טיול נשים ליפן - 14 יום - סושי, סאקי ושעשועים

טיול נשים ליפן - 14 יום - סושי, סאקי ושעשועים

המזרח הרחוק
14 ימים
12 לילות

בשיתוף עם אסטה וסורנגה 

אנו שמחות להזמין אותך להצטרף אלינו למסע אל ארץ השמש העולה.
היפנים, בניגוד לחזותם החיצונית המוקפדת והסגורה וחששם מזרים ומשינויים, דווקא אוהבים משחקים ונמשכים ליצירת עולמות חלופיים, בהם הם חופשיים להשתעשע. 'נשייט' בין המקומות בהם שומר 'היפני' על מסורת בת אלפי שנים, מגיש מנחה במקדשי עץ, מטייל בגינות הזן המוקפדות עד שלמות וצועד בשבילי טבע פראי, לבין העולם המקביל, הקצבי והמהיר, המציע ברים נוצצים, חנויות יוקרתיות, מועדוני קריוקי ומכונות מזל.
המסע שלנו יתחיל באוסקה, שער הכניסה שלנו ליפן. נמשיך לאוקיאמה ממנה נצא במעבורת אל נאושימה – "אי האומנות". האי היפה נאושימה מוכר בזכות המוזיאונים הרבים לאומנות בת זמננו המצויים בו. נמשיך להירושימה אשר זכורה כעיר הראשונה בהיסטוריה שהופצצה בפצצת אטום. נתחבר לסיפורי העבר ונכיר את חיי העיר בהווה. נבקר באי מיאג'ימה בו איילים קדושים מתהלכים בחופשיות. זהו אי מקודש המושך אליו תיירות פנים ענפה. שער מקדש השינטו שבאי, מהמאה ה-6 לספירה, הוא אחד האתרים המצולמים ביותר ע"י היפנים. משם נמשיך לקיוטו, בה המסורת באה לידי ביטוי מכל פינה; במקדשים, בארמונות, המבנים ההיסטוריים והגנים היפהפיים. נמשיך אל עבר האלפים היפנים לטאקיאמה, אשר היתה במקור עירם של אומני העץ שבנו את בירות יפן העתיקות. מוכנות לטעום עוד מיופיו של הטבע היפני, נמשיך להאקונה, המפורסמת בזכות המעיינות החמים שלה וחושפת את מניפת צבעי השלכת היפנית במלוא יופיה. נסיים את מסענו בעיר הבירה טוקיו; ארכיטקטורה, אופנה, חדשנות, אלקטרוניקה, אורות, צבעים, חיי היום וחיי הלילה, קניות, מוזיאונים, קולינריה, שווקים, סושי וקריוקי…
בטיול זה שילבנו מפגשים מיוחדים; עם אנשים, נשים, מקומות ועם עצמנו. דרך המפגשים ניחשף להגדרות והיבטים של יופי, אמהות, "ניהול נשי", זוגיות ואהבה בחיי האישה היפנית ובתרבות היפנית עצמה.
בנוסף; ימי טיול רגליים וברכבות התחתיות (להרגיש את קצב המקום לא רק דרך האוטובוס), סדנאות (סידור פרחים, קליגרפיה, הייקו ומדיטציה), סיור טעימות, חיי הלילה של יפן, ארוחות מעניינות ועוד. כל זאת כדי לאפשר הצצה מרתקת ואותנטית על העם היפני ולהוסיף לעצמנו חוויה חדשה שתלווה אותנו במסע חיינו.

"אנחנו חיים את חיינו כמו מים הזורמים במורד גבעה, ממשיכים פחות או יותר באותו כיוון, עד שנתקלים במשהו שמכריח אותנו למצוא נתיב חדש" (מתוך: זכרונותיה של גיישה)

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב – יעד ביניים – אוסקה

יציאה בשעות הבוקר בטיסה (דרך יעד ביניים) לאוסקה.

יום 2 | אוסקה – אוקיאמה

נחיתה בשעות הבוקר באוסקה. משם ניסע לאוקיאמה. בדרך נבקר בטירת הימג'י – הידועה בשמה טירת "האנפה הלבנה". קומפלקס מרשים, המאפיין היטב את הארכיטקטורה היפנית, עם מערכות ביצורים מהתקופה הפיאודלית. הטירה הגדולה והלבנה, המוקפת בפארק, שימשה מקום התכנסות לשליט הפיאודל ולסמוראים להיוועצות לקראת יציאה למלחמה וכהגנה מפני פולשים. בהגיענו לאוקיאמה נבקר בגן קורקואן – אחד משלושת הגנים היפים ביפן. הגן שימש מקום התבודדות לשליטים הפאודליים וכמו כן, מקום בילוי לאורחים חשובים. המתחם המסוגנן כולל ברכות דגי קוי, ופופולארי מאוד בקרב זוגות לצילומים שלפני החתונה. ניתן לראות בני זוג הלבושים בקימונו צבעוניים – הזדמנות כמעט יחידה לחזות בגברים בקימונו.

בארוחת הערב נתחיל להתוודע לעולם הקולינרי היפני העשיר; הקשוב ומשקף את עונות השנה, והינו רגיונלי (לכל אזור ביפן המטבח ואופן הבישול הייחודי לו). אדי הסאקה – שיכר האורז המסורתי, יסייעו לצלול לשינה מתוקה ופתיחת מסע מופלא.

יום 3 | אוקיאמה – נאושימה (אי האומנות) - הירושימה

שיט קצר במעבורת ייקח אותנו אל אי האומנות נאושימה. נאושימה הוא אי קטן הנמצא בים סטו הפנימי.

יפן של תאגידים וחברות עוצמתיות באה לידי ביטוי בפרוייקט ייחודי המייצג גם את הפן החדשני והמודרני  שלה – אי האומנות בו משתלבת עוצמתו של הטבע עם היסטוריה אדריכלות ואומנות, אומנות עכשווית בשלל צבעים וחומרים. האדריכל טדאו אנדו וחברת בנסה היפנית הפכו אי קטן ולא מיושב למוקד עליה לרגל של אומנים ותיירים. באי אפשר למצוא מוזיאונים ייחודיים וחדשניים ומגוון מיצגי אומנות מרתקים, המשמשים לא רק לשם האומנות אלא גם ככלי להחייאת אזורים בעלי אוכלוסייה מידלדלת ולשיקום חקלאות נעלמת. מעבר לאומנות, אלו איים יפהפיים עם שדות אורז, נופים מרהיבים עם אווירה של יפן הכפרית. נבקר בכמה מוזיאונים מעניינים על האי ומשם ניסע מערבה לעבר העיר הירושימה, בה הוטלה פצצת האטום.

יום 4 | הירושימה – מיאג'ימה - קיוטו

נתחיל את יומנו באי מיאג'ימה, אליו נגיע בהפלגה קצרה במעבורת מהירושימה. האי הנחשב לאחד ממראות הנוף היפים של יפן, הינו מקודש למאמיני שינטו ולבודהיסטים, ובשל קדושתו אסור להיוולד, או למות על אדמתו. אחד מסמלי האי הוא מקדש שינטו אשר ממולו ובתוך הים, ניצב לו שער צבוע ארגמן, התוחם את האזור המקודש – כשמסתכלים מרחוק, נראה כי השער הגדול צף על פני המים וכי הוא משנה את גובהו בהתאם לגאות ולשפל.

סמל לא רשמי נוסף של האי הוא הצדפות הטעימות שלו, אותם נוהגים לקלות על גחלים וטעמם… גן עדן.

נחזור במעבורת להירושימה. נבקר במוזיאון הממוקם בנקודה בה נפלה הפצצה ונראה גם את אנדרטת השלום של הילדים – פסל המתאר ילדה המחזיקה עגור מנייר, המסמל את התקווה לריפוי. נסייר בפארק השלום, המסמל את תקוות העם היפני לשלום עולמי. כאן, יותר מאשר תיעוד והנצחת האירוע, המטרה היא לנסות ולמנוע את ה"הירושימה הבאה".

היום נחווה נסיעה ברכבת המהירה השינקנסן, אחד משיאי הטכנולוגיה שיפן מובילה וגאה בה, נעלה לרכבת השינקנסן אל עבר קיוטו.

יום 5 | קיוטו

הבוקר נבקר בשני אתרים עוצרי נשימה; מקדש פביליון הזהב השוכן באגם קטן הממוקם בלב גן יפהפה ובעל גג מצופה בזהב ובגן האבנים במקדש ריואנג'י; דוגמא נפלאה לגן זן יבש, גן יפני ייחודי העשוי מחצץ לבן וסלעים ומוגדר כ- "גדוש בריקנות". מעבר חד מריקנות אל שפע; שוק נישיקי, הידוע בכינויו "המטבח של קיוטו": שפע של דוכני אוכל הפורסים בפנייך מטעמים מקומיים – מסושי לסוגיו, ירקות ופירות ים ועד דברי מתיקה יפניים 'מוזרים'.

נמשיך לגלות את נפלאות העיר בטירת ניג'ו אשר נבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים במאה ה-17 ושימשה גם כארמון מגורים, בו השתמרו ציורי קיר ותחריטים מרהיבים. נבקר במקדש קיומיזו, מקדש בודהיסטי הממוקם על גבעה ממנה נפרס נוף יפה של העיר. המקדש נקרא על שם מעין המים הצלולים שנובע למרגלותיו, אליו מגיעים היפנים כדי לשתות מן המים הטהורים וכדי לקבל את ברכתה של הישות האלוהית מיקוטו, המופקדת על האהבה ועל חיי נישואים טובים. מן המקדש מסתעפים רחובות ציוריים רוחשים פעילות ודוכנים מעניינים.

הערב נבקר ב"בית שלום" ונקיים מפגש מקרב לבבות עם קהילה של יפנים נוצרים, ציונים נלהבים ואוהדי מדינת ישראל.

נגיע לעיר העתיקה ולרובע גיון, רובע הבילויים והגיישות המפורסם של קיוטו, השומר עדיין על אורח החיים ותרבות האירוח של הגיישות; בתי תה קטנים, חנויות המוכרות חפצי אומנויות מסורתיות, מסעדות, בתים יפנים מסורתיים ועוד.

ימים 6-7 | קיוטו

הבירה העתיקה של יפן נחשבת למרכז התרבותי ואחת הערים השמורות ביותר ביפן. בשל הימנעות חיל האוויר האמריקני מתקיפת העיר במהלך מלחמת העולם השנייה, נשתמרו בה אלפי מקדשים, גנים ויצירות ארכיטקטוניות.

ביומיים הללו נצלול אל חיי הרוח של קיוטו בהווה ובעבר…

ניחשף לחלק מהפילוסופיה המקומית באמצעות שיעור קליגרפיה, אומנות אבסטרקטית הנחשבת לצורת הציור המעודנת ביותר. נמשיך למפגש עם נזיר מקומי, על תה ומדיטציה; נשמע על פילוסופיית הזן בודהיזם וכיצד נחלו רעיונות אלו הצלחה כה רבה במערב. נתנסה באיקבנה – אמנות סידור פרחים יפנית שעקרונותיה בדת השינטו ובבודהיזם. הסידור מתאפיין בכמות קטנה יחסית של פרחים, בקווים אסתטיים וזוויות שונות.

משמעות המילה גיישה הינה "אשת אומנות". כל חייה הינם טקס ארוך וססגוני והם מוקדשים לאהבת האסתטיקה: ספרות ושירה, ריקוד מסורתי, התאמת ובחירת הקימונו, שזירת פרחים, טקס התה, אומנות השיחה ומשחקי חברה. ניפגש עם גיישה אשר שינתה את מסלול חייה. משיחה על פילוסופיית הזן נגלוש לערב מיוחד במהלכו נתנסה במדיטציה.

יום 8 | קיוטו - יאטסו – שירקאווה גו - טאקיאמה

נעזוב את קיוטו אל עבר האלפים היפנים. בדרכנו נעצור לביקור במוזיאון שהוקם לכבודו של חסיד אומות העולם – הרי סוגיהרה – שהיה שגריר יפן בליטא והציל יהודים רבים תוך סיכון חייו וחיי משפחתו.

נמשיך לנקודה קסומה; שירקאווה גו – אזור כפרי אשר נותר מבודד למדי עד תחילת המאה ה-20. האזור ידוע בבתי  הגאשו-זוקורי; משמעות השם הינה "הבנויים בצורת ידיים במחוות תפילה", כיוון שסכך הגג העשוי קש, מזכיר בצורתו ידיים של נזיר בודהיסטי המוצמדות לתפילה. סגנון הבנייה התפתח במשך דורות רבים ומיועד לשאת כמויות עצומות של שלג כבד הנופל באזור בתקופת החורף.

נמשיך לחוויה כפרית מסורתית אותנטית בטאקיאמה: שוכנת בלב רכס האלפים היפנים; שרשרת הרים המתנשאת לגובה 3,500 מ'. בתקופה הפיאודלית חשיבותה של העיר היתה טמונה בהיותה מקור לעץ באיכות גבוהה ולנגרים מיומנים ביותר. נטייל בסמטאות העיר העתיקה אשר נשתמרו היטב; בתי עץ ומבשלות סאקה מתקופת אדו, כשפרח בעיר מעמד של סוחרים עשירים. חלק מהבתים הפרטיים שנשתמרו בטאקיאמה, הוסבו למוזיאונים המאפשרים הצצה לצורת החיים הקודמת של הסוחרים המקומיים. נבקר באחד העתיקים שבהם.

הערב נצא לביקור במבשלת סאקה… נסיים את היום ברחצה בבריכות מי מעיינות חמים – היכרות עם תרבות הרחצה באונסן.

יום 9 | טאקיאמה - מאטסומוטו - האקונה

נתחיל את היום בשוק הבוקר של טאקיאמה, סיור וטעימות בין דוכנים המציגים מוצרי מזון מכפרי האזור וחפצי אומנות מקומית. נסיעה להאקונה, האזור מפורסם בשל יופי הטבע והמעיינות החמים בסביבתו. קרבתו לטוקיו הפכה אותו לאחד היעדים הפופולריים ביותר בקרב יפנים המבקשים פסק זמן מאינטנסיביות העיר. נצפה על הר פוג'י – להר הגבוה ביותר ביפן שמור מקום מיוחד בתרבות היפנית. במשך מאות שנים ההעפלה להר היתה טקס דתי. עד סוף המאה שעברה חל איסור על נשים לטפס על ההר, בשל האמונה כי יופיין יעורר את קנאתה וזעמה של האלה השוכנת בסביבה.

במוזיאון הקימונו נוכל לראות ואף להרגיש יצירתיות בטקסטיל. איצי'קו קובוטה היה אומן טקסטיל שהקדיש את חייו לחידוש טכניקה מסורתית שכמעט ואבדה, של צביעה וציור על טקסטיל מן המאה ה-15. החזון הייחודי של קובוטה ביצירת סדרת הקימונו שלו, משלב עיצובי נוף דקורטיביים הזורמים מקימונו לקימונו וכתוצאה, יוצרים פנורמה של עונות ונופים. מלבד הקימונו המדהימים עד כדי ריגוש, מבנה המוזיאון מרהיב בפני עצמו.

יום 10 | האקונה - טוקיו

שילוב של טבע ואומנות… כך יפתח יומנו. נבקר במוזיאון הפתוח לפיסול, הנחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם לאומנות עכשווית. המתחם מצליח לייצר איזון הרמוני בין טבע לאומנות באמצעות הצגת פסלים ועבודות אומנות במרחבים הפתוחים, בשילוב נופי העמק וההרים שמסביב.

מוכנה? ממשיכות לטוקיו! טוקיו היא עיר שוקקת חיים החושפת את פניה המנוגדים של יפן כולה: שלטי ניאון מנצנצים, אופנה יוקרתית, טכנולוגיה מתקדמת, תרבות צריכה, מועדוני קריוקי ואולמות הומים של מכונות מזל.

אך טוקיו, היא לא רק הקידמה, אלא גם המקום שבו נפגש הקצב המהיר של העידן המודרני עם ההיבטים השקטים יותר ששרדו ממסורות עתיקות: סמטאות צרות, בתי עץ, חנויות ופונדקים מסורתיים, מקדשים וגני זן.

יום 11 | טוקיו

יום בו ניטמע בעיר… נבקר בארמון הקיסר, סיור בגן הפתוח לציבור הרחב, הריאה הירוקה בלב האורבני.

מקדש מייג'י, הדרך אל המקדש השינטואיסטי הגדול ביותר ביפן חולפת ביער ירוק, בלב פארק מייג'י. הוא מוקדש לקיסר מייג'י שסימל את המעבר מחברה פאודלית לחברה מודרנית.

היום מצפה לנו יום דינמי בכמה מהאזורים שוקקי החיים של טוקיו: רובע גינזה, נחשב ליקר ביותר מבחינה נדל"נית וגם  לאזור היוקרתי המפורסם ביותר בטוקיו: בתי כל בו, חנויות בוטיק, גלריות אומנות, מסעדות, בתי קפה ומועדוני לילה. נבקר גם ברובע שיבויה, המוכר מן הסרט "אבודים בטוקיו". זהו אחד האזורים ההומים והצבעוניים בטוקיו ומקום הולדתם של הטרנדים האופנתיים של יפן. סימן היכר בולט של האזור הינו הצומת הגדול שלפני תחנת הרכבת, אותו חוצים המוני אדם בכל פעם כשהרמזור מתחלף לירוק. A night out; סיור ברובע שינג'וקו, אזור הבילויים הפרוע ביותר בטוקיו בימים אלו… מועדוני לילה, מסעדות, ברים, מגדלים ובניינים מרשימים ו… ערב קריוקי משמח!

יום 12 | טוקיו

שוק הדגים של טוקיו הוא השוק הסיטונאי הגדול בעולם, לדגים ומאכלי ים. נראה כיצד מטופלים כאן למעלה מ-400 סוגים שונים של מאכלי ים, מאצות פשוטות וסרדינים קטנטנים ועד קוויאר וטונות במשקל 300 ק"ג (הביקור מותנה באישור הרשויות). היום נגיע גם לאקיהברה, "עיר החשמל" – האזור בו מרוכזות מאות חנויות המציגות את כל החידושים וההמצאות בתחום החשמל והאלקטרוניקה. כאן ניתן להתעדכן בתחום, ממש כמו במעין מוזיאון מדע; המוצרים החדישים ביותר מגיעים קודם כל לפה, ורק אז לשאר העולם. נמשיך לשוק וונו – המנוהל על ידי אנשי היאקוזה (המאפיה היפנית). במסעדה יפנית, נשב לארוחת ערב ומפגש עם אישה מקומית; שיחה על החיים בקו התפר העדין שבין כללי המסורת והחופש בעידן המודרני.

יום 13 | טוקיו

נתחיל את היום בהאראג'וקו – מרכז התרבות והאופנה התוסס ביותר של הנוער היפני, המגיע לאזור בתלבושות יצירתיות במיוחד. חנויות טרנדיות, בוטיקי אופנה, חנויות לביגוד יד שנייה ודוכני אוכל מהיר המכווננים למגמות האופנה ומודעות הצריכה של בני הנוער, המקפידים מצידם להתעדכן בכל מגמה חדשה.

נגיע לרחוב אומוטה סנדו, רחוב יוקרתי ובו כל מותגי העל המפורסמים. הרחוב מאופיין באריכטקטורה מעניינת המתנגשת עם תרבות השופינג והופכת את הביקור בו לחוויה עמוקה.

נבקר במוזיאון הלאומי, שהוא אחד המוזיאונים הגדולים בעולם לאומנות; מציג אומנות וארכיאולוגיה מרחבי יבשת אסיה, ובמיוחד מיפן.

נצא לסיור טעימות בסופרמרקט המקומי, אחד המקומות בהם נוכל ללמוד רבות על התרבות וסגנון החיים העכשווי.

את סיום המסע נציין בארוחת ערב חגיגית המורכבת ממטעמים מקומיים בליווי כוסית סאקה חם משמח לבב…

יום 14 | טוקיו - יעד ביניים - תל אביב

בשעות הבוקר נצא בטיסה (עצירה ביעד ביניים) בחזרה לישראל.

נחיתה בישראל לפנות בוקר של יום 15.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
04/04/1818/04/18דורית גבאי$6,915$75$6,990בפריחת הדובדבן | טיסות בלופטהנזה | נחיתה ביום ה- 15
07/11/1820/11/18דורית גבאי$6,615$75$6,690בשלכת | טיסות באל על
דורית גבאי
מטיילת, צלמת ומדריכת טיולים כדרך חיים. מתגוררת בתל אביב ואמא לשקד. מדריכה מזה 16 שנה במספר רב של יעדים ומתנהלת במספר שפות. מתמחה באזור הקווקז, מזרח אסיה, מרכז ודרום אמריקה. במסגרת ה"מסע הגדול" בילתה שנתיים בדרום אמריקה, התגוררה כשנה ביפן ודוברת את השפה היפנית. בעקבות מסע שורשים...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,280
 • המחיר למינימום 15 מטיילות.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • מפגש עם גיישה.
 • ארוחת ערב ומפגש עם אישה מקומית.
 • מפגש עם נזיר ומדיטציה במקדש.
 • סדנאות: סידור פרחים, הייקו, קליגרפיה
 • רחצה במי מעיינות חמים.
 • ביקור במבשלת סאקה.
 • מפגש עם בני קהילת שלום.
 • סיור טעימות בסופרמרקט.
 • ערב קריוקי.
 • טיסה בינלאומית.
 • בתי מלון: דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה.
 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
 • הדרכה: מדריכה מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מדריכה יפנית צמודה: לאורך כל הטיול.
 • כלכלה: ארוחות בוקר מלאות לכל אורך הטיול ו-4 ארוחות נוספות.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכנית הטיול וההעברות (למעט יומים בהם נטייל בעיר ברכבת התחתית/אוטובוס מקומי).
 • נסיעה ברכבת המהירה – השינקנסן
 • תשר: לנותני השירותים בחו"ל.
 • מפגש קבוצה: הנוסעות מוזמנות למפגש כשבוע לפני הנסיעה.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען.
 • נסיעה בתחבורה ציבורית.
 • ארוחות שלא צויינו במחיר כולל.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • בקביעת זמני הטיול ניתנה מחשבה לזמני הפריחה (אפריל) והשלכת (נובמבר) עלי העצים מחליפים את צבעיהם; שינוי הטבע במלוא הדרו. מכיוון שמדובר במופעי טבע, יש לקחת בחשבון כי מזג האוויר בפועל יכול לשנות את הצפוי.
 • במועד נובמבר, בהתאם ללוח טיסות אל על, נוסף לילה באוסקה, במקום לילה בקיוטו
 • חשוב לדעת שבתי המלון העירוניים ביפן הינם קטנים בגודלם – במיוחד חדרי הסינגל
 • המחיר מותנה בקבוצה של מינימום 15 נשים (גודל קבוצה מירבי בטיולינו הינו 20 נשים).
 • יתכנו שינויים בסדר הפעילויות.
 • המפגשים עם התושבים המקומיים מותנים בזמינותם – אנו נעשה כל מאמץ על מנת לקיים את התוכנית במלואה.
 • יתכנו שינויים במחיר בשל ערך הין לעומת הדולר.
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

ליפן היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן.
קרא עוד
אתרים נבחרים ביפן
אתרים נבחרים ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ביפן? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר יפן, מטוקיו, עיר הבירה המרתקת, המשלבת מסורת וקידמה, ועד אל הרי האלפים היפניים, החוצים את האי הונשו, האי המרכזי בארכיפלג היפני.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ביפן
מידע שימושי למטייל ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ביפן אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
יפן - הפסטילים שלא תרצו להחמיץ
יפן חוגגת - 7 פסטיבלים יפניים שלא תרצו להחמיץ

ליפנים יש יותר פסטיבלים מאשר ימים בשנה. ריכזנו כאן שבעה מהפסטיבלים המוזרים והיפים ביותר במדינה הרחוקה. חלקם רבי משתתפים וכלל ארציים, חלקם מקומיים וקטנים, וכולם כולם מהווים מחזות מדהימים לצפייה.
קרא עוד
יפן אל מול המערב - מפגש תרבותי מרתק
יפן והמערב

טיול ביפן מזמן מפגש מרתק לא רק עם נופים ואתרים אלא גם עם היסטוריה ותרבות, שהשלכותיהן משתקפות בבני העם היפני, ביחסם כלפי אנשי המערב בכלל והתיירים בפרט. איך הדבר בא לידי ביטוי?? בכתבה הבאה ננסה לענות על "החידה" התרבותית הזאת.
קרא עוד