טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול לפרו ובוליביה - 19 יום - תרבויות עתיקות בהרי האנדים

טיול לפרו ובוליביה - 19 יום - תרבויות עתיקות בהרי האנדים

דרום אמריקה
טיולים מאורגנים
19 ימים / 16 לילות

הרי האנדים, הרכס היבשתי הארוך בעולם, משתרעים לאורך 8,000 ק”מ במערב אמריקה הדרומית, והם מספקים תפאורה דרמטית מאין כמוה לטיולים באזור. אל היופי הטבעי של ההרים נוסף המסתורין של התרבויות העתיקות שחיו כאן, וביחד הם יוצרים מסלול טיול מרתק.

טיול לפרו ובוליביה עובר בין הנופים הייחודיים של שתי המדינות לבין אתרי מאיה מהחשובים בעולם. הטיול נפתח בלימה, בירת פרו הממוקמת על חוף האוקיינוס השקט, וכולל סיור באתרים המרכזיים בעיר. משם ממשיכים לארקיפה, “העיר הלבנה” השוכנת למרגלות הר געש, וממנה לקניון קולקה המרהיב, שמעליו דואים קונדורים. בטרסות החקלאיות של האזור עובדים כפריים הלבושים בבגדים רקומים, המאפיינים את קולקה. הטיול ממשיך לאגם טיטיקקה, אחד הגדולים ביבשת, שם שטים אל האיים הצפים של בני האורוס. מכאן חוצים את הגבול לבוליביה, בה מבקרים בלה פז הבירה ובמדבר המלח האדיר, סלאר דה אויוני, עם מרחבים אינסופיים ושקיעות וזריחות בלתי נשכחות. הטיול מסתיים בפרו – בקוסקו, העמק הקדוש וגולת הכותרת – עיר האינקה המדהימה מאצ’ו פיצ’ו.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • טיולים בעיר אריקיפה, כולל ביקור בסנטה קתלינה
 • טיולים בקניון קולקה, כולל לינה במלון מפנק
 • ביקורים באיים הצפים אורוס וטקילה
 • תכנית טיולים במדבר המלח בבוליביה
 • טיסות ישירות מלה פז אל אויוני וחזרה
 • ביקור במאצ’ו פיצ’ו
 • ביקור בכפרים בעמק הקדוש
 • 10 ארוחות נוספות (צהריים או ערב) + כלכלה מלאה במדבר המלח
 • קבוצה קטנה – עד 28 מטיילים
 • מסלולים מוקפדים הנבנים מתוך היכרות עם המקום
פרו ובוליביה 19 יום
מסלול הטיול
יום 1
תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - לימה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה ללימה, בירת פרו. לימה ממוקמת על חופו של האוקיינוס השקט ומשתרעת על פני העמקים בהם זורמים שלושה נהרות. כיום מתגוררת בלימה כשליש מאוכלוסיית המדינה.
עם ההגעה בשעות הערב ניסע אל המלון שבעיר.
לינה בלימה.

יום 2
לימה - אריקיפה

היום נהנה מיום סיור בעיר. נראה בין השאר את הכיכר המרכזית שסביבה בנייני הממשל, ונבקר במוזיאון לארקו ההרה – מוזיאון שהוא אוסף פרטי של אומנות פרה קולומביאנית. לקראת ערב ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל אריקיפה, המכונה ‘העיר הלבנה’. העיר ממוקמת בדרום פרו ושוכנת למרגלות הר הגעש אל מיסטי בגובה של 2,380 מ’ מעל פני הים. עם ההגעה ניסע אל המלון.
לינה באריקיפה.

יום 3
ארקיפה

היום נצא לסיור ברובע ההיסטורי של אריקיפה. נראה את הכיכר המרכזית והבתים הקולוניאליים, בית הנזירים הישועי, ונבקר במנזר סנטה קתלינה, שהוא כמו הליכה בזמן לאחור לתוך המאה ה-16 והצצה נדירה לחיי הנזירות בתקופה זו. נגיע גם אל מוזיאון המומיות בו נראה את ‘חואניטה’.
לינה באריקיפה.

יום 4
אריקיפה - קניון קולקה

היום ניסע אל קניון קולקה דרך נופי הרי הגעש של דרום פרו ושמורת הויקוניות. בדרך נראה רועי לאמות ואלפקות ונעלה עד לגובה של 4,900 מטר. נמשיך בירידה לעמק קולקה ולעיירה צ’יבאי, בירת העמק. נהנה מיום טיול בו נראה את הקניון המרהיב, הטרסות החקלאיות האופייניות לאנדים ואת הכפריים, ההולכים לעבודת השדות כשהם לבושים בבגדי הרקמה האופייניים לעמק קולקה בלבד. בערב נוכל לרחוץ במרחצאות החמים שבעיירה.
לינה בקניון קולקה.

יום 5
קניון קולקה - פונו

הבוקר נבקר ב –  Cruz del condor, מושבת הקונדורים הגדולה ביבשת, בתקווה שנוכל לצפות בקונדורים התופסים טרמיקות בקניון. לאחר מכן נצא בנסיעה אל עבר אגם טיטיקקה, הנמצא בשטחן של פרו ובוליביה. בדרך (במידה ויהיה זמן) נבקר בסיווסטאני – מבני קבר מונומנטאלים הנישאים לגובה של 12 מטרים, שנבנו על ידי שבט הקוייה  במאה ה11. לקראת ערב נגיע אל פונו, עיירה קטנה ועתיקה השוכנת לשפת אגם טיטיקקה, בגובה של 3,830 מטרים מעל פני הים.
לינה על גדות אגם טיטיקקה.

יום 6
אורוס וטקילה, שייט ציבורי מאורגן

היום נצא בשייט (ציבורי מאורגן) על אגם טיטיקקה אל האיים הצפים של בני האורוס, הבונים את בתיהם מקני הטוטורה. נטייל על האיים ובין התושבים ששומרים על מסורות העבר בצורת לבושם, גידוליהם ודרך חייהם. נמשיך אל האי  טקילֶה (Isla Taquile) הנמצא כ-35 קילומטר מערבית לפונו, ובו חיה קהילה קטנה ומסורתית בת 300 משפחות הלבושות בבגדיהן המסורתיים. הגברים עוסקים בדיג ובחקלאות ואילו הנשים עוסקות בעבודות אריגה יפות.
לינה על גדות אגם טיטיקקה.

יום 7
פונו - חציית הגבול אל בוליביה עד לה פז

היום נצא בנסיעה מפונו לכיוון בוליביה. נחצה את הגבול ונבקר בחורבות טיוונאקו (Tiwanaku), שהן שריד לקהילה הפרה-אינקאית שהייתה המפותחת ביותר באזור. נראה את המקדש, את שער השמש ומבנים נוספים. נמשיך בנסיעה עד לעיר הבירה לה פז, העיר נמצאת בגובה של כ-3,800 מטרים מעל פני הים. עם ההגעה, ניסע  אל המלון.
לינה בלה פז.

ימים
8-10
לה פז - אויוני - מדבר המלח

הבוקר נצא בטיסה אל אויוני, ובימים הקרובים נצא לטייל במישורי האלטיפלאנו הבוליביאני. ניסע בין לגונות בצבעי כחול, ירוק ואדום, כשאנו מוקפים בהרים והרי געש אשר פסגותיהם נושקות ל – 7,000 מ’. נבקר באי הדייג, בו קקטוסי ענק בצורות משונות ובבית קברות לקטרי רכבת עייפים. ניסע במרחבי הסאלאר, המלחה העצומה, כשמאופק לאופק רק נוף המלח והשמיים המשתקפים בתוכו. נראה שקיעות וזריחות מרהיבות ונלון באכסניות נידחות באווירת סוף העולם.
לינה בבתי הארחה בסיסיים.

יום 11
מדבר המלח - חזרה ללה פז

היום ניפרד ממדבר המלח ונטוס חזרה אל לה פז. עם ההגעה נצא לטיול בעיר. נבקר בכנסיות ובכיכר המרכזית, ברחוב המרכזי  Jaen בלב האזור הקולוניאלי, בשוק הענק ובחלקיו השונים: שוק המכשפות, שוק המבריחים ושוק התיירות. נסיים את הסיור בעמק הירח הסמוך, שקיבל את שמו בזכות תצורות בליה מרהיבות המאפיינות את סביבות לה-פז.
לינה בלה פז.

יום 12
לה פז - קוסקו

הבוקר, בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל קוסקו, אחת הערים המרכזיות בפרו. העיר הייתה בירת אימפריית האינקא והיא העיר העתיקה ביותר ביבשת. ב-1983 הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו. עם ההגעה, נצא לטיולי הליכה והיכרות בעיר, נראה את הכיכר המפורסמת פלאזה דה ארמס, שהיא כיכר יפיפה, ואת מרכז העיר.
לינה בקוסקו.

יום 13
קוסקו והסביבה

היום נמשיך את הסיורים בעיר. נכיר את מקדש השמש והקתדרלה האינדיאנית, את השווקים, הכיכרות והשכונות השונות. נצא גם לסיור באתרים הקרובים לעיר. נבקר באתר העתיקות המרשים סקסאיוומאן, מצודת-מקדש הבנויה מן האבנים המסותתות הגדולות ביותר בעולם, ובטמבו מצ’אי – מרחצאות האינקה, שם נובע המעיין קדוש שעל פי האמונה מעניק למתרחץ בו נעורי נצח.
לינה בקוסקו.

יום 14
כפרים בעמק הקדוש

היום נגיע אל הכפר מאראס, לביקור בטרסות המלחות של האזור, המספקות מלח לאזור כולו. נמשיך אל אתר הניסויים החקלאים של האינקה בכפר מוראי ונהנה מביקור ייחודי ומעניין בכפר מיסמינאי, שבו נראה את אורחות החיים המקומיים.
לאחר הביקורים, ניסע אל המלון שבעמק הקדוש.
לינה בעמק הקדוש.

יום 15
הכפרים פיסאק ואויינטאיטמבו - אגואס קליינטס

הבוקר נבקר בכפר פיסאק. נראה את השוק הססגוני בו מוכרים ירקות, פירות, דברי אומנות ועוד ועוד… משם נמשיך אל כפר אינקאי עתיק בשם אויינטאיטמבו, כפר קטן ומבודד שהיה מרכז אדמיניסטרטיבי אינקאי ושמר על צביונו המסורתי כבתקופה הפרה קולומביאנית. נבקר במקדש השמש האינקאי המשקיף על הכפר ועל העמק. משם ניסע לתחנת הרכבת ונצא בנסיעה לאורך נהר האורובמבה עד לעיירה אגואס קליינטס.
לינה באגואס קליינטס.

יום 16
מאצ'ו פיצ'ו - קוסקו

הבוקר נגיע אל האתר המפורסם ביותר בפרו, זוהי “העיר האבודה” – מאצ’ו פיצ’ו. על אף שהייתה מוכרת למקומיים במשך מאות שנים, העיר לא זכתה להתעניינות בינלאומית במשך זמן רב. העניין התעורר לאחר פעילותו של הארכיאולוג חיראם בינגהם ב-1911, שביצע את הבדיקה המדעית הראשונה באתר. מאצ’ו פיצ’ו היא ככל הנראה הסמל המוכר ביותר של אימפריית האינקה. נבקר במקדש השמש והאדמה, נעלה לבקתת השומר לתצפית, נבקר במחצבה, במקדש שלושת החלונות ובאתר התצפיות ששימש את האסטרונומים בתקופת האינקה. בסוף היום נחזור ברכבת לעמק הקדוש ומשם בנסיעה לקוסקו.
לינה בקוסקו.

ימים
17-18
קוסקו - לימה - טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים באירופה - תל אביב

נהנה מכמה שעות אחרונות בעיר להשלמת הסיורים. בהתאם לשעת הטיסה ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל לימה, שם נתחבר אל טיסתנו הבינ”ל. נגיע אל אירופה לקראת הצהריים ונמשיך לת”א. הגעה משוערת לתל אביב תהיה ביום ה- 18 בשעות הלילה.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות: דרך אירופה, כמפורט בתכנית.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית, כולל טיסות אל הסאלאר ובחזרה.
 • לינה: בתי מלון בדרגת תיירות ראשונה על בסיס ארוחת בוקר. הלינה בסאלאר היא ברמה בסיסית (הטוב בנמצא).
 • כלכלה:
  • על בסיס ארוחת בוקר
  • ארוחות נוספות: 10 ארוחות נוספות (צהריים או ערב)
  • כלכלה מלאה במדבר המלח
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, ג’יפים במדבר המלח (4 מטיילים בג’יפ).
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים :כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו”ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.
המחיר אינו כולל
 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו”ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • ויזת כניסה לבוליביה – כ- $100 לתשלום במקום במזומן.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת ליחיד בחדר: $1,280
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע”מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
הערות כלליות
 • הטיול מתנהל בגבהים של 3,000 מטר ומעלה (בבוליביה עד 4,500 מטר). המטיילים מתבקשים להיוועץ ברופא המשפחה בטרם ההרשמה לטיול.
 • חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות או למרפאת מטיילים לקבלת הנחיות, לפחות חודש לפני הנסיעה.
כדאי לקרוא