טיול לארגנטינה, צ'ילה ובוליביה - 21 יום - נופי האנדים, לגונות וגייזרים, כולל איי הפסחא

טיול לארגנטינה, צ'ילה ובוליביה - 21 יום - נופי האנדים, לגונות וגייזרים, כולל איי הפסחא

דרום אמריקה
21 ימים
18 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - יעד ביניים - סנטיאגו דה צ'ילה

ביום 1 נצא לטיסה בינלאומית לסנטיאגו דה צ'ילה (דרך יעד ביניים באירופה), הגעה ביום 2. עם הנחיתה ניסע אל המלון ומשם נצא לסיור בעיר. תחילה נעלה ברכבל הרים מה שיקנה לנו מבט פנוראמי מרהיב על העיר, נמשיך לביקור בכיכר המרכזית שסביבה בנייני הממשל והקתדרלה המטרופוליטנית, ארמון הנשיאות, נבקר בשכונות הקולוניאליות, ובשוק המקומי המפורסם.

לינה בסנטיאגו

יום 3 | סנטיאגו - מעבר גבול עם ארגנטינה - אל אוספייאטה

היום ניסע אל מעבר הגבול ונמשיך אל אוספייאטה (uspallata) שבארגנטינה, עיירה אנדינית הממוקמת בקרבת הפארק הלאומי ובסיס יציאה להולכי רגל ואתר סקי אשר צולם שם הסרט המפורסם 7 שנים בטיבט , נגיע לנקודת תצפית בה נראה את ההר הגבוה ביותר באמריקה Cerro Aconcagua. משם נמשיך אל פונטה דל אינקה –  גשר שהוא עבודה ארכיטקטונית של הטבע. ומשם אל פונטה דה ואקאס ואל ההתיישבות הפרה היספנית בעיירה שהייתה במקורה תושבים אבוריג'נים, והנקודה הדרומית ביותר של אימפריית האינקה.

לינה באוספייאטה

יום 4 | אוספייאטה - מנדוזה

היום נגיע למנדוזה המפורסמת בארגנטינה ובעולם בגלל היין .ניסע לאורך נהר מנדוזה ונעצור לנקודות תצפית מרהיבות של הרי קורדון דל פלטה. מתיישבי העיר מנדוזה הצליחו לייצר מאדמה מדברית  כרמים של יין משובח וזוהי עיר מקסימה ומעניינת. נבקר בשני כרמים בהם נהנה מכוס יין מקומי, נסייר בעיר על רחובותיה הרחבים, בכיכר המרכזית, הבזיליקה של סן פרנסיסקו, פלזה אספניה,  גן הוורדים, והמונומנט של סן מרטין.

לינה במנדוזה

יום 5 | מנדוזה - סלטה

היום בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל סלטה, בירת מחוז סלטה (Salta). זוהי היא עיר אלגנטית שבולטת בה ההשפעה הספרדית. העיר ממוקמת לרגלי הר San Bernardo. עם ההגעה, נצא לסיור בעיר, נבקר בקתדרלה הנחשבת היפה ביותר בארגנטינה, מנזר וכנסיית סן פרנסיסקו ונעלה ברכבל לגבעת סן ברנרדו שממנה יש נקודת תצפית מרהיבה על כל העיר.

לינה בסלטה

יום 6 | סלטה - קאפאייאטה

היום ניסע על דרך המחברת את סלטה לקפאייאטה ((Cafayate) שבה עדיין ניתן לראות גאוצ'וס רוכבים בין הכפרים. הטיול עובר דרך כפרים מקומיים טיפוסיים כמו El Carril, הבנויים בסגנון קולוניאלי-ספרדי ישן, ממשיך דרך עמק Lerma הידוע בצרותו. נגיע  לקפאייאטה (Cafayate), שהיא עיירה המפורסמת בזכות יקבי היין שלה  ובעלת אופי אנדיני. נסייר בעיר ונוכל להתנסות במאכלים האינדיאנים המקומיים (אמפנאדה, טמאלס, הומיטאס) וגם בגלידת יין ייחודית למקום.

לינה בסלטה

יום 7 | סלטה - סן אנטוניו דה לוס קוברס - פורמאמארקה

היום נצא לכיוון סן אנטוניו דה לוס קוברס, עיירה אנדינית מקסימה וייחודית. בדרך נעצור לראות את Bulls Gully  – קירות טבעיים שהם חגיגה של צבעים וצורות. נמשיך אל Santa Rosa de Tastil לביקור באחד מאתרי הארכיאולוגיה החשובים במדינה. נמשיך משם אל מדבר מלח בגובה של 3,450 מטרים עד לגבול בין סלטה לחוחוי, אם יתמזל מזלנו נצפה בקונדורים. בסוף היום נגיע לפוראמקה ללינה.

לינה בפורמאמארקה

יום 8 | טילקרה והומאהואקה

היום נצא לביקור בטילקרה – עיירה מקסימה הנמצאת בתוך עמק של הרים מרשימים מהסוג של הר שבעת הצבעים. נבקר במוזיאון ההיסטורי  של העיר בו נראה אוסף מעניין של יצירות אומנות אינקאיות,  נמשיך אל פוקרה לביקור במבצר העתיק, משם נמשיך אל עבר העיירה הומאהואקה, עיירה קולוניאלית מיוחדת במרומי האנדים, שם נצא לטייל בין הבתים הבנויים בוץ, נראה את הכיכר המרכזית עם הקתדרלה הייחודית, סמטאות ושווקים מקומיים ומקומיים עם מראה ייחודי.

לינה בפורמאמארקה

יום 9 | פוראמאמקה - מעבר הגבול אל בוליביה - טופיזה

היום ניסע אל מעבר הגבול עם בוליביה , נחצה את הגבול ונמשיך עד טופיזה, זוהי עיירה קטנה באמצע המדבר הדרומי של בוליביה. היא מוקפת בנוף הררי מדהים המזכיר את המערב הפרוע. בעיר יש אטרקציות רבות כמו טיולי סוסים וג'יפים וכן בסיס היציאה לטיולי הג'יפים בסלאר דה אויוני. נגיע אל העיר לקראת ערב.

לינה בטופיזה

יום 10 | טופיזה - הסאלאר דה אויוני

הבוקר נבקר בטופיזה והסביבה, נמשיך בנסיעה דרך אטוצ'ה – למכרות הפחם העתיקות .ולאחר נמשיך לעיירה אויוני אשר בקרבתה קיים בית הקברות של קטריי רכבות עייפים וברזל של מסילות רכבת , בדרכנו נעצור בכפר קולצ'אני ובבתי מלאכה ותעשיית המלח, ולקראת סוף היום נגיע אל מלון המלח המיוחד הממוקם במדבר המלח המפורסם בעולם ונראה שקיעות וזריחות מרהיבות.

לינה במלון המלח

יום 11 | הסאלאר דה אויוני

היום ניסע במרחבי הסאלאר, המלחה העצומה כשמאופק לאופק רק נוף המלח והשמיים המשתקפים בתוכו ,ניסע ונבקר באי הדייג בו קקטוסי ענק בצורות משונות. ולאחר נמשיך ונחצה את ימת המלח ונלון באכסניות באווירת סוף העולם.

לינה בבית הארחה בסיסי.

יום 12 | סאלאר דה אויוני - סן פדרו דה אטקמה

היום נמשיך למדבריות וניסע לביקור בלגונה קולוראדו, ונראה בדרך את עץ האבן. בדרך נראה את הפלמינגו המפורסם עם צבעו המיוחד ועופות אחרים. נבקר בגייזרים סול דה מניינה, ונגיע ללגונה ורדה. כשאנו מוקפים בהרים והרי געש אשר פסגותיהם נושקות ל כ– 6,000 מ'. נמשיך אל מעבר הגבול של צ'ילה, נחצה את הגבול וניסע אל העיירה סן פדרו דה אטקמה. בימים הקרובים נטייל במסלולים מרתקים במדבר אטקמה, המדבר הצחיח ביותר בעולם, מישור גבוה והררי המשתרע מהרי האנדים במזרח עד האוקיינוס השקט במערב. רובו נמצא בצפון צ'ילה והוא מרהיב ביופיו.

לינה בסן פדרו

ימים 13-14 | מדבר אטקמה - הגייזרים של אל טאטיו וכפר מצ'וקה

היום נבקר ב'עמק המוות' זהו עמק חולי, מוקף הרים ליד סן פדרו, העמק ממוקם בתוך שרשרת של הרי מלח, זהו מראה יוצא דופן, המינרלים והפסגות הגבוהות מנצנצים במרחב. נהלך בין דיונות החול, משם נמשיך אל עמק הירח, זוהי אחת התופעות יוצאות הדופן במדבר אטקמה. בגלל הצורות הגיאולוגיות הנובעות מסחף ואקלים, השקיעה של המלח והחול, נוצר יופי אינסופי שנעמוד מולו בהשתאות.

למחרת נשכים קום וניסע אל הגייזרים המפורסמים של אל טאטיו, אור הבוקר מתמזג עם כארבעים גייזרים,  ניסע ונטייל ביניהם,  נגיע אל הגייזר הנמצא בגובה של 4,320 מטרים, זרמים עוצמתיים הבוקעים מכמה חורים באדמה , מה שישאיר אותנו נפעמים ומרוגשים. לאחר הביקור נמשיך אל כפר מצ'וקה הממוקם בגובה של 3440 מטרים, בהם מובילי הלאמות נהגו לעבור בדרך הנקראת" דרך האינקא". זהו מקום עוצר נשימה הממוקם באמצע הנקודה הגבוהה ביותר.

לינה בסן פדרו

יום 15 | מדבר אטקמה - לגונת אלטיפלניקו - חזרה אל סנטיאגו

היום נבקר בלגונת אלטיפלניקו, נבקר בSocaire, 'האואזיס' של המקום, כמה מהמתיישבים המקומיים עוד יושבים שם ומתפרנסים מחקלאות (תפוחי אדמה, חיטה ותירס). נמשיך לגובה של 4,700 מטרים, שבו נהנה מנוף יוצא דופן-  שתי לגונות תאומות בצבע כחול – ירוק, שבקצה שלהם ערימות של מלח וסביבן הרי געש.  בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה בקלמה ונטוס אל סנטיאגו. עם ההגעה, ניסע אל המלון.

לינה בסנטיאגו

יום 16 | סנטיאגו - אל אי הפסחא

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונצא אל אי הפסחא. זהו אי באוקיינוס השקט, כ3,700 ק"מ מערבית לחופי סנטיאגו, האי נודע בזכות מאות פסלי האבן הענקיים שבו המכונים מואי (Moai) שנחצבו בידי תושביו הפולינזים לצרכי פולחן, ככל הנראה בין המאה ה13-15. במשך שנים רבות, עורר האי את סקרנותם של חוקרים בשל מספר תופעות שהתקשו להסבירן. התעלומה הראשונה היא מקור תושביו הראשונים של האי, המרוחק אלפי קילומטרים ממקומות מיושבים אחרים. תעלומות נוספות הן אופן יצירתם של פסלי המואי הענקיים שמשקלם עשרות טונות,  אופן הובלתם למרחק של קילומטרים רבים מהאתר המרכזי שבו נחצבו, ואופן הצבתם על הבמות המיוחדות המכונות "אהו".

נגיע בשעות הצהריים ונצא לסיור ראשוני באי.

לינה באי

ימים 17-18 | רפה נוי - איי הפסחא

נהנה מיומיים של טיולים באי. נחווה את העבר של התושבים הפולינזים הראשונים שהגיעו לאי,  נראה את אתרי החפירות המרכזיים, המערות, נשוטט באתר המרכזי בהר הגעש ראנו ראראקן בו נראה עשרות פסלי מואי ענקיים שקצתם שוכבים וקצתם נטועים באדמה וראשיהם בולטים מעל פני הקרקע , נבקר בכפר העתיק אורנגו Orongo, הכפר היה מקום ההתרחשות של 'טקס הביצים' המסורתי, אירוע שנתי שבאמצעותו נבחר המנהיג הרוחני של האי. נראה פטרוגליפים שונים (ציורים החרוטים בסלע) ועוד ועוד…

לינה באי

יום 19 | ראפה נוי - חזרה אל סנטיאגו

היום נסיים את הפעילות באי ובהתאם לשעת הטיסה, נטוס חזרה אל סנטיאגו. עם ההגעה, ניסע אל המלון.

לינה בסנטיאגו

ימים 20-21 | סנטיאגו - טיסה בינ"ל

בהתאם לשעת הטיסה  ניסע אל שדה התעופה ונצא אל טיסתנו הבינ"ל. הגעה משוערת אל תל אביב תהיה ביום ה- 21.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $950.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה או הטוב ביותר בנמצא (בסלאר בבוליביה – הלינה היא ברמה בסיסית). 
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 12 ארוחות נוספות (חלקן צהריים), כלכלה מלאה בסלאר.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, ג'יפים בסלאר נהוגים על ידי מקומיים .
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ויזה כניסה לבוליביה – $100 (תשלום במזומן, במקום)
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • ארוחות נוספות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הטיול מתנהל בגבהים של 3,000 מטר ומעלה (בבוליביה עד 4,500 מטר). המטיילים מתבקשים להיוועץ ברופא המשפחה בטרם ההרשמה לטיול.
 • חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות או למרפאת מטיילים לקבלת הנחיות, לפחות חודש לפני הנסיעה.
הדפסה
אתרים נבחרים בדרום אמריקה - מדבר אטאקמה בצ'ילה
דרום אמריקה שאולי עוד לא ראיתם

דרום-אמריקה היא יבשת מדהימה והמבחר בה עצום – מדינות שונות, ערים, כפרים ומקומות שהטבע מתקיים בהם כמעט באין מפריע. אם אתם מתכננים לצאת לטיול בדרום אמריקה, היכנסו וקראו על היעדים שלא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בבוליביה
מידע שימושי למטייל בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בבוליביה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בצ'ילה
מידע שימושי למטייל בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בצ'ילה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה

כל מי שמטייל בדרום אמריקה לא יכול להתעלם מהם – מפלי האיגואסו המופלאים. מהו ייחודם? מה הופך אותם לאטרקטיביים ומתוירים כל כך? מה מאפיין את הצד הברזילאי ומה את הצד הארגנטינאי, ואיזו אגדה מלווה את סיפור היווצרותם? על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

לארגנטינה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצ'ילה
אתרים נבחרים בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצ'ילה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בצ'ילה, משמורת טורס דל פיינה בפטגוניה, שבליבה מתנשאים גושי ענק של סלעי גרניט ועד אל אזור האגמים, מהאזורים היפים בצ'ילה ובדרום אמריקה כולה.
קרא עוד
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה

מאת רענן בן בסט

בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה מיהם תושבי בואנוס איירס? מה מאפיין את רוח העיר שהם חיים בה? אם תשאלו אותם, הם יאמרו בגאווה שמדובר בעיר אירופאית לחלוטין שחיה תרבות בלי הפסקה. אם תביטו מבחוץ, ייתכן שתזהו מורכבות גדולה יותר. רענן בן בסט, מדריך ישראלי בעיר, ומאוריסיו דימנט, יליד בואנוס איירס, ישבו לשיחת פינג-פונג בין נקודות השקפה על החיים ועל האנשים בבואנוס איירס.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בארגנטינה
מידע שימושי למטייל בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בארגנטינה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

לבוליביה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

לצ'ילה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בבוליביה
אתרים נבחרים בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בבוליביה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בבוליביה, ממדבר המלח הגדול בעולם ועד אגם טיטיקקה והרכס המלכותי.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה

מאת החברה הגיאוגרפית

הכינוי של פארק טורס דל פיינה הוא "היהלום של צ'ילה". מעטים המקומות בעולם שיכולים להתחרות עם יופיו של הפארק המופלא הזה. פסגות צוקי גרניט שמתנשאות לגובה 2,800 מטרים, מרחבים אדירים ויותר ממאה מיני ציפורים צבעוניות, כל אלה הם רק חלק זעיר מן המקום הייחודי הזה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בארגנטינה
אתרים נבחרים בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בארגנטינה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בארגנטינה, מבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, המכונה 'פריז של אמריקה', ועד אל ארץ האש, בה נמצאת אושוואיה, העיר הדרומית ביותר בעולם.
קרא עוד
קרנבל השטן בבוליביה
קרנבל השטן בבוליביה

מאת ברק אפיק

מתוך ענן של עשן צבעוני מגיחים עשרות "שטנים" בריקוד סוער, לצלילי מוסיקה קצבית. הרקדנים, לבושים בגדים צבעוניים, עטופים בגלימות מעוטרות, עוטים מסכות כבדות בעלות קרניים מסולסלות וזוהרות. הם רוקדים את ריקוד ה"דיאבלדה", המספר את ההיסטוריה של קרנבל השטן.
קרא עוד