טיול למקסיקו וגואטמלה בחגיגות הפסחא
צילום: סיגל יושע

טיול למקסיקו וגואטמלה - 16 יום - מתרבות המאיה אל התרבות האצטקית בחגיגות הפסחא

מרכז אמריקה
16 ימים
14 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - מדריד - גואטמלה סיטי - אנטיגואה

נצא בטיסה אל גואטמלה סיטי דרך מדריד. עם ההגעה ניסע אל אנטיגואה, אחת הערים הקולוניאליות היפות באמריקה הלטינית. אנטיגואה הייתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב- 1,773. היא ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000 מ' מעל פני הים. התפרצויות הרי הגעש ורעשי האדמה החריבו את העיר ואת כפרי הסביבה פעמים אחדות בעבר. עם ההגעה נצא לסיבוב ראשוני בעיר ונראה את העיר מתכוננת לחגיגות המחר.
לינה באנטיגואה.

יום 2 | אנטיגואה - חגיגות הפסחא והשבוע הקדוש

היום נהנה מיום של חגיגות ותהלוכות סביב אירועי השבוע הקדוש הקתולי, המכונה "יום שישי הקדוש". נצא לפנות בוקר לחזות במאות השטיחים הצבעוניים המכסים את העיר העתיקה. נצעד עם התהלוכות הדתיות, המשחזרות את מסלול דרך הייסורים ואת צליבתו של ישו ברחובות ירושלים. נחזה בתהלוכות הלוויה ובמיסת האשכבה. בחג, אנטיגואה היא עיר עליזה ומלאת פעילות. מסעדות, בארים מוסיקה והמוני אדם ממלאים את העיר הקולוניאלית החוגגת.
לינה באנטיגואה.

יום 3 | אנטיגואה והעיירות סביבה

בבוקר נצא לטיול בין סמטאות וכנסיות, ונעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר והרי הגעש המקיפים אותה. משם ניסע לביקור בעיירות / כפרים הסובבים את אנטיגואה. נבקר בזמורה ובסן אנטוניו אגואס קליינטס, בהן יש קואופרטיב של נשים אורגות. נראה את הנשים במלאכתן ואת השווקים המקומיים הקטנים של דברי האריגה. נמשיך אל סן חואן אל ביספו, שם נראה את הכנסייה הקתולית הראשונה שהוקמה בגואטמלה. נוכל להתרשם מאורח החיים המקומי וליהנות מהטיול באזור.
לינה באנטיגואה.

יום 4 | אנטיגואה - השוק של צ'יצ'יקסטננגו - נסיעה לאגם אטיטלן

היום ניסע אל העיירה צ'יצ'יקסטננגו, שם מתקיים בימי א' השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה. נראה את הדוכנים הרבים עם דברי האריגה והאומנות הייחודים. נבקר בכנסיית סנטו-תומס, שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית, ונראה את הבאים ליום השוק, עורכים את טקסיהם הפרטיים. נבקר גם בבית מלאכה למסכות פולחן ונטפס להר פסקואל אבאך, שם נערכים טקסים שמאניים לאלי המאיה ונערכים טקסי טיהור לבאי השוק הזקוקים לכך. משם נמשיך אל אגם אטיטלן, אחד האגמים היפים ביותר באמריקה הלטינית, צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש.
לינה על גדות אגם אטיטלן.

יום 5 | אגם אטיטלן

נבלה את היום בכפרים הפזורים על חופיו של אגם אטיטלן, אשר תושביו האינדיאנים פיתחו סגנונות אריגה ולבוש שונים. נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן, נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. בכפר ישנו פולחן מעניין לפסל עץ של מכשף המכונה מאשימון, אל השמאנים. נקיים טקס שמאני ייחודי ונהנה מארוחת צהריים צמחונית אצלה בבית. נמשיך בשייט לכפר סן חואן לראות את אורחות החיים המקומיים ונבקר בקואפרטיב של נשים אורגות, אשר מאפשר להן לשמר את מלאכות היד המסורתיות ולתרום לכלכלת המשפחה.
לינה על גדות אגם אטיטלן.

יום 6 | אגם אטיטלן - השוק של סולולה - פלורס

היום נבקר בעיירת המחוז סוללה ובשוק המיוחד שלה, המתקיים בימי שלישי. נראה את המקומיים הבאים למכור את מרכולתם ואת הדוכנים הרבים והצבעוניים, ונתבשם מהריחות המשכרים והרעננים של הסחורה הטריה. משם נמשיך בנסיעה לשדה התעופה בגואטמלה סיטי ונטוס צפונה לעבר הג'ונגלים של גואטמלה. עם הנחיתה ניסע אל המלון השוכן על גדות אגם פטן איצ'ה.
לינה על גדות אגם פטן איצ'ה.

יום 7 | אתר העתיקות טיקאל

הבוקר ניסע לביקור בטיקאל – אחד מאתרי המאיה המרשימים ביותר. אלו הן פירמידות ענק המתנשאות מעל צמרות הג'ונגל של פטן עד לגובה של 90 מטרים. נסייר בין הפירמידות והמקדשים השונים. אחה"צ נצא לשייט מהנה על האגם ונצפה ממנו בשקיעה המרהיבה.
לינה על גדות אגם פטן איצ'ה.

יום 8 | פלורס - מעבר הגבול אל גואטמלה סיטי - פלנקה

בבוקר ניסע מפלורס למעבר הגבול בין מקסיקו לגואטמלה, המוקף ביערות ג'ונגל. משם נמשיך בנסיעה לעבר עיירת הג'ונגל הקטנה פלנקה.
לינה בפלנקה.

יום 9 | אתר המאיה בפלנקה ושייט בלגונה Catazaja

הבוקר נבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית. על אף גודלה הקטן בהשוואה לאתרי מאיה אחרים באמריקה המרכזית, פלנקה מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן של מבניה, במגוון הרחב של סוגי מבנים ובתחריטים אשר גולפו על ראשי מקדשיה, תחריטים שעזרו רבות בפיענוח אופייה של תרבות המאיה וההיסטוריה שלה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו. בהמשך היום נצא לשיט רגוע ונעים על לגונת Catazaja. נראה עופות ימים, ציפורים, נלמד ונחווה את האזור.
לינה בפלנקה.

יום 10 | מיסול הא ואגווה אסול - בדרך אל סן קריסטובל

היום נבקר במפלי מיסול-הא ופארק המפלים והבריכות אגווה אסול, בהם נשתכשך במים ונתרענן… משם נמשיך אל סן קריסטובל, עיירה קולוניאלית במרומי רכס הסיירה מאדרה. סן קריסטובל ניחנה בסמטאות מרוצפות אבן הבנויות בשתי וערב של בתים נמוכים וצבעוניים.
לינה בסן קריסטובל.

יום 11 | סן קריסטובל וכפרי המאיה

הבוקר נצא לסיור בעיר. נבקר בין השאר בכנסיית סנטו דומינגו ובשוק הפתוח והצבעוני של סן קריסטובל, נראה עבודות יד, אריגה ורקמה – מהיפות שיש במקסיקו. נמשיך אל הכפר סאן חואן צ'מולה – חזרה לאחור בזמן והצצה אל חייהם של אנשים שמבחינות רבות ממשיכים את מסורת המאיה. נראה ונחווה את שוק יום ראשון של העיירה ונבקר בכנסייה המקומית. משם נמשיך אל סינקאנטאן, כפר ציורי המשמר גם הוא מסורות קדומות. נבקר בביתה של משפחה מקומית, נראה את עבודות האריגה ונלמד על אורחות חייה.
לינה בסן קריסטובל.

יום 12 | סן קריסטובל - קניון סומידרו - מקסיקו סיטי

הבוקר נצא לשייט בקניון סומידרו (Sumidero Canyon), בקע עצום הנחשב תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר, קירות הקניון מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, שביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. נראה עופות מים, נשרים ואפילו קופים השוכנים על מצוקי הקניון. לאחר השייט ניסע אל שדה התעופה בטוקסלה גוטיירז ונטוס אל מקסיקו סיטי – מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי חשוב במרכז אמריקה. עם ההגעה, ניסע אל המלון.
לינה במקסיקו סיטי.

יום 13 | מקסיקו סיטי

היום נצא ליום טיול בעיר. נהלך בשדרת הרפורמה (Paseo de la Reforma), שנבנתה בשנות ה-60 של המאה ה-19, במודל  של שדרת השאנז אליזה בפריז. השדרה נחשבת לשדרה הראשית של העיר ומהווה אחד ממוקדי הפעילות העסקית והכלכלית של העיר. נמשיך אל המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי, שהוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, ונהנה לראות את הבנייה הקולוניאלית. בלב האזור היסטורי נראה את הזוקאלו (Zócalo), כיכר העיר הענקית, ונבקר בארמון הלאומי (Palacio Nacional), שנבנה על חורבותיו של ארמון מוקטסומה. הארמון נבנה מחדש בשנת 1692 בסגנון בארוק קולוניאלי. קירות הארמון מכוסים במוראלים שצייר דייגו ריברה (Diego Rivera) ובהם הוא מציג את האתוס המקסיקני.
לינה במקסיקו סיטי.

יום 14 | מקסיקו סיטי – טאוטיהואקן וכנסיית הבתולה מגואדלופה

היום ניסע צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן (Teotihuacan). נבקר בפירמידת השמש והירח המפורסמות, אתר חובה למי שמבקר במקסיקו. מאות אלפי בני אדם מתאספים למרגלות פירמידת השמש, לבושים בגלימות לבנות, תוקעים בקונכיות, מעלים קטורת, מטפסים לראש הפירמידה ומקבלים בקריאות רמות את זריחת השמש. משם נמשיך אל כנסיית הבתולה מגואדלופה, אתר העלייה לרגל החשוב ביותר במקסיקו ובאמריקה התיכונה. מספרים שכאן קרה הנס החשוב ביותר: בדצמבר 1531 התגלתה הבתולה שלוש פעמים לנגד עיניו של האינדיאני חואן דייגו והטביעה את מראה פניה על גלימתו.
לינה במקסיקו סיטי.

ימים 15-16 | מקסיקו סיטי - טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים - תל אביב

היום נבקר במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו, שהוא אחד מהמוזיאונים המרשימים בעולם המוקדש כולו לאמנות פרה קולומביאנית. המוזיאון מכיל 23 אולמות ובלב המוזיאון נראה פטיו ענק, שתקרתו, ששטחה 4200 מ"ר, נישאת על עמוד אחד. נמשיך לביקור בשכונת קויואקן, זוהי אחת השכונות היפות והשמורות של העיר, נראה כיכרות מקסימים ונמשיך אל ביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול" (זהו בית הוריה שצבוע בכחול ומכאן שמו). נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים.  לקראת ערב ניסע אל שדה התעופה ונצא אל טיסתנו הבינ"ל.

הגעה משוערת תהיה ביום ה- 16.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,210
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתוכנית.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית.
 • בתי מלון ברמת תיירות ראשונה, באזורים הכפריים הטוב בנמצא (לינה בסיסית).
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הדרך (ארוחת בוקר + ערב למעט בערב האחרון במקסיקו סיטי ) ועוד 3 ארוחת צהריים נוספות.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ארוחות נוספות.
 • שתייה בארוחות.
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצויינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד