טיול לפריז - 7 ימים - פריז של הפריזאים, בחגיגות הלילה הלבן

טיול לפריז - 7 ימים - פריז של הפריזאים, בחגיגות הלילה הלבן

אירופה ואגן הים התיכון
7 ימים
6 לילות

Être parisien, ce n'est pas être né à Paris, c'est y renaître

פריזאי אינו מי שנולד בעיר, אלא מי שנולד בה מחדש

(Sacha Guitry Acteur, Artiste, Cinéaste, Scénariste (1885 – 1957

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - פריז: מוזיאון ז'קמאר-אנדרה

נצא בטיסת בוקר ישירה לפריז.

אין כמו ארוחת צהריים בברסרי מקומי כדי להתחיל את הטיול באווירה פריזאית  אמתית. לאחר הארוחה נסע למלון למנוחה והתרעננות. נמשיך באווירת ה"בל אפוק" של פריז בסוף המאה ה19, ונבקר במוזיאון ז'קמאר-אנדרה   (Musee Jacquemart-Andre), השוכן בבית המידות ההדור של משפחת ז'קמאר אנדרה, ומשקף את אורח חיי האריסטוקרטיה הצרפתית בשלהי המאה ה-19. מה קורה כשסיפור אהבה בין בנקאי (אדואר אנדרה) לציירת דיוקנאות (נֶלי ז'קמאר) חובר לטעם משובח, לסגנון ייחודי ולהון רב של בעלי הבית. נעמוד על טיבה של הארכיטקטורה הייחודית, העיצוב ואוסף האמנות המרשים המוצג כאן.

בתום הסיור במוזיאון, נחזור למלוננו בו נשהה במהלך הטיול.

יום 2 | פריז: פאלה רויאל - מבוך המעברים המקורים - בית דרואו

נתחיל את היום בפָּאלֶה-רוֹיָאל (Le Palais-Royal). זהו ארמון ואתר היסטורי חשוב שנמצא ברובע הראשון של פריז, מצפון לארמון הלובר. הארמון עבר גלגולים רבים לאורך ההיסטוריה וכיום משמש כמקום מושבה של מועצת המדינה של צרפת, ושל משרד התרבות. בחצר הראשית שלו נמצאים מיצב "העמודים" של האמן דניאל בורן, ופסל כדורים מאת פול בורי. בתחום הפאלה רויאל שוכן תיאטרון הקומדי פראנסז. נעבור בגלריות שמסביב לגן המקסים  והשקט של הארמון, בהן שוכנים בוטיקים לאופנה לצד חנויות לאספנים ומסעדות היסטוריות. נמשיך לטייל במבוך המעברים המקורים ( les passages couverts ) – אלו הן גלריות מקורות מלאות קסם ואותנטיות, אשר נבנו ברובן במאה ה19 ושמשו כ"קניוני" המסחר הראשונים. גם כיום הן מאוכלסות בחנויות יוקרה לצד חנויות ייחודיות, בתי קפה, מסעדות וחנויות קולינריה. רובן שופצו וניתן לגלות בהן פנינות ארכיטקטוניות מהמאה ה19: רצפות מוזאיקה, תקרות זכוכית וחזיתות מגולפות מעץ.

נמשיך לסיור מודרך בבית המכירות הפומביות דרואו (Drouot), העתיק ביותר בפריז. נלמד כיצד  מתנהלת מכירה פומבית,מהו תפקידו של הכרוז ועל ההיסטוריה העשירה באנקדוטות של בית המכירות. נסייר בבניין ההיסטורי של Hôtel Drouot על 16 אולמות המכירה שבו, ואם יתמזל לנו נוכל לצפות במכירה פומבית ואולי אף לרכוש יצירה של פיקאסו או חרב של נפוליאון. נמשיך דרך כיכר האופרה לכיכר המדלין. נבקר בכנסייה הניאו-קלאסית, בה נערכים קונצרטים של מוסיקה קלאסית.

יום 3 | בעקבות הציירים האימפרסיוניסטים: אובר סור וואז - ג'יברני

הבוקר נסע  צפון-מערבה מפריז לאובר-סור-וואז (Auvers-sur-Oise).  נטייל בכפר אשר בו התגורר וינסנט ואן-גוך ב70 ימיו האחרונים, בהם הספיק לצייר 80 ציורים בפרץ יצירתי בלתי נתפס. נבקר באכסניה אוברז' רבו (l'Auberge Ravoux) ,נצפה בסרט קצר על חייו הסוערים, ונראה את החדר הריק בעליית הגג בו מת. נמשיך בעקבותיו של ואן-גוך ונגיע לכנסיית נוטרדאם דה אובר, שנבנתה במאות ה12 וה 13 והונצחה ביצירתו המפורסמת של האמן. מהכנסייה נעלה בדרך המובילה דרך השדות שהרבה לצייר, לבית הקברות בו הוא נטמן לצד אחיו תיאו. קבר האבן הפשוט מכוסה קיסוס אשר מאחד את שני האחים לנצח. לאחר ארוחת צהריים נעשה את דרכנו לג'יברני (Giverny). נעבור בעיירה הציורית ורנון (Vernon) שעל גדות נהר הסיין, ונראה את תחנת הקמח העתיקה הבנויה מעל לנהר. נגיע אל ג'יברני, הכפר הקסום, הנחשב עולמו של הצייר קלוד מונה, אשר חי בכפר למעלה מ 40 שנה והפך את ביתו ליצירת המופת שלו. בביקורנו בביתו וגנו של מונה נגלה עולם של חושים, צבעים וזיכרונות, בעיקר בבית שלו המכיל אוסף יוצא דופן של הדפסים יפניים שכה השפיעו על יצירתו. נטייל בגן שטיפח, בין ערוגות הפרחים, גן המים והגשר היפני הצבוע ירוק אשר שימשו כהשראה לציוריו. נחזור לפריז למלוננו.

יום 4 | פריז: שוק הפשפשים - סנט דניס

את הבוקר נבלה בשוק הפשפשים של פריז (Marche aux Puces de Saint-Ouen), שוק הפשפשים הגדול בעולם – 15 שווקים שונים, 2500 חנויות, וכל דבר שהאומנות הצרפתית יצרה אי פעם, מבגדי וינטאז' של שנות ה60 ועד ריהוט מעודן מהמאה ה17, משערי  ברזל מארמון בן המאה ה18 ועד פוסטרים משנות ה20. כל שוק מתאפיין במוצרים, בסגנון ובמחירים שונים –  Vernaison האקלקטי, Biron היוקרתי, Serpette  Paul Bert המודרני, Dauphine  הנעים, Jules Vallès המסורתי.אין כמו שיטוט בין השווקים ,חוויה לכל החושים! במרחק נסיעה קצר משוק הפשפשים, בפרבר סנט. דניס, נבקר בבזיליקה של סֶן-דֵני (Basilique Saint-Denis) שהיא הכנסייה  הראשונה שנבנתה בסגנון גותי, ואשר שימשה כאתר הקבורה של מרבית מלכי צרפת, כולל מרי אנטואנט ולואי ה14. נוכל לראות למעלה מ- 70 פסלים המעטרים את קברי המלכים, אשר סגנונם השתנה לאורך הדורות. בדרך חזרה לפריז נעבור ליד האצטדיון Stade de France .

נחזור למלון למנוחה והתארגנות לקראת יציאה לבילוי ב"לילה הלבן".

נצא לארוחת ערב ובהמשך נסתובב בין אירועי ה"לילה הלבן" (Nuit Blanche), אותם מארגנת עיריית פריז מאז שנת 2002. זהו אירוע גדול, פופולרי וחגיגי, הנמשך עד אור הבוקר ומתמקד בהצבת יצירות אמנות במרחב הציבורי או בבניינים פריזאיים אייקונים. בכל שנה האירוע מארח כמה מיליוני מבקרים.

ההצלחה בפריז של אירועי הלילה הלבן הובילה בירות וכמה ערים מרכזיות באירופה וברחבי העולם, לארגן אירועי לילה לבן משלהם לפי המודל הפריזאי. מבריסל לקיוטו, ממלבורן לתל אביב, סה"כ 35 ערים שבהן מתקיים אירוע זה .

יום 5 | פריז: פר לשז - רובע 12 - שייט תעלות

נתחיל את היום בביקור ב פֵּר לָשֵז (Père Lachaise) – בית קברות בצפון פריז בן למעלה ממאתיים שנה שקבורים בו מספר רב של אישים מפורסמים. בין היתר, קבורים בו ג'ים מוריסון, פרדריק שופן, אוסקר ויילד, מולייר, לפונטיין, שרה ברנאר, אדית פיאף, אונורה דה בלזאק, מרסל פרוסט, ז'ילבר בקו, איב מונטאן וכן אשתו השחקנית היהודייה סימון סיניורה. נבקר את קברי המפורסמים ונתרשם מהמצבות המפוארות, הבנויות כמבנים קטנים או כנסיות. בתחומי בית הקברות ישנה חלקה, המופרדת משאר הקברים, אשר שמשה כבית קברות יהודי. בני משפחת רוטשילד ויהודים מפורסמים אחרים קבורים בחלקה זו. נמשיך בנסיעה קצרה לשוק השכונתי הפופולרי ברובע ה -12 Marché d’Aligre. נלמד מהיכן מגיעה הסחורה הטריה ועל קונספט ה  terroir, וכמובן נטעם מהתוצרת המקומית. נגיע לכיכר הבסטיליה שלמרגלותיה נמצא המעגן ממנו נצא לשייט בתעלת סן מרטין (Canal Saint-Martin), שייט רומנטי ורגוע במשך שעתיים וחצי מהמרינה של הארסנל ועד לפארק דה לה וילט (Parc de la Villette). התעלה עוברת ב"פריז של הפריזאים" בינות לעצים עתיקים ותחת גשרי ברזל אלגנטיים. נעבור במנהרה מסתורית ומרהיבה תחת כיכר הבסטיליה שהאור בה קסום, ב4 סכרים ובשני גשרים מסתובבים. על גדות התעלה התוססות נצפה בבוטיקים, בתי קפה ובביסטרואים טיפוסיים. לפני שנגיע לפארק דה לה וילט נחצה את Basin de la Villette, נמל מסחרי לשעבר ששופץ, ונחליק תחת גשר Crimée המדהים. נחזור למלוננו.

יום 6 | פריז: אמנות רחוב - שכונת לה מארה

בפריז אפשר לראות אמנות בכל מקום, לא רק במוזיאונים המפורסמים, ולכן את הבוקר נפתח בסיור רגלי בשכונות ,Oberkampf, Belleville Ménilmontant שמפורסמות באמנות הרחוב שלהן. נלמד להכיר את תרבות הגרפיטי הפריזאית והבינלאומית על הסגנונות והטכניקות השונות. לאחר הסיור נעבור ליד הבאטקלאן (Bataclan) – אולם ההופעות בו אירעה התקפת הטרור הרצחנית לפני כשנה. במרחק נסיעה קצרה נגיע לשכונת לה מארה(Marais Le) אשר מתמצתת את היכולת של פריז להיות גם מרכז בעל חשיבות היסטורית וגם להישאר בחוד החנית של האמנות, הגסטרונומיה והאופנה. נשוטט בין ארמונות היסטוריים שמייצגים אדריכלות ימי ביניימית נדירה, גנים סודיים ובוטיקים אופנתיים. נשים דגש מיוחד על גלריות האמנות המציגות את מיטב האומנות העכשווית. נעבור בכיכר העתיקה ביותר בפריז פלאס דה ווז' ( Place des Vosges) ודרך כניסה כמעט סודית לחצר הקסומה של Hôtel de Sully. נמשיך לאתר הזיכרון לשואה ברובע סן פול, ונרד בסמטה הציורית מאחורי כנסיית St. Gervais   לגדת הסיין לתצפית מרהיבה על קתדרלת נוטרדאם מקצה האי סן לואי. נחזור למלוננו.

יום 7 | שנטיי - סנליס - תל אביב

נהנה מבוקר חופשי לטיול עצמאי בפריז. נפרד ממלוננו בצהריים המוקדמים וניסע לגלות את אחת מפניני המורשת התרבותית של צרפת – אחוזת שנטיי ( Chantilly), אשר נבנתה בימי הביניים ועברה גלגולים רבים במשך הדורות. כיום נמצא בה מוזיאון קונדה, שבו אוסף התמונות העתיקות השני בגודלו בצרפת לאחר מוזיאון הלובר. נוכל להתפעל מ550 הציורים של רפאל, פוסן, ואטו, אנגר, דלקרואה ועוד רבים אחרים, המוצגים בדיוק כפי שהיו תלויים במאה ה19. נתחיל את הביקור בארוחת צהריים במסעדה הממוקמת בלב השאטו תחת הקשתות המפורסמות של מטבחו של השף המהולל פרנסואה ואטל בן המאה ה17, אשר לפי אחת הסברות המציא את הקצפת המפורסמת קרם שנטיי. נמשיך ונבקר בבית האחוזה אשר מהווה דוגמה נפלאה לעיצוב הפנים המפואר והאופנתי של המאה ה18, ולא נחמיץ  בו את הבודוואר המעוטר בתמונות הומוריסטיות של קופים המתנהגים כבני אדם. לסיום נעבור בגנים המרהיבים סביב  בית האחוזה. נסיעה קצרה תביאנו לסנליס (Senlis), עיירה ימי-ביניימית מלאת קסם. סנליס המוקפת יערות, אוצרת בתוכה מורשת תרבותית ואדריכלית עשירה בת 2000 שנה. מימי הרומאים נוכל לראות את שרידי חומת העיר אשר מקיפים את הסמטאות הציוריות. נעבור  ליד שרידי הארמון המלכותי, הקתדרלה הגותית שנבנתה במשך 400 שנה, המנזרים השונים והביצורים מהמאות ה13-16. נוכל להתרשם מבתי המידות שנבנו על ידי שליטי העיר במאות ה17 וה18. כיום משמשת סנליס כאתר צילומים בסרטים היסטוריים רבים.

מסנליס נצא לשדה התעופה שרל דה גול לטיסה חזרה ארצה (נחיתה ביום ה- 8).

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים‎כרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

‎תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

 

 

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €905.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: טיסות ישירות בחברת אל-על כמפורט בתכנית.
 • מיסי נמל וביטחון: נכונים ליום פרסום הטיול.
 • לינה: בבית מלון מדרגת תיירות ראשונה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר במלון + ארבע ארוחות נוספות כמפורט בתכנית.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים מדרגה ראשונה
 • סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחה לפריז וסביבותיה.
 • אוזניות שמע
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען כולל תוספת אתגרית (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות (כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו').
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל"

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה