טיול ממוסקבה לבייג'ין - 19 יום - מסע ברכבת הטרנס-סיבירית
צילום: אפרת מרגלית

טיול ממוסקבה לבייג'ין - 19 יום - מסע ברכבת הטרנס-סיבירית

המזרח הרחוק
19 ימים
17 לילות

טיול זה ברכבת הטרנס סיבירית אינו מתאים למפונקים: הרכבות פשוטות, התאים קטנים, הנסיעות ארוכות (מאוד), בקיצור, זה לא פיקניק. אבל יש כאלה שזה כן מתאים להם: מי שבוערת בו תשוקה למרחבים, לנופים הממלאים את העין מאופק עד אופק, מי שסקרן לגבי תרבויות אחרות, שמחפש היכרות אמתית עם התושבים המקומיים, מי שחולם על מסע חוצה אלפי קילומטרים של גיאוגרפיה והיסטוריה, ושישה אזורי זמן, מי שרוצה במסע אחד לחוות עבר והווה, מזרח ומערב, מקרוב, ובכל החושים.
הטיול כולל 2 לילות לא רצופים ברכבת, נסיעה ארוכה במשך היום (שירותים משותפים), בתי מלון ברמה של *4, בית הארחה וגר מונגולי (לינה משותפת לילה אחד).

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - מוסקבה

בהתאם ללוח-הטיסות המראה מנתב"ג למוסקבה (Moscow). נחיתה לקראת הצהריים, ונסיעה למלון. בדרך נערוך סיור היכרות ראשוני עם העיר. בשעות אחר-הצהריים נגיע למלון.
ארוחת ערב במלון.
לינה במוסקבה במלון 4*

יום 2 | מוסקבה

את היום נקדיש לסיורים במרכזה של העיר: נבקר בכיכר האדומה רחבת הידיים, נראה את הכיפות העגולות של קתדרלת וסילי הקדוש, הקרמלין ומוזיאון הנשקייה, על תצוגת התכשיטים המרשימה שבו, כלי הנשק, הכרכרות וביצי הפברז'ה המפורסמות.
נמשיך לסיור ברכבת התחתית של מוסקבה, המפורסמת בתחנותיה הייחודיות, אשר בחלקן נראות כארמונות של ממש, ובשעות אחר-הצהריים נשוב למלון.

ארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה במוסקבה במלון 4*

יום 3 | מוסקבה - ולדימיר - סוזדאל

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע לתחנת הרכבת ונצא לולדימיר (Vladimir), אחת הערים העתיקות ברוסיה, הממוקמת כ- 200 ק"מ מזרחית למוסקבה. לאחר סיור קצר בעיר, נמשיך  לסוזדאל (Suzdal) – עיירה ציורית מקסימה היושבת לגדת נהר קמנקה, והיא הקטנה בערי טבעת הזהב הסמוכות למוסקבה. רוב בתיה של סוזדאל בנויים עץ, ויש בה עשרות כנסיות ומנזרים, ואווירה נעימה של פעם. בהגיענו, נבקר במוזיאון הפתוח לארכיטקטורה מעץ ובאחד מחמשת המנזרים בעיירה.

ארוחת ערב ו-וודקה בבית משפחה מקומית.

לינה בסוזדאל במלון הטוב בנמצא

יום 4 | סוזדאל - ולדימיר - מוסקבה - אירקוצק

הבוקר נשלים את ביקורנו בסוזדאל ונשוב לולדימיר, בה נעלה על הרכבת חזרה למוסקבה. הגעה למוסקבה והמשך הסיור בעיר. נבקר בגלריית האמנות טרטיאקוב (Tretyakov) המפורסמת, שבה אוסף גדול במיוחד של אמנות רוסית לדורותיה. נמשיך לפארק הניצחון ונסיים בארוחת ערב. לאחריה ניסע לשדה התעופה לטיסת לילה לאירקוצק (Irkutsk), בירת מחוז אירקוצק, היושבת בטבורה של אסיה ונחשבת לאחת הערים המרכזיות בסיביר.

ארוחת ערב במסעדה מקומית

יום 5 | אירקוצק - ליסטביאנקה, אגם בייקל

ברוכים הבאים לסיביר! סיביר היא חבל ארץ מבודד וקשה בצפון אסיה, אשר לאורך השנים צבר לו מוניטין מפוקפק כמקום אליו הגלו אסירים בתקופת השלטון הקומוניסטי, אבל גם לפניו, בתקופת הצארים. במשך שנים רבות עורר השם 'סיביר' צמרמורות בלב שומעיו, והנה אנו, מגיעים לסיביר מרצוננו החופשי, בעקבות ההיסטוריה המרתקת, הנופים הנפלאים, והתושבים מסבירי הפנים.

לאחר הנחיתה נצא בנסיעה אל הכפר ליסטביאנקה (Listvyanka), השוכן על שפת אגם בייקל, על בתי העץ הצבעוניים שלו והכנסייה היפה. ליסטביאנקה היה בעברו כפר נופש של בכירי המפלגה, ובשנים האחרונות מנסה לשוב לגדולתו. בסיור בין בתי הכפר, במכולת ובשוק, הקלישאה "הזמן עצר פה מלכת" מקבלת משמעות אמתית.

נהנה מארוחת צהריים במסעדה מקומית, וביקור במוזיאון המסביר את נפלאות האגם.

בשעות אחר-הצהריים הגעה למלון.

ארוחת ערב במלון

לינה בליסטביאנקה בבית הארחה

יום 6 | אגם בייקל - בייקל טרייל

הבוקר נצא לטיול הליכה בחלק ממסלול סובב בייקל (בייקל טרייל), שביל הליכה מסומן, אשר כשיסיימו את בנייתו יקיף את האגם הענק כולו. נעלה ונרד ביערות הטייגה ונגיע לאגם הגדול יחד עם עוד יובלים הזורמים לתוכו (הטיול מתאים לאוהבי לכת ולא למיטיבי לכת). נכיר את הצמחייה המקומית ואם יהיה לנו מזל, נראה בעלי החיים. נהנה מארוחת צהריים בסגנון פיקניק. אחר-הצהריים נשוב לליסטביאנקה.

ארוחת ערב במלון

לינה בליסטביאנקה בבית הארחה

יום 7 | ליסטביאנקה - אירקוצק

לאחר ארוחת הבוקר נעפיל ברכבל פתוח לגבעת צ'רסקי (Chersky) לתצפית על בייקל ועל החיבור לנהר אנגרה- הנהר היחיד המנקז את האגם העצום. נמשיך לביקור במוזיאון העץ הפתוח טאלטסי (Taltsy) המציג דגמי בתים ומוצגים היסטוריים מכל רחבי סיביר. נשים פעמינו לבית משפחה בכפר קטן לארוחת צהריים ובתום הארוחה נמשיך לאירקוצק. כנסיות מהמאה ה- 18 ובתי עץ מעוטרים, לצד בנייני-מנהלה מודרניים, ממלאים את רחובותיה של העיר. נבקר בכנסיית הגואל, נראה את המונומנטים השונים בעיר, נבקר בשוק ובמוזיאון הדצמבריסטים – קבוצה של אצילים ואינטלקטואלים אשר הוגלו לאירקוצק בעקבות ניסיון הפיכה כושל ב- 1825. נראה את בית הכנסת, אשר עיריית אירקוצק אוסרת על רכבים לחנות לצדו בשבת.

לינה באירקוצק במלון 4*

יום 8 | אירקוצק - אולן אודה

מוקדם בבוקר נעלה על הרכבת לאולן אודה (Ulan Ude, המסילה הטרנס-סיבירית), עיר הבירה של רפובליקת בוריאטיה. ניסע בתאי שינה ונהנה מנופי אגם בייקל. אחר הצהריים נגיע לאולן אודה, מרכז מסחרי ותעשייתי משגשג, ומבחינתנו, היא מהווה עוד הזדמנות לראות את סיביר האמתית. לאחר מנוחה קלה, נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר, כולל ביקור במקדש טיבטי מקומי.
ארוחת ערב בכפר בוריאטי

לינה באולן אודה במלון 4*

יום 9 | חבל בוריאטיה

אנו פותחים את הסיור שלנו היום בביקור במקדש הבודהיסטי Ivolginsky Dastan, אשר הוקם בשנת 1945 כמרכז הרוחני הבודהיסטי הראשון בברית המועצות, ועם השנים גדל והתפתח לקומפלקס היפהפה שהוא היום.

נמשיך אל כפר 'המאמינים הוותיקים' (Old believers) – זרם קטן בכנסייה הרוסית האורתודוכסית. במאה ה-17 יזמה הכנסייה הרוסית שורה של רפורמות טקסיות וטקסטואליות אשר נועדו ליצור אחדות בין הנצרות הרוסית האורתודוכסית והנצרות היוונית האורתודוכסית. רפורמות אלה נתקלו באופוזיציה עיקשת, אולם למתנגדים לא הושארה ברירה, אלא לארוז את חפציהם ולעבור למרחביה של סיביר, שם, באמצע שום-מקום, הורשו לקיים את אמונתם כראות עינם. נבקר בכפר, נאכל ארוחת צהריים, ובשעות אחר הצהריים נשוב לאולן אודה.

ארוחת ערב בדירה סובייטית.

לינה באולן אודה במלון 4*

ימים 10-11 | אולן אודה - אולן באטאר

נשלים בבוקר סיורים באולן אודה ובשעות הצהריים העברה לתחנת הרכבת, ונסיעה ארוכה ארוכה במרחביה סחופי הרוחות של סיביר – קצת יותר מוכרת אבל עדיין מסתורית – לאולן באטאר (Ulan Bator), בירת מונגוליה.

לאורך 500 שנים, החל מהמאה ה- 13, היתה מונגוליה ביתם של לוחמים קשוחים ומאומנים היטב, אשר רכובים על סוסיהם בזזו וכבשו ערים מהנהר הצהוב במזרח ועד הדנובה במערב. כשיעלה השחר, יקבלו את פנינו הערבות של מונגוליה, ביתם של הנוודים, אשר ילוו אותנו בדרכנו עד שנגיע לאולאן באטאר הבירה. אולאן באטאר היא מטרופולין בלב הערבה, וצד לצד מתקיימים בה בנייני בטון לצד גרים (אוהלים מסורתיים), ומקומיים בבגדים מסורתיים לצד אופנועים ומכוניות חדישות.

הגעה לאולן באטאר בשעת בוקר מוקדמת, העברה למלון לארוחת בוקר והתרעננות, ולאחריה יום סיור בעיר: נבקר במוזיאון הלאומי להיסטוריה ובמנזר גנדן – מהגדולים והחשובים במנזריה של מונגוליה, ובו מעל 500 נזירים. שמו המלא של המנזר הוא גנדנטגצ'ינלן (Gandantegchinlen), ומשמעותו היא 'המקום הגדול של האושר המושלם'.

ארוחת ערב בסגנון בר-בי-קיו במסעדה מקומית.

לינה באולן באטאר במלון 4*

יום 12 | קומפלקס ג'ינגיס חאן - פארק טרז'

בבוקר נצא לסיור בקומפלקס לזכרו של ג'ינגיס חאן, המייסד והמצביא של האימפריה היבשתית הגדולה בכל הזמנים – האימפריה המונגולית. נמשיך בעקבות הנוודים של מונגוליה אל הפארק הלאומי טרז' (Terelij). נטייל בין גבעות חשופות ליערות מחטניים המאפיינים אזורים אלה של מונגוליה, נחזה בתצורות סלע מופלאות, נפגוש משפחת נוודים על עדריהן הגדולים ונלון בגר (אוהל) מונגולי מסורתי. ארוחות בוקר, צהריים וערב כלולות.

פנסיון מלא ולינה בגר מונגולי מסורתי

יום 13 | אולן באטאר - רובע הגרים - מופע פולקלור

לקראת הצהריים נשוב לאולן באטאר ונצא לסייר ברובע הגרים (Ger district), שכונת אוהלים מסורתית מסופחת לעיר ההומה. בערב נהנה במופע פולקלור מסורתי ולאחריו ארוחת ערב במסעדה מקומית.

ארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה באולן באטאר במלון 4*

יום 14 | ארמון בוגד חאן - הפארק הלאומי הוסטאי

בבוקר נצא לבקר בארמון החורף של החאן המונגולי האחרון, בוגד חאן. נהנה מארוחת צהריים במסעדה מקומית ולאחריה נמשיך לאחת משמורות הטבע האחרונות בהן נותרו סוסי פרא. בשמורה חיים קרוב ל 200 סוסי פרא וחיות אחרות. נטייל ברגל בשמורה, נצפה בסוסים ממרחק מה ונראה איך חיים הנוודים באזור.

לינה באולן באטאר במלון 4*

יום 15 | אולן באטאר - בייג'ין

בשעות הבוקר העברה לתחנת הרכבת, ונסיעה במקטע האחרון והארוך ביותר לטיול זה. היעד: בייג'ין. דרך ערבות מונגוליה ומדבר גובי אנו מגיעים לתחנת הגבול, לאחר חציית גבול מעניינת הכוללת את ההליכים הרשמיים ועוד, ניכנס לסין בדרכנו לבייג'ין, אליה נגיע מחר בבוקר.

יום 16 | בייג'ין

הגעה לבייג'ין לקראת צהריים ונסיעה למלון. נצא יחד לארוחת צהריים במסעדה מקומית ולאחריה נמשיך לסיור בהוטונגים – הסמטאות האוטנטיות המתמעטות בבייג'ין.

ארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה בבייג'ין במלון 4*

יום 17 | בייג'ין - החומה הגדולה

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע אל החומה הסינית, החומה הארוכה ביותר בעולם, והעתיקה ביותר בעולם, הנחשבת לאחד מפלאי העולם העתיק, ומשתרעת לאורך כ- 8850 ק"מ. את היום כולו נקדיש לחומה ולחיים סביבה, נגיע לאזור פחות מיותר ומוכר של החומה ושם נעלה ברכבל לתצפית מרהיבה על האזור. אחר-הצהריים נשוב למלון להתרעננות, ונצא שוב לארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול.

ארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית.

לינה בבייג'ין במלון 4*

ימים 18-19 | בייג'ין - מקדש השמיים - כיכר טיאן אן מן והעיר האסורה - השיבה הביתה

את הבוקר נפתח במקדש השמיים, אחד משיאי האדריכלות הסינית הקלאסית, אשר הופך בימי ראשון בבוקר לפארק שוקק חיים. נמשיך אל הכיכר העירונית הגדולה ביותר בעולם – טיאן אן מן ("שער השלום הנצחי"), ונתרשם מהמוני בני האדם הנוהרים ברחובותיה של העיר ברגל ועל גבי אופניים. נמשיך ונצעד בעקבות הקיסר האחרון בעיר האסורה – הארמון הקיסרי מוקף החומות. בתום הסיור נאכל ארוחת צהריים, ולאחריה נקפוץ אל שוק המשי המפורסם של בייג'ין. נהנה מזמן חופשי אחרון ובשעות הערב ניסע אל שדה התעופה ממנו נטוס בשעות הערב חזרה לתל-אביב, נחיתה בארץ ביום ה-19.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
12/09/1930/09/19דן גזית$6,375מקומות אחרונים
דן גזית
בוגר קורס מדריכי טיולים של החברה הגיאוגרפית, מדריך טיולים בדרום אמריקה ובספרד, בלשן בהשכלתו, מטייל בנשמתו, וסקרן בזמנו החופשי. דובר אנגלית, ספרדית, צרפתית ופורטוגזית, טייל ברחבי אמריקה הלטינית ובאירופה, וחצה את סיביר ומונגוליה ברכבת. אחרי 3 שנים של מגורים ועבודה בברצלונה...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • תוספת לאדם בחדר ליחיד (למעט תא לארבעה ברכבת ולינה משותפת בגר): $975 לאדם.
 • שדרוג לתא יחיד ברכבת (למעט לינה משותפת בגר): $1,296 (תא של זוג או של ארבעה לשימוש יחיד. מותנה בפניון וזמינות תאים) .
 • שדרוג לתא זוגי ברכבת (למעט לינה משותפת בגר): $432 לאדם (תא של זוג או של ארבע לשימוש זוגי. מותנה בפניון וזמינות תאים) .
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינ"ל בחברת אירופלוט במסלול ת"א – מוסקבה // בייג'ין – ת"א (דרך מוסקבה).
 • טיסה פנימית בחברת אירופלוט במסלול מוסקבה – אירקוצק.
 • 5 כרטיסי רכבת בתאים של ארבעה, במקטעים: מוסקבה – ולדימיר – מוסקבה // אירקוצק – אולן אודה – אולן באטאר – בייג'ין.
 • 13 לילות: במלונות *4, בית הארחה בליסטוויאנקה, וגר מונגולי מסורתי – לינה משותפת בסיסית ללילה אחד בפארק טרז'.
 • כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון, 8 ארוחות צהריים, 13 ארוחות ערב.
 • מים מינרלים ושתיה חמה כלולות בארוחות.
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריך מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחה ליעד.
 • כניסות לאתרים כמפורט בתכנית.
 • אשרת כניסה לסין לבעלי דרכון ישראלי.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרות כניסה לסין, לרוסיה ומונגוליה לבעלי דרכונים לא ישראלים.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • ארוחות נוספות, לרבות ארוחות ברכבת שניתנות לקנייה במקום בלבד.
 • שתיה קלה שאינה מים, ואלכוהול בארוחות.
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד
דובי פנדה בסין - טיול מאורגן לסין
שמורות טבע בסין

סין ידועה כיעד אקזוטי בפן התרבותי שלה, אך מי שיטייל בה יגלה שבארץ העצומה הזו חבויות גם שמורות טבע מיוחדות במינן, בין היפות בתבל. בכתבה זו נסקור חמש שמורות, מהגדולות והמעניינות ביותר שיש בסין.
קרא עוד
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ברוסיה – טיול לרוסיה
מידע שימושי למטייל ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ברוסיה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת

אין חוויה המשתווה למסע ברכבת במחוזות חדשים – גמיעת הנופים המתחלפים תוך שקשוק הגלגלים, תחושת ההרפתקה המרגשת והעצירות בתחנות מרתקות. מסע ברכבת הטרנס מונגולית, שנוסעת בין מוסקבה לבייג'ינג דרך ערבות סיביר ומונוגוליה, היא אחת החוויות הכי מרגשות שיש.
קרא עוד
סין למתקדמים - טיול מאורגן לסין
חוויות מסין למתקדמים

אם כבר טיילתם בסין יש לכם טעם של עוד, הגיע הזמן לשלב הבא. בכתבה הבאה תגלו 5 חוויות מעניינות בסין, שמתאימות למי שמיצה זה מכבר את הדרך המוכרת והמתויירת.
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד
סנט פטרסבורג - טיול מאורגן לרוסיה
בירות רוסיה – מוסקבה וסנט פטרסבורג

מוסקבה וסנט פטרסבורג הן שתי ערים מרתקות בעלות עבר היסטורי עשיר. שתיהן שימשו כערי בירה של רוסיה בתקופות שונות. מדוע ומתי הן נבחרו לשמש כבירות, וכיצד מתגלה ההיסטוריה לעיני המטיילים כיום בשתי הערים הללו? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לרוסיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה.
קרא עוד
על דת ומדינה ברוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
הכנסיה הרוסית - דת שיש לה מדינה

טיול ברוסיה, השופעת כנסיות ומנזרים, חושף את ההיסטוריה, התהפוכות והקשרים המשתנים בין דת ומדינה. בכתבה זו נספר בקצרה את סיפורה של המרתק של הכנסיה הרוסית וגם נגלה לכם איזה כנסיות אסור לפספס בעת הביקור שם.
קרא עוד
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
גני יו בשנגחאי, סין
גני יו-יואן בשנגחאי - חוויה של יופי ואותנטיות

גן יו בשנגחאי ממוקם במרכז העיר העתיקה. הגן היפהפה והמטופח להפליא בנוי על פי כל כללי הבנייה של הגן הסיני המסורתי, ומייצג באותנטיות רבה את הסגנון הארכיטקטוני העתיק של שנגחאי, תוך שילוב מאפייניה התרבותיים של העיר כיום. מה מיוחד כל כך בגנים אלה? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
טיול לרוסיה - היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג
היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג

מאת החברה הגיאוגרפית

מאז ומתמיד התקנאנו באנשים שקוראים לעיר הנהדרת הזו בשם החיבה שלה, "פיטר". אנשים שמהלכים ברחובותיה וחוצים את תעלותיה של העיר שהיא פרויקט מגלומני, עצום ממדים ויפהפה של צאר אחד. הנה רשימה של עשרת המבנים המעניינים ביותר בעיר המפוארת הזו.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד
מקומות שאסור לפספס בטיול לרוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
מקומות שאסור לפספס ברוסיה

אם סימנתם את רוסיה כיעד לאחד מהטיולים הבאים שלכם – זכיתם. רוסיה היא ערש של היסטוריה, תרבות, טבע וגם בילויים. יש הרבה מקומות מרתקים בהם תוכלו לבקר תוך שהותכם בגדולה שבמדינות אירופה. בין אתרי הרשות והחובה ריכזנו עבורכם את המעניינים ביותר.
קרא עוד
שנגחאי - מעיירת דייגים למרכז בינלאומי
שנגחאי - פריז של המזרח?

שנגחאי הייתה עד למאה ה-19 עיירת דייגים פשוטה וצנועה – ומאז, כמעט בבת אחת, הפכה למוקד כלכלי ופוליטי בסין, עיר רבגונית, המשלבת מזרח ומערב. מה הם האתרים המעניינים ביותר בשנגחאי ומה אסור לפספס? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
טיול מאורגן לרוסיה - לילות לבנים בסנט פטרסבורג
לילות לבנים בסנט פטרסבורג

אמרתם "לילות לבנים" אמרתם סנט פטרסבורג. התופעה הייחודית הזו היא סימן ההיכר של אחת הערים היפות בעולם. מהם הלילות הלבנים של סנט פטרסבורג, מה קורה בעיר בפסטיבל הלילות הלבנים המתקיים בתקופה זו, ודרך איזה מסלולי טיול מיוחדים תוכלו להכיר את סנט פטרסבורג המקסימה גם בשעות היום?
קרא עוד
טיול לרוסיה – אתרים נבחרים ברוסיה
אתרים נבחרים ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ברוסיה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר ברוסיה, בין מוסקבה לסנט פטרסבורג.
קרא עוד