טיול מאורגן לפורטוגל עם החברה הגיאוגרפית

טיול לפורטוגל - 12 יום - עוצמה, יופי ופשטות בתרבות הנושקת לאוקינוס האטלנטי

אירופה ואגן הים התיכון
12 ימים
10 לילות

פורטוגל עומדת לבדה, מבודדת משאר יבשת אירופה ע"י גבולה עם ספרד.
מדינה קטנה אך מגוונת, מרצועת חוף מרהיבה לאורך הים האטלנטי ולאורכה כפרי דייגים עתיקים, דרך רכסי הרים מרשימים, יערות עבותים, כרמים וכפרים קטנים וציוריים לאורך עמק הדורו, ועד להיסטוריה, אדריכלות מונומנטלית ואומנות דתית וחילונית מרשימה. אלו באים לידי ביטוי בכנסיות, במנזרים ובשרידים העתיקים מן התקופות השונות. מרכיבים אלה, בשילוב הכנסת האורחים, האוכל והיין הטוב יוצרים את האווירה הקסומה והמיוחדת בארץ זו.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - ליסבון - אוורה

נטוס בטיסה ישירה לליסבון (Lisbon), בירת פורטוגל. לאחר הנחיתה נמשיך בנסיעה אל העיירה אוורה (Evora), הגעה מאוחרת ולינה.

לינה באוורה

יום 2 | אוורה - מרוואו - קסטלו דה וידה

נתחיל את הבוקר בסיור באוורה, עיר מורית המוקפת חומה ובלבה מקדש רומאי. העיר שימשה את מלכי פורטוגל במשך מאות שנים ובשיא פריחתה נחשבה לעתים כמרכז האינטלקטואלי של פורטוגל. נבקר בקתדרלה, בארמון Palacio dos Duques de Cadaval ובכנסייה המקושטת אריחים Convento dos Loios. נמשיך לכפר הציורי בקרבת הגבול עם ספרד, מרוואו (Marvao) ומשם לקסטלו דה וידה (Castelo de Vide) לרובע היהודי שבעיירה. נבקר בבית הכנסת ונמשיך למלוננו.

ארוחת ערב ולינה באזור קסטלו דה וידה

יום 3 | "רכס הכוכב" - בלמונטה/גווארדה

הבוקר נטפס לאזור סיירה אשטרלה (Sierra Estrela), "רכס הכוכב" הגרניטי, אחת משמורות הטבע המרשימות של פורטוגל. ניסע לצד נהר הזזרה (Zezere) בנוף מרשים עד לעיירה בלמונטה (Belmonte), מרכז היסטורי חשוב ביותר של היהודים והאנוסים בפורטוגל, שחיו כנוצרים מבחינה חיצונית אך שמרו על מצוות וחגי היהודים. עם גילוי הקהילה בתחילת המאה העשרים החל שלב החזרתם של כמה מאות מבני המקום אל היהדות. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי החדש.

ארוחת ערב ולינה בבלמונטה/גווארדה

יום 4 | בלמונטה/גווארדה - טראנקוסו - למגו - פורטו

הבוקר ניסע לעיירה טראנקוסו (Trancoso), אשר שימשה מקום מפלט ליהודי ספרד שברחו מהאינקוויזיציה, ונראה בה את בתי האנוסים ואת  סימניהם המיוחדים בחזיתות הבתים. נמשיך לכנסיית "העלייה לרגל" בלמגו (Lamego). אחר הצהריים נבקר בארמון וגני מתיאוס המעוצבים בסגנון הבארוק והידועים ביופיים. נמשיך בדרכנו אל העיר פורטו (Porto), אשר מאזורה החלה המדינה את דרכה ההיסטורית במאה ה-12.

ארוחת ערב ולינה בפורטו

יום 5 | פורטו - ברגה - גימראיש - פורטו

בבוקר נסייר בפורטו ונתחיל בעיר העתיקה שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, נראה את הקתדרלה הנישאת מעל הגבעה ונרד בסמטאות העיר העתיקה עד גדות הנהר. נבקר בארמון הבורסה המרהיב, שמעוצב בסגנונות שונים ונסיים באחד היקבים בו נלמד על יצור יין הפורט המקומי ונטעם ממנו. נמשיך לסיור בשתי ערים, בין העתיקות בפורטוגל ובאירופה כולה: ברגה (Braga) וגימראיש (Guimaraes). נבקר בעיר העתיקה של ברגה ובקתדרלה החשובה שלה, וכן נסייר בגימראיש אשר במרכזה המצודה ממנה קמה למעשה פורטוגל, ובמרכז העיר המתחדש על כיכרותיו הססגוניות. נחזור ללינה בפורטו.

לינה בפורטו

יום 6 | פורטו - הפארק הלאומי פנדה גרש - פורטו

נצא מפורטו בכיוון צפון-מזרחה אל הפארק הלאומי פנדה-גרש (Parque Nacional de Peneda Geres) באחד האזורים הנופיים והנידחים ביותר של פורטוגל, קרוב לגבול עם ספרד. נטייל ברגל באחד השבילים הנעימים בטבע הבתולי מוקפים בחי ובצומח של הפארק. לאחר הסיור נחזור לפורטו.

לינה בפורטו

יום 7 | פורטו - יער בוסקו - קוימברה - פטימה

הבוקר נצא אל יער בוסקו (Bucaco), מהיערות העתיקים באירופה, עם מגוון בוטני מרשים של צמחייה מגוונת, ונראה את פונדק הציידים של מלכי פורטוגל, המשמש היום מלון פאר המעוטר בסגנון המנואלי. נעשה דרכנו לקוימברה ((Coimbra, בירת פורטוגל העתיקה. נטייל בעיר העתיקה, נבקר באוניברסיטה הראשונה של פורטוגל ובספרייה העתיקה המפוארת שלה. משם נמשיך לפטימה, עיר עולי הרגל אליה מגיעים המקווים לישועה ומרפא, ובה הם הולכים על ברכיהם.

ארוחת ערב ולינה בפטימה

יום 8 | פטימה - תומאר - נזרה - אלקובסה - בטלייה - פטימה

נתחיל את יומנו בתומאר (Tomar), עיירה היסטורית הידועה במצודה הטמפלרית רבת הסגנונות והאדריכלות הייחודית שלה. נבקר גם בבית הכנסת, היחידי ששרד מן התקופה של טרום המרתם של היהודים לנצרות. נמשיך אל עיירת הדייגים נזרה (Nazare-נצרת) הנושקת לאוקיינוס האטלנטי וניסע לכנסיית המנזר באלקובסה (Alcobaca), שם נשמע את סיפור האהבה הגדול של פורטוגל. נסיים בכנסיית הבטלייה הגותית (Batalha) – זיכרון לניצחון ההיסטורי של הפורטוגלים על הספרדים בשנת 1385. נחזור למלוננו.

לינה בפטימה

יום 9 | פטימה - אובידוש - ארמון פנה - קאבו דה רוקה - קשקאיש - אשטוריל - ליסבון

נתחיל את יומנו בעיירה הקטנטונת והציורית מוקפת החומה אובידוש (Obidos), "מתנת החתונה" המסורתית למלכות פורטוגל. נסייר על חומותיה ובעיר העתיקה שלה. נמשיך לעיירה הקסומה והטובלת בירוק, סינטרה (Sintra), ונבקר בארמון פנה (Pena), מהארמונות היפים ביותר של מלכי פורטוגל, אתר מורשת עולם של אונסק"ו, דוגמא ייחודית לסגנון הרומנטי בפורטוגל בו שולבו סגנונות המנואליטי, הרנסנס, אריחים וסממנים אקלקטיים. נמשיך לקאבו דה רוקה (Cabo De Roca), הנחשבת לנקודה המערבית ביותר באירופה, ומציינת את הקשר ההדוק בין העם הפורטוגלי לים ולגילויי "העולם החדש". בדרכנו לליסבון נעבור בעיירות החוף קשקאיש (Cascais) ואשטוריל (Estoril).

לינה בליסבון

יום 10 | ליסבון

יום טיול בבירת פורטוגל, ליסבון (Lisbon). נבקר באלפמה (Alfama), הרובע העתיק ביותר בליסבון, שם נעלה בסמטאות הציוריות אל מצודת סאו-ג'ורג'. נבקר באזור בלם ( Belem- בית לחם), בכנסיית המנזר הנפלאה בעיצובה של הרונימוש, וכן נראה את אנדרטת המגלים של "העולם החדש" ואת מגדל בלם, אחד מסמליה של פורטוגל. נמשיך לסיור מודרך במוזיאון הימי של העיר ונלמד על ההיסטוריה הימית של פורטוגל ועל מפעלי התגליות שלה. נשוב למלוננו. בערב נצא לארוחת ערב ומופע פאדו מסורתי.

ארוחת ערב ולינה בליסבון

ימים 11-12 | ליסבון - ת"א

היום נשלים סיורינו בליסבון בלוויית המדריך – ככל שהזמן יספיק נבקר במוזיאון גולבקיאן המרשים, במוזיאון האריחים "האסולחוס" וכן באזור האקספו החדש של העיר, המוקדש לווסקו דה גמה. העברה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה (הנחיתה בארץ תיתכן בלילה שבין יום 11 ל- 12).

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
02/10/1713/10/17עודד ציון, ד"ר€2,199€51€2,250מלאבטיסה ישירה
15/10/1726/10/17עודד ציון, ד"ר€2,199€51€2,250מקומות אחרוניםבטיסה ישירה
עודד ציון, ד"ר
מדריך החברה הגיאוגרפית לחצי האי האיברי (ספרד ופורטוגל) וסיציליה. היסטוריון העוסק בחקר היסטוריה, תרבות ודתות בתחומי חצי האי האיברי והים התיכון. מרצה באוניברסיטה הפתוחה, באוניברסיטה העברית ובמוסדות נוספים, בנושאי היסטוריה ותאולוגיה.
טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €495
 • המחיר למינימום 15 מטיילים (מקסימום 26 מטיילים).
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: טיסות סנדור ישירות כמפורט בתכנית.
 • מיסי נמל וביטחון: נכונים ליום פרסום הטיול.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר + 5 ארוחות נוספות + ארוחה קלה באוורה ביום ההגעה.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 •  מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: ד"ר עודד ציון, מומחה להיסטוריה, תרבות ודתות בתחומי חצי האי האיברי
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל"

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח.
הדפסה
אתרים נבחרים בפורטוגל
אתרים נבחרים בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפורטוגל? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפורטוגל, ממצודת סינטרה הקסומה ועד נופיו הדרמטיים של רכס הכוכב, המשתרע לכל רוחבה של מרכז פורטוגל
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

לפורטוגל היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בפורטוגל
מידע שימושי למטייל בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפורטוגל אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
סוד הקסם של פורטוגל
סוד הקסם של פורטוגל

מאת נעם סלע

למרות שפורטוגל הינה מדינה אטרקטיבית במיוחד מבחינה תיירותית, הקהל הישראלי החל לגלות אותה רק לאחרונה. היא נמצאת בשוליים של אירופה ומעט "נחבאת אל הכלים", וכאן טמון סוד הקסם שלה. האווירה והתרבות אירופאיות ונעימות, התשתיות ברמה גבוהה והתושבים חמים ומסבירי- פנים, ונותנים תחושה ביתית בכל מקום.
קרא עוד
מקומות מומלצים לביקור בליסבון
מקומות מומלצים לביקור בליסבון

ליסבון ניצבת על הפרק? ריכזנו עבורכם המלצות על מקומות וחוויות שאתם חייבים לדגום בביקורכם בבירת פורטוגל.
קרא עוד