טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול לסין - 14 יום - סין הקלאסית כולל ההר הצהוב

טיול לסין - 14 יום - סין הקלאסית כולל ההר הצהוב

המזרח הרחוק
טיולים מאורגנים
14 ימים / 11 לילות

“מי שביקר בחמשת ההרים הקדושים, לא ירצה לראות עוד הרים, ומי שראה את ההר הצהוב לא ירצה לבקר עוד בחמשת ההרים”
פתגם סיני עתיק

סין היא אחד היעדים המרתקים והמסקרנים בעולם, ארץ רבת ניגודים שאפשר לראות בה מקדשים מסורתיים, אתרים היסטוריים וכפרים שהזמן עמד בהם מלכת, ולעומתם – גורדי שחקים אולטרה-מודרניים, רכבות מהירות וגשרים אדירים.

הטיל לסין הקלאסית נפתח בבייג’ינג הבירה, בה מבקרים בכמה מהאתרים המפורסמים ביותר, כמו מקדש השמיים, ארמון הקיץ, העיר האסורה, החומה הגדולה ועוד, ולא פוסחים על חוויות קולינריות ותרבותיות, כמו ביקור בשוק האוכל במדרחוב וואנגפוג’ינג וסיור בריקשות בחוטונגים העתיקים. מבייג’ינג נוסעים ברכבת מהירה לשיאן, אחת הערים העתיקות בסין, שהתפרסמה ברחבי העולם בזכות חיילי הטרקוטה – אלפי פסלי טרקוטה של חיילים בגודל טבעי, שנקברו יחד עם הקיסר בשנת 210 לפנה”ס. המשך הטיול מוביל לנופים, שכמו יצאו מתוך ציור סיני מסורתי: הרים קרסטיים ושדות אורז בגווילין, טרסות האורז של לונגשאן ושמורת ההר הצהוב, עם מצוקי אבן לבנים ומחודדים המעוטרים בעצים מחטניים. מראות וחוויות מסוג שונה לגמרי מספקת שנגחאי, המודרנית בערי סין, שבה מסתיים הטיול.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • טיסות ישירות של חברת התעופה היינאן
 • בתי מלון 4,5 כוכבים
 • נסיעה ברכבת המהירה – הבולט
 • סדנאות ומפגשים מיוחדים
 • ללא ביקור במפעלים! (למעט ביקור מעניין אחד במפעל בביג’ינג)
 • קבוצה קטנה – עד 28 מטיילים
סין
מסלול הטיול
ימים
1-2
תל אביב - בייג'ינג

נצא בטיסה ישירה  לבייג’ינג (Beijing). בירת סין ב-600 השנים האחרונות מציעה למבקרים בה שלל אטרקציות ואתרים הנעים על רצף הזמן שבין המסורתי והקיסרי ועד למודרני והמערבי.
בתווך הזה שבין המסורתי למודרני, חיים בני המקום בקונפליקט שהוא לעיתים בלתי אפשרי. מבחינתנו המבקרים, דווקא הניגודיות הזו, הקונפליקט המתמשך והפערים הגדלים, יוצרים חווית מפגש יוצאת דופן המטלטלת אותנו מצד לצד. נחיתה בשעות הבוקר המוקדמות ,העברה לבית המלון לארוחת בוקר .

נבקר במקדש השמים, החשוב שבמקדשי בייג’ינג ואחד הבודדים ששרדו את מהפכת התרבות. במקדש זה היו מקריבים הקיסרים, פעמיים בשנה, עולה לשפע של יבול. היום, מעבר למבנים הארכיטקטוניים המדהימים, מושך אליו המקום מאות ואלפים של סינים הבאים בכדי לתרגל טאי צ’י, לרקוד, לנגן ולשיר.

נמשיך לאתר המסמל, אולי יותר מכל, את כישלונה של השושלת האחרונה, ארמון הקיץ החדש. ארמון זה נבנה בתחילת המאה ה-19 על ידי הקיסרית העוצרת צה-שי לאחר שהארמון הקודם נשרף כליל. הכספים למימון הפרויקט נועדו במקור לשקם את הצבא הסיני הקורס. הארמון הוא עדות לשחיתות ולריקבון שאפיינו את השושלת בימיה האחרונים.  נחזור למלוננו להתארגנות ומנוחה.

בערב נצא למדרחוב המפורסם של וואנגפוג’ינג. קרבתו לעיר האסורה הפכה את האזור כולו לאזור אריסטוקרטי (ומכאן גם שמו). נשוטט בשוק האוכל הסמוך, בו נוכל למצוא מגוון גדול מאוד של מאכלים: חגבים, עקרבים, נחשים, תולעי משי ועוד מיני שרצים משופדים ללא יוצא מן הכלל על שיפוד, אבל גם דברים מוכרים יותר כמו אטריות מוקפצות ובשר מבושל.

יום 3
בייג'ינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באתר החשוב ביותר בתקופת שתי השושלות האחרונות, הלא היא העיר האסורה. עיר זו מסמלת גם היום את מרכזה של העיר בייג’ינג, ומעל שערה הדרומי הכריז מאו על כינונה של הרפובליקה העממית של סין (1.10.1949). את החשיפה הגדולה למערב חבים הסינים לסרטו הנודע של ברטולוצ’י, “הקיסר האחרון”, המגולל את סיפורו של פו-יי, הקיסר האחרון של שושלת צ’ינג שהארמון הפך עבורו לבית כלא מפואר. נסייר בין מבני המנהלה של העיר מהם יצאו הצווים הקיסרים אל קצות הממלכה, כמו גם במבני המגורים בהם חיו ובילו הקיסרים והפילגשים. נבקר בכיכר הגדולה בעולם (440 דונם שטחה) – כיכר טיאנאנמן, שהיא היום לב ליבו של המרכז הפוליטי בסין. נמשיך למדרחוב המפורסם של וואנגפוג’ינג. קרבתו לעיר האסורה הפכה את האזור כולו לאזור אריסטוקרטי (ומכאן גם שמו). נשוטט בשוק האוכל הסמוך, בו נוכל למצוא מגוון גדול מאוד של מאכלים: חגבים, עקרבים, נחשים, תולעי משי ועוד מיני שרצים משופדים, אבל גם דברים מוכרים יותר כמו אטריות מוקפצות ובשר מבושל. לאחר הסיור בעיר נעלה לתצפית פנורמית ממרומי “גבעת הפחם”. תצפית זו תאפשר לנו להתרשם מגודלה של העיר האסורה ומהסימטריה המורכבת. נמשיך יום עמוס זה בסיור ריקשות באחת משכונות המגורים העתיקות של בייג’ינג, הנודעות בשם חו-טונג. בסיור זה נחזור בזמן לבייג’ינג של פעם, של בתים נמוכים וחצרות פנימיות. נבוא במגע עם מעט המקומיים שעדיין חיים במתחמים אלו, כשסכנת הריסה מרחפת מעל ראשם. את היום נקנח במופע קונג פו מיוחד בו נתוודע לאומנויות הלחימה המרהיבות של סין.

יום 4
בייג'ינג

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו לאחד האתרים המרהיבים ביותר בסין, החומה הגדולה, ששימשה קו הפרדה צבאי ותרבותי מעל 2000 שנה. נעפיל ברכבל אל מגדלי התצפית הגבוהים ונחזה ב”דרקון” המתפתל לאורך רכסי ההרים הגבוהים. לאחר הסיור נבקר במתחם האולימפי. נצפה באצטדיון האולימפי “קן הציפור” והבריכה האולימפית המכונה “הבועה”.
בהמשך נבקר באחד המתחמים המרשימים ביותר של בייג’ינג של היום, מתחם האומנות של 798. לפני מספר שנים השתלטה חבורה של אומנים על מפעל נטוש בפאתי בייג’ינג. עם הזמן הפך האזור כולו לשיא היצירה וחופש הביטוי האומנותי. היום מוצגים בו, מעבר לגלריות קבועות, גם אומנים מובילים מהעולם.

יום 5
בייג'ינג - שיאן

נצא ברכבת המהירה לשיאן , אחת מהערים העתיקות ביותר בסין וללא ספק החשובה ביותר שבהן. היא שימשה לאורך ההיסטוריה כעיר בירה למרבית השושלות הקיסריות (13 במספר), מרכז תרבותי עולמי ונקודת המוצא לדרך המשי המפורסמת. בניגוד למודרניזציה בערים הגדולות בסין, מצליחה שיאן לשמר תחושה סינית אחרת. חומות העיר העתיקה, המוזיאון הלאומי ואתרים ארכיאולוגים הפזורים באזור, מציעים לנו מפגשים מיוחדים עם שורשיו ומקורותיו של העם הסיני.

נשוטט ברובע המוסלמי, בשוק ובמסגד הגדול המשרת קהילה של מעל 60,000 מוסלמים.

יום 6
שיאן – גוילין

נעלה לרגל יחד עם אלפי המבקרים אל המוזולאום של הקיסר הראשון של סין. אתר זה, מהמאה השנייה לפנה”ס, פרוס על שטח עצום של 56 קמ”ר והוא מכיל אולמות, ארמונות פנימיים וצבא שלם של חיילים עשויים מחמר טרה-קוטה מקומי. נבקר בחפירים הפתוחים לקהל ובמוזיאון מרכבות הארד, נצפה בסרט המגולל את סיפור בנייתו של האתר שהעסיק מעל ל-700,000 פועלים ו-100,000 אומנים. נבקר בכיכר שמסביב לפגודת אווז הבר הגדולה ובמוזיאון ההיסטורי של שיאן בו נוכל למצוא עדויות להתיישבות קדומה כבר מהאלף השישית לפנה”ס.

נטוס אל יעדנו הבא – גוילין במחוז גואנגשי. במחוז זה גר המיעוט הגדול ביותר בסין, הג’ואנג, שאוכלוסייתו מונה מעל ל-18 מיליון. הערים והכפרים השונים בהם נבקר במחוז זה, מציעים מפגש עם סין שונה מאוד מזו שפגשתם עד כה בטיול – נוף של הרי קארסט מרשימים, שדות אורז אינסופיים וכפרים של בני המיעוטים השונים.
לינה בגוילין

יום 7
טרסות האורז של לונגשאן - יאנגשו

ניסע אל עבר אזור המיעוטים. נעבור בדרך יפהפייה בין הרים מיוערים וכפרי עץ ישנים. נבקר בטרסות האורז של זנב עצם הדרקון. במשך מאות שנים עמלו בני השבטים המקומיים בדירוג ההרים והכשרת הקרקע לחקלאות והתוצאה מרהיבה – מאות מטרים של טרסות אורז מעוטרות בכפרי עץ מיוחדים.
נמשיך לעבר העיירה הקסומה יאנגשו (Yangshuo), היושבת על גדת נהר הלי, ומאפשרת לנו חוויה בלתי אמצעית עם בני המקום בנוף המרהיב. לינה ביאנגשו

יום 8
יאנגשו

נצא לשייט פסטורלי על הנהר, בין הצוקים התלולים. נצפה במקומיים במלאכות הבוקר שלהם, ובתאו המים לועס את עשביית הנהר הצפופה. לאחר השייט נצא לטיול בתוך טבע שופע שדות אורז וכפרים קטנים. מרכזה של העיירה הוא מדרחוב קצר מלא חנויות, בתי קפה ומסעדות.

בערב נצפה במופע “התרשמות”, אותו ביים הבימאי המוערך ביותר בסין של היום, ז’אנג יי-מו (“גיבור”, “פנסים אדומים”). המופע נערך באמפי פתוח (ולכן הוא תלוי מזג האוויר) לגדותיו של הנהר, ומשולבים בו אלמנטים שונים של הפולקלור המקומי. 650 ניצבים, רקדנים וזמרים לוקחים חלק במופע.

ימים
9-10
ה"הר הצהוב"

נטוס אל העיר טונשי (Tunxi), השוכנת למרגלותיו של ההר הצהוב.

עיירה זו מציעה אולי יותר מכל את סין של פעם. בתים עתיקים, ומדרחוב אחד עתיק עוד יותר, המציע לאלפי המבקרים הסינים שלל פטריות, שורשים ועשבים (הנקטפים בהר) כמו גם חפצי אומנות, מכחולים ונייר. למחרת נטייל בשמורת הטבע המפורסמת והחשובה ביותר בסין, השמורה של ה”הר הצהוב”. מדובר על צוקי סלע הנישאים לגבהים של עד 2,000 מטר מעוטרים בזן מיוחד מאוד של ברושים (ברושי ההר הצהוב)  ובה עשרות פסגות הרים משוננות עטופות בעננים. ההר היווה לאורך ההיסטוריה הסינית מקור השראה לציירים, משוררים ופילוסופים שהצליחו דרכו לברוח מהמציאות היומיומית הלחוצה. ההר היה לא רק מקום מפלט כי מקור ראשיתם של ריבוא הדברים.  אנו נעפיל ברכבל אל מרומי ההר, נשוטט בין שביליו ככל שהזמן יותיר לנו.

יום 11
ההר הצהוב, וו-ז'ן, שנחאי

לאחר השלמת הסיורים נצא בנסיעה אל העיירה וו-ז’ן, עיירת דייגים קטנה. בדלתא של נהר הינגצה. לא רחוק משנחאי פזורות עיירות קסומות שהצליחו לשמר את האופי והארכיטקטורה המסורתית. עיירות אלו עומדות היום כקונטרס אל מול המודרניזציה וההיתמערבות ובהן ניתן לחוות את סין של הימים ההם. בתים עתיקים בני 600 שנה, תעלות מים וגשרים עגלגלים מעטרים את העיירה כולה.היום משקיעה הממשלה המקומית משאבים גדולים בשימור עיירות אלו והן הופכות משנה לשנה כאבן שואבת גם לאומנויות שונות ומשונות שמזמן אבד עליהן הקלח. צביעת בדים, מסבאה לייצור אלכוהול מקומי, מוזיאון לרהיטי עץ ומקדש דאואיסטי עתיק, הם חלק מהקסם שיש לעיירה זו להציע.
עם סיום הסיור נמשיך בנסיעה אל עבר שנחאי. מה כבר לא נאמר על שנחאי: פריס של המזרח אבל גם היצאנית של אסיה. עיר שצמחה מסחר באופיום ואימפריאליזם מערבי. היום המצב לא שונה בהרבה. עיר שועטת בקצב מסחרר קדימה, מותחת את גבולות קו הרקיע שלה מידי שנה ומגיעה לשיאים חדשים ימים לבקרים. מיקומה בשפך של נהר היאנגצה אל הים הופך אותה לעיר נמל טבעית, אחת הגדולות והעמוסות בעולם. שנחאי של היום היא מרכז קוסמופוליטי בינלאומי.
נבקר ברחוב נאנג’ינג שהוא לב ליבה של העיר והמרכז המסחרי שלה. נחצה את המדרחוב העמוס עד שנגיע אל ה”בונד”, היא הטיילת המפורסמת של שנחאי, ממנה נוכל לצפות על רובע פו-דונג החדש (מהעבר השני של הנהר) ועל מבניה המערבים של העיר, עדות חיה להיסטוריה של המפגש הראשוני שבין סין למערב.
לינה בשנחאי

יום 12
שנחאי

את יומנו נתחיל באזור גני יו. אזור זה הוא למעשה, עד כמה שהדבר נשמע הזוי, ה”צ’יינה טאון” של שנחאי. באזור זה של הגנים נשמר אופייה הארכיטקטוני המסורתי של העיר. מבנים נמוכים בני שלוש קומות בעלי עיטורי עץ מורכבים ואינספור חנויות. במרכז הקומפלקס נמצאים גני יו. נבקר בגנים בהם נלמד על אומנות הגנים בסין ועל תפיסת עולמם האסתטית.

נעלה לתצפית ממרומי מגדל “פסגת הזהב” המתנשא לגובה של  421 מטר. הנס הכלכלי של סין בא לידי ביטוי ברובע זה אולי יותר מכל מקום אחר.

הרובע בו נמצא המגדל, כמו גם גורדי שחקים נוספים, היה בתחילת שנות השמונים שדה חקלאי. כחלק מחבילת תמריצים שמנה הוכרז האזור כולו כאזור סחר מיוחד. בערב נצפה במופע אקרובטיקה. לינה בשנחאי

ימים
13-14
שנחאי – תל אביב

את הבוקר נתחיל בהליכה נעימה באחד הפארקים של העיר. בפארק נוכל ליהנות מהצד הרגוע יותר של החיים האורבניים שיש לעיר להציע לתושביה. לאחר הביקור בפארק נמשיך למוזיאון התעמולה, מוזיאון מחתרתי בבעלות פרטית המאפשר הצצה לתוך סין הקומוניסטית של שנות ה 60. נוכל לבקר  גם במוזיאון התכנון העירוני – אחד מהמוזאונים המרשימים ביותר. המוזיאון מאפשר הצצה להיסטוריה האדריכלית של העיר וביקור בו הוא אחד מגולות הכותרת של העיר. מהמוזיאון נמשיך לאזור הגלריות של שאנגחאי המכונה 50M, אזור הסוהו והמוקד האומנותי הצעיר של העיר. לאחר ארוחת ערב נעשה את דרכנו לעבר שדה התעופה, נטוס טיסת לילה ישירה משאנגחאי לתל אביב, וננחת בארץ הקודש ביום ה- 14 בשעות הבוקר המוקדמות.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים
תאריכיםמדריךימיםמחיר לאדם בחדר זוגיסטטוסהערות
בסיסמיסי נמלמחיר כולל
03.04.2016.04.20יסמין עוזרד14בטיסות ישירות I כולל ליל הסדר
10.04.2023.04.20דוד גלילי14אחרי ליל הסדר

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מחיר הטיול כולל
 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בטבלה.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה וחמישה כוכבים.
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לכל אורך הטיול, כולל כוס שתיה קלה.
 • ארוחות מיוחדות: ברווז בנוסח פקין, ארוחת “דאמפלינג”.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, שיט, טיסות פנים, נסיעה ברכבת המהירה – הבולט.
 • מופעים: בייג’ינג – מופע קונג פו, יאנגשואו – מופע “התרשמות” (Impression), מופע אקרובטיקה בשנגחאי.
 • הפתעות ופינוקים לאורך המסלול.
 • מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: ע”פ התכנית המפורטת.
 • פגישת הכנה בארץ (כשבוע לפני יציאת הטיול).
מחיר הטיול אינו כולל
 • אשרת כניסה לסין (ניתן להוציא דרך משרדנו, בעלות של 300 ש”ח).
 • הוצאות בעלות אופי אישי: (ארוחות שאינן מפורטות למעלה, כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם בתכנית).
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לחדר יחיד: $790
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע”מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
הערות כלליות
 • בין ה- 1-7 באוקטובר חל יום העצמאות הסיני ונדרשת סבלנות ואורך רוח להמוני המטיילים.
 • בשל שינויים תכופים בלוח הזמנים של הטיסות הפנימיות בסין ייתכנו שינויים במסלול.
כדאי לקרוא