טיול מאורגן לקוריאה מצפון קוריאה לסאול
צילום: מונטי רוסמן-קים

טיול לקוריאה - 13 יום - כוכב הצפון, כוכב הדרום

המזרח הרחוק
13 ימים
10 לילות

טיול מיוחד לצפון ודרום קוריאה – "מסע במכונת זמן"

מי ראה את הסרט הנפלא: "המופע של טרומן"? הסרט שמספר על חייו של טרומן, שלא יודע שכל העולם שנוצר סביבו הוא עולם מבוים ומצולם לתכנית ריאליטי, שמיליוני אנשים צופים בה בשידור חי ועוקבים אחר חייו.

לפני שנים ספורות נפתחה צפון קוריאה לביקור של תיירים מהעולם החיצון, כולל מחזיקי דרכונים ישראלים. בשנת 2014 שלחנו לשם את המטיילים הראשונים.
ובכן, השנה היא 105 (שנת לידתו של מייסד המדינה קים איל סונג שנולד ב-1912) וזה הזמן המתאים לנסוע לשם לטיול חד-פעמי במכונת זמן.
זוהי מדינה שרב הנסתר בה על הגלוי, שבכל רגע עולה המחשבה על מה אמיתי ומה שלא, מה מבויים ומה אותנטי, עד שלבסוף אנו שואלים את עצמנו עד כמה אנו יודעים על העולם הגלוי והפתוח שאנו חיים בו.
סגידה לשליט אחד, חיים ללא פרסומות וללא סימנים של תרבות צריכה, הצבא מעל הכול, משמעת עצמית קיצונית, דיכוי ועריצות יחד עם גאווה לאומית יוצאת דופן, ללא אינטרנט, ללא פייסבוק, ללא קשר עם העולם החיצון, תחושה של חידה וסוד כאחד.

ב-1948 נוצרו שתי ממשלות קוריאניות שונות, זאת של הצפון וזאת של הדרום. ב-1953 עם תום מלחמת קוריאה, שקעה קוריאה הצפונית לתוך בידוד עמוק שרק החמיר עם התפרקות ברית המועצות ב-1991. עד 1994 שלט במדינה קים איל סונג שקיבל את התואר "נשיאה הנצחי של הרפובליקה" אחרי מותו. הוחלט שאיש לא יוכל להחליף אותו בתפקיד נשיא המדינה. ב-1994 ירש אותו בנו קים ג'ונג איל וקיבל את התואר "השליט העליון" של המדינה. הוא מת בשנת 2011 (לא לפני שהספיק, על פי סיפורי המדריכים המקומיים, לכתוב 1500 ספרים ולחבר 6 אופרות…). מאז 2011 שולט קים ג'ונג און (בנו של קים ג'ונג איל) במדינה.

סאול לעומתה היא עיר שיש בה הכול, מסביב לשעון. כאן הכול בגדול, כאן הכול מתעצם – מוסדות החינוך הטובים ביותר, מקומות העבודה המבוקשים ביותר, איכות החיים הגבוהה ביותר – כולם שואפים להגיע לכאן. כמו עוף החול, היא עלתה מאפר מלחמת קוריאה להיות הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם (לאחר טוקיו, ניו יורק ולוס אנג'לס). חברות כמו סמסונג, LG, יונדאי ועוד הרבה אחרות הפכו לחברות מובילות בעולם בתחומן תוך זמן קצר. היא המרכז העולמי הפיננסי בעל שיעור הצמיחה הגבוה בעולם. היא מרושתת בפסים רחבים של סיבים אופטיים וחיבורי האינטרנט המהירים בעולם. הרכבת התחתית שלה נחשבת אף היא הטובה בעולם, ושדה התעופה הבינלאומי שלה אינצ'ון, דורג במשך שנים רבות כטוב בעולם. הקונספט המוביל הוא מרדף בלתי פוסק אחר צבירת רכוש, צריכה בלתי נגמרת וטיפוס מתמיד בסולם הדרגות החברתי, החינוכי והתעסוקתי.

אין אף מקום בעולם בו תוכלו לחוות מסע כזה של ניגודים כמו בין שתי הקוריאות, אנשים ותרבות שרק לפני 60-70 שנה יצאו מאותו מקום ומאותה נקודה, ואנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולראות לאן כל אחד הגיע.
וגם נשאל שאלות על אושר, ומחיר ההצלחה כמו גם מחיר הדיכוי, ובעיקר מה אמיתי ומה לא, והאם יש דבר כזה בכלל.
אבל את זה נשאיר כבר לטיול.
כשתחזרו – תבינו.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - סאול - בייג'ינג

ניפגש בנתב"ג ונמריא בטיסה ישירה של קוריאן אייר לנמל התעופה הבינלאומי אינצ'ון בקוריאה, אשר נבנה על אי מלאכותי. המשך בטיסה אל בייג'ינג "בירת הצפון", היא המרכז הפוליטי והתרבותי של סין מאז שנת 1420, השנה שבה העבירו קיסרי שושלת מינג (MING) את בירתם לאזור רמת הלס הצפונית ובנו בה ארמונות ומקדשים. העברה למלון.
ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

יום 3 | בייג'ינג

ארוחת בוקר ולאחר מכן נצא לסיור בעיר בייג'ינג – נבקר בכיכר טיאנאנמן ו"בעיר האסורה", מתחם קיסרי עצום שהיה מחוץ לתחום במשך כ–500 שנה למרבית העולם. זו העיר העתיקה הגדולה ביותר בסין, ולמרות שהושחתה פעמים רבות, היא גם השמורה ביותר בסין. נמשיך לסיור בגבעת הפחם לתצפית מיוחדת על אזור העיר האסורה. אחה"צ נסייר בשוק המשי ונוכל לקנות מכל טוב… חזרה למלון. בערב, נצא למופע GOLDEN MASK DYNASTY.
ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

יום 4 | בייג'ינג - פיונגיאנג, בירת צפון קוריאה

ארוחת בוקר, ואחריה העברה לשדה התעופה וטיסה אל פיונגיאנג, בירת צפון קוריאה אשר נמצאת במערב המדינה. העיר נפגעה קשות במלחמת קוריאה ונבנתה מחדש עם סיומה, בסגנון אדריכלי קומוניסטי, עם שדרות רחבות ומונומנטים גדולי ממדים. בעיר רכבת תחתית, חשמליות ואוטובוסים, אך מספר כלי הרכב הפרטיים על הכבישים הוא זעום ורבים מהתושבים – מאות אלפים, צועדים לעבודתם ברגל, או נוסעים באופניים. עם הנחיתה נצא לכיוון המלון, בדרכנו נחלוף על פני שער הניצחון שהוקם לרגל יום הולדתו ה-70 של קים איל סונג. השער זהה לשער הניצחון הצרפתי אך גדול הרבה יותר. נמשיך ונראה את המונומנט הענק לזכרם של קים איל סונג הראשון והשני. נחלוף על פני מזרקות הפארק ונגיע למלון.
ארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 5 | פיונגיאנג

העיר פיונגיאנג נוסדה לפי המסורת בשנת 2333 לפנה"ס ובשנת 427 לספירה הפכה לבירת ממלכת קוריאה. בשנת 1945, כאשר חולק חצי האי קוריאה לשתי מדינות, הפכה פיונגיאנג לבירת קוריאה הצפונית. לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר. נתחיל מכיכר קים איל סונג, שגודלה 75 דונם, מהכיכרות הגדולות בעולם והיא בנויה בסגנון כיכר טיינאנמן שבבייג'ינג – סגנון אדריכלי קומוניסטי. סביב הכיכר מספר מבני ממשל והיא משמשת למצעדים וחגיגות המוניים. נלך לאורך הרחוב, נראה את "חנות הספרים לשפות זרות", בית קפה "בסגנון סטארבאקס" ועוד חנויות ובתי מסחר שקשה לנו לדמיין. נראה את האנדרטה למפלגת היסוד הבנויה בצורת פטיש עם מגל, ועליה קליגרפיה המנציחה את 50 שנות חוק מפלגת הפועלים. ארוחת צהריים במסעדה מקומית, ולאחר מכן נמשיך לביקור בבית בו נולד קים איל סונג ב- 1912, קוטג' קטן וצנוע. נראה את באר המים וכן מוצגים ותמונות מאותה תקופה. הבית ניצב בראש גבעה המשקיפה על מרכז פיוניאנג. נבקר במרכז ספורט וספא, באולם משחקי באולינג, בבית כלבו מקומי אשר בשטחו יש גם "בר" מקומי מקובל על פועלי הצווארון הכחול, שנוהגים להגיע לכאן לשתות אחרי העבודה, מקומות שלכאורה קיימים במערב אך שונים בתכלית השינוי.
ארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 6 | פיונגיאנג

היום נבקר במקום קבורתם המלכותי של שליטי צפון קוריאה KUMSUSAN PALACE OF THE SUN ובספריה הענקית, הממוקמת בקצה כיכר קים איל סונג השני, שם תוכלו למצוא תרגומים רבים של קלאסיקות מקומיות לשפות רבות. נלך לאורך נהר ה- TAEDONG, נבקר בפארק MORANBONG בו המקומיים נוהגים להנעים את זמנם החופשי, ובמצבות לזכר הניצחון במלחמה. נעפיל למגדל JUCHE המתנשא לגובה של 150 מטרים ומאפשר תצפית מדהימה על העיר פיונגיאנג. המגדל נבנה לרגל יום הולדתו ה- 70 של קים איל סונג. נבקר בסופרמרקט מקומי ונתנסה בנסיעה בטראם המקומי.
ארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 7 | פיונגיאנג - האזור המפורז - בייג'ינג

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה אל KAESONG  – עיר היסטורית הממוקמת בשטח המפורז  DMZ – המקום בו צפון קוריאה ודרום קוריאה המשיכו כעשור את העימות העתיק ביניהן. זהו גם האתר שלא נהרס במהלך המלחמה אשר ארכה כשלוש שנים, ובסופה הוכרז כשטח מפורז בהסכמת שתי המדינות. נבקר במוזיאון KAESONG KORYO  ששימש בעבר כקולג' קונפוציוני, שם נוכל ללמוד מעט על ההיסטוריה של המקום. נאכל ארוחת צהרים טיפוסית במסעדה מקומית ונמשיך לביקור בפארק המקומי, נבקר בעיר העתיקה ונחזור חזרה אל שדה התעופה של פיונגיאנג ממנו נטוס לבייג'ינג.
ארוחת ערב ולינה בבבייג'ינג.

יום 8 | בייג'ינג - סאול

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה אל סאול, עיר שיש בה הכול, מסביב לשעון. כאן הכול בגדול, כאן הכול מתעצם: מוסדות החינוך הכי טובים, מקומות העבודה הכי מבוקשים, איכות החיים הכי גבוהה – כולם שואפים להגיע לכאן, ואכן אוכלוסיית העיר היא תערובת של הגירה פנימית מכל חלקי המדינה. סאול היא העיר-חברה (company town) הגדולה בעולם. 11 מיליון איש עובדים בחברה זו ומחויבים לקונספט: מרדף בלתי פוסק אחר צבירת רכוש, צריכה בלתי נגמרת וטיפוס מתמיד בסולם הדרגות החברתי, החינוכי והתעסוקתי. אחרי התרעננות נצא להתרשמות ראשונה מן העיר. נבקר בשוק הפתוח והססגוני – הדאון-טאון עמוס אורות הניאון ונחשול האדם, בניגוד מובהק למראות שחווינו בבירת צפון קוריאה.
ארוחת ערב ולינה בסאול.

יום 9 | סאול

את ביקורנו בסאול נפתח בארמון המלך Gyeongbokgung, עם עשרות המבנים שבו, השערים, החצרות והגינות. נבקר במוזיאון הפולקלור הסמוך ונמשיך בשיטוט באזור קניות ובילוי שהתפתח על גדות יובל במרכז העיר (Cheonggyecheon). נסייר במדרחוב רווי בחנויות עתיקות ושוקק פעילות (Insadong), ונעלה לפסגת הר נאם-סאן ולראש מגדל N Seoul Tower, מסמליה של העיר, להשקיף על הכרך מלמעלה בשעת דמדומים.
ארוחת ערב ולינה בסאול.

יום 10 | סאול - מבצר הוואסונג, כפר הפולקלור

היום נצא לביקור במבצר הוואסונג (Hwaseong Fortress, city of Suwon) מסוף המאה ה-18, שהוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. המלך ג'ונג'ו תכנן להעתיק לכאן את הבירה ולבנות עיר אוטופית. נמשיך לכפר הפולקלור (Korean Folk Village), בו בוצע שחזור מפורט של אורחות החיים הקוריאניים כפי שהתקיימו לפני 200 שנה. נחזה בבעלי המלאכה, בארכיטקטורה הקוריאנית המיוחדת ובאופן בניית הכפר בחברה מעמדית ושמרנית, נחזה בטקסים דתיים וחתונה מסורתית ובריקודי עם ואקרובטיקה. מסביבנו נבחין בקבוצות תלמידים, אשר די במבט חטוף בהם כדי להבין את הנס הכלכלי שהתרחש כאן בתוך דור. ברקע נעמוד על התפקיד המרכזי של החינוך בחיי המשפחה הקוריאנית המודרנית.
ארוחת ערב ולינה בסאול.

יום 11 | סאול - האזור המפורז

את היום נקדיש לשריד האחרון והמרתק של המלחמה הקרה, קו הגבול השמור ביותר בעולם – אין יוצא ואין בא, לא ברכב, לא ברגל, לא במכתב בדואר, לא באי-מייל ואפילו לא בטלפון. רצועה ברוחב 4 ק"מ לאורך הגבול מהווה את האזור המפורז, סיור מיוחד ייקח אותנו לתוך אזור זה, וישאב אותנו לסוגיות הפוליטיות הסבוכות של צפון-מזרח אסיה. נראה את ההבדל המרתק בין השטחים המפורזים של שני צידי הגבול. נבקר בצד הדרומי של מנהרה שחפרו הצפון קוריאניים מתחת לגבול במטרה להעביר דרכה מרגלים ונשק, נשקיף על העיר הצפון קוריאנית גסונג, ונשתעשע מתחנת הרכבת הנוצצת שהוקמה על הגבול מצידו הדרומי – בה הכל מוכן כביכול לרגע בו יורם מחסום הגבול: המדרגות נעות, השילוט מלא ומוכן, עמדות רכישת הכרטיסים כבר כאן והמסילה מגיעה עד לתוך האזור המפורז. בדרך נספר את הסיפור שנשכח מזכרון, על חלקה המשמעותי של מדינת ישראל הצעירה בסיום מלחמת קוריאה, ועל השפעת מלחמת קוריאה על הזהות הגושית של ישראל. נחזור לסאול לסעודת פרידה ראויה לשמה. נצא בערב למופע תיאטרון קוריאני מסורתי.
ארוחת ערב ולינה בסאול.

ימים 12-13 | סאול - תל אביב

בבוקר האחרון שלנו בקוריאה נקדיש מעט זמן לאומנות קוריאנית, עתיקה ומודרנית, במוזיאון הלאומי המרשים של קוריאה. זמן חופשי לקניות ולאחר מכן, העברה לנמל התעופה אינצ'ון, לטיסה ארצה דרך בייג'ינג.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע לא מתכוננים מועדי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $780
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בחברת קוריאן אייר.
 • מיסי נמל וביטחון: נכונים ל-09 במרץ 2017.
 • לינה: מלון מדרגת תיירות ראשונה בבייג'ינג ובדרום קוריאה, והטוב בנמצא בצפון קוריאה.
 • כלכלה: חצי פנסיון – ארוחת בוקר מידי יום במלון, ארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית, ועוד 3 ארוחות צהריים בפיונגיאנג.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • אוזניות שמע.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

 


לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה