סמינר מטייל בצרפת וגרמניה - 11 יום - אל אלזס, לורן ועמק הריין

סמינר מטייל בצרפת וגרמניה - 11 יום - אל אלזס, לורן ועמק הריין

אירופה ואגן הים התיכון
11 ימים
10 לילות

reut_logo_kishrey_tarbu_17.12.14t  בשיתוף 'רעות קשרי תרבות'

טיול זה ייקח אותנו אל אזורי הגבול שבין שתיים מהמדינות הגדולות והחשובות באירופה, צרפת וגרמניה, שבמשך מאות שנים היחסים ביניהן עיצבו למעשה את ההיסטוריה והתרבות של אירופה. היחסים ביניהן ידעו עליות ומורדות, תקופות של שיתוף פעולה ותקופות של יריבות ששיאה בשתי מלחמות העולם. במלאת מאה שנה למלחמת העולם הראשונה ושבעים שנה לסיומה של השניה, אנחנו נבקר במהלך הטיול בכמה מאתרי הקרבות הקשים, אבל לא נזניח את העיירות הציוריות באלזס ובחבל הריין, ואת המורשת התרבותית, הארכיטקטונית והאמנותית של האזור.

מסלול הטיול

יום 1 | היידלברג

טיסת בוקר לפרנקפורט עם חברת אל על. לאחר הנחיתה נצא לדרך בנסיעה לכוון צרפת.

נעצור בהיידלברג (HEIDELBERG) – עיר האוניברסיטה היוקרתית ביותר בגרמניה. נסייר בעיר ונבקר באוניברסיטה העתיקה.

נעלה למצודה לתצפית נהדרת על עמק הנהר נקר. נראה את המצודה שנחרבה באחת המלחמות הרבות בין צרפת וגרמניה, נרד ליקב העתיק של המצודה עם החבית הגדולה ביותר בעולם.

מהיידלברג נמשיך לשטרסבורג שבצרפת.

נחזור ללינה בשטרסבורג 

יום 2 | שטרסבורג

היום יוקדש כולו לבירת אלזס – שטרסבורג (STRASBOURG). זו אחת הערים היפות והמעניינות בצרפת שהפכה לסמל של סימביוזה תרבותית בין צרפת לגרמניה. אנחנו נטייל בעיר העתיקה ונתרשם מאזור "צרפת הקטנה" עם בתיו המצועצעים לאורך גדות הנהר איל והסכרים שבו. נבקר בקתדרלה המרשימה של העיר הבנויה מאבן אדומה ומשופעת באלמנטים פיסוליים ובויטראז'ים יפים, לא נפסח כמובן על הרובע האירופי שבו מרוכזים מוסדות האיחוד האירופי, ונתוודע גם ל"עיר הגרמנית" אותו אזור של העיר שנבנה בתקופת השלטון הגרמני באלזס בסוף המאה ה -19. נראה גם היכן נכתב ההמנון הלאומי של צרפת – "המרסייז", נראה את ככר גוטנברג – ממציא הדפוס שפיתח את המצאתו בשטרסבורג. נבקר במוזיאון האלזסי שבו נתוודע לאורחות החיים באזור בימים עברו. נסיים את היום בשיט בתעלות העיר.

נחזור ללינה בשטרסבורג 

יום 3 | קולמר , קייזרסברג, לה לינז'

נתחיל את היום בקולמר (COLMAR) במוזיאון אונטרלינדן שבו מוצגות יצירות של אמנים אלזסים ידועים של הרנסנס הגרמני. במוזיאון מככבת יצירתו של מתיאס גרינוולד – התחיה. נטייל גם בסמטאות העיר הציורית ונתרשם מהעושר האגדתי שבתיה מקרינים. משם ניסע לקייזרסברג KAYSERSBERG), עיירה ימיביניימית יפה, בה נולד הרופא הידוע אלברט שווייצר. העיירה נמצאת בפתחו של עמק שהוא אחד ממרכזי הייצור של הגבינות האלזסיות המפורסמות. נבקר במחלבת גבינות וגם נטעם. נעלה במעלה ההרים לאתר לה לינז' (LE LINGE) שבו התנהלו קרבות קשים במלחמת העולם הראשונה. נבקר ב-מוזיאון המקומי ונתוודע לשיטות המלחמה שגרמו לשחיטה הנוראית של מיטב הנוער האירופי. לאחר הביקור באתר נטפס במעלה ההרים ונחזור לשטרסבורג בדרך הפסגות ROUTE DES CRETES שהיתה למעשה דרך הפטרולים של הצבא הצרפתי.

נחזור ללינה בשטרסבורג 

יום 4 | ריקוויהר , הו קניגסבור , אוברני

היום נטייל לאורך דרך היין האלזסית. נסיעה קצרה תוביל אותנו לעיירה ריקוויהר (RIQUEWIHR) שנחשבת לאחד הכפרים היפים ביותר בצרפת ונמצאת בלב ארץ היין. נתרשם מיופיה של העיירה ונבקר גם ביקב בו נוכל לטעום מיינותיה הטובים של אלזס.

קצת שיכורים נמשיך בדרך היין ונחלוף על פני כפרים ציוריים לכוון טירת הו קניגסבור (HAUT KOENIGSBOURG). הטירה נבנתה בימי הביניים על פסגה החולשת על כל עמק אלזס. בסוף המאה ה-19 החליט הקיסר הגרמני האחרון- ווילהלם ה-2 להפוך אותה לארמונו הפרטי והטירה עברה שיקום. נבקר בטירה ונתרשם ממיקומה ומעיצובה. נמשיך לאוברני (OBERNAI), אחת העיירות היפות באלזס שהצליחה לשמר את חזותה הימיביניימית. נראה את חומותיה, נטייל בסמטאותיה וגם נתוודע לנקודה היהודית.

נחזור ללינה בשטרסבורג 

יום 5 | ביץ', ננסי, מץ

אנו עוזבים את אלזס ופונים מערבה לחבל לורן. תחנתנו הראשונה תהיה בעיירה ביץ' (BITCHE) , עיירת גבול שבוצרה ע"י לואי ה-14 במאה ה -17 ועמדה בגאון במצור ממושך במהלך מלחמת 1870. נבקר במצודה ונתרשם מהביצורים שלה. נמשיך לננסי (NANCY) – אחת הבירות ההיסטוריות של החבל. במאה ה-18 ישב בה מלך פולין המודח סטניסלס לשצ'ינסקי ופיאר אותה בבניה ברוקית מרשימה. נסייר בעיר ונבקר בככר המרכזית של העיר הנושאת את שמו של המלך הפולני ונתרשם מאחת הככרות המעוצבות היפות באירופה. מננסי נמשיך למץ (MET), בירתה העכשווית של לורן.

לינה במץ 

יום 6 | ורדן, מץ

היום נבקר בורדן (VERDUN) – סמלו של הסכסוך ההיסטורי בין צרפת לגרמניה. בורדן החל הסכסוך בשנת 843 ובה הוא נסתיים רשמית ב- 1984. במלחמת העולם הראשונה היתה ורדן שדה קרב עקוב מדם שבו נהרגו כ-700 אלף חיילים משני הצדדים מבלי שקו החזית השתנה מהותית. לכן הפכה ורדן לשם נרדף לשחיטה נוראית חסרת תוחלת. נבקר במוצב הפיקוד התת קרקעי שבתוך העיר, נמשיך למצודת דואומון, אחד המבצרים הקדמיים שנבנו מסביב לעיר, ונסיים בבית הקברות והמוזיאון שלידו שהפכו לסמל של הפיוס הגדול בין צרפת לגרמניה. נחזור למץ ונבקר בשלוחה החדשה של מרכז פומפידו שנפתחה בעיר בשנה שעברה. בתצוגה ציורי ענק של מיטב אמני המאה ה -20, ציורים שמפאת גדלם אי אפשר להציגם במוזיאון בפריס. בין האמנים: פיקסו, מירו, לז'ה, אניש קפור, ועוד אחרים.

לינה במץ 

יום 7 | הקנברג, טריר

היום נשלים את נושא המלחמות בין צרפת לגרמניה בביקור במצודת הקנברג (HACKENBERG) שהיתה חלק ממערכת הביצורים של קו מג'ינו. משם נחצה את הגבול לגרמניה וניסע לעיר טריר (TRIER) – עיר רומית שנחשבת לעיר העתיקה ביותר בגרמניה. נותרו בה מספר מונומנטים מרשימים מהעת העתיקה. נראה את שער העיר – פורטה נגרה – מבנה יחיד מסוגו בעולם הרומי, ושרידים רומיים נוספים. לא נחמיץ גם ביקור בבית בו נולד קרל מרקס.

לינה במץ 

יום 8 | עמק המוזל, קובלנץ

היום יוקדש לעמק המוזל. במשך הבוקר ניסע בעמק המוזל (MOSELTAL), לאורך הנהר המפותל שעל הגבעות שמסביבו נטועים כרמים ובולטות טירות רומנטיות הלקוחות מסיפורי אגדות הילדים. נגיע לשפך המוזל אל הריין בעיר קובלנץ (KOBLENZ). מקום השפך ידוע כ"פינה הגרמנית" ושם נראה אנדרטה ענקית לאיחוד גרמניה ב- 1871. נעלה ברכבל למצודת אהרנברייטשטיין שמעברו האחר של הריין ונצפה על נוף מרהיב של שפך המוזל אל הריין.

לינה בקובלנץ

יום 9 | קלן, בון, רמגן

היום ניסע לאורך הריין צפונה לקלן (KOLN) – העיר הגדולה ביותר בחבל הריין. בקלן נבקר בקתדרלה שהפכה לאחד מסמליה הארכיטקטונים החשובים של גרמניה. נמשיך לבון (BONN) הסמוכה, שהיתה בעבר בירת מערב גרמניה. נבקר בבית בו נולד בטהובן ואולי יתמזל מזלנו לשמע גם משהו מיצירותיו. אחר הצהריים נמשיך לרמגן (REMAGEN), עיירה קטנה שבה היה גשר רכבת שבשלהי מלחמת העולם השניה, משום מה הגרמנים הנסוגים לא פוצצו אותו והוא הפך לנתיב הפריצה של האמריקאים ללב גרמניה. נבקר במוזיאון שבמקום ונראה כמובן את שרידי הגשר.

נחזור ללינה בקובלנץ

יום 10 | לורליי, מאינץ

היום ניסע לאורך הריין דרומה. נעלה על ספינה שתשיט אותנו במעלה הריין דרך מעבר לורלי (LORELEY) – המעבר הצר ביותר בריין שנקשרו בו אגדות אודות בת הים שהספנים לא עמדו בפני קסם שירתה. נראה את פסלה על גדת הנהר. בסיום השיט נמשיך למאינץ (MAINZ) – אחת הערים העתיקות בגרמניה – היא מגנצה, אחת מקהילות שו"ם, אך גם בירת הפרובינציה הרומית של גרמניה ועיר הולדתו של גוטנברג. נבקר במוזיאון גוטנברג, בכנסית סנט סטפן עם הויטראז'ים של שגל, ובמוזיאון המספנות הרומיות.

לינה במאינץ 

יום 11 | וויסבדן, רודסהיים

נתחיל את היום בסיור בוויסבדן (WIESBADEN), אחת מערי המרחצאות היוקרתיות באירופה. נתרשם מהבנינים המפוארים של המרחצאות ושאר מוסדות העיר. נמשיך לרודסהיים (RUDESHEIM), עיירת יין ציורית. נבקר במוזיאון תיבות הנגינה שבה שמציג אוסף ייחודי ומרתק של תיבות נגינה מכניות מכל התקופות. נטייל בין הסמטאות הציוריות המשופעות בפונדקי יין. אחרי הצהריים ניסע לנמל התעופה של פרנקפורט לטיסתנו חזרה ארצה. טיסת ערב עם חברת אל על.

הגעה משוערת ביום ה-12 אחרי חצות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €525.
 • הטיול מותנה במינימום 20 משתתפים.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות עם חברת אל על במחלקת תיירים כולל מיסי נמל ודלק.
 • לינה במלונות ברמת תיירות טובה.
 • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול.
 • תחבורה: אוטובוסים ממוזגים בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • סיורי טעימות – גבינות ויין מקומיים.
 • שיט על נהר הריין.
 • 2 ארוחות הכוללות שתיה ויין לאורך התוכנית.
 • מערכת שמע אלחוטית (אזניה אישית) להדרכות.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקצועיים כפי שמפורט בתוכנית.
 • מלווים מטעם רעות טיולי תרבות.
 • תשר לנותני השירותים.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

תנאי תשלום:

תשלום ראשון בסך €550 לאדם במעמד העברת טפסי ההרשמה.

את יתרת התשלום ניתן לשלם בשתי דרכים:

1. עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית בכרטיס אשראי לא יאוחר מ-45 ימי עבודה לפני יציאת הטיול.

2. תשלום אחד עד כשלושה שבועות לפני הטיול במזומן (באמצעות העברה בנקאית, צ'ק או מט"ח).

– התשלום יתבצע בשקלים, לפי שער מכירה העברות והמחאות של האירו- ביום התשלום.

 

דמי ביטול:

– עד 31 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה), דמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה ובתי מלון מסוימים ומקדמה בלתי חוזרת בסך 250 אירו.

– מ-30 ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 30% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

– מ-20 ועד 11 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 60% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

– מ-10 ועד 7 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 90% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

– מ-6 ימים ועד מועד היציאה – דמי ביטול בסך 100% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, ובנוסף דמי אשרה (באם הוצאה), ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

• ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל. הכסף המוחזר יחושב בערכי מט"ח ביום התשלום בפועל.

הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס).

הבהרה לגבי "ימי עבודה": ימי עבודה הם הימים א' עד ה' – להוציא חג או ערב חג.

 

טיסות:

במקרה של שינוי בלוח הטיסות על ידי חברות התעופה, יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם. משרדנו יעשה כל מאמץ כדי לחסוך מהנוסעים הוצאות כספיות נוספות, יחפש עבורם חלופות ויפעל למענם אל מול חברות-התעופה והספקים בחו"ל. אולם במידה ויהיו תוספות מחיר הנובעות משינויים מסוג זה, יישאו המטיילים, בהוצאות אלו במלואן. הודעה על שינוי בלוח הטיסות תיתכן בהתראה קצרה ביותר.

עם כל האמור לעיל, במקרה של ביטול טיול, נעשה את מירב המאמצים למזער את הנזק ולהשיב לכם את כל התשלומים שיתקבלו חזרה מהספקים השונים.

הדפסה