טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול מאיסלנד לגרינלנד - 13 יום - מזרח גרינלנד בעקבות הזוהר הצפוני

טיול מאיסלנד לגרינלנד - 13 יום - מזרח גרינלנד בעקבות הזוהר הצפוני

החברה הגיאוגרפיתטיולים מאורגנים של החברה הגיאוגרפיתשייט גיאוגרפיטיול מאיסלנד לגרינלנד - 13 יום - מזרח גרינלנד בעקבות הזוהר הצפוני
אנטארקטיקה והקוטב הצפוני
אירופה ואסיה התיכונה
שייט
13 ימים

בהפלגה מרתקת זו נחקור את נופיה הנפלאים של מערכת הפיורדים העצומה והמורכבת במזרח גרינלנד, הנחשבת  לגדולה בתבל. נבקר ביישובי אינואיטים הפזורים לאורך החופים ונלמד על מסורת ההתיישבות הארקטית, אשר בחלקה משמרת אורח חיים שהיה נהוג לפני אלפי שנים, נצעד במרחבי הטונדרה הפראית, נתצפת על הפיורדים המרשימים המשובצים קרחונים מפוסלים בידי הטבע לצורות מרהיבות, נראה עדרים של כבשי מושק מלחכים עשב ולווייתנים מרימים את זנבם רגע לפני שהם צוללים למעמקים, ואם יהיה לנו מזל – נזכה לצפות במופע נהדר של זוהר הקוטב – קרני אור מרקדות בשמי הלילה בשלל צבעים בוהקים.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מסלול הטיול
יום 1
הגעה לרקיאוויק, בירת איסלנד

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה ברקיאוויק, בירת איסלנד. נסיעה עצמאית למלון ולינת לילה. המקדימים להגיע יוכלו לצאת ולשוטט בעיר מודרנית צפונית זו, הנחשבת לעיר הבירה הצפונית בעולם.

יום 2
טיסה לאקוריירי ועלייה לספינה

בשעות הבוקר נטוס מרקייאוויק לעיר הצפונית אקוריירי, ונעלה לספינה. לאחר התארגנות בתאים, קבלת פנים והיכרות עם צוות הספינה, נצא בהפלגה לכיוון גרינלנד. ציפורים ימיות חגות מעל לווייתנים ענקיים ילוו את הספינה בדרכה, ויסמנו את תחילתה של ההרפתקה שלנו.

ימים
3-4
בים

נפליג דרך מיצרי דנמרק אל חופה המזרחי של גרינלנד. יומיים אלה יוקדשו להרצאות המגוון נושאים רלוונטיים לאזור: היסטוריה, גיאוגרפיה, חיי הבר ועוד.

יום 5
ברוגטדאל - קרחון וולטרשאוזן

היום אנו מגיעים לעמק ברוגטדאל (Brogetdal). משמעות השם “עמק ססגוני”, ואכן, מדובר באגן יפהפה מוקף הרים בצבעים שונים, ונוף גיאולוגי וצא דופן. לא רחוק מנקודת העגינה שלנו נמצאות 2 בקתות: אחת מהן היא בקתת צייד, ואם ניכנס אליה נמצא בה ריהוט בסיסי, מזון יבש וספרים, לשימושם של הציידים העלולים “להיתקע” כאן במזג-אוויר סוער אשר אינו מאפשר צייד. הבקתה השניה שייכת לחיל הים הדני, ונועדה להעיד על הריבונות הדנית באזור ארקטי זה. נמשיך בשייט לאורך חזיתו המרשימה של קרחון וולטרשאוזן (Waltershausen) הענק, שאורכו 11 ק”מ וגובהו 20 מטרים.

יום 6
בלומסטרבוגטן - ורנבוגטן

העמקים בלומטרבוגטן (Blomsterbugten) ורנבוגטן (Renbugten) דומים לציור נוף בצבעים תכולים, זהובים, אדום אש וירוק עז, ונחשבים לאחד האזורים היפים ביותר בגרינלנד. למרות שנבקר בהם בשולי העונה, פרחים מסוגים שונים וצבעים שונים עדיין ימלאו את העמק, ועל רקע העשב הירוק, הסלעים אדומים, האגם החום (כתוצאה ממינרלים שונים) והשמיים הכחולים ייצרו מראה עוצר נשימה ביופיו.

יום 7
מפרץ אנטארקטיקה והאי אלה

היום נגיע אל המפרץ בעל השם המשונה ‘מפרץ אנטארקטיקה’ (Antarctica sound), אשר נגזר משמה של הספינה אנטארקטיק-סונד (מפרץ אנטארקטיקה), שחקרה את האזור. הנופים כאן אמנם לא דומים לנופים באנטארקטיקה, אבל הם לא פחות יפים: קרחונים תכולים ולבנים בגדלים שונים צפים על פני המים, במפרץ מוקף צוקים נישאים. עוד נגיע אל האי אלה (Ella), לביקור במחנה של פטרול סיריוס, אחת מיחידות העלית של הצבא הדני. חייליה של יחידה זו מתניידים בעזרת מזחלות, ועורכים סיורים ארוכי טווח בזוגות, במרחבי הארקטיק. הסיורים יכולים להימשך 4 חודשים ויותר. בקתות של יחידה זו פזורות ברחבי הארקטיק. אם יתמזל מזלנו, נפגוש במקום חיילים מהיחידה ונוכל לשמוע ממקור ראשון על החיים בה.

יום 8
הפיורד אפל

את היום כולו נקדיש להפלגה בפיורד אפל (Apelfjord), אזור מופלא של מיצרים ופיורדים בשלל צורות וצבעים.

יום 9
הול ברדנינג

הקרחונים באזור הול ברדנינג (Hall Bredning) גדולים יותר ממגרש כדורגל, והם מהמרשימים והיפים בעולם. נבלה את היום בהפלגה בין הקרחונים ונלמד על הגיאולוגיה והטופוגרפיה של האזור.

יום 10
פיורד ריפה ופיורד רודה

הספינה שלנו ממשיכה בדרכה אל פיורד ריפה (Rypefjord). מצויידים במשקפות, נוכל לצפות בציפורים עונתיות כמו סלעיות, גיבתוני שלג ועורבים. בפיורד רודה (Rodefjord) נגיע אל אזור של מים רדודים, אשר אלפי הקרחונים הנלכדים בו זיכו אותו בכינוי  “בית קברות לקרחונים”, והפכו אותו לגן עדן לצלמים.

יום 11
עמק פרדריק והכף הדרומי

אנו מפליגים עמוק יותר אל תוך מערכת הפיורדים המסועפת של סקורסבי (Scoresbysund), חולפים על-פני קרחוני ענק ויישובים עתיקים של בני טולה (Thule), ומגיעים אל הכף הדרומי. הנוף כאן עולה על כל דימיון: הרים נישאים ומאות קרחונים גדולים המקיפים אותנו מכל עבר מתעתעים בעיני המתבונן בהם.

יום 12
ירידה מהספינה

הבוקר אנו מגיעים אל נקודת קונסטבל (Constable Point), בדרומה של מערכת הפיורדים סקורסבי (Scoresbysund), כאן אנו נפרדים מהספינה שלנו וטסים חזרה אל ריקיאוויק בירת איסלנד. ככל שיאפשר לנו הזמן, נצא לטייל באופן עצמאי בעיר.
לינה: רקיאוויק.

יום 13
טיסות בינלאומיות

בהתאם ללוח-הטיסות העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה הביתה.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים על תאריכי יציאה ומחירים התקשרו 03-5639040
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

המחיר כולל
 • טיסה מריקיאוויק לאקורירי וחזרה מגרינלנד לריקיאוויק.
 • העברה קבוצתית לספינה ביום הטיסה לאקורירי ולשדה התעופה ביום העזיבה.
 • אירוח על סיפון הספינה במפורט בטבלה ושני לילות בריקיאויק.
 • כל הטיולים והסיורים המפורטים במסלול.
 • הדרכה מקצועית במהלכך כל ההפלגה על-ידי צוות משלחת מנוסה.
 • כלכלה מלאה במהלך ההפלגה.
 • עמדת שתייה חמה (קפה / תה) 24 שעות ביממה.
 • מעיל פרקה מיוחד המתאים להפלגות באזורי הקטבים.
 • מגפי גומי לירידות מהספינה (רק למהלך ההפלגה).
 • מיסי נמל.
המחיר אינו כולל
 • טיסות תל-אביב – ריקיאוויק – תל-אביב.
 • ביטוח מטען וביטוח בריאות.
 • משקאות קלים ואלכוהוליים אשר אינם כלולים.
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפון, אינטרנט וכו’.
 • תשר לצוות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות

לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע”י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר ומיקום בעלי-החיים.

ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

תנאי תשלום ודמי ביטול

תנאי תשלום

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 20% מעלות הטיול.
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד 60 ימי עבודה לפני היציאה.

דמי ביטול 

 • מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה לפני היציאה: 20% דמי ביטול.
 • 89 עד 60 ימי עבודה לפני היציאה: 50% דמי ביטול.
 • 59 ימי עבודה או פחות לפני היציאה: 100% דמי ביטול.
כדאי לקרוא