טיול לפרו ובוליביה - 21 יום - בחגיגות הבתולה מאורקופינה

טיול לפרו ובוליביה - 21 יום - בחגיגות הבתולה מאורקופינה

דרום אמריקה
21 ימים
18 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - לימה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה ללימה, בירת פרו. לימה ממוקמת על חופו של האוקיינוס השקט ומשתרעת על פני העמקים בהם זורמים שלושה נהרות. כיום מתגוררת בלימה כשליש מאוכלוסיית המדינה.
עם ההגעה בשעות הערב ניסע אל המלון שבעיר.
לינה בלימה

יום 2 | לימה - אריקיפה

היום נהנה מיום סיור בעיר, נראה בין השאר את הכיכר המרכזית שסביבה בנייני הממשל, ונבקר במוזיאון לארקו ההרה- מוזיאון שהוא אוסף פרטי של אומנות פרה קולומביאנית. לקראת ערב ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה תעופה  ונטוס אל אריקיפה. עם ההגעה ניסע אל המלון.

לינה באריקיפה

יום 3 | ארקיפה

אריקיפה המכונה 'העיר הלבנה' היא עיר בדרום פרו, השוכנת למרגלות הר הגעש אל מיסטי בגובה של 2,380 מ' מעל פני הים. היום נצא לסיור ברובע ההיסטורי של העיר, נראה את הכיכר המרכזית והבתים הקולוניאליים, בית הנזירים הישועי, נבקר במנזר סנטה קתלינה המנזר שהוא הליכה בזמן לאחור לתוך המאה ה-16 והצצה נדירה לחיי הנזירות בתקופה זו ונגיע גם אל מוזיאון המומיות בו נראה את 'חואניטה'.

לינה באריקיפה

יום 4 | אריקיפה - קניון קולקה

היום ניסע אל קניון קולקה דרך נופי הרי הגעש של דרום פרו ושמורת הויקוניות. בדרך נראה רועי לאמות ואלפקות ונעלה עד לגובה של 4,900 מטר. נמשיך בירידה לעמק קולקה ולעיירה צ'יבאי, בירת העמק. נהנה מיום טיול בו נראה את הקניון המרהיב, הטרסות החקלאיות האופייניות לאנדים ואת הכפריים ההולכים לעבודת השדות כשהם לבושים בבגדי הרקמה האופייניים לעמק קולקה בלבד. בערב נוכל לרחוץ במרחצאות החמים שבעיירה.

לינה בקניון קולקה

יום 5 | קניון קולקה - פונו

הבוקר נבקר ב –  Cruz del condor שהיא מושבת הקונדורים הגדולה ביבשת, בתקווה שנוכל לצפות בקונדורים התופסים טרמיקות בקניון. לאחר מכן, נצא בנסיעה אל עבר אגם טיטיקקה הנמצא בשטחן  של פרו ובוליביה.  בדרך (במידה ויהיה זמן) נבקר בסיווסטאני – מבני קבר מונומנטאליים הנישאים לגובה של 12 מטרים ,נבנו על ידי שבט הקוייה  במאה ה11. לקראת ערב נגיע אל פונו עיירה קטנה ועתיקה  השוכנת לשפת אגם טיטיקקה, בגובה של 3,830 מטרים מעל פני הים.

לינה על גדות אגם טיטיקקה

יום 6 | אורוס וטקילה

היום נצא בשייט על אגם טיטיקקה אל האיים הצפים של בני האורוס, הבונים את בתיהם מקני הטוטורה. נטייל על האיים ובין התושבים ששומרים על מסורות העבר בצורת לבושם, גידוליהם ודרך חייהם.

נמשיך אל האי  טקילֶה (Isla Taquile) הנמצא כ-35 קילומטר מערבית לפונו, ובו חיה קהילה קטנה ומסורתית בת 300 משפחות הלבושות בבגדיהן המסורתיים. הגברים עוסקים בדיג ובחקלאות ואילו הנשים עוסקות בעבודות אריגה יפות.

לינה על גדות אגם טיטיקקה

יום 7 | פונו - חציית הגבול אל בוליביה עד לה פז

היום נצא בנסיעה מפונו לכיוון בוליביה, נחצה את הגבול ונבקר בחורבות טיוונקו (Tiwanaku)  שהן שריד לקהילה הפרה אינקאית שהייתה המפותחת ביותר באזור. נראה את המקדש, את שער השמש ומבנים נוספים. נמשיך בנסיעה עד לעיר הבירה לה פז, העיר נמצאת בגובה של כ-3,800 מטרים מעל פני הים. עם ההגעה, ניסע  אל המלון.

לינה בלה פז

ימים 8-10 | לה פז - אויוני - מדבר המלח

הבוקר נצא בטיסה אל אויוני, ובימים הקרובים נצא לטייל במישורי האלטיפלאנו הבוליביאני. ניסע בין לגונות בצבעי כחול ירוק ואדום כשאנו מוקפים בהרים והרי געש אשר פסגותיהם נושקות ל – 7,000 מ'. נבקר באי הדייג בו קקטוסי ענק בצורות משונות ובבית קברות לקטרי רכבת עייפים. ניסע במרחבי הסאלאר, המלחה העצומה כשמאופק לאופק רק נוף המלח והשמיים המשתקפים בתוכו. נראה שקיעות וזריחות מרהיבות ונלון באכסניות נידחות באווירת סוף העולם.

לינה בבתי הארחה בסיסיים

ימים 11-12 | חזרה אל לה פז - קוצ'הבמבה - חגיגות "הבתולה מאורקופינה"

ביום 11 נצא בטיסה מאויוני ללה פז ומשם אל קוצ'הבמבה. עם הגעתנו לעיר נצא לחגיגות "הבתולה מאורקופינה" עם תושבי המקום. זוהי פיאסטה המשלבת בין קתוליות ופגאניות ,הבאה לידי ביטוי בריקודים פולקלוריים עם תלבושות ססגוניות וטקסים ריטואליים  מעניינים ויוצאי דופן. נחזה בריקודים ונהנה מהאווירה המיוחדת ונצעד בין התהלוכות השונות.

למחרת נמשיך ליהנות בחגיגות, נראה את מצעד האבנים, בו אנשים נושאים אבנים מתוך אמונה שהבתולה תהפוך את האבן לכסף או רכוש.

לינה בקוצ'הבמבה

יום 13 | קוצ'במבה - חזרה ללה פז

היום ניפרד מקוצ'במבה ונטוס חזרה אל לה פז. עם ההגעה, נצא לטיול בעיר, נבקר בכנסיות ובכיכר המרכזית, ברחוב המרכזי Jaen בלב האזור הקולוניאלי, בשוק הענק ובחלקיו השונים: שוק המכשפות, שוק המבריחים, שוק התיירות. נסיים את הסיור בעמק הירח הסמוך, שקיבל את שמו בזכות תצורות בליה מרהיבות המאפיינות את סביבות לה-פז.

לינה בלה פז

יום 14 | לה פז - קוסקו

הבוקר בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל קוסקו אחת הערים המרכזיות בפרו. העיר הייתה בירת אימפריית האינקא והיא העיר העתיקה ביותר ביבשת. ב1983 הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.  עם ההגעה, נצא לטיולי הליכה והיכרות בעיר, נראה את הכיכר המפורסמת פלאזה דה ארמס שהיא כיכר יפיפה ואת מרכז העיר.

לינה בקוסקו

יום 15 | קוסקו והסביבה

היום נמשיך את הסיורים בעיר, נכיר את מקדש השמש והקתדרלה האינדיאנית,  את השווקים, הכיכרות והשכונות השונות. נצא גם לסיור באתרים הקרובים לעיר – אתר העתיקות המרשים סקסאיוומאן  זוהי מצודת- מקדש  הבנויה מן האבנים המסותתות הגדולות ביותר בעולם, וטמבו מצ'אי – מרחצאות האינקה שם נובע המעיין קדוש שעל פי האמונה מעניק למתרחץ בו נעורי נצח.

לינה בקוסקו

יום 16 | כפרים בעמק הקדוש

היום נצא לביקור ייחודי ומעניין בכפר מיסמינאי, שבו נראה את אורחות החיים המקומיים. נמשיך אל אתר הניסויים החקלאים של האינקה בכפר מוראי ואל הכפר מאראס, לביקור בטרסות המלחות של האזור, המספקות מלח לאזור כולו. לאחר הביקורים, ניסע אל המלון שבעמק הקדוש.

לינה בעמק הקדוש

יום 17 | הכפר אויינטאיטמבו - אגואס קליינטס

היום נבקר בכפר אינקאי עתיק בשם אויינטאיטמבו, כפר קטן ומבודד שהיה מרכז אדמיניסטרטיבי אינקאי ושמר על צביונו המסורתי כבתקופה הפרה קולומביאנית. נבקר במקדש השמש האינקאי המשקיף על הכפר ועל העמק. משם נמשיך לתחנת הרכבת ונצא בנסיעה לאורך נהר האורובמבה עד לעיירה אגואס קליינטס.

לינה באגואס קליינטס

יום 18 | מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

הבוקר נגיע אל האתר המפורסם ביותר בפרו, זוהי "העיר האבודה" – מאצ'ו פיצ'ו. על אף שהייתה מוכרת למקומיים במשך מאות שנים, העיר לא זכתה להתעניינות בינלאומית במשך זמן רב. העניין התעורר לאחר פעילותו של הארכיאולוג חיראם בינגהם ב1911, שביצע את הבדיקה המדעית הראשונה באתר. מאצ'ו פיצ'ו היא ככל הנראה הסמל המוכר ביותר של אימפריית האינקה. נבקר במקדש השמש והאדמה, נעלה  לבקתת השומר לתצפית, נבקר במחצבה, במקדש שלושת החלונות ובאתר התצפיות ששימש את האסטרונומים בתקופת האינקה. בסוף היום נחזור ברכבת לעמק הקדוש ומשם בנסיעה לקוסקו.

לינה בקוסקו

ימים 19-21 | קוסקו - לימה - טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים באירופה - תל אביב

ביום 19 עפ"י שעת הטיסה נצא בטיסה מקוסקו ללימה ומשם נתחבר אל טיסתנו הבינ"ל. נגיע אל אירופה לקראת הצהריים. הגעה משוערת תהיה ביום ה- 21 לפנות בוקר.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


למעוניינים לצאת לשייט באיי גלאפגוס, ניתן לצאת באופן עצמאי (ללא המדריך הישראלי) להפלגה המתוכננת ליום חמישי ה- 24 באוגוסט. זה יצריך טיסה אל קיטו ולינה של יומיים נוספים באקוודור לפני השייט.
לפרטים נוספים ומחירים, נא לפנות לאסף – 03-5639016

 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת ליחיד בחדר: $1,235
 • המחיר למינימום 20 מטיילים.
 • במידה ויירשמו 15-19 מטיילים בלבד, תחול תוספת בסך $250
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתוכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה או הטוב ביותר בנמצא (בסלאר הלינה היא ברמה בסיסית, על בסיס ארוחת בוקר).
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול, 10 ארוחות נוספות (צהריים או ערב) כלכלה מלאה במדבר המלח.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, ג'יפים במדבר המלח (4 מטיילים בג'יפ). 
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • מיסי נמל מקומיים בעזיבה את לה פז (כ- $32 לתשלום במקום)
 • ויזת כניסה לבוליביה – $100 לתשלום במזומן במקום.
 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הטיול מתנהל בגבהים של 3,000 מטר ומעלה (בבוליביה עד 4,500 מטר). המטיילים מתבקשים להיוועץ ברופא המשפחה בטרם ההרשמה לטיול.
 • חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות או למרפאת מטיילים לקבלת הנחיות, לפחות חודש לפני הנסיעה.
הדפסה
מידע שימושי למטייל בבוליביה
מידע שימושי למטייל בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בבוליביה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בבוליביה
אתרים נבחרים בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בבוליביה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בבוליביה, ממדבר המלח הגדול בעולם ועד אגם טיטיקקה והרכס המלכותי.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

לבוליביה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה.
קרא עוד
קרנבל השטן בבוליביה
קרנבל השטן בבוליביה

מאת ברק אפיק

מתוך ענן של עשן צבעוני מגיחים עשרות "שטנים" בריקוד סוער, לצלילי מוסיקה קצבית. הרקדנים, לבושים בגדים צבעוניים, עטופים בגלימות מעוטרות, עוטים מסכות כבדות בעלות קרניים מסולסלות וזוהרות. הם רוקדים את ריקוד ה"דיאבלדה", המספר את ההיסטוריה של קרנבל השטן.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
אתרים נבחרים בפרו
אתרים נבחרים בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפרו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפרו, מאגם טיטיקקה העצום, השוכן בגובה 4,000 מטר מעל פני הים ולגדותיו כפרים ססגוניים ועד אל העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו, בעיר המסתורים שהוכרזה כאחד משבעת פלאי תבל.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בפרו
מידע שימושי למטייל בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפרו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו

מאת החברה הגיאוגרפית

לפרו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו.
קרא עוד