טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

שייט נהרות ברוסיה - 13 יום - הפלגה ממוסקבה לסנט פטרסבורג

שייט נהרות ברוסיה - 13 יום - הפלגה ממוסקבה לסנט פטרסבורג

החברה הגיאוגרפיתטיולים מאורגנים של החברה הגיאוגרפיתשייט גיאוגרפישייט נהרות ברוסיה - 13 יום - הפלגה ממוסקבה לסנט פטרסבורג
אירופה ואגן הים התיכון
שייט
13 ימים

שייט נהרות בין מוסקבה לסנט פטרסבורג אינו רק טיול גאוגרפי, הוא טיול בין עבר להווה: בין האימפריה הרוסית המשתקפת בארכיטקטורה המפוארת, כיפות הזהב, הקתדרלות הנפלאות והמוזיאונים, לבין רוסיה המודרנית, ברית המועצות לשעבר, אשר שבה ומפלסת בשנים האחרונות את דרכה חזרה אל קדמת הבמה של המאה ה- 21.

טיול זה יתקיים על גבי ספינת נהר ברמה של 5 כוכבים, הנושאת על סיפונה 100 מטיילים בלבד. תחילתו של הטיול וסופו, במוסקבה וסנט פטרסבורג, יהיו במלונות טובים הממוקמים במרכז העיר, מהם נצא לסיורים בין האתרים השונים, בין אמנות ותרבות, היסטוריה ופוליטיקה.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מסלול הטיול
יום 1
תל אביב - מוסקבה

בהתאם ללוח-הטיסות נחיתה במוסקבה והעברה למלון. אחר-צהריים חופשיים לשוטטות עצמאית באזור המלון.
לינה במוסקבה.

יום 2
מוסקבה: הכיכר האדומה, בית הקברות נובודביצ'י

את שעות הבוקר נבלה בסיור במוסקבה, כולל סיור הליכה בכיכר האדומה, ביקור במרכז GUM – מרכז קניות יפהפה המשלב אדריכלות רוסית מימי הביניים עם עבודות פלדה וגג זכוכית, נראה את קתדרלת ואסילי הקדוש (St. Basil), וקתדרלת ישו המושיע. נמשיך אל בית הקברות נובודביצ’י, מקום משכבם האחרון של סופרים, מוסיקאים, מחזאים, משוררים, וכן פוליטיקאים ומדענים רוסים מפורסמים.
לינה במוסקבה.

יום 3
מוסקבה: מוזיאון הנשקיה

הבוקר נסייר במוזיאון הנשקיה של הקרמלין, על תצוגת התכשיטים המרשימה שבו, כלי הנשק, הכרכרות וביצי הפברז’ה המפורסמות. נמשיך אל קתדרלת העלייה לשמיים וקתדרלת המלאך מיכאל.

יום 4
מוסקבה: גלריית טרטייקוב, המטרו של מוסקבה, עלייה לספינה

בשעה 12:00 נצא לסיור ברכבת התחתית של מוסקבה, המפורסמת בתחנותיה הייחודיות, אשר בחלקן נראות כארמונות של ממש. נמשיך לביקור בגלריית טרטייקוב, המוקדשת לאמנות הרוסית לתקופותיה. בתום הסיור העברה לספינה Volga Dream, קבלת החדרים והתארגנות בתאים.
לינה בספינה.

יום 5
אוגליץ

לאחר יום הפלגה לאורך יערות עשירים, נעגון בעיר המסחר אוגליץ’ (Uglich) אחת מערי “טבעת הזהב” המפורסמות, המשקפות את האווירה והאופי המיוחד של רוסיה העתיקה. נבקר בכנסיית דמיטרי הקדוש על הדם, אשר הוקמה בשנת 1591 ממש על מקום הירצחו של הילד דמיטרי, בנו של איוואן האיום. אחרי מותו, הוכרז דמיטרי כקדוש וכנסיה על שמו נבנתה במקום. לסיום ביקורנו באוגליץ’, נאזין לקונצרט של מוזיקה דתית בכנסיית יוחנן הקדוש.
במהלך ההפלגה יוקרן בספינה סרט דוקומנטרי על חפירת תעלת מוסקבה.
לינה בספינה.

יום 6
ירוסלאבל

העיר ירוסלאבל (Yaroslavl), אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו, הוקמה בשנת 1010 ונחשבת לאחת הערים העתיקות והיפות ביותר ברוסיה ולנמל הראשון על נהר הוולגה. את אווירתה המיוחדת של העיר נחוש במהלך סיורנו בעיר. נבקר במנזר ספאסקי (Spassky), אשר היה אחד ממוקדי ההתקוממות נגד הפולנים בשנת 1612, במהלכה שוחררה מוסקבה, ובכנסיית איליה הקדוש, הלא הוא אליהו הנביא, על הפסיפסים המרהיבים שבה. נתארח בבית המושל לטקס תה בסגנון הרוסי, ונשוב לארוחת צהריים בספינה.
לינה בספינה.

יום 7
גוריצי

את הבוקר נקדיש לגוריצי (Goritsy), עיירה רוסית קטנה, נראית כשריד מעולם אחר ועתיק. המנזר שלה, מנזר קירילו-בלוזרצקי, הוא בית לאחד מאוספי האיקונות הרוסיות הטובים בעולם. נסייר במנזר ובעיירה, שיאפשרו לנו עוד הצצה אל רוסיה האמיתית, לא זו המודרנית הבאה לידי ביטוי בערים הגדולות בלבד. נמשיך בשייט לעבר אגם אונגה (Onega), האגם השני בגודלו באירופה, המנקז לתוכו 58 (!) נהרות. היום נהנה מארוחת ערב רוסית טיפוסית כולל טעימת וודקה.
לינה בספינה.

יום 8
האי קיז'י

היום אנו מגיעים אל אזור קרליה (Karelia) המשתרע בינט פטרסבורג לחוג הארקטי, מישור רחב ידיים מכוסה יערות ומקורות מים. את היום נקדיש לאגם אונגה, על 1369 האיים שבו, אשר קיז’י (Kizhi) הוא אחד מהם. בסיורנו באי נראה את בתי העץ הרוסיים הטיפוסיים שלו, טחנות הרוח, ואת כנסיית ההשתנות (Transfiguration Church), כנסיית עץ הנחשבת לשריד האחרון של כנסיות העץ הנוצריות-אורתודוקסיות מרובות הכיפות, שהיו נפוצות במאה ה-17 ברחבי רוסיה. מבני העץ באי קיז’י, בדומה למבני העץ הכפריים הטיפוסיים ברוסיה כולה, נבנו ללא שימוש בחלקי מתכת, כולל מסמרים או ברגים. היום נוכל גם ליהנות מרסיטל לפסנתר הכולל יצירות מובהקות של הרפרטואר הרוסי מאת צ’ייקובסקי ורחמנינוב.
לינה בספינה.

יום 9
נהר הסביר והכפר מנדרוגי

הבוקר נשוט בנהר הסביר (Svir), אשר יופיו הפעים משוררים ואמנים רבים, ושימש להם כמקור השראה ליצירותיהם. נראה פינות חמד קסומות רבות ונחלוף על פני כפרים קטנים וציוריים. ונגיע לאגם לדוגה (Ladoga), אגם המים המתוקים הגדול ביותר באירופה וה-14 בשטחו בעולם. לאגם זה היתה חשיבות גדולה בהיסטוריה הרוסית, ממגוון של סיבות שעליהן נעמוד בסיורנו. נרד לסיור קצר בכפר הנופש מנדרוגי (Mandrogi), וננסה להכיר מקרוב את חיי היומיום בכפר עץ רוסי שליו.
לינה בספינה.

יום 10
סנט פטרסבורג: מבצר פטר ופול, מוזיאון ההרמיטאז'

הבוקר אנו מגיעים לסנט פטרסבורג ונפרדים מהספינה שלנו. נצא לסיור בעיר, כולל מבצר פטר ופול, המבנה הראשון בעיר, אשר נבנה ב- 1703 כדי להגן עליה, אך המלחמה נסתיימה טרם השלמתו. כיוון שכך, הסבו את תפקידו והוא הפך לבית כלא למתנגדי הצאר. בתחומי המבצר נמצא מוזיאון, מבנים שונים ואת קתדרלת פטר ופול.  נבקר במקום קבורתם של בני משפחת רומנוב, ונמשיך אל שדירת נייבסקי פרוספקט המפורסמת.
נמשיך אל מוזיאון ההרמיטאז’, מהמוזיאונים הגדולים והמרתקים בעולם, עם למעלה מ- 3 מיליון מוצגים בגלריות וחדרי התצוגה השונים שלו.
לינה בסנט פטרסבורג.

יום 11
סנט פטרסבורג: ארמון פטרהוף

נפתח את היום בנסיעה לארמון פטרהוף (Peterhof) הנפלא, הוא ארמון הקיץ של פטר הגדול, אשר שופץ בדייקנות ותוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר. נסייר בין המזרקות, המפלים והפסלים המרשימים.
לינה בסנט פטרסבורג.

יום 12
סנט פטרסבורג: ארמון יקתרינה, חדר הענבר

הבוקר אנו מבקרים בארמונה של יקתרינה הגדולה, ובו חדר הענבר – חדר הבנוי מ- 6 טון של אבן ענבר מגולפת ומקושטת בעלי זהב. חדר זה “הופשט” ע”י הנאצים בשנת 1941, אך שוחזר לרגל חגיגיות 300 שנה לסנט פטרסבורג. ארוחת צהריים בבית עץ רוסי מסורתי, וחזרה לסנט פטרסבורג.
לינה בסנט  פטרסבורג.

יום 13
פרידה מסנט פטרסבורג

בהתאם ללוח-הטיסות העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה הביתה.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

קיימות שתי תכניות הרשמה לבחירתכם:

תכנית גולד: סיורי היום מבוססים על 20-25 מטיילים בקבוצה, בתי המלון במוסקבה ובסנט פטרסבורג הינם ברמת 4.5-5 כוכבים והמחיר כולל 2 ארוחות צהרים בסנט פטרסבורג.
בית מלון במוסקבה: Marriott Aurora Hotel
בית מלון בסנט פטרסבורג: Kempinski Moika 22

תכנית פלטינום: סיורי היום מבוססים על 12-15 מטיילים בקבוצה, בתי המלון במוסקבה ובסנט פטרסבורג הינם ברמת 5 כוכבים דלקס, והמחיר כולל 3 ארוחות צהרים גורמה במוסקבה ו-2 ארוחות צהרים גורמה בסנט פטרסבורג.
בית מלון במוסקבה: The St. Regis Moscow Hotel Nikolskaya
בית מלון בסנט פטרסבורג: Grand Hotel Europe

לפרטים על מועדי יציאה ומחירים התקשרו: 03-5639040, או מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

המחיר כולל
 • 3 לילות במוסקבה במלון עפ”י הכלול בתכניות Gold/Platinum.
 • 3 לילות בסט. פטרסבורג במלון עפ”י הכלול בתכניות Gold/Platinum.
 • 6 לילות בספינה Volga Dream ע”ב פנסיון מלא, כולל יין הבית, בירה ומשקאות קלים.
 • כלכלה:
  • בתכנית Gold: ארוחות בוקר + 2 ארוחות צהריים בסט. פטרסבורג
  • בתכנית Platinum: ארוחות בוקר + 3 ארוחות במוסקבה במסעדות גורמה + 3 ארוחות צהריים בסט. פטרסבורג במסעדות גורמה.
 • סיורי-יום בהתאם לתכנית (15 איש בקבוצה בתכנית פלטינום / 25 איש בקבוצה בתכנית גולד).
 • מדריכים דוברי אנגלית מצוות הספינה.
 • במהלך ההפלגה – הרצאות באנגלית מפי מרצה אורח על נושאים הקשורים לרוסיה – הכלכלה, פוליטיקה והווה לעומת עבר.
 • העברה משדה התעופה למלון ביום ההגעה, והעברה מהמלון לשדה התעופה ביום העזיבה.
המחיר אינו כולל
 • טיסות כלשהן.
 • הצגות ומופעים.
 • טיפים לנותני השירותים.
 • אשרת כניסה לרוסיה לבעלי דרכונים זרים (בעלי דרכון ישראלי אינם זקוקים לאשרת כניסה לרוסיה).
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף “כולל”.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות

לתשומת ליבכם: תכנית ההפלגה המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות. התכנית בפועל תיקבע ע”י קברניט הספינה ומנהל ההפלגה, מדי יום לקראת היום הבא, בהתאם לתנאי מזג האויר.

ביטוח דמי ביטול בלעדי לגיאוגרפית! 
לחברתנו ביטוח נוסעים ייחודי להפלגות הגיאוגרפיות, אותו ניתן להנפיק עד שנה לפני יום החזרה מהטיול, ואשר כולל סעיף המכסה דמי-ביטול עד גובה של $15,000 לאדם, בכפוף לתנאי הביטול של הפוליסה. לפרטים התקשרו: 03-5639040.

תנאי תשלום ודמי ביטול

תנאי הרשמה ותשלום

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת בסך 10% ממחיר הטיול.
 • יתרת הסכום יש לשלם עד 60 ימים לפני היציאה.

דמי ביטול

 • מרגע ההרשמה ועד 61 ימים לפני היציאה: 10% מעלות הטיול.
 • 31-60 ימים לפני היציאה: 25% מעלות הטיול.
 • 16-30 ימים לפני היציאה: 50% מעלות הטיול.
 • 15 ימים או פחות לפני היציאה: 100% מעלות הטיול.
כדאי לקרוא