טיול לסין וקוריאה - 14 יום - פסטיבלים של קרח ושלג בחרבין ואיזור סאול

טיול לסין וקוריאה - 14 יום - פסטיבלים של קרח ושלג בחרבין ואיזור סאול

המזרח הרחוק
14 ימים
11 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | ת"א - בייג'ינג

נצא בטיסה לסיאול בירת קוריאה הדרומית וממנה נמשיך בטיסה לבייג'ינג (Beijing) בירת סין אליה נגיע למחרת. בייג'ינג, בירת סין ב-600 השנים האחרונות, מציעה למבקרים בה שלל אטרקציות ואתרים הנעים על רצף הזמן שבין המסורתי והקיסרי ועד למודרני והמערבי. בתווך הזה שבין המסורתי למודרני, חיים בני המקום בקונפליקט שהוא לעיתים בלתי אפשרי. מבחינתנו המבקרים, דווקא הניגודיות הזו, הקונפליקט המתמשך והפערים הגדלים, יוצרים חווית מפגש יוצאת דופן המטלטלת אותנו מצד לצד. ננחת בשעות הערב ולאחר ארוחה סינית מצוינת במסעדה, ניסע אל המלון למנוחה.

ימים 3-4 | בייג'ינג

ביומיים הבאים נלבש מעילים חמים, כובעים וצעיפים ונטייל בעיר המדהימה והמגוונת בייג'ינג.

נבקר במקדש השמים, החשוב שבמקדשי בייג'ינג ואחד הבודדים ששרדו את מהפכת התרבות. במקדש זה היו מקריבים הקיסרים, פעמיים בשנה, עולה לשפע של יבול. היום, מעבר למבנים הארכיטקטוניים המדהימים, מושך אליו המקום מאות ואלפים של סינים הבאים בכדי לתרגל טאי צ'י, לרקוד, לנגן ולשיר.

נבקר בכיכר הגדולה בעולם (440 דונם שטחה) – כיכר טיאנאנמן, שהיא היום לב ליבו של המרכז הפוליטי בסין. את החשיפה הגדולה למערב חבים הסינים לסרטו הנודע של ברטולוצ'י, "הקיסר האחרון", המגולל את סיפורו של פו-יי, הקיסר האחרון של שושלת צ'ינג שהארמון הפך עבורו לבית כלא מפואר.

נבקר בשכונות העתיקות של בייג'ין הבנויות מסמטאות צרות הנודעות בשם הוטונג. בסיור זה נחזור בזמן לבייג'ינג של פעם, של בתים נמוכים וחצרות פנימיות. נבוא במגע עם מעט המקומיים שעדיין חיים במתחמים אלו, כשסכנת הריסה מרחפת מעל ראשם.

נהנה מביקור באחד האתרים המרהיבים ביותר בסין, החומה הגדולה, ששימשה קו הפרדה צבאי ותרבותי מעל 2000 שנה. נעפיל ברכבל אל מגדלי התצפית הגבוהים ונחזה ב"דרקון" המתפתל לאורך רכסי ההרים הגבוהים ונראה את המתחם האולימפי. נצפה באצטדיון האולימפי "קן הציפור" והבריכה האולימפית המכונה "הבועה".

בהמשך נבקר במתחם האומנות 798. לפני מספר שנים השתלטה חבורה של אומנים על מפעל נטוש בפאתי בייג'ינג. עם הזמן הפך האזור כולו לשיא היצירה וחופש הביטוי האמנותי. היום מוצגים בו, מעבר לגלריות קבועות, גם אומנים מובילים מעולם.

נהנה ממופע קונג פו מיוחד בו נתוודע לאומנויות הלחימה המרהיבות של סין. וכמובן מארוחות סיניות משובחות.

לינה בבייג'ין.

יום 5 | בייג'ינג – רכבת מהירה לחרבין

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו לאחת מתחנות הרכבת הגדולות בבייג'ין לנסיעה ברכבת המהירה לחרבין. נשב ברכבת החמימה כ 7 שעות ונראה את סין המושלגת חולפת מבעד לחלון. חרבין, עיר הבירה של מחוז הילונגג'יאנג, שהיתה כפר דייגים קטן על גדות נהר שינגחואה, צמחה עם הנחתה של המסילה הטרנס מנ'צורית או המסילה המזרחית של סין שחיברה בינה לבין המסילה הטרנס סיבירית שעוברת ממוסקבה במערב אל ולדיווסטוק במזרח. חרבין עיר סינית מיוחדת עם השפעה רוסית חזקה הניכרת בארכיטקטורה, בתושבים ואף באוכל. המחוזות הצפוניים של סין כוללים בשטחם את האיזור בו חי העם המנצ'ורי, העם ששלט בסין כ 300 שנים עד נפילתה של השושלת הקיסרית ב 1911.

עם ההגעה ניסע אל מלונינו ולאחר שנתלבש במיטב בגדינו החמים (הטמפרטורות בתקופה זו יהיו מאוד נמוכות… הרבה מתחת לאפס), נצא לסיור הכרות ראשוני קצר עם העיר ונתחיל להתרשם מחגיגות פסטיבל הקרח. נמשיך ונתחמם בארוחת ערב.

ימים 6-8 | חרבין

בימים הקרובים נחגוג את החורף של צפון סין. נבקר בתערוכות פסלי השלג והקרח, נהנה מארמונות הקרח המרשימים הנבנים מידי שנה במיוחד לאירועי הפסטיבל. נראה את המקומיים נהנים מפעילויות בשלג ובקרח שרק מי שרגיל להן מסוגל. ונראה את מה שנותר מהאתרים היהודים בעיר. כבר בתחילת המאה ה 20 התיישבו משפחות יהודיות ראשונות שהגיעו לחרבין מרוסיה. באישור הצאר התיישבו בסין כדי לתרום לפיתוח האיזור. בשנים מאוחרות יותר הגיעו לחרבין יהודים פליטי פרעות מרוסיה וחיילים משוחררים שהשתתפו במלחמת רוסיה יפן. יהודים רבים נוספים הגיעו לחרבין לאחר מלחמת העולם הראשונה והמהפכה הרוסית. מאוחר יותר בשנות ה 30 וה 40 עזבו רובם את חרבין.

נטעם אוכל סיני ואולי אפילו אוכל רוסי ונהנה מארכיטקטורה מגוונת משני האזורים הקרובים אך השונים כל כך.

לינה בחרבין.

ימים 9-12 | חרבין – טיסה לסאול

ניפרד מחרבין ומסין ונטוס אל סאול בירת קוריאה הדרומית.  ננחת בנמל התעופה הבינלאומי אינצ'ון בקוריאה, שנבנה על אי מלאכותי. סאול היא עיר שיש בה הכל, מסביב לשעון. כאן הכל בגדול, כאן הכל מתעצם: מוסדות החינוך הכי טובים, מקומות העבודה הכי מבוקשים, איכות החיים הכי גבוהה – כולם שואפים להגיע לכאן, ואכן אוכלוסיית העיר היא תערובת של הגירה פנימית מכל חלקי המדינה. סאול היא עיר- החברה (company town) הגדולה בעולם. 11 מיליון איש עובדים בחברה זו ומחויבים לקונספט: מרדף בלתי פוסק אחר צבירת רכוש, צריכה בלתי נגמרת וטיפוס מתמיד בסולם הדרגות החברתי, החינוכי והתעסוקתי. בימים הבאים נטייל ברחובות העיר, נגיע למגדל התצפית ונשקיף על סאול מלמעלה. נכיר את העיר מלאת החיים אשר שומרת יפה על הניגודים שבין המסורתי והמודרני. נבקר במרכז העיצוב Dongdeamun Design Plaza שהמבנה שלו מזכיר ספינת חלל גדולה שנחתה בלב סיאול ונסתובב בשוק מיונג-דונג שחנויות הקוסמטיקה המעוצבות שלו עומדות כמנוגדות ומשלימות לדוכני האוכל הפשוטים הפרוסים לאורכו.

נבקר בשריד האחרון והמרתק של המלחמה הקרה, קו הגבול השמור ביותר בעולם – אין יוצא ואין בא, לא ברכב, לא ברגל, לא במכתב בדואר, לא באי-מייל ואפילו לא בטלפון. רצועה ברוחב 4 ק"מ לאורך הגבול מהווה את האזור המפורז, סיור מיוחד ייקח אותנו לתוך אזור זה, וישאב אותנו לסוגיות הפוליטיות הסבוכות של צפון-מזרח אסיה. נבקר בצד הדרומי של מנהרה שחפרו הצפון קוריאניים מתחת לגבול במטרה להעביר דרכה מרגלים ונשק, נשקיף על העיר הצפון-קוריאנית גסונג, ונשתעשע מתחנת הרכבת הנוצצת שהוקמה על הגבול מצידו הדרומי – בה הכל מוכן כביכול לרגע בו יורם מחסום הגבול: המדרגות נעות, השילוט מלא ומוכן, עמדות רכישת הכרטיסים כבר כאן והמסילה מגיעה עד לתוך האזור המפורז. בדרך נספר את הסיפור שנשכח מזיכרון, על חלקה המשמעותי של מדינת ישראל הצעירה בסיום מלחמת קוריאה, ועל השפעת מלחמת קוריאה על הזהות הגושית של ישראל.

באחד הערבים נלך לצפות במופע תאטרון המשלב סגנון מסורתי עם ריקוד מודרני.

ימים 13-14 | סאול – תל אביב

הבוקר נתחיל את הפרידה מהמסע שעברנו, נטייל עוד קצת בסאול ונסתובב בשוק נאמדהמון המסורתי, בו נוכל להרגיש את תהפוכות המודרנה וכמובן גם נוכל לרכוש מזכרות. לאחר מכן נלך לסעודת פרידה ראויה לשמה ונסכם את המסע שעברנו.

לקראת חצות העברה לשדה התעופה לטיסה ישירה ארצה. נחיתה בתל אביב ביום ה- 14 בשעות הבוקר המוקדמות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר

מחיר הטיול כולל

מחיר הטיול אינו כולל


לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד
שנגחאי -  מעיירת דייגים למרכז בינלאומי
שנגחאי - פריז של המזרח?

שנגחאי הייתה עד למאה ה-19 עיירת דייגים פשוטה וצנועה – ומאז, כמעט בבת אחת, הפכה למוקד כלכלי ופוליטי בסין, עיר רבגונית, המשלבת מזרח ומערב. מה הם האתרים המעניינים ביותר בשנגחאי ומה אסור לפספס? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד
דובי פנדה בסין - טיול מאורגן לסין
שמורות טבע בסין

סין ידועה כיעד אקזוטי בפן התרבותי שלה, אך מי שיטייל בה יגלה שבארץ העצומה הזו חבויות גם שמורות טבע מיוחדות במינן, בין היפות בתבל. בכתבה זו נסקור חמש שמורות, מהגדולות והמעניינות ביותר שיש בסין.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת

אין חוויה המשתווה למסע ברכבת במחוזות חדשים – גמיעת הנופים המתחלפים תוך שקשוק הגלגלים, תחושת ההרפתקה המרגשת והעצירות בתחנות מרתקות. מסע ברכבת הטרנס מונגולית, שנוסעת בין מוסקבה לבייג'ינג דרך ערבות סיביר ומונוגוליה, היא אחת החוויות הכי מרגשות שיש.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בדרום קוריאה
מידע שימושי למטייל בדרום קוריאה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בדרום קוריאה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על דרום קוריאה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על דרום קוריאה

מאת רון פז

לדרום קוריאה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על דרום קוריאה.
קרא עוד
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
גני יו בשנגחאי, סין
גני יו-יואן בשנגחאי - חוויה של יופי ואותנטיות

גן יו בשנגחאי ממוקם במרכז העיר העתיקה. הגן היפהפה והמטופח להפליא בנוי על פי כל כללי הבנייה של הגן הסיני המסורתי, ומייצג באותנטיות רבה את הסגנון הארכיטקטוני העתיק של שנגחאי, תוך שילוב מאפייניה התרבותיים של העיר כיום. מה מיוחד כל כך בגנים אלה? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בדרום קוריאה
אתרים נבחרים בדרום קוריאה

מאת רון פז

איפה כדאי לבקר בדרום קוריאה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום קוריאה, מסאול הבירה ועד לאי ג'ג'ו, שנבחר לאחרונה לאחד מפלאי הטבע של העולם.
קרא עוד