טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול לאינדונזיה - 20 יום - הארכיפלג האינדונזי, ממקדשי יאווה לשבטי הטורג'ה וטקסי באלי

טיול לאינדונזיה - 20 יום - הארכיפלג האינדונזי, ממקדשי יאווה לשבטי הטורג'ה וטקסי באלי

החברה הגיאוגרפיתטיולים מאורגנים של החברה הגיאוגרפיתטיולים מאורגנים למזרח הרחוקטיולים מאורגנים לאינדונזיהטיול לאינדונזיה - 20 יום - הארכיפלג האינדונזי, ממקדשי יאווה לשבטי הטורג'ה וטקסי באלי
המזרח הרחוק
טיולים מאורגנים
20 ימים / 17 לילות

אינדונזיה, המורכבת מיותר מ-17,500 איים, היא אחת המדינות המגוונת בעולם מבחינה ביולוגית, נופית ותרבותית. יש בה לא פחות מ-300 קבוצות אתניות, בהן שבטים השומרים על אורח חיים מסורתי, ונופים המורכבים מהרי געש, יערות גשם, אגמים וביצות, טרסות אורז וחופים מדהימים. לכל אלה נוסף המגוון אדיר של בעלי חיים וצמחים אנדמיים.

הטיול לאינדונזיה כולל את המיטב מבחינת טבע ונופים, ומאפשר היכרות מעמיקה עם תרבויות האיים השונים. בין היתר, מבקרים בכפרים המסורתיים של בני הטורג’ה, קבוצה אתנית שאמצה את הנצרות אולם ממשיכה לשמור על סממנים פגאניים ומקיימת טקסי לוויה ראוותניים; צופים במופע ראמאהיינה, האפוס ההינדי המגולל את עלילותיו של האל-המלך ראמה, באי ג’אווה; מבקרים במקדשים מרהיבים כמו מקדש פרמבנן ומקדש בורובודור; מטפסים להר הגעש איג’ן, אשר בלועו חבוי אגם שמימיו בצבע טורקיז, מטיילים בין טרסות האורז בבאלי ומתרשמים מהכפרים המסורתיים ומטקסי מקדשים. לצד אלה, נהנים מפעילויות כמו רפטינג, שנורקלינג ושייט לצפייה בדולפינים.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • היכרות מעמיקה עם תרבות ג’אווה
 • מפגש עם טקסי פולחן אותנטיים בסולווסי ובבאלי
 • טיסה נוספת בתוך סולווסי בארץ הטוראגה
 • מסלול ייחודי הכולל את מזרח ג’אווה וצפון באלי
 • עליה לאגם הר הגעש איג’ן
 • שייט דולפינים בחופי צפון באלי
 • ויזה לאינדונזיה כלולה במחיר
 • מלונות מעולים בסינגפור ואינדונזיה
 • מדריכים מומחים לדרום מזרח אסיה ולארכיפלג המאלאיי
 • בקבוצה קטנה – עד 28 מטיילים
אינדונזיה
מסלול הטיול
ימים
1-2
תל אביב - סינגפור

טיסה דרך יעד ביניים לסינגפור, נחיתה למחרת בשעות הבוקר המוקדמות. העברה לבית המלון לארוחת בוקר והתארגנות קלה, לאחריה נצא לסיור בעיר. נכיר את רבעי העיר בהם הרובע המאלאי, ההודי והסיני, נסייר באזור הנהר, שהיווה את המרכז הכלכלי בימי ראשית ההתיישבות האירופית.

לינה בסינגפור.

יום 3
סינגפור

סינגפור היא עיר מדינה קוסמופוליטית, שמיוצגת ברב גוניות וצבעוניות אתנית. המדינה הצעירה יחסית היא חזון ופרויקט של איש אחד בשם לי קואן יו, שיצר יש מאין – רעיון ואתוס סינגפורי.

סינגפור זכתה לשגשוג מפאת מיקומה בסמוך למפרץ טבעי, עמוק ונוח, ומאוחר יותר הפכה למרכז פיננסים חף מבירוקרטיה מסואבת ושחיתות. אולם מחיר הפיכתה לאחד המקומות המפותחים ביותר בעולם הוא קיומו של משטר סמכותני השנוי במחלוקת. נקדיש את ביקורנו להכרות עם העיר המודרנית והמונומנטים המרשימים ומרקיעי השחקים, לצד המורשת הקולוניאלית המטופחת בקפידה.

המרחב האורבני מגוון ומפתיע בשלל אתריו, רחובות סואנים ושווקים אתניים. נסייר ביניהם ברגל ונתור אחר סמליה הארכיטקטוניים והתבנית האורבנית של עיר סינו – בריטית באזור סחר התבלינים. ביקור במגדל התצפית מרינה סנדס, בו ממוקמת בריכת השחייה הגבוהה בעולם. לאחריו נבקר בגנים התלויים, זהו פארק מרשים שבו שתי חממות שמטפסים בתוכן ליער גשם או הולכים בין ערוגות פרחים.

לינה בסינגפור

יום 4
דנפסר - אוגו'נג פאנדאנג (מאקאסר)

נטוס לדנפסר שבבאלי. לאחר סידורי הכניסה לאינדונזיה, נטוס בטיסת המשך לאוג’ונג פאנדנג (מאקאסר), בירת דרום האי סולאווסי הנושקת לחוף נמל הומה. סולאווסי, שנקרא גם אי הסחלב מאגד את כל נפלאות הארכיפלג: קבוצות אתניות, דתות אנימיסטיות נופי ים, הרים ויערות.

לינה באוג’ונג פאנדאנג.

יום 5
מאקאסר - טאנה טורג'ה

טיסה קצרה מעל החוף הבוגיניזי תביא אותנו ללב האי סולווסי ולארץ בני הטורג’ה המונים כמיליון וחצי נפש ומשלבים אמונות אנימיסטיות ונצרות.
זהו שבט אתני שאימץ את הנצרות כדת, אולם הם עדיין מקיימים את חייהם סביב ביצוע ראוותני של טקסי לוויה פגאניים ואילו הם שיאם של המצוות החברתיות.

לינה בעיירה רנטפאו / טאנה טורג’ה.

ימים
6-7
אזור טאנה טורג'ה

בני הטורג’ה הם קבוצה אתנית שאימצה את הנצרות כדת, אולם הם עדיין מקיימים את חייהם סביב ביצוע ראוותני של טקסי לוויה פגאניים, שיאם של המצוות החברתיות. נקדיש את הימים הקרובים לביקור בכפרים המסורתיים שבתיהם המגולפים דמויי סירה ובעלי משמעות סמלית. נבקר באתרי הקבורה, נהנה ממראות השפע שבשדות האורז ונלמד אודות תפיסותיה של קבוצה אתנית זו על החיים ועל המוות. נשוטט בכפרים ובנופים המשמרים מסורות עבר, מבני קבורה, בובות טאו-טאו ומערות חצובות. אנשי הקבוצה חיו במהלך הדורות באזור מבודד זה ושימרו את תרבותם המקורית. נשלב הליכות נוחות במסלולים רגליים ונתור אחר טקסים מקומיים הנפוצים באזור.

לינה בעיירה רנטפאו / טאנה טורג’ה.

יום 8
טורג'ה - ג'וגג'קרטה

ניסע חזרה לאוג’ונג פאדאנג (מאקאסר) ונטוס אל האי השני בטיולנו והחשוב באיי הארכיפלג, האי ג’אווה. ננחת בעיר ג’וגג’קרטה, ששימשה בעבר כמרכז תרבותי ושלטוני ונערוך סיור ראשוני עם ג’וגג’ה, מרכז התרבות הג’וואנזית.

ג’אווה הוא האי הפורה בחגורה הטרופית, זרוע הרי געש ורמות וולקניות, המהווה את מרכז העצבים הכלכלי-תרבותי-פוליטי של המדינה. ג’וגג’ה היא הבירה התרבותית של האי ואתריה מהווים שריד להשפעות המכריעות של דתות ואימפריות מן העבר.בערב נצא לחזות במופע ראמאהיינה, האפוס ההינדי הפופולארי, שהתפשט ברחבי דרום מזרח אסיה והתקבע במסורת הג’וואנזית.

לינה בג’וגג’קרטה.

יום 9
מקדשי פראמבאנאן וג'וגג'אקרטה

ג’וגג’אקרטה משמרת את שכבות התרבויות הקודמות. אומנים וסדנאות, מקדשים הינדיים ובודהיסטיים והשפעות הולנדיות שזורים אילו באילו ומסתירים את סוד הקסם וההיסטוריה של האי. ניסע דרך אזור כפרי צפוף המאפיין את ג’אווה אל עבר מקדש פרמבנן, קומפלקס מקדשים היוצר מרקם עדין ורב עוצמה של אדריכלות ואומנות הינדואיסטית קדומה. המקדשים, שנראים כמו ארמונות נטיפים של חול, מעוטרים בגילופים של סיפור הראמאיינה. נכיר את תיאטרון הצלליות ואת ארמון הסולטן, המהווה דגם לארכיטקטורה מעורבת קולוניאליסטית בלב ג’אווה.

לינה בג’וגג’קרטה.

יום 10
מקדש בורובודור וגדונג סונגו

יום זה יוקדש לחוויה של המסע הרוחני, שמקדש בורובודור נבנה למענו. המקדש הבודהיסטי בנוי בצורת “מנדלה”, המסמלת את מדרגות התודעה, בהן עולה המאמין מן העולם הארצי אל העולם הרוחני. מנדלה היא ציור מיסטי, המשמש בדרך כלל עולי רגל ומאמינים בודהיסטים, המשתמשים בתרשים ככלי עזר למדיטציה. בעשר דרגות האבן המרכיבות את המקדש מגולפים כ-500 פסלי בודהה ודמויות המסמלות סצנות מרכזיות מחיי הבודהה.

האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית, מהאתרים הבודהיסטים החשובים באסיה, ומלמד על הרבדים התרבותיים המשפיעים עד היום על המקומיים בג’אווה. מבחינה מונומנטלית הוא נחשב לאחת היצירות הבודהיסטיות המכוננות, כמו מקדשי בגאן שבבורמה ומקדשי אנגקור שבקמבודיה. לאחר הביקור נכיר את חיי הכפר הג’אוונזי ומנעד הגידולים החקלאיים, כמו ה-קאסבה, הפאפייה, הטבק ודקלי קוקוס. נחזה בטקס טראנס, המנוהל בידי שמאנים מקומיים, ונועד לגירוש רוחות רעות.

לינה בג’וגג’קרטה.

יום 11
ג'וגג'אקרטה - באניואנגי

נטוס למזרח יאווה והאזור הוולקני. נטוס דרך סורביה לעיר באניואני הממוקמת בקצה המיצר ומנקזת אליה את המסחר בין יאווה ובאלי. נעבור בשוק הססגוני ונצא אל הכפרים שנמצאים למורדות הרצועה הגעשית. הכפרים מטפחים את טרסות האורז ואת מטעי הקפה הגדולים של מחוז ג’אווה טימור.

יום 12
הר הגעש איג'ן - ולובינה לחוף האוקיינוס

השכם בבוקר נצא בדרכינו אל תחילת העליה להר הגעש איג’ן, מהיפים בהרי הגעש בארכיפלג האינדונזי ובלועו אגם טורקיז. העלייה להר עורכת כשעתיים וחצי (תוגש עזרה למתקשים), דרך יערות עבותים שמכסים את מורדות ההר. בדרך נפגוש בסבלים המקומיים המורידים גושי גופרית שנכרו זה עתה בשולי הלוע. מראש ההר נגלה הנוף של הקלדרה והלוע. נשוב למלון לארוחת בוקר מאוחרת והתרעננות וניסע למיצר לחצייה לאי באלי אל העיירה לובינה שממוקמת בסמוך לחוף האוקיינוס.

יום 13
ים, שנורקלינג ודולפינים

יום שכולו מוקדש לטבע ולים. בבוקר נצא לשייט עם הדולפינים ונמשיך לאחד מאזורי השוניות לשנרקל בין האלמוגים. שוניות מתפתחים לאורך קווי הרוחב הטרופיים ויוצרים חגורה של אלמוגים המהווים בית גידול ייחודי למיני רכיכות, דגים וצומח ימי.

יום 14
באלי, מדרגות האלים

באלי הוא המפורסם באיי אינדונזיה, אי הינדואי המשמר מסורות עבר ותרבותו עשירה בצבעים וטקסי פולחן. האי מעוטר ברכסי הרים געשיים, אגמים, חופים זהובים מפורצים, נחלים וגיאיות ונופים מעשי ידי אדם כ”מדרגות האלים”, טרסות אורז גבוהות, מטעי תבלינים ורשתות השקייה. נצא אל טרסות האורז היפות ביותר באי, ג’איטלווי, המכונות “מדרגות האלים”, נצא להליכה רגלית בשדות האורז ונגיע לעיירת האמנויות אובוד.

לינה באובוד.

יום 15
באלי, מקדש בסאקי

יום טיול לבדוגול, אגם בראטן, המקדש הצף של אולו דאנו, השווקים המקומיים ומקדש מאנגווי.

נסייר במקדש בסאקי שנחשב לאם כל המקדשים, הממוקם למורדות הר אגונג הקדוש, מקום מושב האלים. נבקר במקדש גואה גאג’ה – ‘מקדש הפיל’, המגולף כפה פעור של דמות מיתולוגית. לעת שקיעה נגיע למקדש טאנה לוט הבנוי על צוק מעל האוקיינוס, אליו ניתן להגיע רק בשעות שפל.

יום 16
באלי, אגם באטור

ניסע לכפר קינטמני ממנו נשקף נוף מרהיב של אגם בטור הנוצר בלב הקלדרה הגעשית. נלמד על המארג המרתק הקיים בבאלי, הקושר בין האמונה בדווי שרי, אלת האורז לבין התחזוק יוצא הדופן של תעלות המים וחקלאות השליחין האינטנסיבית שבמקום. הקשר בין האמונה והחקלאות הקנה לבאלי את הכינוי ‘גן עדן מהונדס’. נמשיך אל מקדש טמפק סירין, מקדש בן 1000 שנים שנבנה על מעיין קדוש, השם דגש מיוחד על פולחן המים. נבקר בעיירת האומנים אובוד ונסייר בסדנאות האמנות ובכפרי האמנויות בסביבתה.

יום 17
באלי, ראפטינג מלהיב בנהר האיונג

נצא לרפטינג מלהיב בנהר איונג. הרפטינג מתבצע בסירות גומי המושטות בידי שייטים מקומיים מנוסים בין נופי הטבע הפראיים והירוקים של באלי. זוהי אחת החוויות המרשימות ביותר של טיולנו. בתום הראפטינג נכיר את גלפי העץ, סתתי האבן ואמני הזכוכית.

יום 18
באלי, כפרים וטקסי מקדשים

נצפה במופע הבארונג, שעל משמעותו וסמליותו כמאבק הטוב והרע בעולם נערכו מחקרים אנתרופולוגים רבים. במרחבי האי משובצים כפרים קטנים מסורתיים, מאות מקדשים פרטיים וציבוריים, מגדלונים וכניסות מקושתות בפסלי אלים ושדים. המקדשים פזורים בשיאי ההרים ולמרגלות הרי הגעש, בתוך המים ועל מצוקי החוף, ביערות העד ובלב שדות האורז ובאתרי פולחן, כישוף ומדיטציה. ננסה למצוא חגיגת מקדש (אודאלאן) באחד מ 4,500 המקדשים הפזורים ברחבי האי. חגיגות מקדש אלו מאופיינות בהבאת מנחות לאלים ובקרבות תרנגולים.

ימים
19-20
באלי - תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש לביקור באתרים נוספים באזור דנפסאר, או אירועים תרבותיים כמו טקסים ופולחנים, במידה ויתקיימו באזור החוף. החדרים יעמדו לרשותנו עד לעזיבה.

העברה לשדה התעופה, לטיסה דרך יעד ביניים לארץ (נחיתה בתל אביב ביום ה-20).

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים
תאריכיםמדריךימיםמחיר לאדם בחדר זוגיסטטוסהערות
בסיסמיסי נמלמחיר כולל
11.07.2030.07.20יפורסם בהמשך20
26.09.2014.10.20זאביק רילסקי20כולל יום כיפור

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מחיר הטיול כולל
 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון בדרגה ראשונה וברמה מעולה לאורך כל הטיול.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל תקופת הטיול למעט סינגפור, בה רק ארוחות בוקר.
 • אשרת כניסה לאינדונזיה: אותה נקבל בסינגפור (לבעלי דרכון זר יינתן זיכוי בסך $400 עבור הוצאת האשרה).
 • תחבורה: אוטובוס צמוד וממוזג לאורך כל התקופה באינדונזיה.
 • מופעים ואירועים: בטיק בג’אווה, נגני גאלן, יוצרי מסכות, מופע קצ’אק בבאלי ומופע בארונג בבאלי.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • תשר: לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה בארץ.
 • אזניות שמע.
מחיר הטיול אינו כולל
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,500
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע”מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
הערות כלליות
 • אשרות כניסה: דרושה אשרה לאינדונזיה. הוצאת האשרה – באמצעות משרדנו, במהלך השהות בסינגפור. על המטיילים להעביר צילומי דרכון למשרדנו, לא יאוחר מ-45 יום לפני היציאה לטיול.
 • סידורי כניסה: סידורי הכניסה לאינדונזיה נערכים על ידי החברה הגיאוגרפית, בתיאום עם הרשויות האינדונזיות. למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לכניסת ישראלים, בהעדר יחסים דיפלומטיים רשמיים, אין החברה אחראית במקרה שבו תימנע הכניסה על ידי שלטונות אינדונזיה.
  במקרה כזה, לפני היציאה מהארץ, ועד 60 יום לפני היציאה, יוחזר לנרשם כל הכסף ששילם (למעט דמי הויזה אם החל הטיפול בה).
  במקרה של מניעת הכניסה לאינדונזיה, אחרי המועד הנ”ל, יוחזר כל הסכום, בקיזוז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ואשר לא קיבלה בעבורה החזר.
 • סדר הטיולים בבאלי עשוי להשתנות בשל אירועים מקומיים, טקסים ופסטיבלים.
 • בטיסות הפנים באינדונזיה המשקל המותר למזוודה הוא עד 15 ק”ג לאדם. על מזוודות במשקל יתר נדרש תשלום במקום.
 • המלצה למבקרים באינדונזיה: בעקבות החרפת איומי הטרור נגד יעדים מערביים וישראלים, מבקש המטה ללוחמה בטרור להזכיר ולרענן את ההמלצה הקיימת לגבי אינדונזיה (להימנע בעת זו מביקורים בלתי חיוניים). המטה ללוחמה בטרור מבקש להדגיש, עם זאת, כי ההחלטה אם לבקר באזורים הנזכרים לעיל ו/או לשהות בהם, נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ואדם והיא על אחריותו הבלעדית. לנוסח האזהרה המעודכן הכנסו לאתר משרד החוץ.
 • בטיולינו אנו מתרחקים ממוקדי הסיכון.