טיול להודו - 15 יום - בחגיגות פסטיבל הקומבמלה
צילום: דודו אדרי

טיול להודו - 15 יום - בחגיגות פסטיבל הקומבמלה

המזרח הרחוק
15 ימים
13 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - דלהי - אודייפור

המראה לדלהי, נחיתה למחרת וטיסה לאודייפור המכונה גם "העיר הלבנה", בשל הארמונות והמקדשים הלבנים הרבים סביב האגם הראשי בעיר. הימים הראשונים של הטיול יהיו במדינת ראג'סטאן – ארץ המהאראג'ות המשופעת בארמונות ומקדשים מפוארים, המעוטרים בהדר וברומנטיקה המזכירה את סיפורי אלף לילה ולילה.

יום 3 | אודאיפור

אודאיפור, שנמצאת באזור חצי מדברי, נוסדה במאה ה- 16 ונבנתה לגדת אגם מלאכותי בשיש מקומי ואבן לבנה, ומכאן אחד מכינוייה – העיר הלבנה. העיר העתיקה משופעת בארמונות, במקדשים ובמבני אצילים בסגנון פרסי–אפגני והבזאר הצבעוני שבה לא השתנה הרבה במרוצת השנים. בשל כל אלה העיר מקרינה רומנטיקה והדר בסגנון אלף לילה ולילה. אנו נבקר בארמון המהאראג'ה ובמקדש בני המלוכה, נמשיך לשוק בעלי המלאכות ונלמד גם על אומנות ציור המיניאטורות.
אחה"צ נשוט באגם, ונראה את האיים הקטנים שבו שהוסבו למלון בוטיק נדיר ביופיו ולגן ארועים מדהים.

יום 4 | אודאיפור - פושקר

נצא בנסיעה צפונה, במהלכה נחצה את רכס הארוולי, נראה את הכפרים הצבעוניים ואת החקלאות המסורתית שמתבססת על איסוף מים למרגלות הרכס, ונצפה במחצבות השיש והאבן האופייניות לראג'סטאן. נמשיך  לעיירה פושקאר – המקום בו ההינדואים מאמינים שהאנושות נוצרה ע"י האל ברהמא שהשליך פרח לוטוס לאדמה, ושם נקווה האגם סביבו בנויה העיירה, ולכן היא קדושה כל כך ומושכת עולי רגל רבים. נרד לאגם, נצפה בטקסי הפולחן השונים שנערכים בו ונבין היטב את החלוקה למעמדות בהינדואיזם. נראה את העולים לרגל ואת השילוב המיוחד ביניהם לבין התרמילאים הפוקדים את המקום ונצפה בשקיעה מהגבעה על פאתי המדבר.

לינה בפושקר

יום 5 | פושקאר

יום שכולו הליכות רגליות בסמטאות העיירה ובטבע שעוטף אותה. נפגוש נזירים–פרושים, ונבין את מקומם בחברה ההודית המודרנית. בהמשך נבקר במקדש שכונתי עתיק יומין הבנוי מאבני חול עצומות, ונותיר גם זמן לקניות של תכשיטי כסף ובגדים.
בצהריים נחווה קורס קצר בבישול הודי. נמשיך לעורף החקלאי, בו נראה את חלקות הפרחים, את קופי הבר, הסנאים והטווסים הרבים שמסתובבים בר באזור. נוסיף ונראה את השקיעה מנקודת תצפית יפה, ובערב נאכל ארוחה מגוונת (בסגנון בופה) ונצפה במופע מחול ומוסיקה ראג'סטאנית של להקת צוענים נפלאה.

לינה בפושקר

יום 6 | פושקאר – ג'איפור

נצא בנסיעה לג'איפור, עיר הבירה של ראג'סטאן, המכונה גם "העיר הוורודה" בשל הצבע בו נצבעה העיר העתיקה, כסמל להכנסת אורחים. נבקר במצודת אמבר שנשתמרה היטב וממנה תצפית מצוינת על העמקים והדרכים בה, ובארמון המהאראג'ה הרחב היושב בלב העיר. כאן בארמון נראה חלק מאוצרות המלוכה – עדות לחיי הראוותנות והנהנתנות של המהאראג'ות. לסיום נבקר במצפה הכוכבים המיוחד שנבנה במקום.

לינה בג'איפור

יום 7 | ג'איפור

נמשיך בסיור בעיר הוורודה, נכיר מקרוב את תעשיית טוויית השטיחים שנלמדה מן הפרסים, נסקור את גאונות האומנים שעיצבו את מתחם הלינה של המלכים ונבקר באגם המרשים שנבנה במאה ה- 18 שהתבסס על ידע פרסי–מוסלמי ומשמש גם כיום כמאגר מים.

לינה בג'איפור

יום 8 | טיסה לוראנסי ונסיעה לאלהבאד בה נערך פסטיבל האמצע קומבמלה

ניסע לשדה התעופה ונמריא לוראנסי, העיר הקדושה והחשובה באתרי העלייה לרגל בהודו. עם הנחיתה ניסע לאלהבאד, שם מתרחש פסטיבל האמצע של הקומבמלה. הפסטיבל עובר בערך כל שלוש שנים מנקודה לנקודה, כך שכל שתיים עשרה שנה הוא חוזר לאותה נקודה.

מכל ארבעת הנקודות המקום החשוב ביותר לחגיגות הוא PRAYAG או בשמו המודרני – אלהבאד, שם מתחבר אל נהר הגנגס נהר היאמונה ונהר מיתולוגי נוסף – הסארסווטי. הפולחנים כוללים רחצות המוניות בחיבור נהרות, מסדרים שונים של עשרות אלפי נזירים שבאים במגע עם המוני המאמינים ועורכים טקסים ופולחני טיהור, מדיטציה, יוגה, שירה וקריאה בספרי הוודות. באלהבאד עורכים גם חצי פסטיבל לציון נקודת האמצע, שכן למועד זה חשיבות גדולה בייחוד לרחצה המביאה לברכה ושיפור החיים הרוחניים.

הפסטיבל מתפרש על כמעט חודש ושיאיו הם סביב מועדי הרחצה ההמוניים, אז באים מיליונים לרחוץ בנהר ולצפות בנזירים הקדושים והאירוע הופך להיות חגיגה אנתרופולוגית צבעונית ומרתקת בצורה בלתי רגילה!

נגיע ליום וחצי סביב אחת הרחצות החשובות ונצפה/נשתתף בארוע המרשים.

הלינה בלילה זה תהיה במחנה אוהלים (אין מבני קבע במתחם הפסטיבל). האוהלים משודרגים ומאובזרים ומותאמים לתייר "המפונק" ככל האפשר.

ימים 9-10 | וראנסי

במהלך שעות הצהרים ניסע לעבר וראנסי, עירו של האל שיווה. על פי האמונה, הנהר הוא אלה אשר בדרכה מהשמיים יורדת על ראשו של שיווה. מיליוני הודים מגיעים מדי שנה לנהר לטבול, להיטהר ואף למות.

ניסע לנהר ונצפה בטקסי נעילת היום – טקסי הארטי שמתבצעים ע"י כוהנים, המשתמשים באש כאמצעי תווך בין עולמנו לעולם האלים.

באחד הבקרים נצא לשייט בנהר בשעת הזריחה, נשוטט בין הגתות וניחשף לעוצמה הדתית של העיר ולניגודיות המטורפת של הודו. נבקר בשוק המתעורר ובסמטאות העתיקות ונשוב למלון לארוחת בוקר. נבקר במפעל לטוויית משי, ונעמוד על חשיבות התעשייה הזו בוראנסי. בהמשך נצא לראות מופע מוסיקה מסורתית.

לינה בוארנסי

יום 11 | טיסה לאמריצר

נטוס לאמריצר דרך דלהי. אמריצר, בירת פנג'אב, היא העיר הקדושה ביותר לדת הסיקית המונה למעלה מ- 20 מיליון איש. ניסע לגבול הודו-פקיסטאן בכדי לצפות בטקס הורדת הדגל שמתקיים בכל יום עם שקיעת החמה. הטקס מתרחש במקביל בשני צידי הגבול והוא משעשע וסוריאליסטי כאחד.

לינה באמריצר

יום 12 | אמריצר

במרכזה של אמריצר שוכן "מקדש הזהב" שהוא המקום החשוב ביותר לסיקים ואליו מגיעים אלפי עולי רגל. בכל בוקר לפני הזריחה מתקיים טקס הכנסת הספר למקדש. נשתתף באחד הטקסים בשעות עלות השחר, שהן השעות המיוחדות ביותר.

לינה באמריצר

יום 13 | הגעה לדלהי

נטוס לדלהי, בירת הודו האדירה, בה נמצא ייצוג לכל אזור בהודו. נסייר עם ריקשות אופניים בבזאר צפוף והומה ובמקום שריפת גופתו של מהאטמה גנדי, נראה את המבנים הממשלתיים המרשימים שהותירו אחריהם הבריטים ומשמשים עד היום את בכירי השלטון, נבקר במקדש הסיקי הגדול ונותיר גם קצת זמן לשופינג.

לינה בדלהי

יום 14 | אגרה: הטאג' מאהל

נצא לביקור בעיר אגרה – הבירה העתיקה של האימפריה העצומה שהקימו המוגולים. המוגולים הם צאצאיו של ג'ינג'יס חאן, שהתאסלמו במהלך ההיסטוריה והתגוררו במרכז אסיה (באוזבקיסטן), ממנה פלשו לצפון הודו בתחילת המאה ה- 16. מהר מאוד הם הרחיבו את שליטתם, עד שבשיאה האימפריה המוגולית שלטה על אזורים בפרס, אפגניסטן, פקיסטן של היום וחלקים גדולים של הודו. המוגולים הביאו עמם מוסיקה, אדריכלות ואומנויות פרסיות שונות, וחיבה גדולה לבנייה ראוותנית וחיי זהר. נגיע אל הטאג' מאהל המפורסם – אותה אחוזת קבר מרהיבה, שנבנתה מתוך אהבתו של השליט אל אשתו היקרה והפכה לאחד מסמלי הודו. בסיום הביקור נחזור לדלהי.
לינה בדלהי

יום 15 | דלהי - תל אביב

עד לשעת הטיסה, נקדיש את היום לעיר נהדרת זו. נבקר בדלהי החדשה – ירוקה, נקייה ונעימה, ונראה את בנייני הממשל הקולוניאליים ואת בית הנשיא ובתי הנבחרים. בהמשך נוסיף ונראה את המוזיאון הלאומי לאומנויות ולפיסול מסורתי שנחשב לטוב בהודו, ואם יותיר הזמן נבקר גם במקדש הלוטוס המפורסם.
העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

 

 

 

רוצים לדעת עוד על הטיול?
שי ניב, מדריך הטיול, התארח באולפן ynet  כדי לספר על מהות הפסטיבל ומדוע הוא מושך אליו מליוני מאמינים.
לצפייה >
india_ynet_october_2018

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר ליחיד: $950.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

 

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בחברת אייר אינדיה, כמפורט בתכנית.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון בדרגת ארבעה וחמישה כוכבים. ביום הפסטיבל – לילה באוהל מפנק, מאובזר וממוזג.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
 • בקבוקי מים מינרלים ברכב במשך כל הטיול.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג ורכבים קטנים היכן שמצוין.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • מופעים, טקסים, אירועים, סדנאות, פולקלור ועוד.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ויזה להודו: פרטים למטה.
 • ביטוח נסיעות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • דרושה אשרת כניסה (ויזה) להודו. הנפקת ויזה בטיפול משרדנו בעלות של 445 ₪.על מנת להוציא ויזה להודו יש לוודא שהדרכון שברשותכם הוצא לפני יותר משנה. במידה ודרכונכם הוצא בשנה האחרונה, יש לצרף לבקשת הויזה גם את הדרכון הישן!
 • טיסות הפנים בהודו אינן סדירות והן עלולות להתבטל ללא הודעה מוקדמת. במקרה כזה תוחלף הטיסה בהעברה בדרך היבשה והתכנית תתעדכן בהתאם.
 • ייתכן וסדר הימים ישתנה בהתאם לפסטיבלים בשטח.
הדפסה
הפסטיבלים של הודו
הפסטיבלים של הודו

מדי שנה נחגגים בהודו עשרות פסטיבלים שונים - מחגים דתיים ועד ירידים ססגוניים בהם סוחרים בגמלים ובפילים. אם אתם מתכננים טיול להודו, ריכזנו עבורכם מידע על כמה מן הפסטיבלים המרכזיים והמעניינים ביותר של הודו.
קרא עוד
טיול מאורגן להודו - אתרים נבחרים בדרום הודו
אתרים נבחרים בדרום הודו

איפה כדאי לבקר בדרום הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום הודו, מהעיר מומבאי המהווה את המרכז הכלכלי של הודו, דרך פונה, בה תוכלו למצוא את האשראם המפורסם של אושו, ועד כפרי הדייגים, הג'ונגלים הירוקים והחופים הלבנים של מדינת קראלה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

להודו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו - טיול מאורגן להודו
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו

מתכננים טיול להודו? כדאי לשקול ביקור גם בצפון-מזרח המדינה, אזור שנמצא מחוץ למסלולי התיירות השחוקים, אבל למבקר בו צפויה חוויה מפתיעה ומרתקת - נופי ההימלאיה האדירים, תרבות טיבטית ססגונית והעץ הקדוש תחתיו הפך הנסיך סידהרתא גווטאמה לבודהה, לפני יותר מ - 2500 שנה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצפון ומרכז הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באזור הצפון והמרכז, מחבל לדאק והרי ההימלאיה שבצפון, עד חבל רג'סטאן המלכותי וארמונות המהרג'ה.
קרא עוד
רג'סטאן - ארץ הנסיכים
רג'סטאן - ארץ הנסיכים

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" - את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. איפה כדאי לבקר ברג'סטאן? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
טיול מאוגן לדרום הודו: מקדשי מינאקשי במייסור
דרום הודו - לא מה שחשבתם

דרום הודו משופעת בחופים טרופיים יפהפיים לצד ערים תוססות, כפרי דייגים פסטורליים מחד וארכיטקטורה מרתקת של מקדשים וארמונות מאידך. היכנסו לכתבה וגלו מדגם מייצג של יעדים שיגרום לכם להבין: דרום הודו זה לא מה שחשבתם.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בהודו
מידע שימושי למטייל בהודו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בהודו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד