טיול נשים לדרום ספרד - 9 ימים - תשוקה והתמסרות באנדלוסיה

טיול נשים לדרום ספרד - 9 ימים - תשוקה והתמסרות באנדלוסיה

אירופה ואגן הים התיכון
9 ימים
8 לילות

אסטה וסורנגה - טיול נשים לאנדלוסיה בשיתוף החברה הגיאוגרפיתבשיתוף אסטה וסורנגה

כשתתעוררי אל תוך האגדה הזו, הנושאת את השם אנדלוסיה… 

אנדלוסיה תישא אותך למחוזות רחוקים ומרתקים החוצים הרים, ארמונות, ערים, מערות, נהרות, ים ושמורות טבע העוברות בכפרים לבנים המתגלים לפתע. בכל אלו ועוד, מתגלה הסיפור, מתגלה האישה, מתגלה העושר הקולינרי והשמחה מתפרצת. נחשפים גם ההווה שניזון מהעבר והשורשים שינקו ממסורות עממיות קדומות, קול צרוד ששר בליווי גיטרה הפורטת על מיתרי הלב ואחוות הנרדפים הצבעונית המתבטאת במופע פלמנקו מלא רגש.
את יכולה להרגיש בנוכחותם של יהודים, מורים, ויזיגוטים ורומאים שחיו בה פעם, להתחבר למקום שהיה פעם ביתנו, מלא בהוד והדר ונשכח מעיננו, מקום בו נרגיש לעיתים בבית ויחד עם זאת נופתע ונתרגש כל יום מחדש.
היא תזמין אותך בחום ובפתיחות להתבשם בריחה, בטעמה, להכיר את הצד הנועז שבה, את הצד הפשוט שבה, את הפאר העוטף אותה, להסתובב בסמטאות ולהרגיש כאילו את נמצאת בזמן אחר. להתחבר לאדמתה וללגום מהיין המיסטי שהיא מולידה, לגלות את מטעמי המחוזות השונים, ליהנות מחווית לינה ייחודית כמו חוות מסורתיות ומלונות כפריים מקסימים.
אנדלוסיה, בגאווה טהורה קוראת לך להתמסר לקצב פעימות ליבה.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - מלאגה - הפארק הלאומי "סיירה דה גראסלמה"

טיסת בוקר מוקדמת אל מלאגה (דרך יעד ביניים), אליה נגיע בשעות הצהריים.

נסע אל עבר המקום בו נתארח בשלושת הלילות הקרובים; חווה מסורתית עתיקת יומין, שהוסבה למלון מקסים, אשר ממוקם בלב הפארק "סיירה דה גראסלמה".

נשקע אל תוך החוויה האנדלוסית שלנו בזמן הירגעות לגוף ולנפש בספא המלון.

יום 2 | הפארק הלאומי "סיירה דה גראסלמה"

נשימות עמוקות מול רכס ההרים בשלל גווניו הירוקים ותרגול יוגה רך בחווה שלנו – כל אלו לפני ארוחת הבוקר האנדלוסית בפטיו של החווה. כן, תחילתו של יום קסום. היום כולו יהיה צבוע בצבעים של ירוק, חום כחול טורקיז ו…לבן! נטייל בפארק הלאומי "סיירה דה גראסלמה" מוקפות בנוף הררי מרשים, נקודות תצפית עוצמתיות, אגמים, יערות וגם…שרשרת ארוכה של כפרים לבנים, פזורים להם בין פסגות גבעות הפארק, או בעמקים עצמם, וכולם בצבע השולט המעניק להם את שמם "הכפרים הלבנים". נבקר ב"גראסלמה", כפר לבן המקרין את שלוותו החוצה. ניכנס ליער מיוחד במינו, בתוך רכס ההרים של השמורה, יער של עצי אלוני שעם אשר מהם מייצרים את פקקי השעם למרבית היינות הספרדים.

יום 3 | הפארק הלאומי "סיירה דה גראסלמה"

נבקר ברונדה, העיר הלבנה הכי סלבריטאית באנדלוסיה שזכתה בכינוי, "עיר החלומות". עיר לבנה בעלת אופי גיאולוגי מרהיב שאין שני לו בעולם. קניון עמוק מאד חוצה את העיר ועל הגשר המחבר בין שני חלקי העיר עוברים אלפי אנשים ביום. כמובן שגם אנחנו נצעד על הגשר המפורסם, המוזכר בספרו של המינגווי "למי צלצלו הפעמונים", יחד עם ההתרחשויות עקובות הדם שידעה העיר בזמן מלחמת האזרחים. מרונדה יצא המטאדור הראשון בספרד ולכן העיר זוכה לתואר היסטורי נוסף; מייסדת מלחמות השוורים. במרכז העיר נראה את כיכר השוורים העתיקה והחשובה ביותר בהיסטוריה האנדלוסית.

נמשיך אל עבר בירת הברנדי הספרדי, העיר חרס (דה לה פרונטרה), ממנה יצא המשקה המזוקק הראשון אל העולם. הסטוריונים מעריכים כי זהו גם האיזור הראשון והדרומי ביותר באירופה כולה בו החלו לייצר יין.  נתארח באחד ממרתפי היין העתיקים ממנו יוצא יין "שרי", יין מיסטי המוזכר בכמה וכמה ממחזותיו של שייקספיר, כמשקה המעניק סגולות מיוחדות לכל לוגמיו. ובמילותיו של שייקספיר: "צפונה בכוחו ללהט את הדם ולעשות את האדם בעל מזג לוהט ואמיץ רוח". 'ספיריט' במובנה הרוחני של המילה ובמובן האלכוהולי – השלובים יד ביד לאורך ההיסטוריה של חרס, יהפכו את הלילה ללילה של 'ספיריט' אמיתי, בו ניחוחות שירת הפלמנקו מפיו של חואן וטעמו העצוב-שמח של סיפור חיי הצוענים, ימשיכו להדהד בגופנו עוד ימים רבים…

יום 4 | הפארק הלאומי "סיירה דה גראסלמה" - גרנדה

נעבור מהשקט אל מקצב אחר…העיר גרנדה! לגרנדה יש תכונה כזו שמצליחה להחזיר את גלגלי ההיסטוריה לאחור…ממש לאחור. הדרך הכי מומלצת לחוש זאת היא פשוט להניח לכפות הרגליים להוביל אותך בין הסמטאות המתפתלות ברובע המתרפק על עבר מפואר, רובע אלביסין. נטייל בסמטאות הרובע המשובצות בחלוקי נחל ובעשרות חנויות קטנות וצבעוניות על הגבעה התלולה של העיר. נגלוש הישר אל תוך אחת החוויות המקרבות ביותר להוויה של אנדלוסיה – הפלמנקו. הצצה אל שיעור של ילדות המתרגלות מגיל צעיר את רזי הפלמנקו וצעדיו התובעניים, וגדלות אל תוך המציאות המורכבת של רקדני הפלמנקו. את השקיעה המיוחדת של העיר נחווה באחת התצפיות הגבוהות ביותר של העיר, ומשם נצלול אל תוך חיי הלילה של גרנדה, במופע פלמנקו מרגש בתוך מערה. המערות הם המקום הכי אותנטי להתפתחות הריקוד באיזור…המערות ממנה יצאו ועדיין מתגוררים בהן פליטים רבים, הלא הם הצוענים.

יום 5 | גרנדה

אל-אנדלוס (מקור השם אנדלוסיה הוא בערבית) ידועה כאדמה חמה, שוקקת חיים, החובקת בתוכה עולם של תשוקות ותענוגות. בין כל קפל וקפל של חצאיות הפלמנקו טמונים סודות עברה של האישה האנדלוסית, שידעה אין ספור קשיים במסעה אל החופש, אל השחרור מכבלי החברה המוסלמית. עיישה, אחרונת המלכות המוריות (מוסלמיות) מספרת את סיפורן של נשות ההרמון בארמון, התנועה הסודית המינית באותו אגף חבוי, אשר שימש למגורי נשותיו ופילגשיו של המלך. עיישה ועימה מאות שפחות (אלות) מין, גדלו בתוך התכשיט הארכיטקטוני; ארמון האלהמברה שבגרנדה. סיור מרהיב מצפה לנו בארמון האלהמברה, דרך אותן עיניים של הדמות הנשית המקומית. ההרמון מוקף ביצירת מופת של בריכות משתקפות, גנים מעוצבים, קשתות גבוהות, עיטורים ססגוניים – ביטוי טהור של אהבה למקום, ביטוי טהור של אמונה.

מהעבר המפואר נחזור אל ההווה האלטרנטיבי כשנעלה אל שכונת המערות שבגבעה שמעל רובע אלביסין, בה ממוקמות עשרות מערות ששימשו בעבר כמגורי הפליטים. נכיר מקרוב את אורח החיים האלטרנטיבי של טיפוס מיוחד במינו, שעדיין נהנה מאותן מערות קדומות. בזמן הנותר נסתובב ברחובות המפתים של העיר, לזמן קניות ושוטטות בקצב אישי.

השפע והמגוון באים לידי ביטוי כמובן גם בגסטרונומיה המקומית. נבחן במסירות מלאה את ה"טאפאס האנדלוסי" ונשיק כוסית באווירה תוססת לפני החזרה מחר אל הטבע…

יום 6 | גרנדה - אלפוחאראס

נמשיך אל עבר רכסי ההרים הגבוהים ביותר בחצי האי האיברי, "סיירה נאבאדה" ולמרגלות הרכס נבלה את היומיים הקרובים, בעמק קסום הנקרא ה"אלפוחאראס". מוקפות בטבע הפראי של העמק, האומנות הייחודית, התושבים המקומיים, העושר של הגסטרונומיה הכפרית, כל אלה ישטפו את חושינו וימלאו אותנו בכוחם. יש משהו בעמק הזה, משהו שלא ניתן לתאר במילים, אלא רק בשאיפה עמוקה.

יום 7 | אלפוחאראס

נצא ליום שלם בליווי אשת הרים מעניינת שתיקח אותנו לחוויית התמזגות בטבע של ה "אלפוחאראס".  נצא למסע רגלי בעמק, לגלות כפרים קטנטנים שבחלקם ניתן עדיין להרגיש את חיי ימי הביניים, את החיים הפשוטים של האיכרים, את אומנות הטקסטיל המקומית, את פלגי המים השוטפים את אדמת היער ואת עציו. את השקט והשלווה של העמק הציורי בדיוק, כפי שהוא מוצג בסרט "מדרום לגרנדה".

יום 8 | אזור מלאגה

לסיים מסע במלון קטן בלב הטבע – זו חוויה חלומית… אל החלום הזה אנחנו ניכנס ופשוט נהנה מעצם ההוויה שלנו שם. נתרגל מדיטציה בטבע ונספוג אל תוכנה את מהותה הטבעית של החופשה והרוגע.

יום 9 | טיסה ממלאגה לת"א

נצא בטיסת צהריים ממלאגה (דרך יעד ביניים) אל ישראל.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

תוספת לחדר יחיד: €425.

מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.

מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.

מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.

עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות, כולל מיסי נמל ודלק
 • לינה: סה"כ 8 לילות: כולל לינה ייחודית בקורטיחו – בית חווה מסורתי שהוסב למלון ספא
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג צמוד לאורך כל הטיול
 • כלכלה: חצי פנסיון (בוקר וערב) בכל ימי הטיול, ובנוסף 2 ארוחות צהרים/פיקניק
 • הדרכה: ליווי צמוד של מדריכה ישראלית והדרכה מקומית בערים
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
 • מפגשים מיוחדים עם מקומיים כמפורט לעיל
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת
 • ביקור בטברנת פלמנקו בעיר חרס
 • ביקור במרתף יין
 • מופע פלמנקו במערה
 • טיול רגלי בשמורת הטבע סיירה נבאדה
 • כניסה לספא במלון
 • שיעור יוגה
 • מפגש הכנה בארץ

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית, שתייה והוצאות אישיות.
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הפעילויות עם המקומיים מותנות בזמינותם בשטח. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לכן חוויה מרתקת.
 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים, בהתאם ללו"ז הטיסות.
 • יתכנו שינויים בהתאם לתנאי מזג האוויר בשטח.
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך

מאת דניאל וקנין

טרק הוא טיול ייחודי מאחר והוא מתנהל במרחב שמשתנה כל הזמן. מזג האוויר, ידי האדם המקומי ותכנוני תשתיות לאומיות משפיעים ומשנים את המרחב הזה כל הזמן. לפני שיוצאים לטרק חשוב מאוד להתכונן כראוי ולדאוג למדריך מעודכן ואקטואלי.
קרא עוד
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח

מאת דודו אדרי

אם אתם אוהבים לטייל בעולם, להרגיש את הטבע, להגיע למקומות שאוטובוס תיירים רגיל אינו מגיע אליו ולהרגיש קצת את האדרנלין זורם בדם שלכם, זה הזמן לצאת לטיול ג'יפים בחו"ל. איך בוחרים את הטיול המתאים עבורכם? דודו אדרי, מנהל מחלקת טיולי הג'יפים שלנו, נותן כמה טיפים.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד