טיול בצרפת וגרמניה - 11 יום - אלזס, לורן ועמק הריין במלאות מאה שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה

טיול בצרפת וגרמניה - 11 יום - אלזס, לורן ועמק הריין במלאות מאה שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה

אירופה ואגן הים התיכון
11 ימים
10 לילות

טיול זה ייקחנו אל אזורי הגבול שבין שתיים מהמדינות הגדולות והחשובות באירופה, צרפת וגרמניה. במשך מאות שנים היחסים ביניהן עיצבו למעשה את ההיסטוריה והתרבות של אירופה. היחסים ביניהן ידעו עליות ומורדות, תקופות של שיתוף פעולה ותקופות של יריבות ששיאה בשתי מלחמות העולם.  במלאת מאה שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה, אנחנו נבקר במהלך הטיול בכמה מאתרי הקרבות הקשים, אבל גם לא נזניח את העיירות הציוריות באלזס ובחבל הריין, את המורשת התרבותית, הארכיטקטונית והאמנותית של האזור וכמובן נבקר גם באתרי המורשת היהודית של עמק הריין.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - ציריך - מילהאוס - שטרסבורג

נצא בטיסת אל-על לציריך. לאחר הנחיתה נעשה את דרכנו לכוון שטרסבורג (Strasbourg). נעצור במולהאוס (Mulhouse), העיר השנייה בגדלה באלזס ומרכז תעשייתי  חשוב. נבקר במוזיאון המכוניות שבו אוסף של כמה אלפי מכוניות מאז ראשית המכונית בסוף המאה ה-19 ועד ימינו. נגיע למלוננו בו נתמקם לארבעת הלילות הבאים.

ארוחת ערב ולינה בשטרסבורג

יום 2 | שטרסבורג - קולמר - ריקוויהר - הו קניגסבורג

היום נטייל לאורך דרך היין האלזסית. נתחיל את היום בקולמר (Colmar) במוזיאון אונטרלינדן שבו מוצגות יצירות של אמנים אלזסים ידועים של הרנסנס הגרמני. במוזיאון מככבת יצירתו של מתיאס גרינוולד – התחיה. נטייל גם בסמטאות העיר הציורית ונתרשם מהעושר האגדי שבתיה מקרינים. נסיעה קצרה תוביל אותנו לעיירה ריקוויהר (Riquewihr) שנחשבת לאחד הכפרים היפים ביותר בצרפת ונמצאת בלב ארץ היין. נתרשם מיופיה של העיירה ונבקר גם ביקב בו נוכל לטעום מיינותיה הטובים של אלזס. קצת שיכורים נמשיך בדרך היין ונחלוף על פני כפרים ציוריים לכוון טירת הו קניגסבורג (Haut Koenigsbourg). הטירה נבנתה בימי הביניים על פסגה החולשת על כל עמק אלזס. בסוף המאה ה-19 החליט הקיסר הגרמני האחרון ווילהלם ה-2 להפוך אותה לארמונו הפרטי והטירה עברה שיקום. נבקר בטירה ונתרשם ממיקומה ומעיצובה. לאחר מכן נחזור לשטרסבורג למלוננו ונוכל להצטרף לסיור לילי רגלי בעיר בלוויית המדריך אבי בר-אייל.

ארוחת ערב ולינה בשטרסבורג

יום 3 | שטרסבורג - אוברני - קייזרסברג - לה לינז'

היום נתחיל את סיורנו באוברני (Obernai)  ,אחת העיירות היפות באלזס שהצליחה לשמר את חזותה הימיביניימית. נראה את חומותיה, נטייל בסמטאותיה וגם בה נתוודע לנקודה היהודית. משם ניסע לקייזרסברג (Kaysersberg), עיירה ימיביניימית נוספת בה נולד הרופא הידוע אלברט שווייצר. העיירה נמצאת בפתחו של עמק שהוא אחד ממרכזי  הייצור של הגבינות האלזסיות המפורסמות. נבקר במחלבת גבינות וגם נטעם. נעלה במעלה ההרים לאתר לה לינז'Le) Linge) שבו התנהלו קרבות קשים במלחמת העולם הראשונה. נבקר במוזיאון המקומי ונתוודע לשיטות המלחמה שגרמו לשחיטה הנוראית של מיטב הנוער האירופי. לאחר הביקור באתר נטפס במעלה ההרים ונחזור לשטרסבורג בדרך הפסגות ROUTE DES CRETES   שהייתה למעשה דרך הפטרולים של הצבא הצרפתי. לאחר התרעננות במלוננו נצא לארוחת ערב במסעדה.

ארוחת ערב ולינה בשטרסבורג

יום 4 | שטרסבורג

היום יוקדש כולו לבירת אלזס – שטרסבורג. זו אחת הערים היפות והמעניינות בצרפת שהפכה לסמל של סימביוזה תרבותית בין צרפת לגרמניה. נטייל בעיר העתיקה ונתרשם מאזור "צרפת הקטנה" עם בתיו המצועצעים לאורך גדות הנהר איל והסכרים שבו. נבקר בקתדרלה המרשימה של העיר הבנויה מאבן אדומה ומשופעת באלמנטים פיסוליים ובויטראז'ים יפים, לא נפסח כמובן על הרובע האירופי שבו מרוכזים מוסדות האיחוד האירופי, ונתוודע גם ל"עיר הגרמנית" – אותו אזור של העיר שנבנה בתקופת השלטון הגרמני באלזס בסוף המאה ה -19. נראה גם היכן נכתב ההמנון הלאומי של צרפת, "המרסייז", ואת ככר גוטנברג, ממציא הדפוס שפיתח את המצאתו בשטרסבורג. נבקר במוזיאון האלזסי שבו נתוודע לאורחות החיים באזור בימים עברו. נסיים את היום בשיט בתעלות העיר ונשוב למלוננו.

ארוחת ערב ולינה בשטרסבורג

יום 5 | שטרסבורג - ביץ' - ננסי - מץ

אנו עוזבים את אלזס ופונים מערבה לחבל לורן. תחנתנו הראשונה תהיה בעיירה ביץ' (Bitche), עיירת גבול שבוצרה ע"י לואי ה-14 במאה ה -17 ועמדה בגאון במצור ממושך במהלך מלחמת 1870. נבקר במצודה ונתרשם מהביצורים שלה. נמשיך לננסי (Nancy), אחת הבירות ההיסטוריות של החבל. במאה ה-18 ישב בה מלך פולין המודח סטניסלס לשצ'ינסקי ופיאר אותה בבניה ברוקית מרשימה. אנחנו כמובן נבקר בכיכר המרכזית של העיר הנושאת את שמו של המלך הפולני ונתרשם מאחת הכיכרות המעוצבות היפות באירופה. מננסי נמשיך לבירתה העכשווית של לורן – העיר מץ (Metz). נערוך סיור היכרות בעיר ונראה את המונומנטים ההיסטוריים המרכזיים שלה. נתמקם במלוננו.

ארוחת ערב ולינה במץ

יום 6 | מץ - ורדן

היום נבקר בורדן (Verdun), סמלו של הסכסוך ההיסטורי בין צרפת לגרמניה. בורדן החל הסכסוך בשנת 843 והוא הסתיים בה רשמית ב- 1984. במלחמת העולם הראשונה הייתה ורדן שדה קרב עקוב מדם שבו נהרגו כ-700 אלף חיילים משני הצדדים מבלי שקו החזית השתנה מהותית. לכן הפכה ורדן לשם נרדף לשחיטה נוראית חסרת תוחלת.  אנחנו נבקר במוצב הפיקוד התת קרקעי שבתוך העיר באחד המבצרים הקדמיים שנבנו מסביב לעיר, ובבית הקברות והמוזיאון שלידו שהפכו לסמל של הפיוס הגדול בין צרפת לגרמניה. נחזור למץ ונבקר בשלוחה החדשה של מרכז פומפידו שנפתחה בעיר לפני שנים ספורות. בתצוגה ציורי ענק של מיטב אמני המאה ה -20, ציורים שמפאת גדלם אי אפשר להציגם במוזיאון בפריס. בין האמנים: פיקסו, מירו, לז'ה, אניש קפור, ועוד רבים אחרים. לאחר התרעננות נצא לארוחת ערב במסעדה.

ארוחת ערב ולינה במץ

יום 7 | מץ - הקנברג - טריר

היום נשלים את נושא המלחמות בין צרפת לגרמניה בביקור במצודת הקנברג (Hackenberg) שהייתה חלק ממערכת הביצורים של קו מג'ינו. משם נחצה את הגבול לגרמניה וניסע לעיר טריר (Trier), עיר רומית שנחשבת לעיר העתיקה ביותר בגרמניה. נותרו בה מספר מונומנטים מרשימים מהעת העתיקה. נראה את שער העיר – פורטה נגרה –  המרשים במימדיו ושרידים רומיים נוספים. לא נחמיץ גם ביקור בבית בו נולד קרל מרקס. נחזור למלוננו ולאחר ארוחת הערב נוכל להצטרף לסיור לילי רגלי בעיר בלוויית המדריך אבי בר-אייל.

ארוחת ערב ולינה במץ

יום 8 | מץ - שפייר - היידלברג - פרנקפורט

היום נעבור מצרפת לגרמניה לאזור עמק הריין. בדרך נחצה את חבל הסאר ולבסוף נגיע  לשפייר (Speyer) , אחת הערים העתיקות בגרמניה ואחת משלוש קהילות שו"ם בימי הביניים. אנו נבקר בעיר, נראה את הריסות בית הכנסת, את המקווה, וגם את הקתדרלה. נחצה את הריין ונגיע להיידלברג  (Heidelberg) – עיר האוניברסיטה היוקרתית ביותר בגרמניה. נסייר בעיר ונבקר באוניברסיטה העתיקה. נעלה למצודה לתצפית נהדרת על עמק נהר הנקר. נוכל לבקר במוזיאון בית המרקחת ולראות את היקב העתיק של המצודה עם החבית הגדולה ביותר בעולם. נמשיך לפרנקפורט (Frankfurt), בירתה של גרמניה, בה נתמקם לשלוש הלילות הבאים. לאחר ארוחת הערב נוכל להצטרף לסיור לילי רגלי בעיר בלוויית המדריך אבי בר-אייל.

ארוחת ערב ולינה בפרנקפורט

יום 9 | פרנקפורט

היום יוקדש לפרנקפורט. נבקר באתריה ההיסטוריים של העיר שהיא למעשה הבירה הימיביניימית של גרמניה. בה הוכתרו הקיסרים ובה הוקם הארגון הראשון ששם לו למטרה להקים גרמניה מאוחדת בעידן המודרני. נבקר בחלק העתיק של העיר – במתחם שבו שוכן בית העיריה והאולם שבו נערכו חגיגות ההכתרה של הקיסרים. נבקר גם בכנסיית סנט פול שבה הוקם הפרלמנט הכלל גרמני הראשון. לא נפסח גם על ביתו של גתה, גדול המשוררים הגרמניים. לאחר התרעננות נצא לארוחת ערב במסעדה.

ארוחת ערב ולינה בפרנקפורט

יום 10 | פרנקפורט - וורמס - דרמשטאדט - פרנקפורט

היום יוקדש ברובו לאחת הערים החשובות בגרמניה – וורמס (Worms). כאן פרחה קהילה יהודית שהקרינה על כל העולם היהודי, כאן ישבו הקיסרים הגרמניים, ולכאן הם זמנו את הרפורמטורים הגדולים לבירור. אנחנו נבקר באתריה של העיר: בבית מדרשו של רש"י ובמתחם היהודי הסמוך לו, נגיע גם לבית הקברות היהודי העתיק ביותר באירופה. נבקר בקתדרלה של וורמס, בה הוכתרו הקיסרים, ונראה את אנדרטת הרפורמטורים. נמשיך לדרמשטאדט (Darmstadt) בה נעלה לגבעת מטילדה שבה ישבו אמנים רבים בסוף המאה ה- 19 ובתחילת המאה ה- 20 והשאירו מבנים רבים בסגנון יוגנדשטיל (Art Nouveau). נראה גם את יצירתו הארכיטקטונית האחרונה של פרידריך הונדרטוואסר, הוולדספיראלה. נחזור למלוננו בפרנקפורט, ולאחר התרעננות נצא לארוחת סיום במסעדה.

ארוחת ערב ולינה בפרנקפורט

יום 11 | פרנקפורט - מאינץ - שייט - לורליי - ת"א

נתחיל את היום במאינץ (Mainz), הלא היא מגנצה, אחת מקהילות שו"ם, אך גם בירת הפרובינציה הרומית של גרמניה ועיר הולדתו של גוטנברג. נבקר במוזיאון גוטנברג, בקתדרלה המרשימה, בכנסיית סנט סטפן עם הויטראז'ים של שגל, ובמוזיאון המספנות הרומיות. נסיעה קצרה לאורך הריין תביא אותנו לעיירה בינגן (Bingen) שם נעלה על ספינה שתשיט אותנו במורד הריין דרך מעבר לורליי. בסיום השייט העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה (נחיתה ביום ה- 12 בתל אביב).

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €475.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: טיסות ישירות של חברת אל-על כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה כמפורט בתכנית
 • כלכלה: חצי פנסיון (למעט ביום האחרון) בשילוב מסעדות מקומיות
 • תחבורה: אוטובוס תיירים מדרגה ראשונה
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: אורן נהרי וד"ר אבי בר-אייל, ומדריכים מקומיים על פי הצורך.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות הערב (קלה, חמה, אלכוהול).
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 

 

הדפסה