טיול נשים לגאורגיה בשיתוף עם אסטה וסורנגה

טיול נשים לגאורגיה - 10 ימים - הסודות של גאורגיה

אירופה ואגן הים התיכון
10 ימים
9 לילות

בשיתוף עם אסטה וסורנגה

מספרים שכשאלוהים חילק את העולם בין העמים, הוא רצה לשמור לעצמו את החלק הטוב ביותר. הגאורגים שהגיעו באיחור, זכו בחלקה המוצלחת והיפה ביותר. עמקים תלולים, אגמים ואגני נהרות רחבים, מעיינות מינרליים ומרחצאות, מערות ומפלים, משבצות נוף ירוקות, הרים וקניונים, ערים עתיקות, מבצרים ומנזרים קסומים – כל אלה מהווים את התפאורה החיצונית לטיול.
במהלך הימים ותוך כדי השתלבות במקום, ייחשפו בפנינו ה'סודות' של גאורגיה. אחד החביבים שבהם; הגאורגים נחשבים לאנשים מסבירי פנים ומארחים למופת, האוהבים את החיים מתובלים בשתייה, ריקוד ושירה.
הטיול הייחודי כולל שניים מהאזורים היפים בגאורגיה; סוואנטי וקאחטי.
כשנגיע לחבל סוואנטי נוכל להרגיש שנכנסנו למעין 'מנהרת זמן', כאילו חזרנו מאות שנים אחורה; האזור ההררי הגבוה ממוקם במורדות הדרומיים של הרי הקווקז ונחשב למבודד ולאטרקטיבי ביותר בגאורגיה. המבנה הטופוגרפי גרם להתפתחות תרבות נפרדת ושונה מזו שבשאר הארץ, והסוואנטים הינם גיאורגים גאים במיוחד, המחויבים למורשת ולמנהגים העתיקים שלהם.
קאחטי הוא חבל ארץ היסטורי במזרח גאורגיה וגם… חבל היין הרשמי של המדינה. כאן מגדלים גפנים, מייצרים יין לשימוש ביתי וממתקים מיוחדים מענבים ומבססים את התרבות המקומית על עולם היין והאירוח. כטובל בכרמים ויקבים רבים, כונה האזור על ידי הסופר אלכסנדר דיומא "הגן הגדול".
על כל אלה נוסיף מפגשים עם אנשי גאורגיה, מהעבר ומההווה. נכיר את חיי היום יום, נתנסה בחוויית לינה בבית הארחה משפחתי, נתענג על המטעמים הייחודיים ונהנה מהאומנות והפולקלור המקומיים.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טביליסי

טיסת לילה ישירה מת"א לטבילסי.

יום 2 | טביליסי - קוטאיסי

עם הנחיתה לפנות בוקר, נעבור ללינה בבית המלון. על טביליסי אומרים שראתה כבר הכל: נוודים וסוחרים, לוחמים ומשחררים, עריצים ואנשי רוח, מוסלמים ונוצרים, טורקים וסובייטים – את כולם נשאה הרוח וטביליסי שרדה וספגה והפכה לעיר מעורבת ומגוונת. ה'הוכחה' לכך שנשים זוכות להערכה רבה בקרב החברה הגאורגית, נישאת אל קו הרקיע של טביליסי. זאת נראה בדמות פסלה של קארתליס דדה – 'האימא של גאורגיה'. הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו אל הגבעה עליה היא ניצבת, מכאן נוכל להשקיף על הנוף היפה של העיר. בדרך מטה נחלוף על פני מצודת נאריקלה ועל פני בתים ישנים ומקסימים. מטביליסי נצא לכיוון גורי, הידועה כעיר הולדתו של המנהיג הסובייטי, סטלין. נבקר במוזיאון ואף ניכנס לתוך קרון הרכבת בו ערך סטלין את כל מסעותיו ברחבי בריה"מ. בהמשך הדרך נעצור בכפר קטן ונתארח בביתו של אומן קרמיקה מקומי; נראה את היצירות שלו ונצפה מקרוב כיצד הוא מייצר אותן בכשרון רב. נמשיך בנסיעה ונגיע אל קוטאיסי הידועה בהכנסת האורחים שלה ובמטעמים המקומיים, כמו החצ'אפורי (מאפה בצק גיאורגי מסורתי). הערב נתארח בבית משפחה מקומית, שנשותיה ילמדו אותנו את סודות הכנת החצ'אפורי. הגאורגים נחשבים לאכלנים ושתיינים גדולים… בארוחת הערב נתחיל להכיר את היין המשובח והמעדנים הייחודיים של המטבח הגאורגי ונקרא "גאומרג'וס" (ניצחון); ברכת ה'לחיים' הגאורגית.
בהמשך הערב נצא לביקור בכנסיית בגראטי מן המאה ה-11 ונוכל ליהנות ממנה כשהיא זוהרת ויפה על רקע שמי הלילה.

יום 3 | קוטאיסי – מסטיה

מקוטאיסי ניסע לביקור במערת פרומתיאוס, מערת נטיפים מרהיבה; על פי האמונה המקומית נקשר פרומתיאוס (ענק מהמיתולוגיה היוונית) ע"י האלים לצוק בהרי הקווקז, לאחר שגנב מהם את האש כדי להביאה לבני האנוש. נמשיך בנסיעה למסטיה היישוב הראשי של אחד האזורים היפים בגאורגיה; סוואנטי, הממוקם בלב רכס הקווקז. נעבור דרך זוגדידי ונמשיך הלאה בדרך יפהפייה, החולפת על פני יערות עבותים ומפלי מים. נעצור לתצפית על אגם אנגורי המתהדר בגווני טורקיז מרהיבי עין ועל סכר אנגורי,  סכר הידרו-אלקטרי אדיר מימדים, הנחשב לסכר הבנוי בצורת קשת, השני בגובהו בעולם, והאחראי על אספקת החשמל לכל האזור. כבר בכניסה לאזור סוואנטי, נוכל להבחין באדריכלות המיוחדת של הבתים, אשר שימשו בעבר גם כמבצרים נגד פולשים זרים. הבתים-מגדלים הללו, בולטים למרחוק ומשתלבים יפה בנופים הציוריים של החבל ההררי. אלו זיכו את חלקו הצפוני של האזור, בכניסה לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.

יום 4 | מסטיה - אושגולי - מסטיה

במסטיה נצא להליכה רגלית קצרה בין בתי העיירה וניחשף לאורחות חייהם של אנשי סוואנטי. ממסטיה נצא בג'יפים מקומיים לטבול בנוף הרי הקווקז, קרחונים, פסגות גבוהות ומפלים. ניסע דרך הכפרים איפארי וקאלה, בהם שוררת עדיין רוח ימי הביניים ונעלה עד לכפר אושגולי הממוקם בגובה 2,200 מ' (הביקור באושגולי מותנה במזג האוויר). בחודשי החורף מכוסה הכפר הקטן בשלג ולעתים קרובות הוא נותר מנותק משאר חלקי גאורגיה. כתוצאה, המסורת והתרבות המקומית השתמרו ללא פגע. באחד מבתי הכפר נתארח לארוחת צהרים טעימה. נבקר בכנסיה לה- מריה המציגה ציורי פרסקו מדהימים. נצא לטיול רגלי ונראה את הר שחארה – ההר הגבוה ביותר בגאורגיה והשני בגובהו בקווקז. בלב הטבע נעצור להתרעננות ואתנחתא מדיטטיבית. "ננשום" הרבה ירוק, פסגות מופלאות ותצורות נוף דרמטיות.

יום 5 | מסטיה - קוטאיסי

בטרם נמשיך הלאה ממסטיה, ניכנס אל תוך אחד ממגדלי השמירה המפורסמים של האזור ובמוזיאון המגדל המציג בית סוואני אופייני. ניפגש לשיחה מעניינת עם אישה מקומית שתספר לנו על סגנון החיים של נשות המקום ועל איך זה לחיות בחבל ארץ מיוחד זה. ניפרד מאזור סוואנטי היפהפה ונצא בנסיעה בחזרה למטה מן ההרים. בזוגדידי נסייר בשוק האותנטי, בין גבינות בכל מיני גדלים וצורות, ירקות ופירות, כלי מטבח ועוד.
בערב נגיע בחזרה לקוטאיסי ונסייר בחלק המודרני של העיר.

יום 6 | קוטאיסי – גודאורי

הבוקר נסייר בשוק המקומי של קוטאיסי המציע מבחר גדול של טעמים: פירות וירקות, תבלינים, פירות מיובשים התלויים כשרשראות צבעוניות ועוד. נמשיך מקוטאיסי אל בורג'ומי, עיירת נופש ומרפא המוכרת בעיקר בשל המעיינות המינרליים שבה. במאה ה-19 הפכו את אזור נביעת המעיינות לפארק לאומי גדול ומטופח. נצא להליכה רגלית נעימה בפארק ואף נזכה לטעימה מהמים המפורסמים.
בהמשך הדרך נבקר במרתף יין מלא קסם הבנוי בסגנון גאורגי מסורתי, נלמד על תנאי שימור היין וכמובן שנתבשם מכוס או שתיים…
נמשיך אל גודאורי, עיירת סקי הממוקמת במדרונות הדרומיים של רכס הרי הקווקז הגדול בגאורגיה.

יום 7 | גודאורי - קזבגי - גודאורי

יום טיול בין נופים עוצרי נשימה. נעצור באנדרטת הידידות המתארת בצבעים עליזים ובמגוון דימויים עשיר את שיעבודם של הגאורגים על ידי הרוסים מאז ימי קתרינה הגדולה. בדרך נעצור לראות תצורות סלע יפות הנוצרות מנביעות מים ונעבור את מעבר ההרים ג'ווארי, "הצלב", בגובה כ- 2,400 מ'. נצא להליכה רגלית לכיוון מפל, כשמסביב מקיפים אותנו צוקים דרמטיים והשקט של הטבע. נמשיך בנסיעה קצרה לכיוון ה'דרך הצבאית', עד לנקודה ממנה נוכל להשקיף על הגבול עם רוסיה. משפחה מקומית תארח אותנו בביתה לארוחת צהרים. ג'יפים מקומיים 'יקפיצו' אותנו במעלה הכביש המתפתל אל כנסיית השילוש הקדוש, הניצבת לה בדד בגובה 2,200 מ' וחולשת על נוף מדהים ביופיו, מעל כפרי הסביבה, המדרונות התלולים של הקזבק ופסגתו המושלגת.

יום 8 | גודאורי - סירנארי

ניפרד מהאזור ההררי ונמשיך ליעדנו הבא. בדרך נעצור לצפות על מצודת אנאנורי המרשימה, הניצבת מעל אגם זינוואלי היפהפה. בהמשך הדרך נבקר במנזר ג'ווארי מן המאה ה-6, הממוקם על ראש גבעה ונחשב למקום הקדוש בגאורגיה. כאן נוכל ליהנות מתצפית מקסימה ביותר על חיבור בין שני נהרות רחבים. נמשיך למצחטה, הבירה העתיקה של גאורגיה. נבקר בקתדרלת סווטי צחובלי ('העמוד הנותן חיים') השניה בגדולה בגאורגיה ונשמע על אחת האגדות הקשורות בשמה. מסורת גידול הגפנים שזורה בזהות הלאומית של האומה הגאורגית. ניסע אל מחוז קאחטי משובב הנפש, ה'טוסקנה' של גאורגיה. סירנארי נחשבת לאחת העיירות היפות ביותר באזור. נטייל ברחובות היפים מרוצפי האבן של העיירה מן המאה ה-18, שהצליחה לשמר היטב את הרובע העתיק שלה. נצפה על החומה המרשימה ועל הנוף היפה של העמק הפרוש מטה.
הערב נתארח לארוחה טעימה אצל זוג לבבי במיוחד, נהנה ממופע פולקלור ונקבל ברכות מיוחדות מבעלת הבית המקסימה.  כמובן שגם נטעם יין מקומי, כי מי שלא שתתה יין גאורגי, כמו לא היתה בגאורגיה בכלל…

יום 9 | סירנארי - טביליסי

בשעות הבוקר נמשיך ליהנות מיופיה של סירנארי. בדרך חזרה לטביליסי נבקר בשני אתרים מעניינים.
מנזר בודבה הינו מנזר נשים המוקדש לנינו, הלוא היא מייסדת הנצרות הגאורגית – המקרה היחיד בעולם של נצרות שנוסדה על ידי אישה.
מתחם דוד גארג'ה הינו קומפלקס מערות ומנזרים חצובים בסלע שהוקם על-ידי נזירים במאה ה-6 במקום מרוחק יחסית ומבודד. נעבור אם כך, מאזור קאחטי הפורה לאזור מדברי, ממש על הגבול עם אזרבייג'ן. אחד האתרים המרשימים ביותר בגאורגיה החל את דרכו במערה טבעית ובהדרגה התפתח לקומפלקס שלם, בו נחצבו מערות מגורים, חדרי אוכל, מערות התבודדות, כנסיות ואולמות תפילה. ייחודו של המקום מתבטא גם בנופים המדהימים הנשקפים ממנו.
בחזרה בטביליסי, עיר הבירה המקסימה, נגלה עוד אחד ה'סודות של גאורגיה'; מקום הבילוי בו נהגו המקומיים להתכנס יחדיו. באחד מבתי המרחץ הייחודיים נתענג על טבילה מרגיעה במי הגופרית בהם התברכה העיר.

יום 10 | טביליסי - תל אביב

נטייל באחד האזורים השיקיים ביותר של טביליסי; מדרחוב מתחדש, בו נוכל לשוטט בין גלריות אמנות, חנויות תכשיטים ומזכרות, בתי קפה ומסעדות. ב'שוק הפשפשים' של טביליסי נטייל בקצב אישי ונוכל למצוא שפע של כלי כסף וזכוכית, כלי חרסינה וקרמיקה מעוטרים בסגנון המאה ה- 19, מזכרות משעשעות מימי הסובייטים, תכשיטים וציורים של אומנים מקומיים. נעבור גם בשדרת רוסטוולי המפוארת בה ממוקמים רוב המבנים הממשלתיים והתרבותיים החשובים.
בהמשך היום נצא בטיסה חזרה לארץ.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
05/08/1815/08/18דורית גבאי$1,949$1362,085 $יציאה מובטחתנחיתה ביום ה-11 לפנות בוקר
23/09/1803/10/18נטעלי חמיאל$1,949$1362,085 $נחיתה ביום ה-11 לפנות בוקר
דורית גבאי
מטיילת, צלמת ומדריכת טיולים כדרך חיים. מתגוררת בתל אביב ואמא לשקד. מדריכה מזה 16 שנה במספר רב של יעדים ומתנהלת במספר שפות. מתמחה באזור הקווקז, מזרח אסיה, מרכז ודרום אמריקה. במסגרת ה"מסע הגדול" בילתה שנתיים בדרום אמריקה, התגוררה כשנה ביפן ודוברת את השפה היפנית. בעקבות מסע שורשים...
נטעלי חמיאל
מרבית חייה של נטעלי עברו עליה בדרכים. מהרי הגליל בהם גדלה, לחופי ניו זילנד, ממדפי ספריית האוניברסיטה למעמקי התודעה, מחוויית המפגש האנושי להנאה מנופים ומראות. טיול עבורה הוא דרך מסקרנת ומהנה לחשוף רבדים מגוונים ושכבות של תרבות, היסטוריה וסביבה. דרך לגלות סיפורו של מקום, של...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $395.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • מפגש עם משפחה מקומית, שיעור הכנת חצ'אפורי, מופע פולקלור, מפגש עם אישה מקומית,
 • טיולים רגליים, התנסות במדיטציה, ביקור במרתף יין, ביקור בבית אומן קרמיקה, בילוי במרחצאות
 • טיסה בינלאומית
 • לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה ודרגת תיירות. בקוטאיסי – לילה ראשון בבית הארחה (מהטובים בנמצא).
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב ועוד שלוש ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ג'יפים מקומיים כמפורט בתכנית (במקומות שהאוטובוס אינו מגיע אליהם).
 • הדרכה: מדריכה ישראלית מצוות החברה ומדריכה מקומית דוברת אנגלית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.
 • תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית  המפורטת.
 • מפגש הכנה בארץ – הנוסעות מוזמנות למפגש קבוצה כשבועיים לפני הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות.
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • על המטיילות להביא בחשבון שחלק מהתשתיות בגאורגיה, אינן מפותחות דיין. בתי המלון/ההארחה מחוץ לערים הגדולות הינם מדרגה בסיסית (אולם הטובים בנמצא) ורמת התחזוקה שלהם לעתים אינה בסטנדרט שאנו רגילים אליו. יחד עם זאת, לינה מסוג זה מעצימה את החוויה ואת האינטראקציה עם המקום ואנשיו.
 • חלק מהנסיעות הינן ארוכות (אך בין נופים מרהיבים) ולעתים בכבישים באיכות נמוכה, דבר העלול להשפיע על לוחות הזמנים בטיול.
 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת לוח זמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח.
 • המפגשים עם התושבים המקומיים מותנים בזמינותם ובהסכמתם בשטח – אנו נעשה כל מאמץ על  מנת לקיים את התוכנית במלואה.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
 • הסכם ההתקשרות: התנאים המופיעים באתר האינטרנט של החברה והעדכונים שיימסרו בכתב עד למועד היציאה לטיול, מהווים את הסכם ההתקשרות שבין החברה למטיילת.
הדפסה