טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית 03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

סדרת הרצאות צלילה

צילום: אמיר גור

סדרת הרצאות צלילה

מגוון הרצאות בנושאים הקשורים בצלילה וים, החל מצילום תת-ימי ועד היסטוריה של הצלילה, וכמובן ובעיקר יעדי צלילה בעולם.
ההשתתפות בהרצאה ללא תשלום, אך יש להירשם מראש. מספר המקומות מוגבל!
כל ההרצאות יתקיימו בחנות ציוד הצלילה שבא-ים, המעפילים 5, כפר שמריהו, בשעה 19:00

 • 100 שנה להטבעת הצי הגרמני בסקפה פלו
  25.12 יום ד’ (נר חמישי של חנוכה)

  סיפורה של משלחת הרפתקנים ישראלית, שכללה גם את מפקד חיל הים לשעבר, האלוף עמי איילון, אל נמל סקפה פלו שבסקוטלנד, שעל קרקעיתו נחות אוניות הצי הגרמני. סיפור הטבעתן, לפני 100 שנה בדיוק, מושך צוללים חובבי אוניות טבועות וטבע משגע, מכל רחבי העולם.

  להרשמה להרצאה >

 

 • מנטות הענק של האי סוקורו
  28.1 יום ג’

  מבאחה קליפורניה אל האוקיינוס השקט, המסע לאי סוקורו, השייך למקסיקו, הוא חגיגה של ענקי הים, ובעיקר של המנטות האוקייניות עצומות הממדים. במקבץ של איים נידחים בלב האוקיינוס, אפשר להגיע למפגש אינטימי איתן, ועם בעלי חיים ימיים נוספים ומרתקים.

 • החיים במשולש האלמוגים
  26.2 יום ד’

  “האמזונס של האוקיינוסים” – המקבילה הימית לג’ונגלים רחבי הידיים של יבשת דרום אמריקה – שוכן במערב האוקיינוס השקט, וכולל בו מדינות מרובות איים כגון אינדונזיה, פפואה גיניאה החדשה ואיי שלמה. האזור זכה לשם “משולש האלמוגים הפסיפי” והוא מהווה בית גידול למגוון בעלי החיים הימיים העשיר ביותר בפלנטה.

 • צלילה באור חדש
  31.3 יום ג’

  אוהבים צלילות לילה? אחרי שנגלה לכם את סודות צלילת ה”פלואו” – עם תאורה מיוחדת באורכי גל כחולים, מובטח לכם שתראו את צלילות הלילה באור שונה. שונית האלמוגים לובשת צבעים שונים לגמרי, פסיכדליים ומשוגעים, וגם בעלי חיים רבים – סרטנים, דגי לטנון, תולעים ועוד, נראים שונים לגמרי.

 • מדגסקר: אי הלמורים, הזיקיות וכרישי הלווייתן
  22.4 יום ד’

  הטבע הייחודי של האי מדגסקר שונה מכל מקום אחר בעולם. מעל המים – עשרות מינים של למורים חמודים, וזיקיות מרתקות. אם זה לא מספיק הרי שהמים סביב האי, מהווים את אחד האזורים העשירים בעולם מבחינת יונקים ימיים, וכן “הוט ספוט” של כרישי לווייתן, ריכוז נדיר של צבי ים ירוקים, ועוד.

 • נעים בזרם – עולמו הזעיר של הפלנקטון
  19.5 יום ג’

  הם קטנים, הם גדולים, הם שקופים, הם צבעוניים, הם זוהרים בלילה, והם גם מזונם של הלווייתנים. הם מגוון אינסופי של יצורים שונים ויפהפיים, אבל המשותף להם הוא שהם כולם כולם נעים עם הזרם. להכיר את עולם הפלנקטון מאפשר לצלול לעולם זעיר, כמעט בלתי נראה, אל אחורי הקלעים של גלגל החיים הימי.

 

כדאי לקרוא