סמינר אורבני בוושינגטון וניו יורק

טיול לארצות הברית - 15 יום - סמינר אורבני בוושינגטון וניו יורק

צפון אמריקה
15 ימים
13 לילות

בשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב – טיסת אל על לניוארק - נסיעה לפילדלפיה

היום נצא בטיסת לילה עם חברת אל על לניוארק ומשם נמשיך בנסיעה אל פילדלפיה, העיר הגדולה ביותר במדינת פנסילבניה. לעיר תפקיד מרכזי בהיסטוריה האמריקנית. בשנת 1776 התכנסו בה נציגים מהמושבות הראשונות וחתמו על הצהרת העצמאות של ארה"ב. עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר.
לינה בפילדלפיה.

יום 2 | פילדלפיה

היום נצא לסיור מלא בעיר: נבקר בפארק הלאומי ההיסטורי, בו נראה בין השאר את פעמון החירות, היכל העצמאות, הבית של בטסי רוז – תופרת הדגל הראשון של ארצות הברית, המוזיאון היהודי והיכל החוקה האמריקאית. נבקר בשוק רדינג ונראה את מוזיאון האמנות עם הפסל והמדרגות של רוקי. נראה את בנין העיריה עם פסלו של וויליאם פן, מייסד פנסילבניה.
לינה בפילדלפיה.

יום 3 | פילדלפיה - בולטימור - וושינגטון

היום ניסע אל בולטימור (Baltimore) – העיר הגדולה במדינת מרילנד, שאזור המטרופולין שלה משתרע בינה ובין וושינגטון הבירה. נבקר בנמל הפנימי של העיר, באקווריום הלאומי ובשכונת Fells Point. נסיים בתצפית "על גג העולם". לאחר הביקורים נמשיך אל וושינגטון הבירה.
לינה בוושינגטון.

יום 4 | וושינגטון

היום נבקר בוושינגטון, עיר הבירה של ארה"ב שהוקמה ב-1790 כעיירה נפרדת בתוך מחוז קולומביה (District of Colombia). העיר ממוקמת על גדתו הצפונית של נהר הפוטומק, וגובלת במדינת וירג'יניה בדרום מערב ומרילנד בצדדיה האחרים. העיר נקראת על שם נשיאה הראשון של ארה"ב. נהנה מיום גדוש פעילות: נראה את גבעת הקפיטול, הבית הלבן, ספריית הקונגרס ובנין בית המשפט העליון. נבקר באתר ההנצחה ללינקולן, בו נראה את אתרי ההנצחה למלחמת קוריאה ולמלחמת ויאטנאם. נבקר במוזיאון החלל ובגלריה הלאומית לאמנות.
לינה בוושינגטון.

יום 5 | הפארק הצבאי לאומי גטיסבורג

קרבות גטיסבורג היו סדרת קרבות שהתנהלו בין 1.7.1863 – 3.7.1863, בגבעות, בשדות ובמטעים שסביב העיירה גטיסבורג בפנסילבניה, בין הארמיה של צפון וירג’יניה (הצבא העיקרי של הקונפדרציה של הדרום) בפיקודו של רוברט אי לי, לבין הארמיה של הפוטומק (הצבא העיקרי של הצפון), בפיקודו של ג’ורג’ מיד. זו הייתה המערכה העקובה ביותר מדם במהלך מלחמת האזרחים האמריקנית (1865-1861). בשלושת ימי מערכת גטיסבורג נהרגו ונפצעו כ-46,000 לוחמים משני הצדדים. המערכה בגטיסבורג הסתיימה בניצחון של הצפון, ומקובל לראות בה את נקודת המפנה במלחמת האזרחים. ממנה ואילך החלה להסתמן יכולתו של הצפון לתרגם את עליונותו במשאבי כוח אדם ובמשאבים כלכליים להכרעה במלחמה, אם כי נדרשו עוד 21 חודשים כדי להביא את הדרום לכניעה. נבקר בפארק הלאומי המוקדש לקרב זה, נסייר בשדה הקרב ונראה את בית הקברות.
לינה בוושינגטון.

יום 6 | המשך סיורים בוושינגטון

היום נמשיך את הסיורים בעיר, נבקר במוזיאון השואה המפורסם, במוזיאון Afro – American, ובמרכז קנדי. נראה ונלמד על מתחם ווטרגייט, המתחם עלה לכותרות ב-1972, לאחר פריצה שהתגלתה במטה המפלגה הדמוקרטית בקומה השישית בבניין המשרדים. חקירת המשטרה העלתה כי מאחורי הפריצה ומעשים בלתי-חוקיים נוספים, עמדו אנשים בכירים בממשלו של נשיא ארצות הברית ריצ'רד ניקסון. כמו כן, נבקר בבית הקברות הלאומי ארלינגטון, שהוקם בזמן מלחמת האזרחים האמריקנית. בית הקברות נמצא מול וושינגטון הבירה, מעבר לנהר הפוטומק, ליד בניין הפנטגון.
לינה בוושינגטון.

יום 7 | אל מחוז לנקסטר, קהילת בני האמיש - עד ניו יורק

מחוז לנקסטר במדינת פנסילבניה נחשב לביתם של צאצאי המהגרים מהולנד, וכיום ידוע בעיקר כביתה של קהילת בני האמיש – קהילה של חקלאים, שאימצו לעצמם את אורחות החיים של אבותיהם מן המאה ה-19, מכל בחינה והיבט: הלבוש (מגבעות לגברים וזקנים, הנשים בשמלות ארוכות וכהות), כלי התחבורה, אמצעי העבודה בחקלאות ועוד. הם אינם מחוברים להווי הנוכחי של המאה ה-21 בכל הנוגע לתקשורת, אופנה, תרבות ותעשיה, וכמובן שאינם משתמשים כלל בחשמל. נסייר ונכיר את אורח חייהם המיוחד, נבקר בבית אופייני לבני המקום ונהנה מארוחת צהריים טיפוסית למקום ולתושבים. בהמשך היום ניסע אל ניו יורק.
לינה במנהטן בטיימס סקוור.

יום 8 | צפון מנהטן והארלם - סנטרל פארק

הבוקר נבקר בסנטרל פארק ובשדות התות, אתר ההנצחה לג'ון לנון שבשטח הפארק. נמשיך לביקור בקתדרלת ג'ון האלוהי, מהקתדרלות הגדולות והמרשימות בעולם בשכונת מורנינגסייד הייטס. בהמשך נראה את הקמפוס של אוניברסיטת קולומביה. נמשיך לשכונת הארלם ונבקר בכנסייה בזמן תפילת יום א' על מנת ליהנות משירת גוספל כנסייתית. אחר הצהריים נבקר בביתו של אלכסנדר המילטון, שר האוצר הראשון של ארצות הברית. נמשיך ונטייל לאורך השדרה החמישית. נראה את מגדל טראמפ ונבקר בקתדרלת סנט פטריק, הקתדרלה הנאו-גותית הגדולה ביותר באמריקה הצפונית. נצא לסיור ערב בו נחצה את גשר ברוקלין כדי להשקיף על מנהטן מנקודת תצפית נהדרת, ונקנח במועדון מוזיקה במנהטן.
לינה במנהטן בטיימס סקוור.

יום 9 | דרום מנהטן

היום נבקר בכמה מהשכונות המעניינות של מנהטן – גריניץ' וילג', הסוהו, צ'יינה טאון ואיטליה הקטנה. בהמשך נבקר במרכז הפיננסי, בוול סטריט ובפארק באטרי על האנדרטאות הרבות שבו. נמשיך במעבורת לאליס איילנד, מקום קבלת המהגרים, שם נבקר במוזיאון. נבקר באתר ההנצחה לפיגועי ה-11 בספטמבר ונעלה לתצפית One World שבקומות ה-102-100 של מרכז הסחר העולמי החדש.
לינה במנהטן בטיימס סקוור.

יום 10 | ברוקלין

נבקר בכיכר קולומבוס, מהכיכרות הבולטות במנהטן, בשדרת מדיסון ובפארק אבניו. נמשיך אל ברוקלין, שם נבקר במרכז חסידות חב"ד העולמי, ומשם אל שכונת וויליאמסבורג האופנתית. וויליאמסבורג היא אחת השכונות האותנטיות בברוקלין, עם גראפיטי, אמנים, בוטיקים, מסעדות ומועדונים. נבקר במפעל שוקולד מודרני, שמתאפיין ביצירתיות ובחדשנות בטעמי ובמרכיבי מוצריו. נמשיך עם המעבורת לשכונת דאמבו ונצפה בנופים מהיפים ביותר של ניו יורק – בין קווי הבניינים של שני הרבעים. בדאמבו נטייל על שפת המים, נדבר על ההיסטוריה של השכונה ועל ההווה שלה (אמנות, יזמות, עסקים) ונבקר באתרים שונים.
בערב נצא לצפות במחזמר בתיאטרון אופייני בברודווי.
לינה במנהטן בטיימס סקוור.

יום 11 | לואר איסט סייד

נצא לסייר בשכונת הלואר איסט סייד ונבקר בבית הכנסת אלדרידג', שהוקם ב-1887 על ידי מהגרים יהודים ממזרח אירופה. לאחר מכן נבקר במוזיאון טנמנט ששוכן בבית דירות וממחיש את תנאי חייהם של המהגרים בעיר. נבקר גם במעדנייה המפורסמת של כץ, בה נאכל ארוחת צהריים (באופן עצמאי). לאחר מכן נמשיך למוזיאון האמנות אוסף פריק להתרשם מאוסף האמנות הגדול והמרשים של התעשיין העשיר.
אחר צהרים וערב: נהנה מזמן חופשי.
לינה במנהטן בטיימס סקוור.

יום 12 | צ'לסי - מרכז רוקפלר

היום נצא לסיור גלריות בצ׳לסי. הסיור כולל את הגלריות המציגות את התערוכות המרתקות והחשובות ביותר בניו יורק באותו הרגע. התערוכות כוללות ציור, פיסול, וידאו, מיצב וצילום ע״י האמניות והאמנים המובילים בארה״ב ובעולם. נדבר על ההקשר האמנותי, ההיסטורי והפוליטי לאמנות ולאמנים. כמו כן נציץ לתוך עולם האמנות הניו יורקי והעולמי, ונבין כיצד הוא עובד מבחינה כלכלית, פוליטית וסוציולוגית. נעלה לפארק ההיי-ליין ונדבר על ההיסטוריה והפיתוח של הפארק העירוני המדהים הזה. נלך עליו עד לצ׳לסי מרקט. לארוחת צהרים חופשית. בהמשך היום נגיע אל מרכז לינקולן לאמנויות הבמה, ככר קולומבוס ומרכז טיים וורנר.
לינה במנהטן בטיימס סקוור.

יום 13 | ביקור באו"ם

נתחיל את הבוקר דרך כמה מבנייניה המפורסמים של ניו יורק: הגרנד סנטרל סטיישן והקרייזלר. נמשיך לסיור בבניין האו"ם, במהלכו נשמע סיפורים מעניינים וקוסמופוליטים, ונוכל להתרשם מאוסף המתנות שנתרמו ע"י אומות העולם. ניפגש לשיחה משותפת עם נציג מהמשלחת הישראלית ועם אורן נהרי. אחר הצהריים נסייר במרכז רוקפלר, אולפני NBC ותצפית על העיר מה Top Of the Roc.
נקנח בארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול.
לינה במנהטן בטיימס סקוור.

ימים 14-15 | ניו יורק - טיסה בינ"ל אל תל אביב

נסייר מאחורי הקלעים בבניין התיאטרון המיוחד של רדיו סיטי. בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה לטיסת אל על היוצאת אל תל אביב. הגעה משוערת תהיה ביום ה-15 לטיול.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • תוספת ליחיד בחדר: $1,886
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה עד כמה ימים לפני יציאת הטיול.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינ"ל בחברת אל על.
 • לינה בבתי מלון ברמת תיירות ראשונה כולל ארוחת בוקר.
 • 2 ארוחות נוספות (צהריים וערב).
 • רכב צמוד מרווח ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 • כל הפעילויות המצוינות בתכנית.
 • תשר: לנותני השירות בחו"ל על פי התוכנית המפורטת.
 • יעקב שושן – מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית ומומחה לתרבות אמריקה הצפונית.
 • אורן נהרי –  הדרכה מיום 4 עד 7 (כולל), ואז עוד 4 ימים נוספים בניו יורק.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ויזה לארה"ב (חובה).
 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 

הוצאת אשרה לארה"ב:

 • מומלץ להגיש את בקשת האשרה מוקדם ככל האפשר (לפחות שלושה חודשים לפני מועד היציאה לטיול).
 • ניתן להגיש את הבקשה דרך אתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב.

בכל מקרה של ביטול הטיול או שינוי הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של הארצות שבהן נטייל, אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך.

הדפסה