טיול לגאורגיה 7 ימים - סמינר מטייל בגאורגיה
צילום: דודו אדרי

סמינר מטייל בגאורגיה - 7 ימים - אל "הפרובנס הגאורגי"

אירופה ואגן הים התיכון
7 ימים
6 לילות

כשאלוהים חילק את האדמות בין העמים, העם הגאורגי איחר. "איפה הייתם, לא נשאר לי כלום" אמר להם. "פתחנו שולחן ושתינו יין לכבודך" ענו הגאורגים, ואז החליט אלוהים לתת להם את חלקת גן-העדן על פני האדמה ששמר לעצמו.
טיול אווירה על הקו העובר בין מזרח למערב, בין שתי התרבויות והציוויליזציות בהן מצויה גאורגיה, הרצאות קונספט סביב השולחן הגיאורגי עם היינות ששתו כבר לפני כ-3,000 שנה, חוויות, זיכרונות וסיפורים אישיים של חברת הכנסת לשעבר, עיתונאית ופרשנית, נינו אבסדזה.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - טיסה ישירה לטביליסי

טיסה ישירה מת"א לטביליסי (Tbilisi), בירת גאורגיה ומרכזה התרבותי והכלכלי. עם ההגעה בערב העברה למלון במרכז העיר.
לינה בטביליסי.

יום 2 | טביליסי

בבוקר נבקר במצודת נריקלה (Narikala) ובשדרות ע"ש שוטה רוסטאוולי, המשורר הלאומי הגאורגי, שעלה כצליין לירושלים, התגורר בה וקבור במנזר עמק המצלבה, ושגם כתב את האפוס הלאומי "עוטה עור הנמר". נמשיך לביקור במוזיאון האתנוגרפי ונכיר את האדריכלות המסורתית תחת כיפת השמים. נמשיך אל הספרייה הלאומית של גאורגיה, בה כשלושה וחצי מיליון עותקים של ספרים נדירים בהוצאת הוותיקן, כתבי- יד בשפה הגאורגית מירושלים וסיני, כל המהדורות של האפוס "עוטה עור הנמר" שהוצאו לאור בעולם בשפות שונות ואוסף של כל קבצי העיתונות הסובייטית ברוסית ובגאורגית בין השנים 1921-1989. נמשיך לסיור והרצאה בבניין ההיסטורי של תיאטרון האופרה.
בערב נעלה בעזרת רכבל אל גבעה המשקיפה על כל העיר מלמעלה ונאכל ארוחת ערב במסעדה.
לינה בטביליסי.

יום 3 | טביליסי - מצחטה - טביליסי

בבוקר נצא צפונה לביקור במצחטה (Mtskheta), הבירה העתיקה של גאורגיה. נבקר בכנסיית ג'ווארי (Jvari), נצפה על הנהר מטקווארי (Mktwari), נטייל בעיירה ונבקר גם בקתדרלת סווטי צחובלי ("העמוד החי"). נחזור לטביליסי לביקור בסטודיו לפיסול קרמי של אומן גאורגי ידוע שהציג את עבודותיו ברחבי העולם, כולל בישראל. נבקר בתיאטרון נבאדי, שם נצפה במחזה על תולדות גאורגיה דרך הפולקלור. נסיים באזור הבילויים וחיי הלילה של טביליסי באזור שארדן.
נצא לארוחת ערב במסעדה במרכז טביליסי.
לינה בטביליסי.

יום 4 | טביליסי

בבוקר נבקר במוזיאון האומנות של גאורגיה, בו אוספים נדירים של יצירות אומנים גאורגים עשויים מזהב וכסף מתקופה ההלניסטית ועד לימי הביניים. נמשיך למוזיאון אוצר הזהב של גאורגיה, בו אוספים נדירים של יצירות אומנים גאורגים עשויים מזהב וכסף מתקופה ההלניסטית ועד לימי הביניים. האוסף העתיק הוצא לאירופה לאחר מהפכת אוקטובר 1917 והוחזר לגאורגיה לאחר מלחמת עולם השנייה בהתערבותו האישית של סטלין. נמשיך לביקור במוזיאון הכיבוש הסובייטי. כ- 3000 מוצגיו ממחישים את שבעת העשורים של השלטון הסובייטי בגאורגיה (1921-1991). משם נצא למוזיאון הקולנוע והמוזיקה ונלמד על תולדות הקולנוע הגאורגי שכונה הניאו-ריאליזם הסובייטי. המוזיאון נבנה במאה ה- 19 על ידי רוזן גרמני עבור יפיפייה גאורגית ועובדי המוזיאון מספרים כי עד לימים אלו שומעים בלילות צעדים, בכי וצחוק של רוחות של דיירי הבניין. בערב נערוך הרצאות על הבר ושיחות לילה בבית קפה במדרחוב בעיר העתיקה של טביליסי.
נצא לארוחת ערב במסעדה במרכז טביליסי.
לינה בטביליסי.

יום 5 | טביליסי - חבל קאחטי - סירנארי - מנזר בודבה - ביקור ביקב בוטיק - קוואלי

נצא דרך כפרים קטנים לאזור קאחטי (Kakheti) הכפרי הנחשב "פרובנס הגאורגי". ניסע אל העיירה החביבה סירנארי (Sighnaghi) ונבקר במוזיאון של הצייר ניקו פירוסמני, "פיקסו הגאורגי", שהתאהב בשחקנית תיאטרון והביא לכיכר אל מול ביתה מיליון פרחי שושנים אדומות כדי להראות לה את אהבתו. נמשיך אל מתחם מנזר בודבה (Bodbe) מהמאה ה- 9, מקום מושבו של הבישוף. נאכל ארוחת צהריים בבית משפחה מקומית ונמשיך אל יקב בוטיק לטעימות יין וצפייה בתהליך הכנת היין בתקופת הבציר. לפי המסורת המקומית, היין הומצא בגאורגיה לפני כ- 3000 שנים. נמשיך ללינה במלון בוטיק בתוך מבצר עתיק באזור קווארלי (Kvareli).
לינה באזור קווארלי.

יום 6 | קווארלי- איקלטו - קתדרלת אלאוורדי - אגם לופוטה - מבצר גרמי - קווארלי

נצא אל האקדמיה למדעים של איקאלטו (Ikalto) שהוקמה ע"י המלך דוד הבונה, בה למד גם שותא רוסטאוולי. נמשיך אל כנסיית קתדרלת אלאוורדי (Alaverdi), מרשימת אתרי מורשת השימור העולמית של אונסק"ו, אחת הכנסיות המרשימות בקאחטי ומהגבוהות בגאורגיה כולה (גובהה כ- 55 מטרים). נאכל ארוחת צהריים ליד אגם לופוטה (Lopota lake) נמשיך לביקור במבצר המלכותי העתיק וחומות על דרך המשי העתיקה של גרמי (Gremi), מולדת הקוניאק הגאורגי. נחזור למלון.
לינה באזור קווארלי.

יום 7 | קווארלי - ציננדאלי - מנזרי שואמתה - טביליסי - טיסה ישירה לת"א

בבוקר ניסע לעיירה ציננדאלי (Tsinandali), לבית- מוזיאון של איליה צ'בצ'אבדזה, המשורר הלאומי של גאורגיה, בו התארחו המשורר הרוסי הדגול פושקין והסופר הידוע גריבויידב. נבקר בבית ובגנים הסמוכים. נבקר בקומפלקס המנזרים של שואמתה (Shuamta), שהעתיק ביניהם נבנה כבר במאה ה- 5 לספירה. נחזור לטביליסי לארוחת ערב במסעדה כולל מופע פולקלור מקומי. לאחר הארוחה ניסע לנמל התעופה של טביליסי לטיסה הישירה חזרה הביתה. הגעה הביתה בבוקר היום ה- 8.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע לא מתוכננים מועדי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $440.
 • המחיר למינימום 12 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ישירות בחברת "ישראייר" כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה.
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לאורך כל הטיול. בנוסף, 2 ארוחות צהרים.
 • מופע פולקלור עם ארוחת ערב בטביליסי.
 • תחבורה: אוטובוס תיירות נוח ממוזג מותאם לגודל הקבוצה.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.
 • תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • מדריכה מצוות "החברה הגאוגרפית"- נינו אבסדזה, ילידת גאורגיה, חברת הכנסת לשעבר, עיתונאית ופרשנית. בנוסף, איש צוות של "החברה הגאוגרפית".
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות צהריים (למעט שתי ארוחות צהריים).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות (כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות, קניות, וכיו"ב).

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מידע שימושי למטייל בגאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
מידע שימושי למטייל בגאורגיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מתכננים טיול לגאורגיה? ריכזנו עבורכם מידע שימושי על טיסות לגאורגיה, מזג האויר, חשמל, מטבע ומידע שימושי נוסף למטייל בגאורגיה.
קרא עוד
טיול מאורגן לגאורגיה - אתרים נבחרים בגאורגיה
אתרים נבחרים בגאורגיה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בגאורגיה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגאורגיה, מטביליסי הבירה, המכונה גם 'עיר המעניינות החמים' ועד אל חבל סוואנטי, חבל מבודד ומבותר בו נמצא ההר הגבוה בגאורגיה, הר שחארה.
קרא עוד
טיול מאורגן לגיאורגיה - עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגאורגיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה.
קרא עוד
שבעת היעדים המעניינים ביותר בגאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
7 יעדים שאסור לפספס בגאורגיה

החלטתם שאתם רוצים לצאת לטיול בגאורגיה? החלטה מצוינת! רגע לפני שאתם מזמינים כרטיסים, אנו מזמינים אתכם להיכנס למדריך שהכנו, על שבעת היעדים המעניינים והחשובים ביותר בגאורגיה שממש לא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד