טיול למקסיקו, גואטמלה ופנמה סיטי - 17 יום - אל התרבויות הגדולות של אמריקה התיכונה בחגי תשרי
צילום: גדי קבלו

טיול למקסיקו, גואטמלה ופנמה סיטי - 17 יום - אל התרבויות הגדולות של אמריקה התיכונה בחגי תשרי

מרכז אמריקה
17 ימים
15 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - הגעה אל מקסיקו

נצא בטיסת אחה"צ דרך יעד ביניים אל מקסיקו סיטי, הנחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה ומהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי חשוב. ננחת ביום 2 בשעות הבוקר המוקדמות, וניסע למלון לארוחת בוקר והתרעננות (קבלת החדרים בשעות הצהריים המאוחרות). לאחר מכן, נצא לסיור בעיר, נהלך בשדרת הרפורמה (Paseo de la Reforma), שנבנתה בשנות ה-60 של המאה ה-19, במודל של שדרת השאנז אליזה בפריז. השדרה נחשבת לשדרה הראשית של העיר, ומהווה אחד ממוקדי הפעילות העסקית והכלכלית של העיר. נמשיך אל המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי שהוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ונהנה לראות את הבנייה הקולוניאלית. בלב האזור היסטורי נראה את הזוקאלו (Zócalo), כיכר העיר הענקית, ונבקר בארמון הלאומי  (Palacio Nacional) שנבנה על חורבותיו של ארמון מוקטסומה. הארמון נבנה מחדש בשנת 1692 בסגנון בארוק קולוניאלי. קירות הארמון מכוסים במוראלים שצייר דייגו ריברה (Diego Rivera) ובהם הוא מציג את האתוס המקסיקני.
לינה במקסיקו סיטי.

יום 3 | מקסיקו סיטי - - טאוטיהואקן וכנסיית הבתולה מגואדלופה

היום ניסע צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן (Teotihuacan) נבקר בפירמידת השמש והירח המפורסמות, אתר חובה למי שמבקר במקסיקו. מאות אלפי בני אדם, מתאספים, למרגלות פירמידת השמש, לבושים בגלימות לבנות, תוקעים בקונכיות, מעלים קטורת, מטפסים לראש הפירמידה ומקבלים בקריאות רמות את זריחת השמש. משם נמשיך אל כנסיית הבתולה מגואדלופה, זהו אתר העלייה לרגל החשוב ביותר במקסיקו ובאמריקה התיכונה. מספרים שכאן קרה הנס החשוב ביותר :בדצמבר 1531 התגלתה הבתולה שלוש פעמים לנגד עיניו של האינדיאני חואן דייגו והטביעה את מראה פניה על גלימתו.

לינה במקסיקו סיטי

יום 4 | מקסיקו סיטי

היום נמשיך את הסיורים בעיר, נבקר במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו, שהוא אחד מהמוזיאונים המרשימים בעולם המוקדש כולו לאמנות פרה קולומביאנית. המוזיאון מכיל 23 אולמות ובלב המוזיאון נראה פטיו ענק, שתקרתו, ששטחה 4200 מ"ר, נישאת על עמוד אחד. נמשיך לביקור בשכונת קויואקן, זוהי אחת השכונות היפות והשמורות של העיר, נראה כיכרות מקסימים ונמשיך אל ביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול" (זהו בית הוריה שצבוע בכחול ומכאן שמו). נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים.

אח"כ נמשיך אל תעלות סוצ'ימילקו כדי לשוט בחברת המקסיקנים והמריאצ'יס המנגנים והתחיל להרגיש את הקסם של מקסיקו.

לינה במקסיקו סיטי

יום 5 | מקסיקו סיטי - טוקסלה גוטיירז - קניון סומידרו - סן קריסטובל

הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל טוקסלה גוטיירז. משם ניסע לשייט בקניון סומידרו  (Sumidero Canyon) האימתני, שקירותיו מתנשאים לגובה של למעלה מ-1,000 מטרים. הקניון הוא בקע עצום המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר, אשר מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, וביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. הרבה עופות מים, נשרים ואפילו קופים שוכנים על מצוקי הקניון. לאחר השייט ניסע אל המלון שבסן קריסטובל.
לינה בסן קריסטובל.

יום 6 | העיירה סן קריסטובל וצ'אמולה

הבוקר נצא לסיור בעיר. נבקר בין השאר בכנסיית סנטו דומינגו ובשוק הפתוח והצבעוני של סן קריסטובל, נראה עבודות יד, אריגה ורקמה – מהיפות שיש במקסיקו. נמשיך אל הכפר סאן חואן צ'מולה –  חזרה לאחור בזמן והצצה אל חייהם של אנשים שמבחינות רבות ממשיכים את מסורת המאיה. נראה ונחווה את שוק יום ראשון של העיירה ונבקר בכנסייה המקומית. משם נמשיך אל סינקאנטאן, כפר ציורי המשמר גם הוא מסורות קדומות. בסוף הטיול נחזור לסן קריסטובל.
לינה בסן קריסטובל.

יום 7 | הכפר אמטננגו ומפלי צ'יפלון

היום נבקר בכפר אמטננגו (Amatenango), שם התאגדו הנשים והקימו קואופרטיב יצרני של כלי קרמיקה שאותם הן מוכרות אחר כך בשוק מקורה במרכז הכפר. נסתובב בכפר ונחוש את האווירה. משם ניסע לטיול טבע אל מפלי צ'יפלון ונראה את המפלים השוצפים, מפל הצונח מגובה של 120 מטרים ויוצר מפלונים ואגמים קטנים. בסוף יום הטיול נחזור אל סן קריסטובל.
לינה בסן קריסטובל.

יום 8 | סן קריסטובל - אגווה אסול - פלנקה

הבוקר נצא מוקדם לביקור במפלים היפהפיים "אגווה אסול", פינת חמד במדינת צ'יאפס. משם נמשיך אל פלנקה – עיר קדומה מתקופת המאיה, אשר נמצאת במדינת צ'יאפס שבמקסיקו. פלנקה מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן שלה. העיר ננטשה מסיבה לא ברורה שנים רבות לפני הגעת הכובשים הספרדיים אל חופי אמריקה, ו"התגלתה מחדש" במאה ה-16. נבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית, בו שרידי ארמון ומבני קבורה מהמאות ה 5-9 לספירה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו.
לינה בפלנקה.

יום 9 | פלנקה - מעבר הגבול אל גואטמלה - פלורס

בבוקר ניסע מפלנקה לעבר גואטמלה. נחצה את הגבול בין מקסיקו ולגואטמלה בלב הג'ונגל, ניסע סביב אגם פטן-איצה ונגיע לפלורס שם נלון בלודג' על שפת האגם.
לינה על גדות אגם פטן איצ'ה.

יום 10 | אתר העתיקות טיקאל

הבוקר ניסע לביקור באתר טיקאל, אולי האתר המרשים והחשוב ביותר שהשאירה תרבות המאיה מאחוריה. האתר המכיל חמש פירמידות ענק המתנוססות מעל צמרות היער הטרופי עד לגובה של 90 מטר מעל הקרקע. את הפירמידות מקיפים מאות מבנים נוספים רבים. האתר עצמו ממוקם במעבה הג`ונגל של פארק לאומי, העצים המקיפים את המבנים מהווים בית גידול למאות מינים ובכללם טוקונים ותוכים, מיני זוחלים ויונקים רבים.
לינה על גדות אגם פטן איצ'ה.

יום 11 | פלורס - גואטמלה סיטי – אישימצ'ה וסולולה - עד לאגם אטיטלן

הבוקר ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה אל גואטמלה סיטי. עם ההגעה נבקר באתר המאיה מהתקופה המאוחרת בשם אישימצ'ה ומשם נמשיך אל השוק של סולולה, שוק שמתקיים בימי שישי. נראה את המקומיים הרבים הבאים לקנות ולמכור את מרכולתם, פירות, ירקות, דברי מאפה, אומנות ועוד ועוד…. לאחר הביקורים נצא בנסיעה עד לאגם אטיטלן. האגם הוא ללא ספק מהיפים ביותר ביבשת אמריקה. צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש. לחופיו פזורים כפרי אינדיאנים שפרנסתם מבוססת על חקלאות.
לינה על גדות אגם אטיטלן.

יום 12 | כפרים סביב אגם אטיטלן

הבוקר נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן. נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל – החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. נמשיך לכפר סן פדרו לביקור ומשם אל סן חואן, שם נטייל בסמטאות הציוריות ונראה את אורחות החיים של המקומיים. נבקר גם בקואופרטיב של נשים אורגות. ההתקבצות לאריגה נתנה לנשים אפשרות להתמודד עם העולם הכלכלי המודרני. קבוצות נשים בכל גואטמלה מקיימות כפרים שלמים בהתארגנות לקואופרטיבים והשתתפות פעילה בסחר ישיר וצודק.
לינה על גדות אגם אטיטלן.

יום 13 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו – אל אנטיגואה

היום נבקר בשוק של צ'יצ'יקסטננגו, השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה, אשר מוכרים בו מכל הבא ליד – פירות, בגדים, פרחים, מסכות פולחן, סירים ומה לא… נשוטט בין הסמטאות, נחוש ונריח שוק אינדיאני אמיתי. נבקר גם בכנסיית סנטו-תומס שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית. לאחר הביקורים נצא לכיוון אנטיגואה, אחת העיירות הקולוניאליות המקסימות והמיוחדות ביותר באמריקה הלטינית.
לינה באנטיגואה.

יום 14 | אנטיגואה

היום נהנה מיום טיול מקסים בעיר. אנטיגואה הייתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב-1773. היא ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000 מ' מעל פני הים. נהנה מסיורים בעיר, נטייל בסמטאות, נבקר בכנסיות ובמנזרים וניכנס לחצרות ולמבואות ברחבי העיר. נעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר ונראה את הרי הגעש המקיפים אותה. בהמשך היום ניסע לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום, נראה את תהליך הכנת הקפה ונבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום.
לינה באנטיגואה.

יום 15 | אנטיגואה - גואטמלה סיטי - פנמה סיטי

בבוקר (ובהתאם לשעת הטיסה) ניסע אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונטוס אל פנמה סיטי. העיר נבנתה ב- 1519 ע"י הספרדים וזכתה לתואר 'העיר הקבועה הראשונה בחוף הפסיפי'. נמל העיר מהווה ומשמש כאחד הנמלים החשובים ביבשת. עם ההגעה נצא לבקר ברובע הקולוניאלי קסקו וייחו (Casco Viejo) החוזר לתפוס את מקומו כאחד המוקדים המעניינים ביותר בפנמה סיטי. נמשיך לכיכר צרפת, לתצפית על העיר המודרנית מלאת גורדי השחקים.

לינה בפנמה סיטי

ימים 16-17 | פנמה סיטי - טיסה בינ"ל דרך אירופה - תל אביב

ביום 16 בבוקר נצא לבקר בתאי הציפה 'מירפלורס' שעל תעלת פנמה. זהו פלא הנדסי מאין כמוהו שבו הספינות יורדות כ-15 מטרים במפלס המים. נסייר במוזיאון התעלה, נראה סרטון המספר על הקמתה ובסוף נצפה (בתקווה) בספינות היורדות ועולות בתאי הציפה עצמם. בהתאם לשעת הטיסה ניסע אל שדה התעופה ונצא אל טיסתנו הבינ"ל. הגעה משוערת אל תל אביב תהיה ביום ה' בשעות הלילה.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

 

טופס הזמנת טיול

צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,025
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתוכנית הטיול.
 • לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה, על בסיס ארוחת בוקר.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל המסלול (ארוחת בוקר וערב) + ארוחת צהריים אחת נוספת. הארוחות אינן כוללות שתייה
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, סירות.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים :כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען (מומלץ לעשות לפחות 3 חודשים לפני היציאה).

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד