טיול מאורגן לסין - אל מערב סצ'ואן וטיבט 16 יום

טיול לסין - 18 יום - טיבט ומערב סצ'ואן בעת פסטיבל שוטון

המזרח הרחוק
18 ימים
15 לילות

הערה חשובה למסלול: הטיול מתנהל בגבהים של עד 4,000 מטר.
הטיפוס בגובה הוא הדרגתי, ועד שנגיע לאזורים הגבוהים של טיבט יש די זמן להתאקלמות.
יחד עם זאת, על כל מטייל להתייעץ עם רופא לפני היציאה לטיול.
במסלול עצמו מצויינים הגבהים אליהם נגיע בכל יום.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - סיאול - צ'נגדו

המראה מתל אביב דרך סיאול ונחיתה בשדה התעופה של צ’נגדו, בירת מחוז סצ’ואן. העברה למלון למנוחה והתארגנות, שאחריה נצא לארוחת ערב ולסיור קצר ברחובות העיר.
לינה: צ'נגדו.
גובה מקסימלי: 500 מטר
גובה לינה: 500 מטר

יום 3 | צ'נגדו - קנדינג

לאחר ארוחת בוקר במלון, נצא בנסיעה מערבה מצ’נגדו והעולם הסיני אל העיירה קנדינג, שבפתחת הרמה הטיבטית. בדרך נעבור באזור יא’אן, שם נבקר במרכז הפנדות של יא’ן.בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ'ואן, אך עקב חיסול של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני, התדלדלה אוכלוסיית הפנדות אל מתחת ל-1000 בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם, אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצורכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן, שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי.
נמשיך מערבה אל עבר קנגדינג, שנמצאת בעמק יפייפה בגובה של 2,616 מ' מעל פני הים, בפתחה של הרמה הטיבטית. בעבר הייתה קנדינג תחנה מרכזית למעבר של סחורות כמו תה וצמר מסין לטיבט ומטיבט לסין. כיום קנגדינג נחשבת לבירתה של מערב סצ'ואן ומצליחה לשמור על צביונה הטיבטי (אך האפור משהו). בהתאם לזמן נבקר במקדש מקומי. בערב נלך ל"כיכר העם", שם נצטרף לנשים הטיבטיות שרוקדות מדי ערב ריקודי עם טיבטיים, ולבסוף נהנה מארוחה מקומית.
לינה: קנדינג.
גובה מקסימלי: 3000 מטר
גובה לינה: 2500 מטר

יום 4 | קנידינג - שין דו צ'יאו

לאחר ארוחת הבוקר נלך ל- Nga- Chu, מקדש בודהיסטי פעיל שנוסד בשנת 1652 ונמצא במרכזה של העיר. נמשיך בנסיעה לכיוון שין דו צ’יאו, כשבדרך נעצור באזור Mu Ge Cuo ליהנות מנוף הרמה, כמו גם במעבר ההרים – Zheduo Pass, שמתנשא לגובה של 4,300 מטר ומספק נוף יפייפה על ההרים המושלגים סביב, שם המקומיים תולים דגלי תפילה וזורקים דפי תפילה צבעוניים. הכפר שין דו צ’יאו נחשב גן עדן לצלמים. יהיה לנו די זמן להסתובב בכפר ובסביבתו, ולהתאקלם לאט לאט לגובה. בהתאם לזמן נבקר גם במנזר מקומי ובאתר ‘קבורת השמים’, קבורה טיבטית מסורתית מיוחדת ושונה מכל דבר שמוכר בעולם המערבי. האתר כבר אינו פעיל בשנים האחרונות.
לינה: שין דו צ'יאו.
גובה מקסימלי: 4300 מטר
גובה לינה: 3300 מטר

יום 5 | שין דו צ'יאו - טגונג

למשקימי קום שביניכם, נצא מוקדם בבוקר כדי ליהנות מהזריחה על האזור היפייפה, שמספקת תאורה מעולה לצילום. משם חזרה למלון לארוחת בוק. לאחר הארוחה נצא בנסיעה אל הכפר טגונג שבלב הרמה הטיבטית. כל האזור היה בעבר חלק מהממלכה הטיבטית הגדולה, אשר הפילה את חיתתה על סין כולה. בדרכנו ניסע בין אוהלי הנוודים, ששומרים על אורח החיים המסורתי שהיה נהוג בטיבט במשך מאות שנים, לעדרי יאק שמשוטטים בחופשיות על הגבעות המוריקות שסביב. טגונג הוא כפר טיבטי בעל צביון בודהיסטי חזק השוכן בגובה 3,700 מטר מעל פני הים, בין מרחבים אינסופיים של גבעות ירוקות. בכפר מסתובבים לצד טיבטים בעלי לבוש מסורתי גם נזירות ונזירים, נוודים לרוב. נבקר במקדש העתיק בכפר אשר שזורים בו סיפורי אגדות נפלאים. בטגונג נצא להליכה על הגבעות שסביב. שם נתוודע לאורחות החיים של הנוודים הטיבטים, נבקר אצל משפחה טיבטית שחיה באזור, נלמד על תהליך הכנת חמאת היאק והיוגורט הטיבטי, קשירת החבלים ועיבוד העור.
בערב נהנה ממעט מוזיקה טיבטית מקומית ואוכל נוודים, שמבוסס ברובו על מטעמי בשר וחלב היאק.
לינה: טגונג.
גובה מקסימלי: 4300 מטר
גובה לינה: 3700 מטר

יום 6 | טגונג - דנבה

בבוקר נצא מטגונג לכפר הקטן אניגומפה, אשר מרבית תושביו הם נזירים אשר בתיהם בנויים בצניעות ובפשטות מאבנים מקומיות. משם נמשיך ל-Nunnery, ביתם של יותר מ-500 נזירות ו-100 נזירים, שם נראה את המקדש במקום ואת הפסלים המיוחדים שבתוכו. נצא בנסיעה בדרך המרהיבה לדנבה, כשבדרך נעבור בכפר באמיי  ונבקר ב- Huiyan Gompa, שם נולד הדלאי לאמה ה-11 והדאלי לאמה ה-7 עשה בה את משכנו. נמשיך בנסיעה עד שנגיע לדנבה, עיירה שיושבת על מפגש של שלושה נהרות שוצפים. דנבה מוקפת בכפרים רבים של תת מיעוטים טיבטים, אשר המשיכו במשך מאות שנים לשמור על ייחודיותם. בהתאם לזמן נבקר בשני כפרים באזור: נתחיל בכפר Jiaju, ששוכן כ-12 ק"מ מדנבה ונבחר על ידי נשיונל ג'יאוגרפיק הסיני כ "כפר הכי יפה בסין", הודות לבתים הצבעוניים בעלי הארכיטקטורה הייחודית, העצים עמוסי הפרי שממלאים כל פינה בכפר והנחל ששוצף למרגלות ההר. נמשיך לכפר היפייפה Suopo בו חיים בני הצ'יאנג, תת מיעוט טיבטי, זה מאות שנים. הכפר מפורסם בעיקר במגדלי השמירה שמזדקרים בכל מקום וגובהם מגיע עד 60 מטר. נסתובב בין הסמטאות הצרות, עצי הפרי ובעלי החיים שמסתובבים שם חופשי, כשלבסוף נעלה לתצפית מאחד המגדלים.
לינה: דנבה.
גובה מקסימלי: 3800 מטר
גובה לינה: 1800 מטר

יום 7 | דנבה - רילונג

נצא בבוקר בנסיעה לרילונג, כפר ששוכן בלב שמורת "הר ארבע האחיות", אחת השמורות היפות ביותר בסצ'ואן ובסין כולה. נסתובב בכפר המבודד ובעמק  Shuangqiao היפייפה. ההליכה היא בשביל מישורי ונוח, כשברקע ילוו אותנו ארבע הפסגות המושלגות (או בשמן – ארבע האחיות או הבנות), שהגבוהה ביניהן מתנשאת לגובה של 6,250 מטר. במהלך הדרך ילוו אותנו כ-10 פסגות מושלגות בגובה של למעלה מ-4,000 מטר. הנוף המרהיב מספק שקט ורוגע, כמו גם תמונות נפלאות לחובבי הצילום.
לינה: דנבה.
גובה מקסימלי: 3500 מטר
גובה לינה: 3200 מטר

יום 8 | רילונג - הר ג'יה ג'ין - צ'נגדו

נצא בבוקר מרילונג לכיוון צ'נגדו, בדרך נוף מרהיבה שעוברת דרך הר ג’יה ג’ין. לאחר נסיעה של חמש שעות נעצור ב- Du Jiang Yan, אחת הערים עם ההיסטוריה העתיקה ביותר בסצ'ואן. העיר מפורסמת בעיקר בגלל הסכר הענק, שמתנשא לגובה לגובה של 100 מטר. נראה את השרידים של הסכר העתיק שנבנה כבר לפני 2400 שנה בטכניקות בנייה מתוחכמות, והפך את סצ'ואן לאזור הפורה ביותר בסין או בכינויה "אסם התבואה השמימי". נסתובב ברחובות העיר העתיקה ונטעם מאכלי רחוב שונים שיש לעשרות הדוכנים להציע. אחר הצהריים המאוחרים נגיע חזרה לצ’נגדו.
לינה: צ'נגדו.
גובה מקסימלי: 3500 מטר
גובה לינה: 500 מטר

יום 9 | צ'נגדו - טיסה ל-להאסה

העברה לשדה התעופה של צ’נגדו לטיסה ל-להאסה, בירת האזור האוטונומי של טיבט, אשר שוכנת בגובה של 3,650 מטר מעל פני הים, כשסביבה הרים מושלגים. לא בכדי משמעות השם להאסה הוא “מקום מושב האלים”. להאסה היא מקום מושבו ההיסטורי של הדלאי לאמה והעיר הקדושה ביותר לטיבטים. לאחר הנחיתה בשדה התעופה ניסע בעמק יארלונג היפייפה אל המלון שלנו. לאחר מנוחה קלה נצא אל מקדש ג’וקהאן, אשר נבנה במאה ה-7 לספירה. המקדש ממוקם בלב העיר העתיקה של להאסה ונחשב למקדש הקדוש ביותר בטיבט. לאחר מכן נצא לסיבוב ברחוב בארק הור אשר סביב למקדש, מקום נהדר לקניית מזכרות טיבטיות.
לינה: להאסה.
גובה מקסימלי: 3650 מטר
גובה לינה: 3650 מטר

ימים 10-11 | פסטיבל שוטון בלהאסה

היום נצטרף ליום הראשון של ‘פסטיבל שוטון’, אחד הפסטיבלים המעניינים והססגוניים ביותר בלוח השנה הטיבטי. משמעות השם ‘שוטון’ היא יוגורט, על שום היוגורט שמחלקים הטיבטים לנזירים, אשר יוצאים ביום זה אל מחוץ לשערי המנזרים, לאחר שהיו מסוגפים בו במשך חודשים. במהלך הפסטיבל נגלה ציור טנגקה ענק (ציור טיבטי קדוש), באירוע שמושך אליו אלפי בני אדם שבאים לחזות במחזה המרהיב. לאחר שנבקר באירוע המרכזי ונשאף מהאווירה הטיבטית הייחודית, נמשיך למקדש נוסף בו נראה את ויכוחי הנזירים המסורתי.
לינה: להאסה.
גובה מקסימלי: 3650 מטר
גובה לינה: 3650 מטר

יום 12 | פסטיבל שוטון בלהאסה

יום נוסף סביב הפסטיבל. נצא אל נובולינגאקה, ארמון הקיץ, שם נראה אופרה טיבטית. נמשיך אל מחוץ לעיר אל מסלול המרוצים, שם נחזה במירוצי הסוסים והיאקים, כמו גם במופע האופרה הטיבטי שכולל ריקודים, שירה, שינון מנטרות ומשחק. לאחר מכן נבקר בארמון הפוטאלה, המבנה המרהיב, אשר ממוקם בלב להאסה, שימש עד שנת 1959 שימש כמשכנו של הדלאי לאמה.
בערב, בהתאם לזמן שיעמוד לרשותנו, נוכל ללכת לבית התה שבמערה מאחורי הפוטאלה, לשתות תה חמאת יאק או תה מתוק.
הערה: בכל שנה התחרויות והאירועים השונים משתנים ומפורסמים רק בסמוך לפסטיבל עצמו. אנו נתאים את הלו"ז היומי בהתאם לאירועים השונים של השנה.
לינה: להאסה.
גובה מקסימלי: 3650 מטר
גובה לינה: 3650 מטר

יום 13 | להאסה - אגם יאמדרוק - גייאנצה

נצא מוקדם בבוקר לנסיעה בין מעברי ההרים, הפסגות הנישאות והמושלגות בגובה רב ונוף עוצר נשימה (תרתי משמע). נתחיל בנסיעה אל מעבר ההרים קאמפאלה פאס שבגובה 4,794 מטרים מעל פני הים. משם נקבל הצצה אל אגם יאמדרוק (4,441 מ’), כשברקע ההר הקדוש Nyenchen Khangsar, שמתנשא לגובה של למעלה מ-7,000 מטר מעל פני הים. אגם יאמדרוק הוא אחד משלושת האגמים הקדושים ביותר בטיבט, וצבעי הטורקיז שלו על רקע ההר מרהיבים ביופיים. נמשיך בנסיעה לכיוון גייאנצה (3,980 מ’) כשבדרך נעצור בנקודות נוף יפות.
לינה בגייאנצה.
גובה מקסימלי: 5000 מטר
גובה לינה: 3980 מטר

יום 14 | גייאנצה - שיגאצה

נתחיל את היום בביקור במנזר הפאלקור, מנזר ייחודי אשר משלב מוטיבים סינים, טיבטים ונפאלים. למנזר חשיבות גבוהה, עקב העובדה שהוא משותף לשלושת המסדרים Sakyapa, Kadampa ו- Gelugpa. נבקר בסטופה המפורסמת Gyantse Kumbum אחד מפלאי האדריכלות הטיבטית המסורתית. משם נצא בנסיעה לכיוון העיירה שיגאצה, כשבדרך ניסע דרך שדות השעורה הגדלים בגובה רב. השעורה משמשת את הטיבטים להכנת הצאמבה הטיבטית, לחמים ושתייה חריפה. האזור שנעבור בו נחשב לאסם התבואה הטיבטי. נבקר במנזר טאשילונפו של מסדר המצנפות הצהובות ומושבה של שושלת הפאנצ’ן לאמה, שם נהנה מהנוף הפנורמי היפייפה של כל המקדש, כמו גם של פסל הג’אמפה בודהה הענק. בערב נשוטט ברחובות העיר העתיקה.
לינה: שיגאצה.
גובה מקסימלי: 3840 מטר
גובה לינה: 3840 מטר

יום 15 | שיגאצה - טסדאנג

נצא מוקדם בבוקר על דרך השלום ‘סין טיבט', בנסיעה ארוכה אך יפייפיה דרך Yarlung Zangbo Canyon, הקניון העמק בעולם וגם אחד הארוכים שבהם, עד שנגיע לעיירה טסדאנג, הנמצאת בתוך עמק היארלונג, על שם שושלת המלכים הטיבטית ששלטה באזור, עד אשר סוגטסן גאמפו, ‘קיסר טיבט’, העביר את מרכז השליטה ללהאסה עם הרחבת שטחי האימפריה. על אף שאורכו של העמק הינו 72 ק”מ בלבד הוא נחשב ל’ערש הציווילזציה הטיבטית’ ומכיל שילוב של נוף טבעי הכולל פסגות הרים, אגמים ומעיינות יחד עם אתרים היסטוריים ודתיים בעלי חשיבות עליונה ביניהם טירות, מנזרים, אתרי קבורה, סטופות ועוד. את מרבית היום נעביר בנסיעה ובמנוחה בנקודות התצפית השונות, ונסיים בערב רגוע בעיר.
לינה: טסדאנג.
גובה מקסימלי: 3840 מטר
גובה לינה: 3580 מטר

יום 16 | טסדאנג

נעביר את היום בנקודות המרכזיות של ערש התרבות הטיבטית. נתחיל במנזר סאמייה, המנזר הראשון בטיבט אשר נבנה במאה ה-8 לספירה. משמעות השם סאמייה הוא ‘פליאה’, על שום התחושה שהוא מעורר בלבבות האנשים אשר צופים בו. בנייתו הגרנדיוזית והמסובכת של המבנה מתארת את צורת העולם כפי שמתוארת בסוטרות. משם נמשיך אל ארמון Yumbulakang, אשר נבנה במאה ה-2 לספירה ונחשב לארמון הראשון בטיבט שנבנה עבור Nyatri Tsanpo, המלך הטיבטי הראשון. בהמשך הפך הארמון למנזר המשקיף על האזור ומספק נוף מרהיב.
לינה: טסדאנג.
גובה מקסימלי: 3650 מטר
גובה לינה: 3580 מטר

ימים 17-18 | להאסה - טיסה לחצ'נגדו/בייג'ינג - סאול - תל אביב

לאחר ארוחת בוקר וצ’ק אאוט מהמלון ניפרד לשלום מהרמה הטיבטית וניסע לשדה התעופה המקומי של להאסה, שם נעלה על טיסה לצ’נגדו /בייג’ינג, בדרכנו חזרה ארצה דרך סיאול.
גובה מקסימלי: 3650 מטר

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםמסלול לקבוצות סגורות

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לחדר יחיד: תפורסם בהמשך.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

הערות חשובות לגבי הטיול

 • הטיול מתנהל בגבהים של עד 4,000 מטר. על כל מטייל להתייעץ עם רופא לפני היציאה לטיול.
 • המסלול כולל הרבה נסיעות, שמטרתן הגעה למקומות היפים ביותר באזור. אנא קחו זאת בחשבון.
 • הלינה באופן כללי ברוב המקומות באזור היא ברמה סבירה. אנו בחרנו את המקומות הטובים ביותר בנמצא, אבל גם הם פשוטים ובסיסיים מאוד.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בהתאם למסלול.
 • טיסות פנים: כמפורט במסלול.
 • תחבורה באוטובוס מרווח וממוזג לפי גודל הקבוצה.
 • לינה: גסט האוסים פשוטים ובתי מלון הטובים בנמצא. היכן שמתאפשר – לינה במלונות 4-5 כוכבים (לילה אחד בלבד יהיה בגסטהאוס עם שירותים משותפים).
 • כניסה לכל האתרים, המופעים  והשמורות המופיעים במסלול.
 • פעילויות תרבות כפי שמופיעות במסלול.
 • כלכלה: פנסיון  מלא לאורך כל תקופת הטיול.
 • מים מינרליים (שני בקבוקים אישיים לאדם ליום).
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית בכל אזור.
 • טיפים לנותני השירות בחו"ל – מדריכים, נהגים וצוות המקומי.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי (חובה לעשות בארץ לפני היציאה לטיול, מומלץ בעת ההרשמה).
 • תוספת כבודה חריגה בטיסות הפנים.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
שנגחאי - מעיירת דייגים למרכז בינלאומי
שנגחאי - פריז של המזרח?

שנגחאי הייתה עד למאה ה-19 עיירת דייגים פשוטה וצנועה – ומאז, כמעט בבת אחת, הפכה למוקד כלכלי ופוליטי בסין, עיר רבגונית, המשלבת מזרח ומערב. מה הם האתרים המעניינים ביותר בשנגחאי ומה אסור לפספס? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד
דובי פנדה בסין - טיול מאורגן לסין
שמורות טבע בסין

סין ידועה כיעד אקזוטי בפן התרבותי שלה, אך מי שיטייל בה יגלה שבארץ העצומה הזו חבויות גם שמורות טבע מיוחדות במינן, בין היפות בתבל. בכתבה זו נסקור חמש שמורות, מהגדולות והמעניינות ביותר שיש בסין.
קרא עוד
גני יו בשנגחאי, סין
גני יו-יואן בשנגחאי - חוויה של יופי ואותנטיות

גן יו בשנגחאי ממוקם במרכז העיר העתיקה. הגן היפהפה והמטופח להפליא בנוי על פי כל כללי הבנייה של הגן הסיני המסורתי, ומייצג באותנטיות רבה את הסגנון הארכיטקטוני העתיק של שנגחאי, תוך שילוב מאפייניה התרבותיים של העיר כיום. מה מיוחד כל כך בגנים אלה? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד