טיול לספרד ופורטוגל - 11 ימים - אימפריות ימיות ומסורות קתוליות

טיול לספרד ופורטוגל - 11 ימים - אימפריות ימיות ומסורות קתוליות

אירופה ואגן הים התיכון
11 ימים
9 לילות

ספרד ופורטוגל שוכנות לחופי האוקיינוס האטלנטי בקצה המערבי של אירופה. בחופים אלה נולדו ספנים ונווטים שיצאו לגלות את העולם החדש, ומהתחרות בין המדינות נולדו שתי אימפריות ימיות אדירות' ששלטו בעולמות החדשים מהמאה ה-15 עד ה-17. לצד המסורת הימאית' מאופיינות ספרד ופורטוגל במסורת קתולית חזקה, המתבטאת בקתדרלות מפוארות ומוקדי עלייה לרגל לצליינים.

בראשית הטיול נטוס אל צפון מערב חצי האי האיברי' אל החלק האחרון של "הקאמינו דה סנטיאגו" – נבקר בסנטיאגו דה קומפוסטלה, אחת מעריה הקדושות ביותר של ספרד שבחבל גאליסיה ובאזור החוף ("חוף המוות") של החבל, בו מסתיים המסע של הצליינים ב"קאמינו". נמשיך את הטיול, על פי הולדת המדינה הפורטוגזית והתפתחותה, בצפון פורטוגל, ונדרים עד ליסבון היפה. פורטוגל נתברכה באנשים טובים ופשוטים, קתולים אדוקים, סיפורים ואגדות (וגם אמונות תפלות), קפה משובח ומוזיקת נשמה נוגה: הפאדו. כאן התפתח עיטור האריחים המצוירים – האזולז'וש, וכן סגנון ארכיטקטוני ייחודי, הגותיקה המנואלינית. נופיה של פורטוגל מגוונים וכוללים הרים גבוהים במזרח (סיירה דל אסטרלה = רכס הכוכב), חופים יפים במערב ויער אלוני שעם עתיק בדרום.
בנוסף לאלו, נגלה במהלך הטיול בפורטוגל את סיפורם הנוגע ללב של האנוסים היהודים, לאורך מאות שנים ועד חזרת חלק מהם ליהדות לפני כ-25 שנה. סיפור מרגש ומצמרר מאין כמותו!

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - פרנקפורט - פורטו

נטוס אחה"צ אל פרנקפורט וממנה נמשיך אל פורטו (Porto). נעבור ללינה במלון בפורטו.

לינה בפורטו.

יום 2 | פורטו - ויאנה דו קסטלו - ולנסיה דו מינהו - סנטיאגו דה קומפוסטלה

נצפין לכיוון הגבול הספרדי כשבדרך נבקר בויאנה דו קסטלו (Viana du Castelo), שנוסדה במאה ה- 13 על ידי המלך הפורטוגזי הראשון אפונסו אנריקש. במאה ה- 16 חשיבותה של העיר גדלה, כאחד הנמלים העיקריים מהם ייצאו סחורות, ובעיקר יין, לאנגליה. נמשיך אל ולנסיה דו מינהו (Valencia du Minho), עיירה עתיקה מוקפת חומה מרשימה. זוהי עיירת הגבול הראשונה בין מדינת פורטוגל שזה עתה (המאה ה- 13) נולדה לבין שכנתה המאיימת, ספרד. נמשיך אל סנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostella).

לינה בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

יום 3 | סנטיאגו דה קומפוסטלה - "חוף המוות"

חצי היום הראשון יוקדש לקתדראלה ולפולחנו של יעקב הקדוש. העיר והקתדראלה הם מוקד עלייה לרגל עבור הצליינים מימי הביניים ומרכז צליינות נוצרי השלישי בחשיבותו לאחר רומא וירושלים. המסורת מספרת שהעיר נבנתה על קברו של השליח יעקב מבית צידא, שהיה תלמידו השלישי של ישו. לפי המסורת עצמותיו נדדו בים על גבי צדפה, כל הדרך לאיבריה. על העיר חולשת קתדראלה ענקית שנבנתה במאה ה- 11 ונראית למרחוק. אחר הצהריים נצא מערבה אל הכפרים שב"סוף העולם", ל"חוף המוות", שם מסיימים המהדרין את "הקאמינו דל סנטיאגו". נחזור למלוננו.

לינה בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

יום 4 | סנטיאגו דה קומפוסטלה - בראגה - גימראיש - פורטו

נצא מסנטיאגו דה קומפוסטלה דרומה ונחזור לגבול הפורטוגלי. בדרכנו לבראגה (Braga) נשמע את הסיפור המפורסם של התרנגול מברסלוש. אחרי סיור במרכזה של בראגה, בירת הנצרות של פורטוגל , נמשיך אל העיר גימאראיש (Guimarais) הסמוכה, בירתה הראשונה של ממלכת אלפונסו העצמאית. נבקר בארמון הדוכסים שבמקום ואח"כ במרכז העתיק, הקומפקטי והיפה. ואח"כ נמשיך מערבה אל העיר פורטו.

לינה בפורטו.

יום 5 | פורטו

נקדיש את היום לסיור בפורטו. נבקר בארמון הבורסה (Palacio de Bolsa), בתחנת הרכבת המעוטרת של העיר, ברובע ריביירה העתיק ועוד. נעבור לגדה השנייה של הנהר, אל מה שהיה פעם כפר נפרד מהעיר, ווילה נובה דה גאיה, שם התרכזו כל מחסני היין והפורט, לפני שיווקם דרך הים לאנגליה. נבקר ביקב מקומי לטעימות יין, ונחזור לארוחת ערב ולינה במלון מאמש.

לינה בפורטו.

יום 6 | פורטו - עמק הדאורו - טרנקוסו - גוארדה - בלמונטה - קוביליה

בבוקר נצא אל עמק נהר הדאורו (Duoro), מקום גידול הגפנים וייצור היינות הנפלאים שטעמנו בפורטו, דרך נוף הררי עטור בטרסות עם גפנים. נעצור לתצפית על הנהר ואח"כ נמשיך דרומה ומזרחה למחוזות אנוסי פורטוגל – לשם הגיעו האנוסים לאחר שגורשו מספרד. נסייר ברובעים היהודיים, ה"ג'ודיאריות", בטרנקוסו, בגוארדה ובבלמונטה. בבלמונטה חיים עד היום צאצאיהם של האנוסים, שעברו במחצית המאה הקודמת תהליך של שיבה ליהדות, אחרי 500 שנה של חיים "כפולים". נלמד בהתרגשות על חייהם תוך ביקור במוזיאון היהודי ובבית הכנסת של הקהילה. לעת ערב נגיע לעיירה קוביליה למרגלות רכס האשטרלה.

לינה: קוביליה.

יום 7 | קוביליה - רכס הכוכב - יער בוסאקו - קוימברה - תומאר

בבוקר נצא לגיחה בטבע הפורטוגלי, וניסע בדרכים הרריות ברכס הגבוה ביותר בפורטוגל- "רכס הכוכב" (Sierra de Estrella). רכס זה, שבחורף פסגותיו מכוסות בשלג ובקיץ בפרחים, הוא אחד האזורים היפים ביותר בפורטוגל. לאחר מכן נבקר ביער בוסאקו (Bucaco), שהיה מיושב רוב הזמן על ידי נזירים ולנשים נאסרה הכניסה אליו. נמשיך לביקור בעיר האוניברסיטאית של קוימברה (Coimbra), בירתה השנייה של פורטוגל, בה שוכנת אחת האוניברסיטאות העתיקות בעולם. נגיע ללינה בתומאר (Tomar).

לינה: תומאר.

יום 8 | תומאר - פאטימה - באטליה - נאזרה - אובידוש - ליסבון

בבוקר נבקר במנזר הצלוב שמעל העיר תומאר, שהיה מפקדתו הראשית של מסדר הטמפלרים ויורשיו. משם נמשיך לאתר הצליינות בפאטימה (Fatima), בה נלמד, שוב, על עוצמתה של אמונה וכוחה של הכנסייה ושל תופעת הצליינות. ניסע לביקור במבנה המדהים בבטאליה (Batalha), המייצג את מיטב הפאר של הארכיטקטורה הגותית הפורטוגזית (הסגנון המנואליני). משם ניסע לכיוון הים, אל נזארה (Nazare), עיירת דגים הקרויה על שם נצרת הגלילית, ואחר כך נבקר באובידוש (Obidos) הקטנה, עם החומה הענקית המקיפה אותה – "עיירת המתנה" שהעניקו מלכי פורטוגל כמתנת נישואין לנשותיהם. משם ניסע אל מלוננו בליסבון.

לינה: ליסבון.

יום 9 | ליסבון

היום יוקדש לליסבון היפה- בירת פורטוגל והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. נבקר במצודת סאו ג'ורג', ברובע אלפאמה היחיד ששרד את אסון חורבנה של העיר בצונאמי של 1755, ובו גם רחוב היהודים. נמשיך לרובע אל באיישה וכיכר רוסיו, בה נערכו טקסי ה"או טו דה פה" הנוראיים שהעלו למוקד למעלה מאלפיים יהודים אנוסים. לאחר מכן נבקר ברובע בלם (כולל מנזר הירונימו המפורסם). בערב נצא למופע פאדו מסורתי- מוסיקת הנשמה של פורטוגל.

לינה: ליסבון.

ימים 10-11 | ליסבון - סינטרה - קאבו דה רוקה - ליסבון - פרנקפורט - ת"א

בבוקר נבקר בעיירת הנופש של סינטרה (Sintra), לאחר מכן ניסע אל הנקודה המערבית ביותר באירופה- קאבו דה רוקה (Cabo de Roca), משם אל "גרונו של השטן", שגלי הים נשברים על צוקיו המשוננים. נחזור לנמל התעופה של ליסבון לטיסה ארצה דרך פרנקפורט. הגעה לת"א בבוקרו של היום ה-11.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €390
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות בחברת לופטהאנזה, כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח, ממוזג וצמוד לכל ימי הטיול בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מופע פאדו, כולל ארוחת ערב.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על-פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית מומחה לספרד ופורטוגל – רמי סימסולו.
 • מערכות שמע אלחוטיות.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ארוחות נוספות

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

הערות

 • סדר הביקורים באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח.
 • מספר החדרים ליחיד מוגבל, הזמנת חדר כזה כרוכה לעתים בתשלום מעבר למחיר הרגיל של חדר יחיד.
הדפסה
סוד הקסם של פורטוגל
סוד הקסם של פורטוגל

מאת נעם סלע

למרות שפורטוגל הינה מדינה אטרקטיבית במיוחד מבחינה תיירותית, הקהל הישראלי החל לגלות אותה רק לאחרונה. היא נמצאת בשוליים של אירופה ומעט "נחבאת אל הכלים", וכאן טמון סוד הקסם שלה. האווירה והתרבות אירופאיות ונעימות, התשתיות ברמה גבוהה והתושבים חמים ומסבירי- פנים, ונותנים תחושה ביתית בכל מקום.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

לפורטוגל היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מקומות מומלצים לביקור בליסבון
מקומות מומלצים לביקור בליסבון

ליסבון ניצבת על הפרק? ריכזנו עבורכם המלצות על מקומות וחוויות שאתם חייבים לדגום בביקורכם בבירת פורטוגל.
קרא עוד
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח

מאת דודו אדרי

אם אתם אוהבים לטייל בעולם, להרגיש את הטבע, להגיע למקומות שאוטובוס תיירים רגיל אינו מגיע אליו ולהרגיש קצת את האדרנלין זורם בדם שלכם, זה הזמן לצאת לטיול ג'יפים בחו"ל. איך בוחרים את הטיול המתאים עבורכם? דודו אדרי, מנהל מחלקת טיולי הג'יפים שלנו, נותן כמה טיפים.
קרא עוד
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך

מאת דניאל וקנין

טרק הוא טיול ייחודי מאחר והוא מתנהל במרחב שמשתנה כל הזמן. מזג האוויר, ידי האדם המקומי ותכנוני תשתיות לאומיות משפיעים ומשנים את המרחב הזה כל הזמן. לפני שיוצאים לטרק חשוב מאוד להתכונן כראוי ולדאוג למדריך מעודכן ואקטואלי.
קרא עוד
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בפורטוגל
מידע שימושי למטייל בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפורטוגל אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בפורטוגל
אתרים נבחרים בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפורטוגל? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפורטוגל, ממצודת סינטרה הקסומה ועד נופיו הדרמטיים של רכס הכוכב, המשתרע לכל רוחבה של מרכז פורטוגל
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל - הטירות הקסומות של פורטוגל
הטירות הקסומות של פורטוגל

פורטוגל ידועה בשפע הטירות, המבצרים, המצודות והארמונות שנבנו בה לאורך המאות האחרונות. מאחורי כל מבנה היסטורי כזה חבוי סיפור מעניין, המלמד על התפתחותה של פורטוגל ועל האנשים שהטביעו בה את חותמם. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם מידע על כמה מהטירות והמבצרים המעניינים ביותר.
קרא עוד