טיול נשים לאנדלוסיה - 9 ימים - תשוקה והתמסרות בכפרי דרום ספרד

טיול נשים לאנדלוסיה - 9 ימים - תשוקה והתמסרות בכפרי דרום ספרד

אירופה ואגן הים התיכון
9 ימים
8 לילות

אסטה וסורנגה - טיול נשים לאנדלוסיה בשיתוף החברה הגיאוגרפיתבשיתוף אסטה וסורנגה

כשתתעוררי אל תוך האגדה הזו, הנושאת את השם אנדלוסיה… 

אנדלוסיה תישא אותך למחוזות רחוקים ומרתקים החוצים הרים, ארמונות, ערים, מערות, נהרות, ים ושמורות טבע העוברות בכפרים לבנים המתגלים לפתע. בכל אלו ועוד, מתגלה הסיפור, מתגלה האישה, מתגלה העושר הקולינרי והשמחה מתפרצת. נחשפים גם ההווה שניזון מהעבר והשורשים שינקו ממסורות עממיות קדומות, קול צרוד ששר בליווי גיטרה הפורטת על מיתרי הלב ואחוות הנרדפים הצבעונית המתבטאת במופע פלמנקו מלא רגש.
את יכולה להרגיש בנוכחותם של יהודים, מורים, ויזיגוטים ורומאים שחיו בה פעם, להתחבר למקום שהיה פעם ביתנו, מלא בהוד והדר ונשכח מעיננו, מקום בו נרגיש לעיתים בבית ויחד עם זאת נופתע ונתרגש כל יום מחדש.
היא תזמין אותך בחום ובפתיחות להתבשם בריחה, בטעמה, להכיר את הצד הנועז שבה, את הצד הפשוט שבה, את הפאר העוטף אותה, להסתובב בסמטאות ולהרגיש כאילו את נמצאת בזמן אחר. להתחבר לאדמתה וללגום מהיין המיסטי שהיא מולידה, לגלות את מטעמי המחוזות השונים, ליהנות מחווית לינה ייחודית כמו חוות מסורתיות ומלונות כפריים מקסימים.
אנדלוסיה, בגאווה טהורה קוראת לך להתמסר לקצב פעימות ליבה.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - מלאגה - אלפוחאראס

טיסה אל מלאגה. נמשיך בנסיעה אל עבר רכסי ההרים הגבוהים ביותר בחצי האי האיברי, סיירה נאבאדה ולמרגלות הרכס נבלה את היומיים הקרובים, בעמק קסום הנקרא אלפוחאראס. מוקפים בטבע הפראי של העמק, האומנות הייחודית, התושבים המקומיים, העושר של הגסטרונומיה הכפרית, כל אלה ישטפו את חושינו וימלאו אותנו בכוחם. יש משהו בעמק הזה, משהו שלא ניתן לתאר במילים, אלא רק בשאיפה עמוקה.

יום 2 | אלפוחאראס

נצא ליום שלם בליווי חברה מקומית מעניינת שתיקח אותנו לחוויית התמזגות בטבע ובכפרים של האזור. נצא למסע רגלי בעמק, לגלות כפרים קטנטנים שבחלקם ניתן עדיין להרגיש את חיי ימי הביניים, את החיים הפשוטים של האיכרים, את אומנות הטקסטיל המקומית, את פלגי המים השוטפים את אדמת היער ואת עציו. את השקט והשלווה של העמק הציורי, בדיוק כפי שהוא מוצג בסרט "מדרום לגרנדה".

לכל אזור באנדלוסיה יש את המטבח המקומי האופייני לו, הערב נטעם ונכיר את המאכלים הייחודיים של העמק.

יום 3 | אלפוחאראס - גרנדה

נעבור מהשקט אל מקצב אחר… העיר גרנדה, לה יש תכונה כזו שמצליחה להחזיר את גלגלי ההיסטוריה לאחור… ממש לאחור. הדרך הכי מומלצת לחוש זאת היא פשוט להניח לכפות הרגליים להוביל אותך בין הסמטאות המתפתלות ברובע המתרפק על עבר מפואר, רובע אלביסין. נגלוש הישר אל תוך אחת החוויות המקרבות ביותר להוויה של אנדלוסיה – הפלמנקו. הצצה אל שיעור של ילדות המתרגלות מגיל צעיר את רזי הפלמנקו וצעדיו התובעניים, וגדלות אל תוך המציאות המורכבת של רקדני הפלמנקו. את השקיעה המיוחדת של העיר נחווה באחת התצפיות הגבוהות ביותר של העיר, ומשם נצלול אל תוך חיי הלילה של גרנדה, במופע פלמנקו מרגש בתוך מערה. המערות הם המקום הכי אותנטי להתפתחות הריקוד באזור… המערות ממנה יצאו ועדיין מתגוררים בהן פליטים רבים, הלא הם הצוענים.

יום 4 | גרנדה

אל-אנדלוס (מקור השם אנדלוסיה הוא בערבית) ידועה כאדמה חמה, שוקקת חיים, החובקת בתוכה עולם של תשוקות ותענוגות. בין כל קפל וקפל של חצאיות הפלמנקו טמונים סודות עברה של האישה האנדלוסית, שידעה אין ספור קשיים במסעה אל החופש, אל השחרור מכבלי החברה המוסלמית. עיישה, אחרונת המלכות המוריות (מוסלמיות) מספרת את סיפורן של נשות ההרמון בארמון, התנועה הסודית המינית באותו אגף חבוי, אשר שימש למגורי נשותיו ופילגשיו של המלך. עיישה ועימה מאות שפחות (אלות) מין, גדלו בתוך התכשיט הארכיטקטוני; ארמון האלהמברה שבגרנדה. סיור מרהיב מצפה לנו בארמון האלהמברה, דרך אותן

עיניים של הדמות הנשית המקומית. ההרמון מוקף ביצירת מופת של בריכות משתקפות, גנים מעוצבים, קשתות גבוהות, עיטורים ססגוניים – ביטוי טהור של אהבה למקום, ביטוי טהור של אמונה.

את השקיעה המיוחדת של העיר נחווה באחת התצפיות הגבוהות ביותר של העיר.

יום 5 | גרנדה

בתוך רובע קטן אחד, בין סמטאות צרות ומדרגות המטפסות לבתי המקומיים מתגוררת בת שבע, בת למשפחה יהודית מגרנדה. בלב הרובע היהודי נערוך סיור באותם המקומות בדיוק בהם משוררים והוגים יהודיים מפורסמים התהלכו להם בתקופת ימי הביניים. לא הרבה השתנה מאז… או שמא כן? נאזן קמעה את הרוח בחומר.. זמן אישי בו נגלה את העיר הצבעונית, את השוק המקומי, קפיצה קטנה למרוקו דרך הרוכלים המקומיים ושלל הריחות העולים מבתי התה שברחובות.

השפע והמגוון באים לידי ביטוי כמובן גם בגסטרונומיה העירונית. נבחן במסירות מלאה את הטאפאס האנדלוסי ונשיק כוסית באווירה תוססת לפני החזרה מחר אל הטבע…

יום 6 | גרנדה - הפארק הלאומי סיירה דה גראסלמה

כן, תחילתו של יום קסום. היום כולו יהיה צבוע בצבעים של ירוק, חום כחול טורקיז ו… לבן! נופים מרהיבים מדרך מיתולוגית שזכתה לשם – דרך המלך – ילוו אותנו במהלך היום. הדרך נסללה בשנת 1901 בכדי ליצור מעבר בין צלעיי הר וביניהם תחנת הכוח החשמלית. בשנת 1921 הושלמה בניית הסכר ועבר בה לראשונה המלך אלפונסו ה-13 ומכאן שמה. לא ניתן להסביר במילים את יופיו של מסלול זה החוצה הרים במרומים ולוקח אותנו בדרכם של פועלים אמיצים.

נמשיך לרונדה, העיר הלבנה הכי סלבריטאית באנדלוסיה שזכתה בכינוי "עיר החלומות". עיר לבנה בעלת אופי גיאולוגי מרהיב שאין שני לו בעולם. קניון עמוק מאד חוצה את העיר ועל הגשר המחבר בין שני חלקי העיר עוברים אלפי אנשים ביום. כמובן שגם אנחנו נצעד על הגשר המפורסם, המוזכר בספרו של המינגווי "למי צלצלו הפעמונים", יחד עם ההתרחשויות עקובות הדם שידעה העיר בזמן מלחמת האזרחים. מרונדה יצא המטאדור הראשון בספרד ולכן העיר זוכה לתואר היסטורי נוסף; מייסדת מלחמות השוורים. במרכז העיר נראה את כיכר השוורים העתיקה והחשובה ביותר בהיסטוריה האנדלוסית.

נמשיך לחווה מסורתית עתיקת יומין, שהוסבה למלון מקסים, אשר ממוקם בלב הפארק "סיירה דה גראסלמה".

יום 7 | הפארק הלאומי סיירה דה גראסלמה – יום ביקור בחרז

שרשרת ארוכה של כפרים לבנים, פזורים להם בין פסגות גבעות הפארק, או בעמקים עצמם, וכולם בצבע השולט המעניק להם את שמם "הכפרים הלבנים". נבקר בגראסלמה, כפר לבן המקרין את שלוותו החוצה. נמשיך אל עבר בירת הברנדי הספרדי, העיר חרס (דה לה פרונטרה), ממנה יצא המשקה המזוקק הראשון אל העולם. הסטוריונים מעריכים כי זהו גם האיזור הראשון והדרומי ביותר באירופה כולה בו החלו לייצר יין. נתארח באחד ממרתפי היין העתיקים ממנו יוצא יין שרי, יין מיסטי המוזכר בכמה וכמה ממחזותיו של שייקספיר, כמשקה המעניק סגולות מיוחדות לכל לוגמיו, ובמילותיו של שייקספיר: "צפונה בכוחו ללהט את הדם ולעשות את האדם בעל מזג לוהט ואמיץ רוח". שלובים יד ביד לאורך ההיסטוריה של חרז, 'ספיריט' במובנה הרוחני של המילה ובמובן האלכוהולי, יצרו לנו ערב של 'ספיריט' אמיתי; ארוחת ערב בליווי יינות האזור לחגיגת הערב האחרון במסע… ניחוחות שירת הפלמנקו וטעמו העצוב-שמח של סיפור חיי הצוענים, ימשיכו להדהד בגופנו עוד ימים רבים…

יום 8 | מלאגה – תל אביב

נשימות עמוקות של אוויר צלול אל מול רכס ההרים בשלל גווניו הירוקים ותרגול יוגה רך, כל אלו עוד לפני ארוחת הבוקר האנדלוסית בפטיו. את היום האחרון בחוויה האנדלוסית שלנו נבלה בטיולים רגליים בסביבה הקרובה ונהנה מזמן הירגעות לגוף ולנפש בספא המלון.
נצא בטיסת ערב ממלאגה דרך יעד ביניים אל ישראל (הגעה ביום מס' 9 לפנות בוקר).

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
30/11/1808/12/18שירה לבל€2,490€90€2,580טיסות דרך יעד ביניים – הגעה בצהריים למלאגה.
שירה לבל
שירה הגיעה לספרד בעקבות התשוקה לריקוד הפלמנקו, ועם השנים פרשה את המניפה ונחשפה לתרבות היין העשירה בספרד. סומלייה, מדריכת טיולים וייקבים, מנחת סדנאות ומעגלי נשים ויין, בוגרת קורס לאילוף טבעי ותקשורת עם סוסים ומורה מוסמכת ליוגה הוליסטית. מזה 7 שנים חיה בברצלונה, מטפחת את...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €425.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסה בין לאומית: כמפורט בתכנית
 • לינה: 2 לילות במלון כפרי ביתי וצנוע, 3 לילות במלון עירוני בלב גרנדה, 2 לילות בקורטיחו – בית חווה מסורתי שהוסב למלון בלב הטבע
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, ארוחת צהרים אחת, מים בארוחות הערב
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג
 • ביקור בטברנת פלמנקו בעיר חרז
 • ביקור במרתף יין
 • מופע פלמנקו במערה
 • ביקור באלהמברה
 • כניסה לקמיניטו דל ריי
 • כניסה לספא
 • שיעור יוגה
 • מפגשים מיוחדים עם מקומיים: משפחה בגרנדה, בת שבע; אישה יהודיה עם סיפור חיים מעניין
 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים
 • מדריכים מקומיים
 • תשר לנותני השירותים המקומיים
 • מפגש קבוצה; מוזמנת להתארח במשרדנו להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • סדר הביקורים והמפגשים עם המקומיים עשויים להשתנות בהתאם לתנאים בשטח; אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים אלו, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.
 • הטיול כולל הליכה בטבע בקמיניטו דל ריי. למסלול זה יש לבצע הזמנה חודשים מראש – במידה ולא תאושר לנו הכניסה, המסלול יוחלף בטיול טבע אחר. מסלול זה אינו מתאים לבעלות פחד גבהים.
 • לאלהמברה יש לרכוש כרטיסי כניסה זמן רב מראש בעקבות הביקוש הגבוה. לנרשמות סמוך למועד היציאה לא נוכל להבטיח כרטיס כניסה.
 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.
 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.
 • משרדנו ממוקמים במתחם החברה הגיאוגרפית.
הדפסה
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח

מאת דודו אדרי

אם אתם אוהבים לטייל בעולם, להרגיש את הטבע, להגיע למקומות שאוטובוס תיירים רגיל אינו מגיע אליו ולהרגיש קצת את האדרנלין זורם בדם שלכם, זה הזמן לצאת לטיול ג'יפים בחו"ל. איך בוחרים את הטיול המתאים עבורכם? דודו אדרי, מנהל מחלקת טיולי הג'יפים שלנו, נותן כמה טיפים.
קרא עוד
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך

מאת דניאל וקנין

טרק הוא טיול ייחודי מאחר והוא מתנהל במרחב שמשתנה כל הזמן. מזג האוויר, ידי האדם המקומי ותכנוני תשתיות לאומיות משפיעים ומשנים את המרחב הזה כל הזמן. לפני שיוצאים לטרק חשוב מאוד להתכונן כראוי ולדאוג למדריך מעודכן ואקטואלי.
קרא עוד
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד