טיול לבורמה - 11 יום - שייט במורד נהר הצ'ינדווין, בעקבות ''הטיול הלבן''

טיול לבורמה - 11 יום - שייט במורד נהר הצ'ינדווין, בעקבות "הטיול הלבן"

המזרח הרחוק
11 ימים
8 לילות

במשך שנים רבות השייט במעלה נהר הצ'ינדווין היה אסור לתיירים ורק בשנת 2013 התקבלו האישורים הראשונים לביקור באזור זה, אשר אין אליו תשתית כבישים מסודרת והדרך היחידה היא בשייט על נהר הצ'ינדווין.
בשנת 2016, לרגל חגיגות 40 שנה לחברה הגיאוגרפית, יצא הטיול הראשון עם קבוצת מטיילים ישראלים ליעד נידח ומיוחד זה. בשל גובה המים, השייט מתאפשר רק במשך חודשיים בשנה (בעונה הגשומה) מה שמוסיף לתחושת הניתוק מהציוויליזציה של תושבי המקום. דרושים אישורים מיוחדים הן להגעה לאזור והן לביקורים בכפרים לאורך הנהר.
בטיול זה שילבנו את האפשרות האידיאלית של תנאים נוחים ומפנקים בספינת בוטיק (25 תאים) של חברת בלמונד-אוריינט אקספרס, עם מפגש מרתק ובלתי אמצעי עם אוכלוסייה מקומית שראתה תיירים זרים פעמים ספורות בחייהם, אם בכלל. אלה הם מקומות שבהם הכפריים יצלמו אתכם יותר מאשר אתם תצלמו אותם. זהו מסע אמיתי במנהרת זמן, בו תוכלו לראות חקלאות מסורתית, כרכרות שוורים, בתים מעצי במבוק, אשר ברובם עדיין אין חיבור לחשמל מים וטלפון, תמימות נפלאה ונדיבות בודהיסטית. אל תטעו, האנשים חיים בפשטות אך לא בדלות, ושמחת החיים שלהם תעורר הרבה דיונים ותהיות על מהות האושר. מרגש גם לראות כיצד החינוך הגיע ל"קצה העולם" ותפגשו את ילדי הכפרים בבתי הספר המקומיים.
מרצה אורח: ד"ר חיים שפירא – מרצה, סופר, פילוסוף, מתמטיקאי ופסנתרן.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - בנגקוק - ינגון

טיסת לילה עם אל על לבנגקוק וטיסת המשך לינגון, בה ננחת ביום 2 בערב.
בצאתנו משדה התעופה ובדרכנו למלון, נעצור לביקור בפגודת שוודגון השוכנת על גבעה גבוהה מעל ינגון, זהו קומפלקס מנזרים מן היפים ביותר בעולם הבודהיסטי. נתרשם מהמקום המואר בשעות הערב והמוצף מאמינים רבים אשר מגיעים לשאת תפילה אישית ונערוך טקס מיוחד עבור הקבוצה.
העברה למלון GOVERNOR'S RESIDENCE השייך לרשת BELMOND – ORIENT EXPRESS לארוחת ערב ולינה.

ימים 3-9 | הומלין - שייט במורד נהר הצ'ינדווין

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה להומלין אשר בצפון בורמה. עם הנחיתה נערוך ביקור בכפר אשר תושביו שייכים לשבט הנאגה, שבט הררי השוכן משני צידי הגבול של בורמה והודו, עם מנהגים משלו, תלבושות וטקסים ייחודיים. נפגוש את אנשי הנאגה ונלמד על אורח חייהם.
לאחר הביקור נגיע אל גדת נהר הצ'ינדווין ושם נעלה על הספינה השייכת לרשת BELMOND ORIENT EXPRESS, ביתנו לשבעת הלילות הקרובים, ונתחיל את המסע במנהרת הזמן במורד נהר הצ'ינדווין. נהר הצינדווין בצפון מערב בורמה במדינת קצ’ין, הוא הנהר השני באורכו בבורמה וזורם לאורך 1134 ק"מ עד החיבור עם האירוואדי בין מנדלי לבגאן.  בחלקו המערבי הוא קרוב מאוד לגבול עם הודו, ולכן במשך שנים הוא שימש ציר מסחר מרכזי בין הודו לבורמה (בעיקר בתקופה הבריטית). במהלך מלחמת העולם  השנייה הוא היווה מסלול בריחה משמעותי מאוד לבורמזים ולבריטים אשר נסוגו מהפלישה היפנית.
השייט יצא מהומלין במורד נהר הצ'ינדווין, לקראת סוף המסלול נחבור אל נהר האיירוואדי ונסיים את השייט בבגאן. פעמיים ביום נרד לסיורים כאשר בין לבין הספינה שטה במורד הנהר, שייט רגוע לחלוטין, במהלכו נהנה מנופים של טבע, כמו גם מראות הכפרים והחיים על גדת הנהר.
נעצור לביקור בכפרים שהזמן עצר בהם מלכת ואשר ראו תיירים פעמים ספורות במהלך חייהם אם בכלל,  נערוך מפגשים עם האוכלוסייה המקומית ונייצר פעילויות משותפות, בבית ספר, במנזר, בשוק ….נשתתף בטקסים מקומיים, נשמע הרצאות מרתקות על בורמה ועל החיים בכלל אשר יעוררו בנו שאלות ומחשבות, לא בטוח שיהיו לנו את כל התשובות…,  נאכל שלוש ארוחות ביום מעשה ידיו של שף יצירתי המבשל ממיטב מטעמי המזרח הרחוק, נהנה מחברת צוות בורמזי מיוחד במינו אשר יעשו הכל ! כדי להנעים את זמננו. במהלך שהותנו בספינה, נהנה מהרצאות מרתקות וסרטים מעניינים.
זהו השילוב האולטימטיבי של  תנאים נוחים ומפגש בלתי אמצעי עם אנשים ותרבות שהולכים ונעלמים מן העולם. מתי בפעם האחרונה הייתם במקום בו ראו תיירים בפעם הראשונה?

ימים 10-11 | בגאן - ינגון - בנגקוק - תל אביב

היום ניפרד מהספינה ומהצוות המקסים והמיוחד במינו שליווה אותנו במהלך ימי השייט ונמריא בטיסה מבגאן לינגון. מינגון נמריא לבנגקוק ומשם בטיסת אל על לתל אביב. נחיתה ביום ה- 12 לפנות בוקר.

 

תמונה: טיול לבורמה - שייט על נהר צ'ינדווין עם החברה הגיאוגרפית

 

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי
 • תוספת לחדר יחיד: $4,775
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול)

אפשרויות לשדרוגים:

 • שדרוג למחלקת עסקים – תוספת של החל מ- $2,380 (במחלקת המחיר הנמוכה ביותר בעסקים, ככל שיהיו מקומות).
 • שדרוג תא בספינה – תוספת של $935 לאדם (התא הרגיל הוא בגודל של 19 מ"ר, תא משודרג הוא בגודל 27 מ"ר – פי אחד וחצי (בכל התאים חלון הזזה גדול מהרצפה עד התקרה שניתן לפתוח).
 • שדרוג לג'וניור סוויט – תוספת של $1,230 לאדם (קיימת ג'וניור סוויט אחת).
 • שדרוג לסוויטה – תוספת של $1,900 לאדם (קיימות שתי סוויטות. הסוויטות הן היחידות עם מרפסת).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות בחברת אל על בשילוב עם בנגקוק איירוייס מבנגקוק לינגון וחזרה
 • שתי טיסות פנים מינגון להומלין ומבגאן לינגון
 • לילה אחד בינגון במלון GOVERNOR'S RESIDENCE
 • 7 לילות על הספינה מרשת BELMOND – ORIENT EXPRESS
 • כלכלה מלאה לאורך כל ימי הטיול כולל שתיה בארוחות ובין הארוחות – שתיה קלה ואלכוהולית, למעט משקאות פרימיום מיובאים
 • מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית מומחה ליעד – גיא גלבגיסר
 • אשרת כניסה לבורמה
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל

מחיר הטיול אינו כולל


לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 

תנאי תשלום:
מקדמה בסך $1,500 עם ההרשמה לטיול.
סכום יתרת החיוב בארבעה תשלומים שווים (אפריל, מאי, יוני, יולי 2017)

 

תנאי ביטול:
ביטול מרגע ההרשמה ועד 1.4.17  כרוך בדמי ביטול בסך 750$ לאדם.
ביטול החל מ-2.4.17  ועד 1.6.17  כרוך בדמי ביטול בסך 2,500$ לאדם.
ביטול החל מ-2.6.17  ועד 15.7.17 כרוך בדמי ביטול בסך 3,800$ לאדם.
ביטול החל מ-16.7.17 כרוך בדמי ביטול מלאים.

הדפסה
שייט בספינה Belmond Orcaella על נהר הצ'ינדווין
צור קשר