טיול מאורגן לסין עם החברה הגיאוגרפית
צילום: Oriental Legend

טיול לסין – 15 יום – סין הקלאסית כולל ההר הצהוב

המזרח הרחוק
15 ימים
13 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - בייג'ינג

נצא בשעת לילה מאוחרת בטיסה דרך יעד ביניים לבייג'ינג (Beijing). בירת סין ב-600 השנים האחרונות מציעה למבקרים בה שלל אטרקציות ואתרים הנעים על רצף הזמן שבין המסורתי והקיסרי ועד למודרני והמערבי. בתווך הזה שבין המסורתי למודרני, חיים בני המקום בקונפליקט שהוא לעיתים בלתי אפשרי. מבחינתנו המבקרים, דווקא הניגודיות הזו, הקונפליקט המתמשך והפערים הגדלים, יוצרים חווית מפגש יוצאת דופן המטלטלת אותנו מצד לצד. העברה לבית המלון.

יום 3 | בייג'ינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באתר החשוב ביותר בתקופת שתי השושלות האחרונות, הלא היא העיר האסורה. עיר זו מסמלת גם היום את מרכזה של העיר בייג'ינג, ומעל שערה הדרומי הכריז מאו על כינונה של הרפובליקה העממית של סין (1.10.1949). את החשיפה הגדולה למערב חבים הסינים לסרטו הנודע של ברטולוצ'י, "הקיסר האחרון", המגולל את סיפורו של פו-יי, הקיסר האחרון של שושלת צ'ינג שהארמון הפך עבורו לבית כלא מפואר. נסייר בין מבני המנהלה של העיר מהם יצאו הצווים הקיסרים אל קצות הממלכה, כמו גם במבני המגורים בהם חיו ובילו הקיסרים והפילגשים. נבקר בכיכר הגדולה בעולם (440 דונם שטחה) – כיכר טיאנאנמן, שהיא היום לב ליבו של המרכז הפוליטי בסין. נמשיך למדרחוב המפורסם של וואנגפוג'ינג. קרבתו לעיר האסורה הפכה את האזור כולו לאזור אריסטוקרטי (ומכאן גם שמו). נשוטט בשוק האוכל הסמוך, בו נוכל למצוא מגוון גדול מאוד של מאכלים: חגבים, עקרבים, נחשים, תולעי משי ועוד מיני שרצים משופדים, אבל גם דברים מוכרים יותר כמו אטריות מוקפצות ובשר מבושל. לאחר הסיור בעיר נעלה לתצפית פנורמית ממרומי "גבעת הפחם". תצפית זו תאפשר לנו להתרשם מגודלה של העיר האסורה ומהסימטריה המורכבת. נמשיך יום עמוס זה בסיור ריקשות באחת משכונות המגורים העתיקות של בייג'ינג, הנודעות בשם חו-טונג. בסיור זה נחזור בזמן לבייג'ינג של פעם, של בתים נמוכים וחצרות פנימיות. נבוא במגע עם מעט המקומיים שעדיין חיים במתחמים אלו, כשסכנת הריסה מרחפת מעל ראשם. את היום נקנח במופע קונג פו מיוחד בו נתוודע לאומנויות הלחימה המרהיבות של סין.

יום 4 | בייג'ינג

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו לאחד האתרים המרהיבים ביותר בסין, החומה הגדולה, ששימשה קו הפרדה צבאי ותרבותי מעל 2000 שנה. נעפיל ברכבל אל מגדלי התצפית הגבוהים ונחזה ב"דרקון" המתפתל לאורך רכסי ההרים הגבוהים. לאחר הסיור נבקר במתחם האולימפי. נצפה באצטדיון האולימפי "קן הציפור" והבריכה האולימפית המכונה "הבועה".

יום 5 | בייג'ינג

נתחיל את יומנו באחד הרחובות העתיקים החשובים ביותר בבייג'ינג, הוא רחוב צ'יאן-מן. רחוב זה הוא המשכו של הציר החוצה את העיר האסורה מדרום לצפון. הרחוב כולו עבר שחזור וניתן לחוש בו את בייג'ינג של המאה ה-19.

מרחוב צ'יאן-מן ניכנס אל רחוב השוק העתיק ביותר של בייג'ינג הוא רחוב דז'לאן, וממנו נצא אל רחוב התרבות של ליוליצ'אנג. ברחוב זה התרכזו (עם הקמתה של העיר האסורה) כל חנויות הספרים, המכחולים, הקליגרפיה, האומנות והמוזיקה.

נסיים את סיורנו בעיר באתר המסמל, אולי יותר מכל, את כישלונה של השושלת האחרונה, ארמון הקיץ החדש. ארמון זה נבנה בתחילת המאה ה-19 על ידי הקיסרית העוצרת צה-שי לאחר שהארמון הקודם נשרף כליל. הכספים למימון הפרויקט נועדו במקור לשקם את הצבא הסיני הקורס. הארמון הוא עדות לשחיתות ולריקבון שאפיינו את השושלת בימיה האחרונים. בהמשך נבקר באחד המתחמים המרשימים ביותר של בייג'ינג של היום, מתחם האומנות של 798. לפני מספר שנים השתלטה חבורה של אומנים על מפעל נטוש בפאתי בייג'ינג. עם הזמן הפך האזור כולו לשיא היצירה וחופש הביטוי האומנותי. היום מוצגים בו, מעבר לגלריות קבועות, גם אומנים מובילים מעולם.

יום 6 | בייג'ינג – שיאן

הבוקר נבקר במקדש השמים, החשוב שבמקדשי בייג'ינג ואחד הבודדים ששרדו את מהפכת התרבות. במקדש זה היו מקריבים הקיסרים, פעמיים בשנה, עולה לשפע של יבול. היום, מעבר למבנים הארכיטקטוניים המדהימים, מושך אליו המקום מאות ואלפים של סינים הבאים בכדי לתרגל טאי צ'י, לרקוד, לנגן ולשיר.

בהמשך היום נטוס לשיאן (Xian), אחת מהערים העתיקות ביותר בסין וללא ספק החשובה ביותר שבהן. היא שימשה לאורך ההיסטוריה כעיר בירה למרבית השושלות הקיסריות (13 במספר), מרכז תרבותי עולמי ונקודת המוצא לדרך המשי המפורסמת. בניגוד למודרניזציה בערים הגדולות בסין, מצליחה שיאן לשמר תחושה סינית אחרת. חומות העיר העתיקה, המוזיאון הלאומי ואתרים ארכיאולוגים הפזורים באזור, מציעים לנו מפגשים מיוחדים עם שורשיו ומקורותיו של העם הסיני. נשוטט ברובע המוסלמי, בשוק ובמסגד הגדול המשרת קהילה של מעל 60,000 מוסלמים.

יום 7 | שיאן - גוילין

נעלה לרגל יחד עם אלפי המבקרים אל המוזולאום של הקיסר הראשון של סין. אתר זה, מהמאה השניה לפנה"ס, פרוס על שטח עצום של 56 קמ"ר והוא מכיל אולמות, ארמונות פנימיים וצבא שלם של חיילים עשויים מחימר טרה-קוטה מקומי. אנו נבקר בחפירים הפתוחים לקהל ובמוזיאון מרכבות הארד, נצפה בסרט המגולל את סיפור בנייתו של האתר שהעסיק מעל ל-700,000 פועלים ו-100,000 אומנים. נבקר בכיכר שמסביב לפגודת אווז הבר הגדולה ובמוזיאון ההיסטורי של שיאן בו נוכל למצוא עדויות להתיישבות קדומה כבר מהאלף השישית לפנה"ס.
לאחר סיום הסיורים בשיאן נטוס אל יעדנו הבא – מחוז גואנגשי – לגוילין. במחוז זה גר המיעוט הגדול ביותר בסין, הג'ואנג, שאוכלוסייתו מונה מעל ל-18 מיליון. הערים והכפרים השונים בהם נבקר במחוז זה, מציעים מפגש עם סין שונה מאוד מזו שפגשתם עד כה בטיול – נוף של הרי קארסט מרשימים, שדות אורז אינסופיים וכפרים של בני המיעוטים השונים. לינה בגוילין

ימים 8-9 | גוילין - טרסות האורז של לונגשאן

ניסע צפונה אל עבר אזור המיעוטים. נעבור בדרך יפהפייה בין הרים מיוערים וכפרי עץ ישנים. נבקר בטרסות האורז של זנב עצם הדרקון. במשך מאות שנים עמלו בני השבטים המקומיים בדירוג ההרים והכשרת הקרקע לחקלאות והתוצאה מרהיבה – מאות מטרים של טרסות אורז מעוטרות בכפרי עץ מיוחדים. נמשיך לעבר העיירה הקסומה יאנגשואו (Yangshuo), בה נבלה את היומיים הבאים. יאנגשואו יושבת על גדת נהר הלי, והיא מאפשרת לנו חוויה בלתי אמצעית עם בני המקום בנוף המרהיב. מרכזה של העיירה הוא מדרחוב קצר מלא חנויות, בתי קפה ומסעדות.
נצא לשייט פסטורלי על הנהר, בין הצוקים התלולים. נצפה במקומיים במלאכות הבוקר שלהם, ובתאו המים לועס את עשביית הנהר הצפופה. לאחר השייט נצא לטיול בתוך טבע שופע שדות אורז וכפרים קטנים.
בערב נצפה במופע "התרשמות", אותו ביים הבימאי המוערך ביותר בסין של היום, ז'אנג יי-מו ("גיבור", "פנסים אדומים"). המופע נערך באמפי פתוח (ולכן הוא תלוי מזג האוויר) לגדותיו של הנהר, ומשולבים בו אלמנטים שונים של הפולקלור המקומי. 650 ניצבים, רקדנים וזמרים לוקחים חלק במופע.

ימים 10-11 | מנאנג'ינג ל"הר הצהוב"

לאחר ארוחת הבוקר נטוס  לנאנג'ינג, "הבירה הדרומית", אחת הגדולות והמתקדמות בערי סין שמשלבת היסטוריה עגומה עם קידמה ופיתוח. העיר היתה בירת הרפובליקה הסינית בראשית דרכה נכבשה על ידי היפנים והפכה לסמל של מאורעות המלחמה. העיר ממוקמת על נהר היאנגצה ערש התעשיות הסיניות בעת החדשה. העיר שימשה אבן דרך במאבק במלחמה האזרחית בין הלאומנים והקומוניסטים וכאן נחתם החוזה המפורסם שאיפשר שליטת המעצמות בחלקיה של המדינה בתום מלחמת האופיום הראשונה.
נמשיך בנסיעה אל העיר טונשי (Tunxi), השוכנת למרגלותיו של ההר הצהוב, שם נלון. עיירה זו מציעה אולי יותר מכל את סין של פעם. בתים עתיקים, ומדרחוב אחד עתיק עוד יותר, המציע לאלפי המבקרים הסינים שלל פטריות, שורשים ועשבים (הנקטפים בהר) כמו גם חפצי אומנות, מכחולים ונייר. למחרת נטייל בשמורת הטבע המפורסמת והחשובה ביותר בסין, השמורה של ה"הר הצהוב". מדובר על צוקי סלע הנישאים לגבהים של עד 2,000 מטר מעוטרים בזן מיוחד מאוד של ברושים (ברושי ההר הצהוב) ובה עשרות פסגות הרים משוננות עטופות בעננים. ההר היווה לאורך ההיסטוריה הסינית מקור השראה לציירים, משוררים ופילוסופים שהצליחו דרכו לברוח מהמציאות היומיומית הלחוצה. ההר היה לא רק מקום מפלט כי מקור ראשיתם של ריבוא הדברים. נעפיל ברכבל אל מרומי ההר, נשוטט בין שביליו ככל שהזמן יותיר לנו.

יום 12 | מההר הצהוב לשנחאי דרך וו-ז'ן

לאחר השלמת הסיורים נצא בנסיעה אל העיירה וו-ז'ן, עיירת דייגים קטנה. בדלתא של נהר הינגצה. לא רחוק משנחאי פזורות עיירות קסומות שהצליחו לשמר את האופי והארכיטקטורה המסורתית. עיירות אלו עומדות היום כקונטרס אל מול המודרניזציה וההיתמערבות ובהן ניתן לחוות את סין של הימים ההם. בתים עתיקים בני 600 שנה, תעלות מים וגשרים עגלגלים מעטרים את העיירה כולה.היום משקיעה הממשלה המקומית משאבים גדולים בשימור עיירות אלו והן הופכות משנה לשנה כאבן שואבת גם לאומנויות שונות ומשונות שמזמן אבד עליהן הקלח. צביעת בדים, מסבאה לייצור אלכוהול מקומי, מוזיאון לרהיטי עץ ומקדש דאואיסטי עתיק, הם חלק מהקסם שיש לעיירה זו להציע. עם סיום הסיור נמשיך בנסיעה אל עבר שנחאי. מה כבר לא נאמר על שנחאי: פריס של המזרח אבל גם היצאנית של אסיה. עיר שצמחה מסחר באופיום ואימפריאליזם מערבי. היום המצב לא שונה בהרבה. עיר שועטת בקצב מסחרר קדימה, מותחת את גבולות קו הרקיע שלה מידי שנה ומגיעה לשיאים חדשים ימים לבקרים. מיקומה בשפך של נהר היאנגצה אל הים הופך אותה לעיר נמל טבעית, אחת הגדולות והעמוסות בעולם. שנחאי של היום היא מרכז קוסמופוליטי בינלאומי. נגיע אל העיר בשעת צהריים מוקדמת ונתחיל את הסיור בה. נבקר ברחוב נאנג'ינג שהוא לב ליבה של העיר והמרכז המסחרי שלה. נחצה את המדרחוב העמוס עד שנגיע אל ה"בונד", היא הטיילת המפורסמת של שנחאי, ממנה נוכל לצפות על רובע פו-דונג החדש (מהעבר השני של הנהר) ועל מבניה המערבים של העיר, עדות חיה להיסטוריה של המפגש הראשוני שבין סין למערב.

ימים 13-14 | שנחאי

את יומנו נתחיל באזור גני יו. אזור זה הוא למעשה, עד כמה שהדבר נשמע הזוי, ה"צ'יינה טאון" של שנחאי. באזור זה של הגנים נשמר אופייה הארכיטקטוני המסורתי של העיר.
מבנים נמוכים בני שלוש קומות בעלי עיטורי עץ מורכבים ואינספור חנויות. במרכז הקומפלקס נמצאים גני יו. נבקר בגנים בהם נלמד על אומנות הגנים בסין ועל תפיסת עולמם האסתטית.
אחר הצהריים נעלה לתצפית ממרומי מגדל "פסגת הזהב" המתנשא לגובה של  421 מטר. הנס הכלכלי של סין בא לידי ביטוי ברובע זה אולי יותר מכל מקום אחר.

הרובע בו נמצא המגדל, כמו גם גורדי שחקים נוספים, היה בתחילת שנות השמונים שדה חקלאי. כחלק מחבילת תמריצים שמנה הוכרז האזור כולו כאזור סחר מיוחד.

בערב נצפה במופע אקרובטיקה.

יום 15 | שנחאי - תל אביב

העברה לשדה התעופה, לטיסה דרך סיאול חזרה ארצה.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

 

טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לחדר יחיד: $790
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בטבלה.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית: פקין-שיאן / שיאן-גוילין / גוילין-האנגזו
 • מיסים והיטלים: כולל מסי נמל והיטלי בטחון ודלק.
 • לינה: 13 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה וחמישה כוכבים.
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לכל אורך הטיול, כולל כוס שתיה קלה.
 • ארוחות מיוחדות: ברווז בנוסח פקין, ארוחת "דאמפלינג".
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, שיט, טיסות פנים, הרכבת המהירה בשנגחאי.
 • מופעים: בייג'ינג – מופע קונג פו, יאנגשואו – מופע "התרשמות" (Impression), מופע אקרובטיקה בשנגחאי.
 • הפתעות ופינוקים לאורך המסלול.
 • מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: ע"פ התכנית המפורטת.
 • פגישת הכנה בארץ (כשבוע לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה לסין (ניתן להוציא דרך משרדנו, בעלות של 200 ש"ח).
 • הוצאות בעלות אופי אישי: ארוחות שאינן מפרטות למעלה, כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם בתכנית.
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • אשרת כניסה לסין: דרושה אשרה לסין. ניתן להנפיק באמצעות משרדנו.
 • בשל שינויים תכופים בלוח הזמנים של הטיסות הפנימיות בסין ייתכנו שינויים במסלול.
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד