טיול מאורגן לסין - אל מערב סצ'ואן וטיבט 16 יום

טיול לסין - 17 יום - ממערב סצ'ואן לרמת טיבט בעת פסטיבל שוטון

המזרח הרחוק
17 ימים
14 לילות

המנזר הראשון שנבנה בטיבט, במאה השמינית לספירה, נקרא סאמייה – ובעברית, פליאה, וזאת הודות לפליאה שהמבנה הגרנדיוזי מעורר בצופים בו. סאמייה היא התחושה שמתעוררת בכל מי שמטייל במערב חבל סצו'אן ורמת טיבט, הודות לנופים של פסגות מושלגות, נהרות גועשים, עמקים המכוסים בפריחה, אגמים אלפיניים ועדרי יאק הרועים בגבעות הירוקות. לצד הנופים המרשימים, זהו מקום מושלם לחוות בו את התרבות הבודהיסטית, דרך ביקור במנזרים ובמקדשים והשתתפות בפסטיבלים. מדי שנה מתקיים בלהסה, בירת טיבט, פסטיבל שוטון, הנפתח ביום בו הנזירים יוצאים מן המנזר, אחרי שהסתגרו בו במשך חודשים ארוכים. הטיבטים מחלקים להם יוגורט – שוטון בטיבטית – ומכאן שמו של הפסטיבל.

הנופים המרהיבים והפסטיבל הם רק חלק מחוויות הטיול למערב סצ'ואן ורמת טיבט. בין שיאי הטיול נכללים גם ביקור במרכז לרביית פנדות בוולונג, טיול בשמורת ארבע האחיות, אחת השמורות היפות ביותר בסצ'ואן, ביקור בכפרים טיבטים מסורתיים, כולל אירוח אצל משפחה טיבטית, טיול בשמורת מוגצ'או המיוערת, תצפית על האגמים הקדושים בטיבט וסיור בעיירה טדסאנג, שנחשבת לערש התרבות הטיבטית.

הטיול מתנהל בגבהים של עד 4,000 מטר. העליה בגובה הדרגתית, ועד שנגיע לאזורים הגבוהים של טיבט יש די זמן להתאקלמות. יחד עם זאת, על כל מטייל להתייעץ עם רופא לפני היציאה לטיול.
במסלול עצמו מצוינים הגבהים אליהם נגיע בכל יום.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב – בייג'ינג - צ'נגדו

המראה מתל אביב דרך בייג'ינג לצ‘נגדו (Chengdu), בירת מחוז סצ‘ואן "אסם התבואות השמיימי" של סין. נתחיל את סיורינו במפעל המים העתיק מאוצרות ההנדסה של העת העתיקה וסביבתו שהוקם על נהר המין ולצדו פגודת ה"דרקון הכנוע" שדאגה להרמוניה שמימית. ארוחת ערב. לינה: בצ'נגדו.

גובה מקסימלי: 500 מטר/ גובה לינה: 500 מטר

יום 3 | צ'נגדו - רילונג

לאחר ארוחת בוקר במלון, נצא בנסיעה מערבה מצ‘נגדו והעולם הסיני אל העיירה וולונג שבפתח הרמה הטיבטית. נבקר במרכז לטיפוח פנדות שהוקם ב 1980 והיה לגרעין הרבייה החשוב בסין לשימורן  בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ'ואן, אך עקב חיסול של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני, התדלדלה אוכלוסייתן  אל מתחת ל-1000  בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם, אשר מספק  סביבת מחייה המתאימה לצורכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן, שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. העיירה רילונג (Rilong) בגובה 3160 מ נטויה למרגלות רכס סיגוניאנג המוכר גם כאלפים המזרחיים. רילונג היא עיירה טיבטית טיפוסית בעלת אדריכלות קלאסית האופיינית לנפות הטיבטיות של מערב סצ'ואן.

ארוחת ערב. לינה: רילונג , גובה מקסימלי 3200 מ' / גובה הלינה 3160 מ'

יום 4 | עמק צ'אנפינג ורכס סיגוניאנג

אנו בלב שמורת "הר ארבע האחיות", אחת השמורות היפות ביותר בסצ'ואן ובסין כולה. נסתובב בכפר המבודד ובעמק Shuangqiao היפייפה. ההליכה היא בשביל מישורי ונוח, כשברקע ילוו אותנו ארבע הפסגות המושלגות (או בשמן – ארבע האחיות או הבנות), שהגבוהה ביניהן מתנשאת לגובה של 6,250 מטר. במהלך הדרך ילוו אותנו כ-10 פסגות מושלגות בגובה של למעלה מ- 4,000 מטר. הנוף המרהיב מספק שקט ורוגע ואתרי צילום אינסופיים. עמק צ'אנפינג (Changping) ממוקם בין שני עמקים נוספים שריד לפעילות קרחונית. העמק נצבע בצבעי פריחה במהלך הקיץ ומאפשר טיולים רגליים נוחים בסביבה. ארוחת ערב . גובה מקסימלי 3800 מ' /  גובה הלינה 3160 מ'

יום 5 | מרילונג לדנבה

נטייל בעמק קרחוני נוסף, עמק שונגצ'יאו שמשלב פסגות מושלגות ויערות אלפיניים. נצא בנסיעה בדרך מרהיבה לדנבה, עיירה שיושבת על מפגש של שלושה נהרות שוצפים. דנבה (Danba) מוקפת בכפרים רבים של תת מיעוטים טיבטים, אשר המשיכו במשך מאות שנים לשמור על ייחודיותם. בהתאם לזמן נבקר בשני כפרים באזור: נתחיל בכפר Jiaju ,ששוכן כ-12 ק"מ מדנבה ונבחר על ידי נשיונל ג'יאוגרפיק הסיני כ "כפר הכי יפה בסין", הודות לבתים הצבעוניים בעלי הארכיטקטורה הייחודית של כפרי מגדלים ומיצדיות פרטיות, העצים עמוסי הפרי שממלאים כל פינה בכפר והנחל ששוצף למרגלות ההר וכפרים נוספים בהם נכיר את תרבות החיים המקומית ונבקר בבתים טיבטיים.

לינה: דנבה., גובה מקסימלי: 3800 מטר /גובה לינה: 1900 מטר

יום 6 | מדנבה לטגונג

בבוקר נצא מדנבה לטגונג (Tagong) שמשמעות שמו "המקום שהבודהיסטווה אוהב לבקר" נמשיך ל-Nunnery ,ביתם של יותר מ-500 נזירות ו-100 נזירים, שם נראה את המקדש במקום ואת הפסלים המיוחדים שבתוכו. נמשיך לכפר היפייפה Suopo בו חיים בני הצ'יאנג, תת מיעוט טיבטי, זה מאות שנים. הכפר מפורסם בעיקר במגדלי השמירה שמזדקרים בכל מקום וגובהם מגיע עד 60 מטר. האזור היה בעבר חלק מהממלכה הטיבטית הגדולה, אשר הפילה חיתתה על סין. דרכנו בין אוהלי הנוודים, ששומרים על אורח החיים המסורתי שהיה נהוג בטיבט במשך מאות שנים, לעדרי יאק שמשוטטים בחופשיות בגבעות המוריקות שסביב. טגונג הוא כפר טיבטי בעל צביון בודהיסטי חזק השוכן בגובה 3,700 מטר מעל פני הים, בין מרחבים אינסופיים של גבעות ירוקות. בכפר מסתובבים לצד טיבטים בעלי לבוש מסורתי גם נזירות ונזירים, נוודים לרוב. נבקר במקדש העתיק בכפר אשר שזורים בו סיפורי אגדות נפלאים. בטגונג נצא להליכה על הגבעות שסביב. שם נתוודע לאורחות החיים של הנוודים הטיבטים, נבקר אצל משפחה טיבטית שחיה באזור, נלמד על תהליך הכנת חמאת היאק והיוגורט הטיבטי, קשירת החבלים ועיבוד העור. בערב נהנה ממעט מוזיקה טיבטית מקומית ואוכל נוודים, שמבוסס ברובו על מטעמי בשר וחלב היאק.

לינה: טגונג, גובה מקסימלי: 4300 מטר / גובה לינה: 3700 מטר

יום 7 | מטגונג לשינדוצ'יאו

הכפר שין דו צ‘יאו (Xinduqiao) נחשב גן עדן לצלמים. יהיה לנו די זמן להסתובב בכפר ובסביבתו, ולהתאקלם לאט לאט לגובה. בהתאם לזמן נבקר גם במנזר מקומי ובאתר ’קבורת השמים‘, קבורה טיבטית מסורתית מיוחדת ושונה מכל דבר שמוכר בעולם המערבי. האתר כבר אינו פעיל בשנים האחרונות אך מאפשר מפגש עם תופעה ייחודית זו.

לינה: שין דו צ'יאו. גובה לינה: 3300 מטר

יום 8 | שינדוצ'יאו לקנגדינג

נחצה במעבר ההרים בדרכנו לשמורת מוגצ'או המשובצת באגמים ומפלי מים, יערות עבותים ופסגות מוזרות וממוקמת בצפון נפת קנגדינג (Kangding) ומוכרת בתור נפת שירי האהבה המסורתיים. נטייל באתרי השמורה ונגיע לבירת המחוז קנדינג, שבפתחת הרמה הטיבטית. בעבר הייתה קנדינג תחנה מרכזית למעבר של סחורות כמו תה וצמר מסין לטיבט ומטיבט לסין. כיום קנגדינג נחשבת לבירתה של מערב סצ'ואן ומצליחה לשמור על צביונה הטיבטי (אך האפור משהו).

לינה: קנדינג./ גובה מקסימלי: 3000 מטר /גובה לינה: 2500 מטר

יום 9 | קנגדינג - טיסה ללהאסה

העברה לשדה התעופה של קנגדינג לטיסה ללהאסה (Lhasa), בירת האזור האוטונומי של טיבט, אשר שוכנת בגובה של 3,650 מטר מעל פני הים, כשסביבה הרים מושלגים. לא בכדי משמעות השם להאסה הוא ”מקום מושב האלים“. להאסה היא מקום מושבו ההיסטורי של הדלאי לאמה והעיר הקדושה ביותר לטיבטים. לאחר הנחיתה בשדה התעופה ניסע בעמק יארלונג היפייפה אל המלון שלנו. לאחר מנוחה קלה נצא אל מקדש ג‘וקהאן, אשר נבנה במאה ה-7 לספירה. המקדש ממוקם בלב העיר העתיקה של להאסה ונחשב למקדש הקדוש ביותר בטיבט. לאחר מכן נצא לסיבוב ברחוב בארק הור אשר סביב למקדש, מקום נהדר לקניית מזכרות טיבטיות.

לינה: להאסה/ גובה מקסימלי: 3650 מטר /גובה לינה: 3650 מטר

ימים 10-11 | פסטיבל שוטון בלהאסה

היום נצטרף ליום הראשון של ’פסטיבל שוטון‘, אחד הפסטיבלים המעניינים והססגוניים ביותר בלוח השנה הטיבטי. משמעות השם ’שוטון‘ היא יוגורט, על שום היוגורט שמחלקים הטיבטים לנזירים, אשר יוצאים ביום זה אל מחוץ לשערי המנזרים, לאחר שהיו מסוגפים בו במשך חודשים. במהלך הפסטיבל נגלה ציור טנגקה ענק (ציור טיבטי קדוש), באירוע שמושך אליו אלפי כפריים שבאים לחזות במחזה המרהיב. נצא אל נובולינגאקה, ארמון הקיץ. נבקר בארמון הפוטאלה, המבנה המרהיב, אשר ממוקם בלב להאסה, שימש עד שנת 1959 כמשכנו של הדלאי לאמה.

הערה: בכל שנה האירועים השונים משתנים ומפורסמים רק בסמוך לפסטיבל עצמו. אנו נתאים את הלו"ז היומי בהתאם לאירועים השונים של השנה.

יום 12 | להאסה - אגם יאמדרוק – גייאנצה

נצא מוקדם בבוקר לנסיעה בין מעברי ההרים, הפסגות הנישאות והמושלגות בגובה רב ונוף עוצר נשימה (תרתי משמע). נתחיל בנסיעה אל מעבר ההרים קאמפאלה פאס שבגובה 4,794 מטרים מעל פני הים. משם נקבל הצצה אל אגם יאמדרוק (4,441 מ‘), כשברקע ההר הקדוש Khangsar Nyenchen ,שמתנשא לגובה של למעלה מ-7,000  מטר מעל פני הים. אגם יאמדרוק הוא אחד משלושת האגמים הקדושים ביותר בטיבט, וצבעי הטורקיז שלו על רקע ההר מרהיבים ביופיים. נמשיך בנסיעה לכיוון גייאנצה (3,980 מ‘) כשבדרך נעצור בנקודות נוף יפות.

לינה בגייאנצה (Giantse), גובה מקסימלי: 5000 מטר / גובה לינה: 3980 מטר

יום 13 | גייאנצה – שיגאצה

נתחיל את היום בביקור במנזר הפאלקור, מנזר ייחודי אשר משלב מוטיבים סינים, טיבטים ונפאלים. למנזר חשיבות גבוהה, עקב העובדה שהוא משותף לשלושת המסדרים Kadampa, Sakyapa ו- Gelugpa .נבקר בסטופה המפורסמת  Kumbum Gyantse אחד מפלאי האדריכלות הטיבטית המסורתית. משם נצא בנסיעה לכיוון העיירה שיגאצה (Shigatse), כשבדרך ניסע דרך שדות השעורה הגדלים בגובה רב. השעורה משמשת את הטיבטים להכנת הצאמבה הטיבטית, לחמים ושתייה חריפה. האזור שנעבור בו נחשב לאסם התבואה הטיבטי. נבקר במנזר טאשילונפו של מסדר המצנפות הצהובות ומושבה של שושלת הפאנצ‘ן לאמה, שם נהנה מהנוף הפנורמי היפייפה של כל המקדש, כמו גם של פסל הג‘אמפה בודהה הענק. בערב נשוטט ברחובות העיר העתיקה.

לינה: שיגאצה, גובה מקסימלי: 3840 מטר /גובה לינה: 3840 מטר

יום 14 | שיגאצה – טסדאנג

נצא מוקדם בבוקר על דרך השלום ’סין טיבט', בנסיעה ארוכה אך יפייפיה דרך Canyon Zangbo Yarlung, קניון העמק בעולם וגם אחד הארוכים שבהם, עד שנגיע לעיירה טסדאנג (Tsetang), הנמצאת בתוך עמק היארלונג, על שם שושלת המלכים הטיבטית ששלטה באזור, עד אשר סוגטסן גאמפו, ’קיסר טיבט‘, העביר את מרכז השליטה ללהאסה עם הרחבת שטחי האימפריה. על אף שאורכו של העמק הינו 72 ק“מ בלבד הוא נחשב ל‘ערש הציווילזציה הטיבטית‘ ומכיל שילוב של נוף טבעי הכולל פסגות הרים, אגמים ומעיינות יחד עם אתרים היסטוריים ודתיים בעלי חשיבות עליונה ביניהם טירות, מנזרים, אתרי קבורה, סטופות ועוד. את מרבית היום נעביר בנסיעה ובמנוחה בנקודות התצפית השונות, ונסיים בערב רגוע בעיר.

לינה: טסדאנג./ גובה מקסימלי: 3840 מטר /גובה לינה: 3580 מטר

יום 15 | טסדאנג

נעביר את היום בנקודות המרכזיות של ערש התרבות הטיבטית. נתחיל במנזר סאמייה, המנזר הראשון בטיבט אשר נבנה במאה ה-8 לספירה. משמעות השם סאמייה הוא ’פליאה‘, על שום התחושה שהוא מעורר בלבבות האנשים אשר צופים בו. בנייתו הגרנדיוזית והמסובכת של המבנה מתארת את צורת העולם כפי שמתוארת בסוטרות. משם נמשיך אל ארמון Yumbulakang ,אשר נבנה במאה ה-2 לספירה ונחשב לארמון הראשון בטיבט שנבנה עבור Tsanpo Nyatri ,המלך הטיבטי הראשון. בהמשך הפך הארמון למנזר המשקיף על האזור ומספק נוף מרהיב.

לינה: טסדאנג (Tsetang) גובה מקסימלי: 3650 מטר /גובה לינה: 3580 מטר

ימים 16-17 | להאסה - תל אביב

ניפרד לשלום מהרמה הטיבטית וניסע לשדה התעופה המקומי של להאסה, שם נעלה על טיסה לצ‘נגדו /בייג‘ינג. נשלים את היום באתרי הבירה המתחדשת ונצא בטיסה לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לחדר יחיד: תפורסם בהמשך.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בהתאם למסלול.
 • טיסות פנים: כמפורט במסלול.
 • תחבורה באוטובוס מרווח וממוזג לפי גודל הקבוצה.
 • לינה: במלונות 3 כוכבים (8 לילות), 4 כוכבים (1 לילה), 5 כוכבים (5 לילות) כניסה לכל האתרים, המופעים  והשמורות המופיעים במסלול.
 • כניסה לכל האתרים, המופעים והשמורות המופיעים במסלול.
 • פעילויות תרבות כפי שמופיעות במסלול.
 • כלכלה: פנסיון  מלא לאורך כל תקופת הטיול.
 • מים מינרליים (שני בקבוקים אישיים לאדם ליום).
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית בכל אזור.
 • טיפים לנותני השירות בחו"ל – מדריכים, נהגים וצוות המקומי.
 • ויזה לטיבט.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי (חובה לעשות בארץ לפני היציאה לטיול, מומלץ בעת ההרשמה).
 • תוספת כבודה חריגה בטיסות הפנים.
 • ויזה לסין.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הטיול מתנהל בגבהים של 3000 עד כ 4,000 מטר. על כל מטייל להתייעץ עם רופא לפני היציאה לטיול.
 • המסלול כולל הרבה נסיעות, שמטרתן הגעה למקומות היפים ביותר באזור. אנא קחו זאת בחשבון.
 • הלינה באופן כללי ברוב המקומות באזור היא ברמה סבירה. אנו בחרנו את המקומות הטובים ביותר בנמצא, אבל גם הם פשוטים ובסיסיים מאוד.
הדפסה
גני יו בשנגחאי, סין
גני יו-יואן בשנגחאי - חוויה של יופי ואותנטיות

גן יו בשנגחאי ממוקם במרכז העיר העתיקה. הגן היפהפה והמטופח להפליא בנוי על פי כל כללי הבנייה של הגן הסיני המסורתי, ומייצג באותנטיות רבה את הסגנון הארכיטקטוני העתיק של שנגחאי, תוך שילוב מאפייניה התרבותיים של העיר כיום. מה מיוחד כל כך בגנים אלה? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד
סין למתקדמים - טיול מאורגן לסין
חוויות מסין למתקדמים

אם כבר טיילתם בסין יש לכם טעם של עוד, הגיע הזמן לשלב הבא. בכתבה הבאה תגלו 5 חוויות מעניינות בסין, שמתאימות למי שמיצה זה מכבר את הדרך המוכרת והמתויירת.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
שנגחאי - מעיירת דייגים למרכז בינלאומי
שנגחאי - פריז של המזרח?

שנגחאי הייתה עד למאה ה-19 עיירת דייגים פשוטה וצנועה – ומאז, כמעט בבת אחת, הפכה למוקד כלכלי ופוליטי בסין, עיר רבגונית, המשלבת מזרח ומערב. מה הם האתרים המעניינים ביותר בשנגחאי ומה אסור לפספס? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
דובי פנדה בסין - טיול מאורגן לסין
שמורות טבע בסין

סין ידועה כיעד אקזוטי בפן התרבותי שלה, אך מי שיטייל בה יגלה שבארץ העצומה הזו חבויות גם שמורות טבע מיוחדות במינן, בין היפות בתבל. בכתבה זו נסקור חמש שמורות, מהגדולות והמעניינות ביותר שיש בסין.
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת

אין חוויה המשתווה למסע ברכבת במחוזות חדשים – גמיעת הנופים המתחלפים תוך שקשוק הגלגלים, תחושת ההרפתקה המרגשת והעצירות בתחנות מרתקות. מסע ברכבת הטרנס מונגולית, שנוסעת בין מוסקבה לבייג'ינג דרך ערבות סיביר ומונוגוליה, היא אחת החוויות הכי מרגשות שיש.
קרא עוד