טיול ממוסקבה לבייג'ין - 17 יום - מסע ברכבת הטרנס-מונגולית
צילום: אפרת מרגלית

טיול רכבות ממוסקבה לבייג'ין - 17 יום - מסע ברכבת הטרנס-מונגולית

המזרח הרחוק
17 ימים
16 לילות

טיול זה ברכבת הטרנס-מונגולית אינו מתאים למפונקים: התנאים בסיסיים, הרכבות פשוטות והתאים קטנים, הנסיעות ארוכות (מאוד), בקיצור, זה לא פיקניק. אבל יש כאלה שזה כן מתאים להם: מי שבוערת בו תשוקה למרחבים, לנופים הממלאים את העין מאופק עד אופק, מי שסקרן לגבי תרבויות אחרות, שמחפש היכרות אמיתית עם המקומיים, מי שחולם על מסע חוצה אלפי קילומטרים של גיאוגרפיה והיסטוריה, ו- 6 אזורי זמן, מי שרוצה במסע אחד בן 3 שבועות לחוות עבר והווה, מזרח ומערב, מקרוב, ובכל החושים.
הטיול כולל 3 לילות לא-רצופים ברכבת (מקלחות ושירותים משותפים), ובתי מלון ברמה של *4, בתי הארחה וגר מונגולי (לינה משותפת לילה אחד).

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - מוסקבה

בהתאם ללוח-הטיסות המראה מנתב"ג למוסקבה. נחיתה לקראת הצהריים ונסיעה למלון. בדרך נערוך סיור היכרות ראשוני עם העיר. בשעות אחר-הצהריים נגיע למלון.
ארוחת ערב במלון.
לינה: מוסקבה.

יום 2 | מוסקבה

את היום נקדיש לסיורים במרכזה של העיר: נבקר בכיכר האדומה רחבת הידיים, נראה את הכיפות העגולות של קתדרלת וסילי הקדוש, הקרמלין, ומוזיאון הנשקיה, על תצוגת התכשיטים המרשימה שבו, כלי הנשק, הכרכרות וביצי הפברז'ה המפורסמות.
נמשיך לסיור ברכבת התחתית של מוסקבה, המפורסמת בתחנותיה הייחודיות, אשר בחלקן נראות כארמונות של ממש, ובשעות אחר-הצהריים נשוב למלון.

ארוחת ערב במלון.

לינה: מוסקבה.

יום 3 | מוסקבה - ולדימיר - סוזדאל

בשעות הבוקר המוקדמות העברה לתחנת הרכבת ונסיעה לולדימיר, אחת הערים העתיקות ברוסיה, הממוקמת כ- 200 ק"מ מזרחית למוסקבה. לאחר סיור קצר בעיר, נמשיך  לסוזדאל – עיירה ציורית מקסימה היושבת לגדת נהר קמנקה, והיא הקטנה בערי טבעת הזהב הסמוכות למוסקבה. רוב בתיה של סוזדאל בנויים עץ, ויש בה עשרות כנסיות ומנזרים, ואווירה נעימה של פעם. בהגיענו נבקר במוזיאון הפתוח לארכיטקטורה מעץ ובאחד מחמשת המנזרים בעיירה.

ארוחת ערב ו-וודקה בבית משפחה מקומית.

לינה: סוזדאל.

לוח הזמנים של הרכבת: יציאה 09:30 / הגעה 11:17 (כפוף לשינויים)

יום 4 | סוזדאל - ולדימיר - מוסקבה - אירקוצק

הבוקר נשלים את ביקורנו בסוזדאל ונשוב לולדימיר, בה נעלה על הרכבת חזרה למוסקבה. הגעה למוסקבה והמשך הסיור בעיר. ככל שיותיר לנו הזמן נבקר בבית-הקברות נובודביצ'י, מקום משכבם האחרון של סופרים, מוסיקאים, מחזאים, משוררים, וכן פוליטיקאים ומדענים רוסים מפורסמים.

נמשיך לארוחת ערב מוקדמת, ולאחריה נסיעה לשדה התעופה וטיסת לילה לאירקוצק, בירת מחוז אירקוצק, היושבת בטבורה של אסיה, ונחשבת לאחת הערים המרכזיות בסיביר.

לוח הזמנים של הרכבת: יציאה 12:54 / הגעה 14:40 (כפוף לשינויים)

לוח הזמנים של הטיסה: יום 5 המראה 01:10 / נחיתה 11:50 (כפוף לשינויים)

יום 5 | אירקוצק - ליסטביאנקה (אגם בייקל)

ברוכים הבאים לסיביר! סיביר היא חבל ארץ מבודד וקשה בצפון אסיה, אשר לאורך השנים צבר לו מוניטין מפוקפק כמקום אליו הגלו אסירים בתקופת השלטון הקומוניסטי, אבל גם לפניו, בתקופת הצארים. במשך שנים רבות עורר השם 'סיביר' צמרמורות בלב שומעיו, והנה אנו, מגיעים לסיביר מרצוננו החופשי, בעקבות ההיסטוריה המרתקת, הנופים הנפלאים, והתושבים מסבירי הפנים.

לאחר הנחיתה נצא בנסיעה אל הכפר ליסטביאנקה, השוכן על שפת אגם בייקל, על בתי העץ הצבעוניים שלו והכנסייה היפה. ליסטביאנקה היה בעברו כפר נופש של בכירי המפלגה, ובשנים האחרונות מנסה לשוב לגדולתו. בסיור בין בתי הכפר, במכולת ובשוק, הקלישאה "הזמן עצר פה מלכת" מקבלת משמעות אמיתית.

ארוחת צהריים במסעדה מקומית, ולאחריה נצא לשייט על האגם.

בשעות אחר-הצהריים הגעה למלון.

ארוחת ערב במלון.

לינה: ליסטביאנקה.

יום 6 | אגם בייקל - שמורת הטבע פריביקאלסקי

הבוקר נצא ברכבי שטח מיוחדים לביקור בשמורת הטבע פריביקאלסקי (Pribaikalsky National Park). נסייר בשמורה ברכב וברגל (הטיול מתאים לכל אחד ואינו דורש כושר מיוחד), נראה את בעלי החיים ונכיר את הצמחייה המקומית. ארוחת צהריים בסגנון פיקניק.

אחר-הצהריים נשוב לליסטביאנקה.

ארוחת ערב במלון.

לינה: ליסטביאנקה.

יום 7 | ליסטביאנקה - אירקוצק - אולן אודה

היום אנו שמים פעמינו  חזרה לאירקוצק. בדרכנו נעצור לביקור במוזיאון לארכיקטורה מעץ, ולאחריו נתארח בבית משפחה מקומית לארוחת צהריים.

בתום הארוחה נמשיך לאירקוצק. כנסיות מהמאה ה- 18 ובתי עץ מעוטרים, לצד בנייני-מנהלה מודרניים, ממלאים את רחובותיה של העיר. נבקר במוזיאון הדצמבריסטים – קבוצה של אצילים ואינטלקטואלים אשר הוגלו לאירקוצק בעקבות נסיון הפיכה כושל ב- 1825, בשוק, וגם בבית הכנסת הפעיל, אשר עיריית אירקוצק אוסרת על רכבים לחנות לצידו בשבת.

בערב נעלה על הרכבת לאולן אודה (המסילה הטרנס-סיבירית), עיר הבירה של רפובליקת בוריאטיה.

לוח הזמנים של הרכבת: יציאה 21:22 / הגעה 06:25 (כפוף לשינויים)

יום 8 | אולן אודה

הגעה מוקדמת לאולן אודה, והעברה למלון לארוחת בוקר והתרעננות. אולן אודה היא מרכז מסחרי ותעשייתי משגשג, ומבחינתנו, היא מהווה הזדמנות לראות את סיביר האמיתית. לאחר מנוחה קלה, נצא לסיור היכרות ראשונה בעיר, כולל ביקור במקדש טיבטי מקומי.
ארוחת ערב בכפר בוריאטי.

לינה: אולן אודה.

יום 9 | חבל בוריאטיה

אנו פותחים את הסיור שלנו היום בביקור במקדש הבודהיסטי Ivolginsky Dastan, אשר הוקם בשנת 1945 כמרכז הרוחני הבודהיסטי  הראשון בברית המועצות, ועם השנים גדל והתפתח לקומפלקס היפהפה שהוא היום.

נמשיך אל כפר 'המאמינים הותיקים' (Old believers) – זרם קטן בכנסייה הרוסית האורתודוכסית. במאה ה- 17, יזמה הכנסייה הרוסית שורה של רפורמות טקסיות וטקסטואליות אשר נועדו ליצור אחדות בין הנצרות הרוסית האורתודוכסית והנצרות היוונית האורתודוכסית. רפורמות אלה נתקלו באופוזיציה עיקשת,  אולם למתנגדים לא הושארה ברירה, אלא לארוז את חפציהם ולעבור למרחביה של סיביר, שם, באמצע שום-מקום, הורשו לקיים את אמונתם כראות עינם. נבקר בכפר, נאכל ארוחת צהריים, ובשעות אחר הצהריים נשוב לאולן אודה.

ארוחת ערב בדירה סובייטית.

לינה: אולן אודה.

יום 10 | אולן אודה - אולן באטאר

בשעות הבוקר המוקדמות העברה לתחנת הרכבת, ונסיעה ארוכה ארוכה במרחביה סחופי הרוחות של סיביר, קצת יותר מוכרת אבל עדיין מסתורית, לאולן באטאר, בירת מונגוליה.

לאורך 500 שנים, החל מהמאה ה- 13, היתה מונגוליה ביתם של לוחמים קשוחים ומאומנים היטב, אשר רכובים על סוסיהם בזזו וכבשו ערים מהנהר הצהוב במזרח ועד הדנובה במערב.  כשיעלה השחר, יקבלו את פנינו הערבות של מונגוליה, ביתם של הנוודים, אשר ילוו אותנו בדרכנו עד שנגיע לאולאן באטאר הבירה. אולאן באטאר היא מטרופולין בלב הערבה, וצד לצד מתקיימים בה בנייני בטון לצד גרים (אוהלים מסורתיים), ונעים בה גמלים לצד אופנועים ומכוניות חדישות.

לו"ז הרכבת: יציאה 07:24 / הגעה 06:10 (למחרת בבוקר), כולל תהליך חציית גבול מייגע (כפוף לשינויים).

יום 11 | אולן באטאר

הגעה לאולן באטאר בשעת בוקר מוקדמת, העברה למלון לארוחת בוקר והתרעננות, ולאחריה יום סיור בעיר: נבקר באנדרטת זאיסן שנבנתה לזכר החיילים הסובייטים שנהרגו במלה"ע ה-2, במוזיאון הלאומי להיסטוריה, ובמנזר גנדן – מהגדולים והחשובים במנזריה של מונגוליה, ובו מעל 500 נזירים. שמו המלא של המנזר הוא גנדנטגצ'ינלן (Gandantegchinlen), ומשמעותו היא 'המקום הגדול של האושר המושלם'.

ארוחת ערב בסגנון בר-בי-קיו במסעדה מקומית.

לינה: אולן באטאר.

יום 12 | פארק טרז'

היום אנו יוצאים בעקבות הנוודים של מונגוליה אל הפארק הלאומי טרז' (Terelij). נטייל בין גבעות חשופות ליערות מחטניים  המאפיינים אזורים אלה של מונגוליה, נחזה בתצורות סלע מופלאות, נפגוש משפחת נוודים על עדריהן הגדולים ונלון בגר (אוהל) מונגולי מסורתי. ארוחות בוקר, צהריים וערב כלולות.

יום 13 | אולן באטאר

לקראת הצהריים נשוב לאולן באטאר ונצא לסייר ברובע הגרים (Ger district), שכונת אוהלים מסורתית מסופחת לעיר ההומה. בערב ניפרד מאולן באטאר במופע פולקלור מסורתי.

לינה: אולן באטאר.

יום 14 | אולן באטאר - בייג'ין

בשעות הבוקר העברה לתחנת הרכבת, ונסיעה במקטע האחרון, והארוך ביותר לטיול זה. היעד: בייג'ין. דרך ערבות צפון מונגוליה ומדבר גובי אנו מגיעים לתחנת הגבול, עוברים את ההליכים הרשמיים ונכנסים לסין, בדרכנו לבייג'ין, אליה נגיע מחר בבוקר. לוח הזמנים של הרכבת: יציאה 07:15 / הגעה 11:40 של היום הבא (כפוף לשינויים).

יום 15 | בייג'ין

הגעה לבייג'ין לקראת צהריים, ונסיעה למלון. נצא יחד לארוחת צהריים ולאחריה נמשיך לסיור בהוטונגים – הסמטאות האוטנטיות המתמעטות בבייג'ין. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה: בייג'ין.

יום 16 | בייג'ין - החומה הגדולה

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע אל החומה הסינית, החומה הארוכה ביותר בעולם, והעתיקה ביותר בעולם, הנחשבת לאחד מפלאי העולם העתיק, ומשתרעת לאורך כ- 8850 ק"מ. את היום כולו נקדיש לחומה ולחיים סביבה. אחר-הצהריים נשוב למלון להתרעננות, ונצא שוב לארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול.

לינה: בייג'ין.

יום 17 | בייג'ין - מקדש השמיים, כיכר טיאן אן מן והעיר האסורה, השיבה הביתה

את הבוקר נפתח במקדש השמיים, אחד משיאי האדריכלות הסינית הקלאסית, אשר הופך בימי ראשון בבוקר לפארק שוקק חיים. נמשיך אל הכיכר העירונית הגדולה ביותר בעולם – טיאן אן מן ("שער השלום הנצחי"), ונתרשם מהמוני בני האדם הנוהרים ברחובותיה של העיר ברגל ועל גבי אופניים. נמשיך ונצעד בעקבות הקיסר האחרון בעיר האסורה – הארמון הקיסרי מוקף החומות.
בתום הסיור נאכל ארוחת צהריים, ולאחריה נקפוץ אל שוק המשי המפורסם של בייג'ין. בשעות אחר-הצהריים ניסע אל שדה התעופה ממנו נטוס בשעות הערב חזרה לתל-אביב.

 

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי (תא לארבעה ברכבות)
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לחדר יחיד: (תא לארבעה ברכבות) $685
 • שדרוג לתא זוגי ברכבות (אופציונלי) $495
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינ"ל בחברת אל-על ובמסלול ת"א – מוסקבה // בייג'ין – ת"א.
 • טיסה פנימית בחברת סיביריאן איירליינס במסלול מוסקבה – אירקוצק.
 • 5 כרטיסי רכבת במקטעים: מוסקבה – ולדימיר – מוסקבה // אירקוצק – אולן אודה – אולן באטאר – בייג'ין.
 • 12 לילות במלונות *4 או הטובים שבנמצא (גסט-האוסים בסוזדאל ובליסטוויאנקה, גר מונגולי מסורתי – לינה משותפת בסיסית ללילה אחד בפארק טרז')
 • כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון, 7 ארוחות צהריים, 12 ארוחות ערב.
 • העברות וסיורים כמפורט בתכנית.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש.
 • כניסות לאתרים כמפורט בתכנית.
 • אשרת כניסה לסין לבעלי דרכון ישראלי.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען.
 • אשרות כניסה לרוסיה, מונגוליה וסין לבעלי דרכונים לא ישראלים.
 • שתייה בארוחות.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות


תנאי הרשמה וביטול:

עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת בסך $750 לאדם. את יתרת הסכום יש לשלם עד 60 ימים לפני היציאה.

דמי ביטול:

מרגע ההרשמה ועד 61 ימים לפני היציאה – 420 $ לאדם

31-60 ימים לפני היציאה –  750 $ לאדם

15-30 ימים לפני היציאה –  1950 $ לאדם

14 ימים לפני היציאה או פחות –  מלוא מחיר הטיול

הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
טיול לרוסיה – אתרים נבחרים ברוסיה
אתרים נבחרים ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ברוסיה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר ברוסיה, בין מוסקבה לסנט פטרסבורג.
קרא עוד
טיול לרוסיה - היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג
היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג

מאת החברה הגיאוגרפית

מאז ומתמיד התקנאנו באנשים שקוראים לעיר הנהדרת הזו בשם החיבה שלה, "פיטר". אנשים שמהלכים ברחובותיה וחוצים את תעלותיה של העיר שהיא פרויקט מגלומני, עצום ממדים ויפהפה של צאר אחד. הנה רשימה של עשרת המבנים המעניינים ביותר בעיר המפוארת הזו.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ברוסיה – טיול לרוסיה
מידע שימושי למטייל ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ברוסיה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לרוסיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד