינידד

יום 5 | טרינידד

היום נהנה מיום טיול בעיר המשופעת במבנים מהמאות ה-18 וה-19 שרובם משמשים כמוזיאונים. נהלך ברחובות, נבקר  בפלאסה מיור שם נבקר בכנסיית הרובע,  נמשיך אל מוזיאון הארכיטקטורה הקולוניאלית ובמוזיאון הסנטריה. בהמשך היום ניסע לביקור בעמק הסוכר (מרחק של כ12 ק"מ מהעיר), נראה את הנוף המשקיף על העיר ונבין את חשיבותו של האזור.

בערב נצא לבלות ולרקוד במועדון 'קאסה דל לה טרובה'

לינה בטרינידד באחד ממלונות החוף ב Peninsula de Ancon

יום 6 | טרינידד - סנטה קלרה - ואראדרו

היום ניסע אל העיר הגדולה סנטה קלרה, בה הוכרע גורל המהפכה הקובנית לאחר הניצחון החשוב של צ'ה גווארה בקרב

ב-  1959. נבקר באתר המאוזוליאום שבנה פידל קאסטרו לכבוד צ'ה גווארה, כאשר העלה את עצמותיו מבוליביה בשנת 1997. משם נמשיך אל עיירת הנופש ואראדרו. נהנה ממלון מפנק באווירה קאריבית מענגת.

לינה בואראדרו

יום 7 | טיול ברכבי 4*4 באזור ואראדרו

היום נהנה מטיול ברכבי 4*4 כשנצא לחקור את החוף הצפוני של האזור. ניסע בשבילי עפר, נראה את שדות קנה הסוכר והחוות המקומיות, נגיע לשנרקול חוויתי ב'פלאיה קוראל' ונקנח בארוחת צהריים קובנית טיפוסית. אחר הצהריים נהנה מזמן חופשי של שמש ושחייה במי הים  הקריסטלים  של האזור. אחר הצהריים המאוחרות נחזור אל המלון. *** הנסיעה בג'יפים היא בנהיגה עצמית. חובה להביא רשיון נהיגה.

לינה בואראדרו

יום 8 | ואראדרו - הוואנה

בוקר חופשי בחוף הקאריבי (עד שעת הצ'ק אאוט). אח"כ ניפרד מואראדרו ונצא בנסיעה חזרה אל הוואנה. עם ההגעה נצא לבר המקומי המפורסם La Terraza ללגום קוקטייל ומקומי ומשם נמשיך לביקור במבצר המפורסם של הוואנה.

בערב נצא לבלות במועדון הג'ז La Zorra y el Cuervo.

לינה בהוואנה

יום 9 | הוואנה - פנמה סיטי

היום נבלה שעות אחרונות בקובה ונצא להשלים את הסיורים בעיר… בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס פנמה סיטי, בירתה של פנמה. העיר נבנתה ב- 1519 ע"י הספרדים וזכתה לתואר 'העיר הקבועה הראשונה בחוף הפסיפי. נמל העיר מהווה ומשמש כאחד הנמלים החשובים ביבשת. עם ההגעה, ניסע אל המלון.

לינה בפנמה סיטי

יום 10 | פנמה סיטי

היום נצא ליום סיור בעיר, נבקר ברובע הקולוניאלי קסקו וייחו (Casco Viejo) החוזר לתפוס את מקומו כאחד המוקדים המעניינים ביותר בפנמה סיטי. נמשיך לכיכר צרפת, לתצפית על העיר המודרנית מלאת גורדי השחקים.

ניסע גם לבקר בתאי הציפה 'מירפלורס' שעל תעלת פנמה. זהו פלא הנדסי מאין כמוהו שבו הספינות יורדות כ-15 מטרים במפלס המים.

לינה בפנמה סיטי

יום 11 | פנמה סיטי - סן חוזה - אל לה פס ופואס - שמורת ארנל

מוקדם בבוקר ניפרד מפנמה ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל סן חוזה בירת קוסטה ריקה. עם ההגעה נצא בנסיעה צפונה דרך אזורים כפריים- חקלאיים לאזור הר הגעש ארנל והאגמים סביבו. בדרך נבקר בהר הגעש פואס שמספק את אחד המראות היפים במרכז אמריקה, בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ נמצאים גייזרים מהגדולים בעולם.  נמשיך אל שמורת גני לה-פז , בגנים ניתן למצוא חמישה מפלים, יער עננים ויער גשם, 40 מינים של ציפורים, טוקאן , קופים, זוהי חגיגה אמיתית של הטבע. בסוף היום נגיע ללינה באזור שמורת הטבע ארנל.

לינה באזור הר הגעש ארנל

יום 12 | שמורת ארנל

אזור הר הגעש ארנל Arenal) ) הוא אזור פראי ומגוון, זוהי שמורה שמכילה כמחצית ממיני עולם החי של קוסטה ריקה. מרכז השמורה הוא הר הגעש שהיה פעיל שנים ארוכות. נבקר בשמורת ארנל, נראה מגוון גדול של ציפורים ובעלי חיים ונהנה להלך בשבילי השמורה. לאחר מכן, נבקר במפלי פורטונה השוצפים, זרם המים נופל מגובה של 70 מטרים ואפשר לרדת לתוך המפלים או לרחוץ לרגלי המפל.  בערב נהנה מטבילה במעיינות מים חמים הייחודיים לאזור.

לינה באזור הר הגעש ארנל

יום 13 | ארנל - מונטה ורדה

היום ניסע מארנל אל שמורת יער העננים מונטה ורדה  (Monteverde Cloud  Forest) זוהי "ארץ פעילות הטבע הבלתי מוגבלת" ורבים ימצאו שזה שיאו של הטיול בקוסטה ריקה. שמורת יער העננים נמצאת על רכס הררי וטרופי , וניתן לראות בה מאות פרפרים, מגוון גדול של ציפורים, קופים, עצלנים ועוד. עם ההגעה נצא לטיול על מערכת גשרים תלויים בשבילי היער בין צמחיה עבותה, בה מסתתרים ומקננים מינים רבים של ציפורים (אם יתמזל מזלנו , נצפה בקצאל – העוף המזוהה עם מרכז אמריקה). מאוחר יותר נצא לטיול לילי בשמורה העשירה בחי וצומח. נוכל לראות ובעיקר להקשיב לרחשי בעלי החיים המתעוררים לחיים בלילה. *** למעוניינים פעילות אומגות בין צמרות העצים (Canopy) תתאפשר במקום בתשלום נוסף .

לינה במונטה ורדה

יום 14 | מונטה ורדה - חאקו

היום נהנה מטיול בשמורת הטבע של מונטה ורדה, נהלך ברגל ביער העננים ונבקר בחוות צפרדעים בה נוכל ללמוד על המינים השונים והמיוחדים. אחרי הביקור ניסע אל חאקו ללינה.  חאקו היא עיר קטנה ומפותחת הממוקמת מספר ק"מ מחוף פלאיה הרמוזה היפיפה. החוף מפורסם בעיקר בזכות הגולשים הרבים שמגיעים אליו.

לינה בחאקו

יום 15 | שמורת הטבע במנואל אנטוניו ושייט בקטמרן

הבוקר נבקר בפארק הלאומי של מנואל אנטוניו, בין עצי היער במשורה פוגשים קופים ממינים שונים ובעיקר את קופי הקפוצ'ין לבני הפנים, קופי סנאי, איגואנות גדולות  ולמעלה מ-350 מינים שונים של ציפורים.  בהמשך היום נהנה משייט חוויתי בקטמרן (השייט הוא ציבורי מאורגן ואינו פרטי) במפרץ של מנואל אנטוניו. נהנה מחופי הים הנהדרים ,האיים הקטנים, שלווה ו- Pura Vida!

לינה בחאקו

יום 16 | חאקו

יום חופשי להנות ממתקני המלון וחוף הים והרבה מנוחה…

לינה בחאקו

יום 17 | נהר הטרקולס – חזרה אל סן חוזה - טיסה אל גואטמלה סיטי

הבוקר ניסע לביקור בנהר 'טרקולס', שם נצא לשייט לראות את התנינים החיים במקום… משם נמשיך לביקור בעגלת הקפה המפורסמת ב Sarchi. אחרי הביקור ניסע אל שדה התעופה בסן חוזה ונטוס אל גואטמלה. עם ההגעה בשעות הערב, ניסע אל המלון בגואטמלה סיטי ללינה.

לינה בגואטמלה סיטי

יום 18 | אל הכפרים על אגם אטיטלן

היום ניסע אל אגם אטיטלן , זהו ללא ספק מהיפים ביותר באגמי יבשת אמריקה, צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש. עם ההגעה, נצא בשיט אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן, נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. משם נמשיך אל הכפר הציורי סן חואן, שם נראה את הסמטאות הקטנות, הגלריות ואורח חייהם של המקומיים.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 19 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו, השוק של סולולה וסנטה קתרינה

היום ניסע אל העיירה צ'יצ'יקסטננגו, שם מתקיים בימי חמישי השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה.  נהלך בין הדוכנים של האריגים הצבעוניים, דוכני הפירות והירקות, ועוד ועוד… נבקר בכנסיית סנטו-תומס שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית ונראה  את הבאים ליום השוק, עורכים את טקסיהם הפרטיים. אח"כ ניסע אל הכפר הציורי סולולה, "בירת המחוז", שם מתקיים שוק אותנטי וחביב של דוכני ירקות ופרות, דברי אומנות . במידה ויהיה זמן נקנח בכפר סנטה קתרינה שם נוכל לראות את נשות המקום אורגות את הוויפילים (בגדי המקומיים).

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 20 | אל אנטיגואה

היום נצא בנסיעה אל אנטיגואה, זוהי אחת הערים הקולוניאליות היפות באמריקה הלטינית שהיתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב- 1,773. אנטיגואה ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000  מ' מעל פני הים. התפרצויות הרי הגעש ורעשי האדמה החריבו את העיר ואת כפרי הסביבה פעמים אחדות בעבר. עם הגעה, נצא לביקור בעיר שם נראה את הסמטאות הציוריות, נטייל בין כנסיות ומנזרים, חצרות וכיכרות, גלריות וחנויות כולם כאילו נלקחו ממאה אחרת. במהלך היום ניסע גם לביקור בחוות קפה מקומית שם הקים בעלי המקום מוזיאון מוזיקה ייחודי.

לינה במרכז אנטיגואה

יום 21 | אנטיגואה והר הגעש פקאייה

הבוקר נצא לטיול אל הר הגעש פקאייה. ההר מתנשא לגובה של 2,552 מטרים מעל פני הים, והוא חלק מהקשת הגעשית של אמריקה המרכזית. זהו אחד ההרים הפעילים במרכז אמריקה וקרבתו לאנטיגואה הפכה אותו למקום מבוקש ואטרקטיבי מבחינה תיירותית. נטפס על ההר (למעוניינים ניתן יהיה להעזר בסוסים בעלייה), ושם נוכל לראות את תצורות הנוף השונות והמרהיבות שהשאירה הלבה מההתפרצות. אחרי הביקור נחזור אל העיר.

לינה במרכז אנטיגואה

יום 22 | אנטיגואה – גואטמלה סיטי – טיסה בינ"ל למדריד

נהנה משעות אחרונות חופשיות בעיר להנות מהמלון המקסים ומקניות אחרונות בשווקים. בהתאם לשעת הטיסה (צהריים מוקדמות, ניסע אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונטוס למדריד.

יום 23 | מדריד – ת"א

הגעה למדריד בשעות הצהריים והמשך טיסה לת"א. הגעה בשעות הערב המאוחרות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר לקבוצה של 20-24 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

 

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות הלוך לקובה וחזרה מגואטמלה סיטי (מבוסס על טיסות איבריה).
 • טיסות פנימיות במסלול הוואנה – פנמה סיטי / פנמה סיטי – סן חוסה / סן חוסה – גואטמלה סיטי.
 • בתי מלון בדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר.
 • כלכלה: בקובה כלכלה מלאה (בוקר + צהריים + ערב). ביתר הטיול חצי פנסיון (בוקר + ערב). 
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים המפורטים בתכנית על פי הצורך.  
 • דמי כניסה וסיורים באתרים :כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה לפני יציאת הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • מיסי נמל לתשלום בשדה התעופה (כ- 25$ בכל שדה). 
 • ארוחות נוספות.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • כניסות לאתרים בימים החופשיים.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • נא להתייעץ עם משרד הבריאות/מרפאת מטיילים על החיסונים הדרושים ליעדים אלו.
הדפסה
מסע בזמן - טיול מאורגן לקובה
מסע בזמן - טיול לקובה

טיול לקובה הוא מסע במנהרת הזמן, אל העבר שעדיין פועם ברחובות עריה ובאורחות החיים של תושביה. לאיזו תקופה קובה מובילה את מבקריה, כיצד הדברים באים לידי ביטוי, ולמה כדאי למהר ולבקר בקובה, רגע לפני שהעבר יהפוך לעתיד? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בקובה
אתרים נבחרים בקובה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקובה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בקובה, מהוואנה הבירה הרשמית ועד סנטיאגו דה קובה, בירת הפולקלור והמוסיקה של המדינה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקובה
מידע שימושי למטייל בקובה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקובה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בקוסטה ריקה
אתרים נבחרים בקוסטה ריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקוסטה ריקה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בקוסטה ריקה, מהר הגעש הפעיל ארנל ועד שמורת מונטה ורדה היפייפיה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה
מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד