טיול נשים להודו - 15 יום - גומות החן של הודו הצפונית

טיול נשים להודו - 15 יום - גומות החן של הודו הצפונית

המזרח הרחוק
15 ימים

בשיתוף עם אסטה וסורנגה

סוד הקסם של הודו הצפונית יתגלה לנו שלב אחר שלב תוך התקדמות במסע, כשלנגד עיננו מתמזגים יופיו של הטבע עם נוף אנושי מרתק.
נתחיל את המסע בעיר אגרה המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית; ביניהן, הטאג' מאהל המפורסם. נמשיך משם לדלהי הבירה, החושפת שילוב מרתק בין העבר בן 3,000 השנה לבין צעידה דינמית בעידן המודרני. נבקר ברישיקש השוכנת לשפת הגנגס, עטויה באווירת קדושה ורוחניות, המושכת אליה עולי רגל מכל רחבי הודו. זאת ועוד: צ'אנדיגאר המפורסמת בארכיטקטורה המיוחדת שלה ומנאלי החבויה בינות רכסי ההימלאיה השלווים. נגיע גם לעיירה קטנה וירוקה המוקפת מטעי תה, לדהרמסלה בעלת הצביון הטיבטי ולאמריצר, המתגאה במקדש הזהב המרהיב.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - דלהי

נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד ביניים) לדלהי, אליה נגיע למחרת.

יום 2 | דלהי - אגרה

נמסטה וברוכה הבאה להודו. מדלהי בה ננחת, נמשיך בנסיעה לאגרה. לאחר מנוחה בבית המלון נצא לבקר במבצר אגרה הבנוי מאבן חול אדומה ומוקף חומה אדירה. ממבצר זה, בו היה כלוא שאה ג'האן, הוא נהג להשקיף על הטאג' מאהאל ולהתרפק על זכרונותיו. ישנו מקום נוסף בעיר המזכיר את האלגנטיות של ימי העבר המפוארים; בחנות-מוזיאון נוכל לראות תכשיטים עתיקים שנענדו על ידי מלכים ומלכות ועבודות רקמה מרהיבות שיוצרו בטכניקת תלת-מימד ייחודית, שכמותן לא ניתן לראות באף מקום בעולם! ניפגש לשיחה מלב-אל-לב עם חברה מקומית, אשר באמצעות סיפורה האישי תחשוף אותנו למוסכמות החברתיות הנהוגות בתרבות ההודית כיום. הערב נתחיל להתוודע לחגיגת הטעמים והטקסטורות של הארוחה ההודית.

יום 3 | אגרה - דלהי

בשעות הבוקר נצא לחזות בטאג' מאהאל; אחוזת קבר מלכותית שבנה השליט שאה ג'האן לזכר אשתו האהובה. נצא בנסיעה לדלהי הבירה המהווה מרכז כלכלי ופוליטי חשוב. נחלוף על פני ראג'פאת- שדרה רחבה ומטופחת, שבקצה האחד שלה ניצב שער הודו ובקצה השני המתחם המרשים של בנייני הפרלמנט. ריקשות אופניים יובילו אותנו בסמטאות הקסומות של צ'אנדני צ'וק, הבזאר הססגוני בו מוצגים לראווה בדי סארי מרהיבים, אביזרי קישוט נוצצים וחרוזים מכל מיני גדלים וצורות.

יום 4 | דלהי - רישיקש

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בנסיעה חווייתית ברכבת המהירה והנוחה להארידוואר; הזדמנות למפגש בלתי אמצעי מרתק עם המקומיים הידידותיים. בהארידוואר, העיר הסמוכה לרישיקש, נבקר בגהאט המרכזית (גהאט-מדרגות היורדות לשפת הנהר) – לכאן מגיעים המוני מאמינים כדי לטבול במים הקדושים ולמרק את חטאיהם, בנקודה בה נחשב כוחו של הגנגס לגדול במיוחד. מהארידוואר ניסע לרישיקש, הנחשבת למרכז רוחני ידוע ולכן מושכת אליה תלמידים ומחפשי-דרך שונים מהודו ומרחבי העולם. העיר מציעה שילוב מנצח של אווירה מיוחדת ונוף מרהיב: גבעות ירוקות, נהר הגנגס שגשרים גדולים נמתחים בין גדותיו, אשראמים צבעוניים ליוגה ומדיטציה, רוח הנושבת בעמק וצלצול פעמוני המקדשים. מדי יום, לקראת שקיעה, מתקיים טקס ה'גנגה ארטי', פולחן הנהר הקדוש. ניקח חלק בחוויה יחד עם המאמינים המתכנסים לטקס שירה ותפילה לכבוד האלים והנהר.

משפחה מקומית תארח אותנו בביתה, למפגש מקרב לבבות ולארוחת ערב.

יום 5 | רישיקש

היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נוכל להתרענן במספר תרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי. נבקר באשראם שיבננדה, שהוקם ע"י סוואמי שיבננדה, אחד ממורי היוגה החשובים והמשפיעים בכל הזמנים. ברישיקש, מי הגנגס צלולים ושקטים יחסית. נצא לשייט על הגנגס ונוכל ליהנות מבריזה נעימה וממראה העיר הנושקת למים (מותנה בגובה המים). הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו לבזאר המקומי התוסס – בקצב אישי נוכל להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים המגיעים לכאן, להסתובב בין החנויות והדוכנים, או לשבת באחת מפינות השוק ולהתבונן בהתרחשות הצבעונית…

באשראם פראמאת ניקאטן נכיר חלק מפנתיאון האלים ההינדים באמצעות הפסלים הצבעוניים.

נצפה בטקס נוסף לכבוד הנהר, במהלכו מדליקים לפידי אש ומשיטים נרות ופרחים על המים כמנחה.

בחזרה במלון, נחווה את השפעתה המשחררת של המדיטציה.

יום 6 | רישיקש - צ'אנדיגר

נתנסה בשיעור יוגה נוסף, בטרם נמשיך לצ'אנדיגאר, היעד הבא. "הבה נקים עיר חדשה, סמל לחירותה של הודו, שאינה כבולה לעבר או למסורת…" כך נאם נהרו, ראש הממשלה הראשון של הודו כשהוחלט על הקמתה של העיר צ'אנדיגאר. האדריכל השוויצרי לה קורבוזיה התווה את התכנון הכללי ויצר עיר מסודרת, מאורגנת וירוקה. נבקר גם בגן הסלעים שנבנה מאבנים ופסולת שלאיש לא היה חפץ בהם. עם השנים התרחב הגן לאתר מטופח, מלא בפסלים מקסימים ורבי דמיון. העיר ידועה בשל רמת החיים הגבוהה בה ודוגמה מובהקת לכך הינה רובע הקניות בו נבקר; שדרה רחבה של חנויות המציעות סחורה מכל טוב.

יום 7 | צ'אנדיגר - פלמפור

נבקר בדהובי גהאט, מקום בו נוכל לגלות איך עוד עושים כביסה בהודו (מלבד באמצעות מכונת הכביסה)…

מצ'אנדיגר נמשיך בנסיעה ונעבור למדינת הימאצ'ל פראדש, שמשמעות שמה היא "ארץ הפסגות המושלגות תמיד".

נגיע לפלמפור, עיירה הקטנה, המוקפת מכל עבריה שדות תה ירוקים ונופים מרהיבים ונלון בבית מלון ששימש כארמון הקיץ של משפחת המלוכה המקומית.

יום 8 | פלמפור - מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

נצא להליכה רגלית קצרה באזור הכפר הסמוך, ניכנס לבתי המקומיים ונטייל בין מטעי התה. בהמשך נבקר במפעל מקומי ונלמד על תהליכי ייצור התה. נבקר גם במכון נורבולינגקה, שתוכנן על-ידי אדריכל יפני;  נטייל במתחם היפהפה בינות שבילים מעוצבים, צמחי במבוק ובריכות מים. ניכנס לכיתות השונות ונראה את האומנים השוקדים על הטכניקות הטיבטיות המסורתיות של  גילוף, ציור, פיסול ורקמה.

נסיעה קצרה תוביל אותנו למקלוד גאנג', העיירה המשמשת כמקום מושבה של הממשלה הטיבטית הגולה ושל הדלאי- לאמה, מנהיגה הכריזמטי. פליטים טיבטים רבים ממשיכים להגיע לכאן מאז שנות ה-60, כדי למצוא מקום מקלט פיזי ורוחני. רחובות צרים משובצים בגלימות הבורדו של נזירים ונזירות טיבטים, דגלי תפילה צבעוניים, רכס הרים מרשים מסביב – כל אלה מעניקים למקום אווירת קסם ייחודית.

יום 9 | מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

נבקר במנזר הנחשב לאתר הבודהיסטי החשוב בעיירה ובמוזיאון המציג את מאבקה של טיבט בכיבוש הסיני.

ניפגש לשיחה מרתקת עם נזיר בודהיסטי ונשמע ממנו על אורח החיים ודרך המחשבה.

נצא להליכה רגלית נעימה ביער סביב המתחם המקודש לבודהיסטים.

בזמן האישי נוכל להסתובב בין החנויות, לשבת על גג אחת המסעדות עם כוס צ'אי מתוק וליהנות מהנוף הנהדר הנשקף סביב.

יום 10 | מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

במתחם המנהלה טיבטית נשמע כיצד פועלת הממשלה הטיבטית מן הגלות ונבקר בספריה לכתבים טיבטים, בה שמורים טקסטים טיבטיים שניצלו ממהפכת התרבות.

ניסע לבקר בכפר הילדים הטיבטים המטופח, המשמש כבית ספר וכמקום מגורים לכ- 2,000 ילדים.

בנסיעה קצרה נגיע אל אחת מנקודות הנוף היפות, משם רכסי ההימלאיה המושלגים נראים כבמרחק נגיעה. נצא לטיול הליכה בין הכפרים השומרים על מסורת ייחודית לתושבי ההרים, ונגיע לאזור בו הנזירים הטיבטים יוצאים להתבודדות.

בשיעור בישול מלא טעמים, נלמד חלק מרזי המטבח הטיבטי וההודי.

יום 11 | מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

היום נבקר בבבהגסו ובדהרמקוט, שני כפרים ציוריים, החביבים על התרמילאים.

נבקר אצל חברותינו אשר תספרנה לנו על אורח חייהן השומר על המסורת מחד וחשוף לתרבות המערב מאידך.

נהנה מזמן אישי בכפרים ונמשיך לטיול הליכה נעים למפל.

יום 12 | מקלוד גאנג' - אמריצר

נמשיך ליעד הבא במסע, לאמריצר המהווה מרכז למאמיני הדת הסיקית; דת אשר נהגתה במטרה לחבר את המיטב שבאיסלאם עם המיטב שבהינדואיזם. נהנה מזמן מנוחה במלון ולאחר מכן נצא לטקס סגירת הגבול בין הודו לפקיסטן.  נצפה בטקס התיאטרלי הכולל מפגן ראווה, תרגילי סדר וקיפול הדגלים, הכל בו זמנית בשני הצדדים. קהל פטריוטי לוקח חלק פעיל בטקס וקורא בהתלהבות קריאות עידוד.

נתארח בבית מקומי לארוחת ערב, נכיר את המשפחה וקצת את החיים מבפנים.

יום 13 | אמריצר

מן העיר אל הכפר; נצא לטיול ונגלה את אורח החיים של תושבי הכפר במדינת פנג'אב. נתארח בבית מקומי לכוס תה ושיחה קלה ונהנה מהאווירה הנעימה.

נבקר במקדש הינדי מעניין המנציח את לאל דווי; קדושה מהמאה ה-20, אותו פוקדות בעיקר נשים…

בחזרה בעיר וקצת לפני הפרידה מהודו, נתקשט בעיטור חינה כמנהג המקום.

לאחר ארוחת הערב נצא למקדש הזהב המרהיב; בעל כיפה מזהב טהור ומוקף בריכת מים קדושים בה טובלים המאמינים. נצפה בטקס המתרחש מידי לילה, עת מובילים את הספר הקדוש של הסיקים, למקום "לינת הלילה" שלו. יופיו של המקדש, אווירת השלווה ושירת כוהני הדת הנשמעת מכל עבר, הופכים את הביקור במקום לחוויה בלתי נשכחת.

יום 14 | אמריצר

מקדש הזהב נראה ומרגיש אחרת בשעות שונות. נבקר בו שוב, על מנת לצפות ביופיו המתגלה באור היום. נראה גם את חדר האוכל המשותף המשרת מדי יום אלפי אנשים, המקבלים כאן ארוחה ללא תשלום.
נסייר בשוק המקומי ונוכל לרכוש מזכרות מהודו.

יום 15 | אמריצר - תל אביב

מאמריצר נצא בטיסה ליעד ביניים, ומשם נמשיך בטיסה לישראל.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
02/04/1816/04/18נטע עיני$3,631$354$3,985בפסח | כולל טיסת פנים מאמריצר לדלהי, ומשם חזרה לארץ
17/05/1831/05/18נטע עיני$3,631$354$3,985
19/07/1802/08/18אוטי סמדר ליבנה$3,631$354$3,985
09/08/1823/08/18נטע עיני$3,631$354$3,985
20/09/1804/10/18צילה טשרניחובסקי$3,631$354$3,985בסוכות
נטע עיני
בוגרת החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. אל הודו הגיעה לראשונה בשנת 2009 כתרמילאית ומאז לא הפסיקה לחלום, ללמוד, לקרוא ולשיר אותה. מאז גם חזרה אליה מספר פעמים לתקופות שונות, לראות עוד מהפלא וכן לטובת לימודי מוסיקה הודית קלאסית. כמדריכת טיולים נפלה...
אוטי סמדר ליבנה
לסמדר סיפור אהבה ארוך ומתמשך עם המזרח הרחוק. שהתה בהודו כחמש שנים, במהלכן טיילה, למדה וחייתה במקומות שונים, מוכרים יותר ופחות. למדה ועדיין לומדת וחוקרת תרבויות ופילוסופיות המזרח הרחוק. מורה ליוגה ולמדיטציה, מדריכת טיולים מוסמכת להודו ולנפאל, טיילת בנשמתה. חיה בתל אביב.
צילה טשרניחובסקי
מדריכת טיולים, נשואה +3, גרה ברמות השבים. בוגרת לימודי רוקחות בפקולטה לרפואה בירושלים ולימודי נטורופתיה במכללת רידמן. עוסקת ברוקחות וייעוץ ברפואה טבעית והומאופתיה, מחזקת את המקום של האיזון והחזרה לטבעי והנכון במלוא כוחה בכל אדם שנקרה בדרכה. בוגרת קורס מדריכי טיולים...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • תוספת לחדר יחיד: $795
 • ייתכנו שינויים בסדר הביקורים, בהתאם ללו"ז הטיסות.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • שיעורים: יוגה, מדיטציה, שיעור בישול.
 • מפגשים מאורגנים עם תושבים מקומיים – כמפורט בתוכנית; חברה באגרה, משפחה ברישיקש, חברות מהכפר, נזיר בודהיסטי, משפחה באמריצר.
 • שיט בגנגס, טרק בטבע, ביקור במפעל לייצור תה, סיור ריקשות אופניים, עיטור חינה אישי.
 • טיסות בינ"לּ: כמפורט בתכנית.
 • לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול) + 2 ארוחות צהרים.
 • תחבורה: רכבים מרווחים ומפנקים (דמויי ג'יפים – לנוחות מקסימלית ,3 נשים ברכב), ריקשות, נסיעה ברכבת.
 • הדרכה: מדריכה מצוות החברה ומדריכים מקומיים.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית הטיול.
 • תשר: לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות.
 • אשרת כניסה להודו (ניתן להנפיק דרך משרדנו בעלות של 370 ש"ח).
 • נסיעות במסגרת הזמן האישי.
 • חיסונים.
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, השונים ממה שאנו מכירים. אנו ממליצות להגיע מוכנים לקבל בהבנה ובסבלנות שינויים שעלולים להיערך בתוכנית הטיול. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לכם חוויה מרתקת.
 • יש לקחת בחשבון שחלק מהנסיעות בין הערים הינן ארוכות.
 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית או למרפאת חיסונים, עד שבועיים לפני היציאה.
 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול.
 • קיום הטיול ומחירו מותנה במינימום משתתפים.
 • אשרת כניסה: על מנת להוציא ויזה להודו יש לוודא שהדרכון שברשותכם הוצא לפני יותר משנה. במידה ודרכונכם הוצא בשנה האחרונה, יש לצרף לבקשת הויזה גם את הדרכון הישן!
 • מומלץ לעיין בפרק תנאים כלליים (המופיע באתר האינטרנט)
הדפסה
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו - טיול מאורגן להודו
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו

מתכננים טיול להודו? כדאי לשקול ביקור גם בצפון-מזרח המדינה, אזור שנמצא מחוץ למסלולי התיירות השחוקים, אבל למבקר בו צפויה חוויה מפתיעה ומרתקת - נופי ההימלאיה האדירים, תרבות טיבטית ססגונית והעץ הקדוש תחתיו הפך הנסיך סידהרתא גווטאמה לבודהה, לפני יותר מ - 2500 שנה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בהודו
מידע שימושי למטייל בהודו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בהודו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
הפסטיבלים של הודו
הפסטיבלים של הודו

מדי שנה נחגגים בהודו עשרות פסטיבלים שונים - מחגים דתיים ועד ירידים ססגוניים בהם סוחרים בגמלים ובפילים. אם אתם מתכננים טיול להודו, ריכזנו עבורכם מידע על כמה מן הפסטיבלים המרכזיים והמעניינים ביותר של הודו.
קרא עוד
רג'סטאן - ארץ הנסיכים
רג'סטאן - ארץ הנסיכים

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" - את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. איפה כדאי לבקר ברג'סטאן? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

להודו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו.
קרא עוד
טיול מאורגן להודו - אתרים נבחרים בדרום הודו
אתרים נבחרים בדרום הודו

איפה כדאי לבקר בדרום הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום הודו, מהעיר מומבאי המהווה את המרכז הכלכלי של הודו, דרך פונה, בה תוכלו למצוא את האשראם המפורסם של אושו, ועד כפרי הדייגים, הג'ונגלים הירוקים והחופים הלבנים של מדינת קראלה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצפון ומרכז הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באזור הצפון והמרכז, מחבל לדאק והרי ההימלאיה שבצפון, עד חבל רג'סטאן המלכותי וארמונות המהרג'ה.
קרא עוד