טיול נשים לגאורגיה בשיתוף עם אסטה וסורנגה

טיול נשים לגאורגיה - 10 ימים - הסודות של גאורגיה

אירופה ואגן הים התיכון
10 ימים
9 לילות

בשיתוף עם אסטה וסורנגה

מספרים שכשאלוהים חילק את העולם בין העמים, הוא רצה לשמור לעצמו את החלק הטוב ביותר. הגיאורגים שהגיעו באיחור, זכו בחלקה המוצלחת והיפה ביותר. עמקים תלולים, אגמים ואגני נהרות רחבים, מעיינות מינרליים ומרחצאות, מערות ומפלים, משבצות נוף ירוקות, הרים וקניונים, ערים עתיקות, מבצרים ומנזרים קסומים – כל אלה מהווים את התפאורה החיצונית לטיול.

במהלך הימים ותוך כדי השתלבות במקום, ייחשפו בפנינו ה'סודות' של גאורגיה. אחד החביבים שבהם; הגיאורגים נחשבים לאנשים מסבירי פנים ומארחים למופת, האוהבים את החיים מתובלים בשתייה, ריקוד ושירה.

הטיול הייחודי כולל שניים מהאזורים היפים בגאורגיה; קאחטי וסוואנטי.

קאחטי הוא חבל ארץ היסטורי במזרח גאורגיה וגם… חבל היין הרשמי של המדינה. כאן מגדלים גפנים, מייצרים יין לשימוש ביתי וממתקים מיוחדים מענבים ומבססים את התרבות המקומית על עולם היין והאירוח. כטובל בכרמים ויקבים רבים, כונה האזור על ידי הסופר אלכסנדר דיומא "הגן הגדול".

כשנגיע לחבל סוואנטי נוכל להרגיש שנכנסנו למעין 'מנהרת זמן', כאילו חזרנו מאות שנים אחורה; האזור ההררי הגבוה ממוקם במורדות הדרומיים של הרי הקווקז ונחשב למבודד ולאטרקטיבי ביותר בגאורגיה. המבנה הטופוגרפי גרם להתפתחות תרבות נפרדת ושונה מזו שבשאר הארץ, והסוואנטים הינם גיאורגים גאים במיוחד, המחויבים למורשת ולמנהגים העתיקים שלהם.

על כל אלה נוסיף מפגשים עם אנשי גאורגיה, מהעבר ומההווה. נכיר את חיי היום יום, נתענג על המטעמים הייחודיים ונהנה מהאומנות והפולקלור המקומיים.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טביליסי

טיסת ערב ישירה מתל אביב לטביליסי.

על טביליסי אומרים שראתה כבר הכל: נוודים וסוחרים, לוחמים ומשחררים, עריצים ואנשי רוח, מוסלמים ונוצרים, טורקים וסובייטים – את כולם נשאה הרוח וטביליסי שרדה וספגה והפכה לעיר מעורבת ומגוונת. נערוך סיור פנורמי בטביליסי ונוכל לראות את יופייה המתבטא גם במבנים המרשימים והמוארים.

יום 2 | טביליסי - סירנארי

מטביליסי ניסע אל מחוז קאחטי משובב הנפש, ה'טוסקנה' של גאורגיה ובדרך נבקר במתחם דוד גארג'ה; קומפלקס מערות ומנזרים חצובים בסלע שהוקם על-ידי נזירים במאה ה-6 במקום מרוחק יחסית ומבודד. אחד האתרים המרשימים ביותר בגאורגיה החל את דרכו כמערה טבעית ובהדרגה התפתח לקומפלקס שלם, בו נחצבו מערות מגורים, חדרי אוכל, מערות התבודדות, כנסיות ואולמות תפילה. ייחודו של המקום מתבטא גם בנופים המיוחדים הנשקפים ממנו.
נבקר גם במנזר בודבה, מנזר נשים המוקדש לנינו, הלוא היא מייסדת הנצרות הגיאורגית – המקרה היחיד בעולם של נצרות שנוסדה על ידי אישה.
בערב נגיע לסירנארי, הנחשבת לאחת העיירות היפות ביותר באזור. הגיאורגים נחשבים לאכלנים ושתיינים גדולים… בארוחת הערב נתארח אצל זוג לבבי במיוחד; נתחיל להכיר את היין המשובח והמעדנים הייחודיים של המטבח הגיאורגי ונקרא "גאומרג'וס" (ניצחון); ברכת ה'לחיים' הגיאורגית. נהנה ממופע פולקלור ונקבל ברכות מיוחדות מבעלת הבית המקסימה.

יום 3 | סירנארי – גודאורי

בשעות הבוקר נמשיך ליהנות מיופיה של סירנארי. נטייל ברחובות היפים מרוצפי האבן של העיירה מהמאה ה-18, שהצליחה לשמר היטב את הרובע העתיק שלה. נצפה על החומה המרשימה ועל הנוף היפה של העמק הפרוש מטה.
מסורת גידול הגפנים שזורה בזהות הלאומית של האומה הגיאורגית. נבקר במרתף יין מלא קסם הבנוי בסגנון גיאורגי מסורתי, נלמד על תנאי שימור היין וכמובן שנתבשם מכוס או שתיים, כי מי שלא שתתה יין גיאורגי, כמו לא היתה בגאורגיה בכלל… בהמשך הדרך נגיע למנזר ג'ווארי מן המאה ה-6, הממוקם על ראש גבעה ונחשב למקום הקדוש בגאורגיה. כאן נוכל ליהנות מתצפית מקסימה ביותר על חיבור בין שני נהרות רחבים.

נמשיך בדרכנו ונעצור לצפות על מצודת אנאנורי המרשימה, הניצבת מעל אגם זינוואלי היפהפה. בשעות הערב נגיע אל גודאורי, עיירת סקי הממוקמת במדרונות הדרומיים של רכס הרי הקווקז הגדול בגאורגיה.

יום 4 | גודאורי - קזבגי - גודאורי

יום טיול בין נופים עוצרי נשימה. נעצור באנדרטת הידידות המתארת בצבעים עליזים ובמגוון דימויים עשיר את שיעבודם של הגיאורגים על ידי הרוסים מאז ימי קתרינה הגדולה. בדרך נעצור לראות תצורות סלע יפות הנוצרות מנביעות מים ונעבור את מעבר ההרים ג'ווארי, "הצלב", בגובה כ- 2,400 מ'.

ג'יפים מקומיים 'יקפיצו' אותנו במעלה הכביש המתפתל אל כנסיית השילוש הקדוש, הניצבת לה בדד בגובה 2,200 מ' וחולשת על נוף מדהים ביופיו, מעל כפרי הסביבה, המדרונות התלולים של הר הקזבק ופסגתו המושלגת.

משפחה מקומית תארח אותנו בביתה לארוחת צהרים.

נמשיך בנסיעה לכיוון ה'דרך הצבאית', עד לנקודה ממנה נוכל להשקיף על הגבול עם רוסיה. נצא להליכה רגלית לכיוון מפל, כשמסביב מקיפים אותנו צוקים דרמטיים והשקט של הטבע.

יום 5 | גודאורי - קוטאיסי

ניפרד מהאזור ההררי ונמשיך ליעדנו הבא. במצחטה, הבירה העתיקה של גאורגיה, נבקר בקתדרלת סווטי צחובלי ('העמוד הנותן חיים') השנייה בגודלה בגאורגיה ונשמע על אחת האגדות הקשורות בשמה.

נמשיך לגורי, הידועה כעיר הולדתו של המנהיג הסובייטי, סטלין. נבקר במוזיאון ואף ניכנס לתוך קרון הרכבת בו ערך סטלין את כל מסעותיו ברחבי בריה"מ.

בהמשך הדרך נעצור בכפר קטן ונתארח בביתו של אומן קרמיקה מקומי; נראה את היצירות שלו ונצפה מקרוב כיצד הוא מייצר אותן בכשרון רב.

בערב נצא לביקור בכנסיית בגראטי מן המאה ה-11 ונוכל ליהנות ממנה כשהיא זוהרת ויפה על רקע שמי הלילה.

יום 6 | קוטאיסי - מסטיה

מקוטאיסי נמשיך צפונה ובדרך נבקר בפרומתיאוס, מערת נטיפים מרהיבה; על פי האמונה המקומית נקשר פרומתיאוס (ענק מהמיתולוגיה היוונית) ע"י האלים לצוק בהרי הקווקז, לאחר שגנב מהם את האש כדי להביאה לבני האנוש.

בהמשך הדרך נעצור לתצפית על אגם אנגורי המתהדר בגווני טורקיז מרהיבי עין ועל סכר אנגורי, סכר הידרו-אלקטרי אדיר מימדים,  האחראי על אספקת החשמל לכל האזור ונחשב לסכר השני בגובהו בעולם (סכר הבנוי בצורת קשת).

נמשיך בדרך יפהפייה לעבר מסטיה, היישוב הראשי של אחד האזורים היפים בגאורגיה; חבל סוואנטי הממוקם בלב רכס הקווקז. כבר בכניסה לאזור, נוכל להבחין באדריכלות המיוחדת של הבתים, אשר שימשו בעבר גם כמבצרים נגד פולשים זרים. הבתים-מגדלים הללו, בולטים למרחוק ומשתלבים יפה בנופים הציוריים של החבל ההררי. אלו זיכו את חלקו הצפוני של האזור, בכניסה לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.

יום 7 | מסטיה - אושגולי - מסטיה

במסטיה נצא להליכה רגלית קצרה בין בתי העיירה וניחשף לאורחות חייהם של אנשי סוואנטי. ניכנס אל תוך אחד ממגדלי השמירה המפורסמים של האזור ולמוזיאון המגדל, המציג בית סוואני אופייני. ניפגש לשיחה מעניינת עם אישה מקומית שתספר לנו על סגנון החיים של נשות המקום ועל איך זה לחיות בחבל ארץ מיוחד זה.
ממסטיה נצא בג'יפים מקומיים לטבול בנוף הרי הקווקז, קרחונים, פסגות גבוהות ומפלים. ניסע דרך הכפרים איפארי וקאלה, בהם שוררת עדיין רוח ימי הביניים ונעלה עד לכפר אושגולי הממוקם בגובה 2,200 מ' (הביקור באושגולי מותנה במזג האוויר). בחודשי החורף מכוסה הכפר הקטן בשלג ולעתים קרובות הוא נותר מנותק משאר חלקי גאורגיה. כתוצאה, המסורת והתרבות המקומית השתמרו ללא פגע.
באחד מבתי הכפר נתארח לארוחת צהרים טעימה. נבקר בכנסיה לה-מריה המציגה ציורי פרסקו מדהימים ונצא לטיול רגלי, במהלכו נראה את הר שחארה – ההר הגבוה ביותר בגאורגיה והשני בגובהו בקווקז. בלב הטבע נעצור להתרעננות ואתנחתא מדיטטיבית. "ננשום" הרבה ירוק, פסגות מופלאות ותצורות נוף דרמטיות.

יום 8 | מסטיה - קוטאיסי

בטרם ניפרד מאזור סוואנטי היפהפה, נצא להליכה מרעננת במסטיה ונצא בנסיעה חזרה למטה מן ההרים.

בדרך חזרה לקוטאיסי, נעצור בזוגדידי ונסייר בשוק האותנטי, בין גבינות בכל מיני גדלים וצורות, ירקות ופירות, כלי מטבח ועוד.

לקראת ערב נגיע לקוטאיסי ונסייר בחלק המודרני של העיר.

יום 9 | קוטאיסי - טביליסי

הבוקר נסייר בשוק המקומי של קוטאיסי המציע מבחר גדול של טעמים: פירות וירקות, תבלינים, פירות מיובשים התלויים כשרשראות צבעוניות ועוד. מקוטאיסי נמשיך בדרכנו ובאחד הכפרים נעצור לביקור בבית משפחה, שתארח אותנו לארוחת צהרים טעימה. מנשות המשפחה נלמד את סודות הכנת החצ'אפורי, אחד המטעמים המקומיים המפורסמים (מאפה בצק גיאורגי מסורתי).

בורג'ומי, עיירת נופש ומרפא המוכרת בעיקר בשל המעיינות המינרליים שבה. במאה ה-19 הפכו את אזור נביעת המעיינות לפארק לאומי גדול ומטופח. נצא להליכה רגלית נעימה בפארק ואף נזכה לטעימה מהמים המפורסמים.

בשעות הערב נגיע לטביליסי. בעיר הבירה המקסימה, נגלה את אחד ה'סודות של גאורגיה'; מקום הבילוי בו נהגו המקומיים להתכנס יחדיו. באחד מבתי המרחץ הייחודיים נתענג על טבילה מרגיעה במי הגופרית בהם התברכה העיר.

יום 10 | טביליסי - תל אביב

ה'הוכחה' לכך שנשים זוכות להערכה רבה בקרב החברה הגיאורגית, נישאת אל קו הרקיע של טביליסי. זאת נראה בדמות פסלה של קארתליס דדה – 'האימא של גאורגיה'. הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו אל הגבעה עליה היא ניצבת, מכאן נוכל להשקיף על הנוף היפה של העיר. בדרך מטה נחלוף על פני מצודת נאריקלה ועל פני בתים ישנים ומקסימים.

נטייל בשדרת רוסטוולי המרשימה, בה ממוקמים רוב המבנים הממשלתיים והתרבותיים החשובים ובאחד האזורים השיקיים ביותר של טביליסי; מדרחוב מתחדש, בו נוכל לשוטט בין גלריות אמנות, חנויות תכשיטים ומזכרות, בתי קפה ומסעדות. ב'שוק הפשפשים' של טביליסי נטייל בקצב אישי ונוכל למצוא שפע של כלי כסף וזכוכית, כלי חרסינה וקרמיקה מעוטרים בסגנון המאה ה- 19, מזכרות משעשעות מימי הסובייטים, תכשיטים וציורים של אומנים מקומיים.

את סופו של המסע נציין בארוחת ערב חגיגית, כולל מוזיקה וריקודים. בשעות הלילה ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה לארץ.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
07/06/1916/06/19רותי מילר$1,949$1362,085 $
12/07/1921/07/19רותי מילר$1,949$1362,085 $
05/08/1914/08/19סיגל גבע$1,949$1362,085 $
08/09/1917/09/19דורית גבאי$1,949$1362,085 $
10/10/1919/10/19נילי מני-וקנין$1,949$1362,085 $
רותי מילר
מדריכת טיולים בחו"ל ובארץ ומורת דרך. למדה ארכאולוגיה באוניברסיטת ת"א ואומנות וקרמיקה בקולג' בסידני, שם חיה עם משפחתה כ- 8 שנים. בעקבות קורס מורי דרך, חזרה ללימודי א"י וללימודי דתות באוניברסיטת חיפה. ממשיכה ולומדת כל הזמן באהבה ובסקרנות גדולה. מדריכה בשני מעגלים: האחד נוגע...
סיגל גבע
מתמחה בהדרכת טיולים במרכז אסיה והקווקז, ומדריכה מזה 15 שנה מסעות אתגריים לנשים במסגרת 'מלכת המדבר'. מרצה, כותבת ומצלמת את מסעותיה בעולם. בגיל 24 טיילה שנה לבדה על גבי אופנוע באוסטרליה, ובעקבות מסעה כתבה ספר בשם 'סוף העולם שמאלה'. כמו כן כתבה למגזינים גיאוגרפיים. ערכה מסעות רבים...
דורית גבאי
מטיילת, צלמת ומדריכת טיולים כדרך חיים. מתגוררת בתל אביב ואמא לשקד. מדריכה מזה 16 שנה במספר רב של יעדים ומתנהלת במספר שפות. מתמחה באזור הקווקז, מזרח אסיה, מרכז ודרום אמריקה. במסגרת ה"מסע הגדול" בילתה שנתיים בדרום אמריקה, התגוררה כשנה ביפן ודוברת את השפה היפנית. בעקבות מסע שורשים...
נילי מני-וקנין
מדריכת טיולים עם נסיון עשיר בהדרכה ליעדים בדרום מזרח אסיה, ובמזרח וצפון אפריקה. בעלת תואר ראשון בבלשנות וספרות אנגלית, ותואר שני במשאבי אנוש. דוברת צרפתית. חובבת אומנות וספרות, ומשלבת נושאים אלה בהדרכות. מורת דרך מוסמכת.
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $395.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסה בינלאומית ישירה: כמפורט בתכנית
 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה ושלושה כוכבים
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב, שלוש ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ג'יפים מקומיים כמפורט בתכנית
 • אירוח בבית משפחה מקומית
 • מפגש עם אישה מקומית
 • שיעור הכנת חצ'אפורי
 • מופע פולקלור
 • טיולים רגליים
 • התנסות במדיטציה
 • ביקור במרתף יין
 • ביקור בבית אומן קרמיקה
 • בילוי במרחצאות
 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים
 • מדריכה מקומית דוברת אנגלית לאורך הטיול
 • תשר לנותני השירותים המקומיים
 • מפגש קבוצה; מוזמנת להתארח במשרדנו להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות.
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • על המטיילות להביא בחשבון שחלק מהתשתיות בגאורגיה, אינן מפותחות דיין. בתי המלון/ההארחה מחוץ לערים הגדולות הינם מדרגה בסיסית (אולם הטובים בנמצא) ורמת התחזוקה שלהם לעתים אינה בסטנדרט שאנו רגילים אליו. יחד עם זאת, לינה מסוג זה מעצימה את החוויה ואת האינטראקציה עם המקום ואנשיו.
 • חלק מהנסיעות הינן ארוכות (אך בין נופים מרהיבים) ולעתים בכבישים באיכות נמוכה, דבר העלול להשפיע על לוחות הזמנים בטיול.
 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשויים להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.
 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.
 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.
 • משרדנו ממוקמים במתחם החברה הגיאוגרפית.
הדפסה
טיול מאורגן לגיאורגיה - עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגאורגיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה.
קרא עוד
שבעת היעדים המעניינים ביותר בגאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
7 יעדים שאסור לפספס בגאורגיה

החלטתם שאתם רוצים לצאת לטיול בגאורגיה? החלטה מצוינת! רגע לפני שאתם מזמינים כרטיסים, אנו מזמינים אתכם להיכנס למדריך שהכנו, על שבעת היעדים המעניינים והחשובים ביותר בגאורגיה שממש לא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
מידע שימושי למטייל בגאורגיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מתכננים טיול לגאורגיה? ריכזנו עבורכם מידע שימושי על טיסות לגאורגיה, מזג האויר, חשמל, מטבע ומידע שימושי נוסף למטייל בגאורגיה.
קרא עוד
טיול מאורגן לגאורגיה - בתי האבן באושגולי
אושגולי – יישוב הקבע הגבוה באירופה

אושגולי הוא יישוב הקבע הגבוה באירופה, המתנשא לגובה 2,100 מטר מעל פני הים. המיקום הגבוה בודד את אושגולי משאר גאורגיה, ובעקבות זאת השתמרו כאן מסורות דתיות, תרבות, מוסיקה ואפילו שפה ייחודית של אנשי האזור. הנופים ההרריים המקיפים את האזור עוצרי נשימה.
קרא עוד
טביליסי בירת גאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
טביליסי - הבירה הגאורגית המרתקת

היסטוריה מלאת תהפוכות והשלכות, תרבות עשירה ומגוונת, נופים קסומים, אנשים חמים, קולינריה ייחודית ואתרים מרתקים – מה עוד נבקש מבירת גאורגיה הרומנטית והאקזוטית? קבלו טעימה מעוררת תיאבון מעיר נחשקת במיוחד.
קרא עוד