טיול להודו - 15 יום - בחגיגות פסטיבל הקומבמלה
צילום: דודו אדרי

טיול להודו - 15 יום - בחגיגות פסטיבל הקומבמלה

המזרח הרחוק
15 ימים
13 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - דלהי - אודייפור

המראה לדלהי, נחיתה למחרת וטיסה לאודייפור המכונה גם העיר הלבנה, בשל הארמונות והמקדשים הלבנים הרבים סביב האגם הראשי בעיר. הימים הראשונים של הטיול יהיו במדינת ראג'סטאן – ארץ המהאראג'ות המשופעת בארמונות ומקדשים מפוארים, המעוטרים בהדר וברומנטיקה המזכירה את סיפורי אלף לילה ולילה.

יום 3 | אודאיפור

אודאיפור, שנמצאת באזור חצי מדברי, נוסדה במאה ה-16 ונבנתה לגדת אגם מלאכותי בשיש מקומי ואבן לבנה, ומכאן אחד מכינוייה – העיר הלבנה. העיר העתיקה משופעת בארמונות, במקדשים ובמבני אצילים בסגנון פרסי–אפגני והבזאר הצבעוני שבה לא השתנה הרבה במרוצת השנים. בשל כל אלה העיר מקרינה רומנטיקה והדר בסגנון אלף לילה ולילה. אנו נבקר בארמון המהאראג'ה ובמקדש בני המלוכה, נמשיך לשוק בעלי המלאכות ונלמד גם על אומנות ציור המיניאטורות. אחה"צ נשוט באגם, ונראה את האיים הקטנים שבו שהוסבו למלון בוטיק נדיר ביופיו ולגן ארועים מדהים.

ימים 4-5 | אודאיפור - פושקר

נצא בנסיעה צפונה, במהלכה נחצה את רכס הארוולי, נראה את הכפרים הצבעוניים ואת החקלאות המסורתית שמתבססת על איסוף מים למרגלות הרכס, ונצפה במחצבות השיש והאבן האופייניות לראג'סטאן.
נמשיך לעיירה פושקאר – המקום בו ההינדואים מאמינים שהאנושות נוצרה ע"י האל ברהמא שהשליך פרח לוטוס לאדמה, ושם נקווה האגם סביבו בנויה העיירה, ולכן היא קדושה כל כך ומושכת עולי רגל רבים. נרד לאגם, נצפה בטקסי הפולחן השונים שנערכים בו ונבין היטב את החלוקה למעמדות בהינדואיזם. נראה את העולים לרגל ואת השילוב המיוחד ביניהם לבין התרמילאים הפוקדים את המקום ונצפה בשקיעה מהגבעה על פאתי המדבר.

באחד הערבים נצא לארוחת ערב ראג'סטאנית אותנטית בחצר משפחה מקומית. הארוחה הינה צמחונית ומורכבת ממאכלים אופייניים לעונה, עם דגש על עשבי תיבול שצומחים באזור.
יום שכולו הליכות רגליות בסמטאות העיירה ובטבע שעוטף אותה. נפגוש נזירים–פרושים ונבין את מקומם בחברה ההודית המודרנית. בהמשך נבקר במקדש שכונתי עתיק יומין הבנוי מאבני חול עצומות, וניתן גם זמן לקניות של תכשיטי כסף ובגדים. בצהריים נחווה קורס קצר בבישול הודי. נמשיך לעורף החקלאי, שבו נראה את חלקות הפרחים, את קופי הבר, הסנאים והטווסים הרבים שמסתובבים באזור. נוסיף ונראה את השקיעה מנקודת תצפית יפה, ובערב  השני נאכל ארוחה מגוונת (סגנון בופה) ונראה מופע מחול ומוסיקה ראג'סטאנית של להקת צוענים נפלאה.

ימים 6-7 | פושקאר – ג'איפור

נצא בנסיעה לג'איפור, עיר הבירה של ראג'סטאן, המכונה גם העיר הוורודה בשל הצבע בו נצבעה העיר העתיקה, כסמל להכנסת אורחים. נבקר במצודת אמבר שנשתמרה היטב וממנה תצפית מצוינת על העמקים והדרכים בה, נבקר בארמון המהאראג'ה הרחב היושב בלב העיר. כאן בארמון נראה חלק מאוצרות המלוכה – עדות לחיי הראוותנות והנהנתנות של המהאראג'ות. לסיום נבקר במצפה הכוכבים המיוחד שנבנה במקום.

נכיר מקרוב את תעשיית טוויית השטיחים שנלמדה מן הפרסים, נסקור את גאונות האומנים שעיצבו את מתחם הלינה של המלכים ונבקר באגם המרשים שנבנה במאה ה- 18 שהתבסס על ידע פרסי–מוסלמי ומשמש גם כיום כמאגר מים.

ימים 8-10 | טיסה לוראנסי ונסיעה לאלהבאד בה נערך פסטיבל אמצע הקומבמלה

ניסע לשדה התעופה ונמריא לוראנסי, העיר הקדושה והחשובה באתרי העלייה לרגל בהודו. וראנסי היא גם עירו של האל שיווה. על פי האמונה הנהר הוא אלה אשר בדרכה מהשמיים יורדת על ראשו של שיווה. מיליוני הודים מגיעים מדי שנה לנהר לטבול, להיטהר ואף למות. ניסע לנהר ונצפה בטקסי נעילת היום – טקסי הארטי שמתבצעים ע"י כוהנים, המשתמשים באש כאמצעי תווך בין עולמנו לעולם האלים.
באחד הבקרים נצא לשייט בנהר בשעת הזריחה, נשוטט בין הגתות וניחשף לעוצמה הדתית של העיר ולניגודיות המטורפת של הודו. נבקר בשוק המתעורר ובסמטאות העתיקות ונשוב למלון לארוחת בוקר. נבקר במפעל לטוויית משי, ונעמוד על חשיבות תעשייה זו בוראנסי. בהמשך נצא לראות מופע מוסיקה מסורתית.

הודו היא תת-יבשת מיוחדת וצבעונית, עטופה במיסטיקה, מסורת ופולחנים ססגוניים שאחד משיאם הוא פסטיבל הקומבמלה! הנערך בימים אלה באיזור. המיתולוגיה ההינדואית מספרת לנו על כד (קומבה בסנסקריט) מלא בסודות הקיום, בידע אדיר וחכמה, ועל כד זה התקוטטו האלים והשדים והאל וישנו ברח עם הכד ובמנוסתו טפטפו ארבע טיפות מן הכד ונפלו על האדמה בהודו, כל טיפה בנקודת נהר אחרת ושם חוגגים אירוע זה בפסטיבל ענק וארוך. מועד הפסטיבל נקבע לפי מיקום כוכבי הלכת ע"פ נזירים אסטרולוגים ובמיוחד מיקומו של כוכב הלכת צדק.
הפסטיבל עובר בערך כל שלוש שנים מנקודה לנקודה כך שכל שתיים עשרה שנה הוא חוזר לאותה נקודה (מקום). מכל ארבעת הנקודות המקום החשוב ביותר לחגיגות הוא PRAYAG או בשמו המודרני – אלהאבאד, שם מתחבר אל נהר הגנגס נהר היאמונה ונהר מיתולוגי נוסף – הסארסווטי. הפולחנים כוללים רחצות המוניות בחיבור נהרות, מסדרים שונים של עשרות אלפי נזירים שעורכים טקסים ופולחני טיהור, מדיטציה, יוגה, שירה, קריאה בספרי הוודות ובאים במגע עם המוני המאמינים. באלהאבאד עורכים גם חצי פסטיבל לציון נקודת האמצע, שכן גם למועד זה חשיבות גדולה, בייחוד לרחצה המביאה לברכה ושיפור החיים הרוחניים.
הפסטיבל מתפרש על כמעט חודש ושיאיו הם סביב מועדי הרחצה ההמוניים, אז באים מיליונים לרחוץ בנהר ולצפות בנזירים הקדושים והאירוע הופך להיות חגיגה אנתרופולוגית צבעונית ומרתקת בצורה בלתי רגילה! אנחנו נגיע ליום וחצי סביב אחת הרחצות החשובות ונצפה\נשתתף בארוע מרשים וייחודי זה.
הלינה בלילה זה תהיה במחנה אוהלים (אין מבני קבע במתחם הפסטיבל). האוהלים משודרגים ומאובזרים ומותאמים לתייר "המפונק" ככל האפשר.

ימים 11-12 | טיסה לאמריצאר

נטוס לאמריצר דרך דלהי. אמריצר, בירת פנג'אב, היא העיר הקדושה ביותר לדת הסיקית המונה למעלה מ- 20 מיליון איש. ניסע לגבול הודו-פקיסטאן בכדי לצפות בטקס הורדת הדגל שמתקיים בכל יום עם שקיעת החמה. הטקס מתרחש במקביל בשני צידי הגבול והוא משעשע וסוריאליסטי כאחד.
במרכזה של אמריצר שוכן "מקדש הזהב" שהוא המקום החשוב ביותר לסיקים ואליו מגיעים אלפי עולי רגל. בכל בוקר לפני הזריחה מתקיים טקס הכנסת הספר למקדש. נשתתף באחד הטקסים, שעות עלות השחר הן השעות המיוחדות ביותר.
נלון באמריצר 2 לילות

ימים 13-14 | דלהי ואגרה: הטאג' מאהל

נטוס לדלהי, בירת הודו האדירה בה נמצא ייצוג לכל אזור בהודו. כאן נסייר עם ריקשות אופניים בבזאר צפוף והומה ובמקום שריפת גופתו של מהאטמה גנדי, נראה את המבנים הממשלתיים המרשימים שהותירו אחריהם הבריטים ומשמשים עד היום את בכירי השלטון, נבקר במקדש הסיקי הגדול ונותיר גם קצת זמן לשופינג.

באחד הימים, נצא לביקור בעיר אגרה – הבירה העתיקה של האימפריה העצומה שהקימו המוגולים. המוגולים הם צאצאיו של ג'ינג'יס חאן, שהתאסלמו במהלך ההיסטוריה והתגוררו במרכז אסיה (באוזבקיסטאן), ממנה פלשו לצפון הודו בתחילת המאה ה-16. מהר מאוד הם הרחיבו את שליטתם, עד שבשיאה האימפריה המוגולית שלטה על אזורים בפרס, אפגניסטן, פקיסטן של היום וחלקים גדולים של הודו. המוגולים הביאו עמם מוסיקה, אדריכלות ואומנויות פרסיות שונות, וחיבה גדולה לבנייה ראוותנית וחיי זהר.

נגיע אל הטאג' מאהל המפורסם – אותה אחוזת קבר מרהיבה, שנבנתה מתוך אהבתו של השליט אל אשתו היקרה והפכה לאחד מסמלי הודו. בסיום הביקור נחזור לדלהי.

יום 15 | דלהי - תל אביב

עד לשעת הטיסה, נקדיש את היום לעיר נהדרת זו. נבקר בדלהי החדשה – ירוקה, נקייה ונעימה, ונראה את בנייני הממשל הקולוניאליים ואת בית הנשיא ובתי הנבחרים. נבקר במקדש הסיקי הראשי של דלהי ובאתר ההנצחה לגנדי – במקום בו נשרפה גופתו. בהמשך נוסיף ונראה את המוזיאון הלאומי לאומנויות ולפיסול מסורתי שנחשב לטוב בהודו, ואם יותיר הזמן נבקר גם במקדש הלוטוס המפורסם. בערב נצא לארוחה מסכמת ייחודית באזור מודרני ועשיר, שיציג פן אחר של הודו.
ניסע לשדה התעופה לטיסה לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
02/02/1916/02/19שי ניב$4,150$100$4,250טיסות באייר אינדיה
שי ניב
מדריך מנוסה למזרח הרחוק ולמגוון יעדים במרכז אמריקה, אירופה ואגן הים התיכון. טייל, למד ועבד במזרח הרחוק במשך יותר מארבע שנים, מתוכן שנתיים בהודו בה הוא מומחה בייחוד בפן הדתי- חברתי, ושנתיים ביפן בה טייל לאורכה ולרוחבה. התגורר באירלנד ובאקס אן פרובנס, תקופה בה טייל לא מעט...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

 

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בחברת אייר אינדיה, כמפורט בתכנית.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון בדרגת ארבעה וחמישה כוכבים.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
 • בקבוקי מים מינרלים ברכב במשך כל הטיול.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג ורכבים קטנים היכן שמצוין.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • מופעים, טקסים, אירועים, סדנאות, פולקלור ועוד.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ויזה להודו: פרטים למטה.
 • ביטוח נסיעות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • דרושה אשרת כניסה (ויזה) להודו. הנפקת ויזה בטיפול משרדנו בעלות של 400 ₪.על מנת להוציא ויזה להודו יש לוודא שהדרכון שברשותכם הוצא לפני יותר משנה. במידה ודרכונכם הוצא בשנה האחרונה, יש לצרף לבקשת הויזה גם את הדרכון הישן!
 • טיסות הפנים בהודו אינן סדירות והן עלולות להתבטל ללא הודעה מוקדמת. במקרה כזה תוחלף הטיסה בהעברה בדרך היבשה והתכנית תתעדכן בהתאם.
 • בתקופות פסטיבלים ייתכנו שינויים במסלול.
הדפסה
רג'סטאן - ארץ הנסיכים
רג'סטאן - ארץ הנסיכים

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" - את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. איפה כדאי לבקר ברג'סטאן? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
טיול מאורגן להודו - אתרים נבחרים בדרום הודו
אתרים נבחרים בדרום הודו

איפה כדאי לבקר בדרום הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום הודו, מהעיר מומבאי המהווה את המרכז הכלכלי של הודו, דרך פונה, בה תוכלו למצוא את האשראם המפורסם של אושו, ועד כפרי הדייגים, הג'ונגלים הירוקים והחופים הלבנים של מדינת קראלה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בהודו
מידע שימושי למטייל בהודו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בהודו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
הפסטיבלים של הודו
הפסטיבלים של הודו

מדי שנה נחגגים בהודו עשרות פסטיבלים שונים - מחגים דתיים ועד ירידים ססגוניים בהם סוחרים בגמלים ובפילים. אם אתם מתכננים טיול להודו, ריכזנו עבורכם מידע על כמה מן הפסטיבלים המרכזיים והמעניינים ביותר של הודו.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצפון ומרכז הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באזור הצפון והמרכז, מחבל לדאק והרי ההימלאיה שבצפון, עד חבל רג'סטאן המלכותי וארמונות המהרג'ה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו - טיול מאורגן להודו
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו

מתכננים טיול להודו? כדאי לשקול ביקור גם בצפון-מזרח המדינה, אזור שנמצא מחוץ למסלולי התיירות השחוקים, אבל למבקר בו צפויה חוויה מפתיעה ומרתקת - נופי ההימלאיה האדירים, תרבות טיבטית ססגונית והעץ הקדוש תחתיו הפך הנסיך סידהרתא גווטאמה לבודהה, לפני יותר מ - 2500 שנה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

להודו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו.
קרא עוד