טיול נשים למרוקו - 13 יום - בין פנטזיה למציאות

טיול נשים למרוקו - 13 יום - בין פנטזיה למציאות

אפריקה
13 ימים

בשיתוף עם אסטה וסורנגה 

סופרים ושחקנים, מוסיקאים ורומנטיקנים יצרו למרוקו דימוי של פנטזיה חושנית וממכרת. יש שיטענו כי הדימוי הפך למציאות… ואכן מרוקו מעוררת תחושות שונות בלב המבקר בה ואולי ברב גוניות זו מונח קסמה.
בטיול זה נחלוף על פני נופי טבע המשלבים את הרי האטלס, מדבר הסהרה, קניון הטודרה והדאדס וחוף האוקיינוס האטלנטי. נבקר גם בערים קסומות; שפשוואן הציורית, רבאט הבירה המטופחת, פס השופעת אומנויות מקומיות ומראקש התוססת והמקסימה. בטיולינו מושם דגש על היכרות עם התרבות באמצעות מפגשים עם האוכלוסייה המקומית; ניפגש עם אישה מעניינת מפס, עם פטימה המתגוררת במערה, נתארח לארוחת ערב אצל משפחה מקסימה, ואף נבלה בחמאם אותנטי. בנוסף לכל אלה, וכנהוג בטיולי הבוטיק שלנו; מלונות מיוחדים, ארוחות מגוונות, מוזיקה והפתעות נוספות…

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - קזבלנקה

טיסה דרך יעד ביניים תביא אותנו לקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו.

יום 2 | קזבלנקה - רבאט

ברוכה הבאה לקזבלנקה. לאחר נחיתה בשעות שבין לילה ליום, נעבור ללינה ומנוחה בבית המלון.

בבוקר נגיע לרחבת מסגד חסן ה-2 ונצפה באחד המסגדים המפוארים והמרשימים בעולם המוסלמי. כאן גם נפגוש לראשונה באוקיינוס האטלנטי. מקזבלנקה נצא בנסיעה לרבאט הבירה, המורכבת כמו ערים אחרות במרוקו, מ'המדינה' (העיר העתיקה) ומהעיר החדשה. נסייר באתריה של רבאט: נבקר במוזיאון מוחמד ה-6 המרשים, הראשון במרוקו לאומנות עכשווית, המציג את התפתחות היצירה האומנותית המרוקאית המודרנית, מתחילת המאה ה-20 ועד ימינו. נראה את מקום מושב הפרלמנט ואת ארמון המלך מוחמד  ה-6. נבקר במסגד טור חסן ובמאוזוליאום של מוחמד ה-5, המבטא את מיטב האומנויות המרוקאיות. נגיע גם לאחת מפינות החמד של העיר; קסבת אודאיה. נטייל בין הסמטאות הציוריות והדלתות הכחולות המציצות מכל פינה ונגיע לגן האנדלוסי החינני. נעצור בבית קפה הצופה אל הים האטלנטי ונתכבד בעוגיות מרוקאיות מתוקות, לצד "וויסקי מרוקאי".

יום 3 | רבאט - שפשוואן

מרבאט נצא בנסיעה אל העיירה שפשוואן, הנחשבת לאחד המקומות הרומנטיים ביותר במרוקו. אופייה הים תיכוני של שפשוואן מתבטא בשילוב של אדריכלות צפון אפריקאית עם אלמנטים מאזור אנדלוסיה שבספרד.

נטייל בכיכר המרכזית של ה'מדינה' שמסביב לה בתי קפה חביבים. נלך דרך הסמטאות הקסומות, בין בתי העיירה המגלים עולם מופלא של שקט, עיצוב ואסתטיקה, בצבעים מרהיבים של לבן בוהק וכחול מהמם. נעלה במעלה השביל, לאורך הנחל הזורם ונגיע אל ראס אל-מה, המעיין שבו כובסות נשות העיירה. בזמן האישי נוכל לשוטט בנעימים בין החנויות הקטנות לשטיחים, תכשיטי כסף מסורתיים ועוד.

יום 4 | שפשוואן - מקנס - פס

משפשוואן נמשיך לוולוביליס, שבימים עברו עברו דרכה סחורות מדרום הסהרה לנמלי הים התיכון ולרומא. היום ניתן להתרשם מהרחוב הראשי של וולוביליס, ובו מבני קשתות ושרידים של בזיליקה ביזנטית, לצד פסיפסים מרהיבים עם אלמנטים מהמיתולוגיה היוונית-רומית. נמשיך ונגיע למקנס, אחת מארבע ערי הבירה ההיסטוריות של מרוקו, שזכתה לתנופת בנייה בתקופת גדול שליטי מרוקו, מולאי איסמעיל. נגיע אל כיכר אלהדים אשר ברוב התקופות שימשה כמקום מפגש לסוחרים, ונראה גם את שער אל מנצור הנחשב לאחד היפים במרוקו. נסייר בסביבות הכיכר; חנויות, מסעדות, בתי קפה ושוק מסתעף.

יום 5 | פס

בין חומותיה של פס העתיקה ניתן לגלות עולם ומלואו; מסגדים, ארמונות, מבני קבורה ומדרסות המשתלבים באווירת השווקים הססגוניים. נסייר ב'מלאח' (הרובע היהודי העתיק), נצפה על ביתו של הרמב"ם ונבקר בבית הקברות היהודי.

נבקר במדרסת בו-עינאניה, הגדולה בפס ומהווה דוגמה לארכיטקטורה האסלאמית במיטבה. המתחם כולו מקושט בדוגמאות גיאומטריות ובדימויי צמחים, היוצרים סימטרייה והרמוניה. העיטורים מכסים כל טפח, והעין לא נחה לרגע…

בהמשך נטייל בין סמטאות ה"מדינה"; מתפללים בג'לבות בדרכם למסגד, גברים נושאים מגשים עמוסי בצק בדרכם לאופה, חמורים מובילים סחורות, חנויות ססגוניות, בתים מעוצבים בסגנון מרוקאי, אווירת שוק, קולות וצלילים… נמשיך את ביקורנו בין גילדות בעלי המלאכה: נגרים, נפחים, קדרים, רוקעי נחושת, רוקמות רקמת- פס. לא נחמיץ כמובן ביקור באזור בתי המלאכה לעיבוד וצביעת צמר ועורות, הנצבעים במעין בריכות צבעוניות.

הערב ניפגש לשיחה עם חברה ונשמע את סיפור חייה המעניין.

יום 6 | פס - ארפוד

נצא דרומה לכיוון ארפוד. בדרך נעצור לביקור מעניין אצל פטימה המתגוררת במערה קטנה עם בני משפחתה ומתפרנסת מייצור שטיחים. בהמשך הדרך נבקר ב"שוויץ של מרוקו": איפראן, עיירת נופש הטובלת ביער ארזים ואלונים ובתים המעוצבים בסגנון אירופאי. נמשיך וניסע בדרך נופית דרך קניון נהר הזיז ובאזור א-רשידייה נפגוש בנופים הקסומים של נאות המדבר: קסבות יפות הבנויות מבוץ משובצות בין דקלים, לאורך הנהר. לפנות ערב נגיע אל העיירה ארפוד, בלב נווה המדבר תפיללאת.

יום 7 | ארפוד - מדבר הסהרה - ארפוד

בטרם ניכנס למציאות המדברית, נבקר בריסאני, העיירה האחרונה על דרך נהר הזיז, לפני שמתחיל הסהרה. נבקר בקסבה מן המאה ה-18, הבנויה כמבוך של מעברים מסתוריים. נבקר גם בשוק המקומי, הצופן בחובו דוכני תבלינים מעניינים, ערמות תמרים, ירקות ועוד… נעצור להתרעננות בבית מקומי ונטעם מה'מטפונה'- הפיצה המקומית המתובלת בתערובת סודית.

החלק המרוקאי של מדבר הסהרה מסעיר במיוחד, גם כיוון שככל הנראה, כאן הומצא הסיפור של הנסיך הקטן. נצא לטיול ג'יפים מוקפות בנופי מדבר קסומים. מהג'יפים נעבור ל"כלי הרכב" המדברי; טיול על גבי גמלים בין דיונות החול המרהיבות והמפורסמות, צבעים משתנים לאור השמש השוקעת…שלווה אין קץ. באחת מנקודות החן נעצור לאתנחתא מדיטטיבית. בהמשך הערב נחגוג ונהנה בחפלה מרוקאית.

יום 8 | ארפוד - קניון הטודרה – עמק הדאדס

היום ניסע בדרך החושפת עוד מראות נוף מרגשים; הרי טרשים סגולים-אדומים, קסבות חומות ונווי מדבר ה"מכתימים" בירוק את פני השטח. בדרך נעצור לראות את שרשרת ה"פוגארות", מערכת מעניינת של הולכת מים והשקיה ממפלס מי התהום. בהמשך נגיע לקניון הטודרה המרשים במצוקיו הזקופים הנישאים אל על. נצא לטיול רגלי בין שפע הדקלים, לאורך הנחל הצלול הזורם לו בין קירותיו התלולים של הקניון. נעלה בערוץ נהר הדאדס, הידוע כ"עמק אלף הקסבות" ובו כפרים, בוסתנים, תצורות סלע מדהימות, יצירות מופת של הטבע. נצא להליכה נעימה עד מאד בין שטחי החקלאות הפורים והירוקים, הזדמנות להתמזג עם הטבע וליהנות מהשקט והרוגע השוררים באזור.

יום 9 | עמק הדאדס – מראקש

נמשיך בנסיעה בנופים המיוחדים של דרך הקסבות ונעבור בעיירה קלעה מגונה, המרכז לייצור שמן ומי ורדים – הורד המרוקאי הינו אחד הבודדים בעולם ממנו מפיקים שמן ורדים. נבקר בקסבת אית בן חאדו המרשימה, השוכנת במעלה גבעה מבוצרת, שבתחומיה צולמו כמה סרטים היסטוריים, ביניהם 'גלדיאטור'. נמשיך בנסיעה ונחצה את רכסי האטלס במעבר ההרים טיזין-טיצ'קה, מעבר הרכב הגבוה במרוקו (2,260 מ'). בדרך נעצור באחד המרכזים לייצור שמן הארגן – מוצר נחשק עוד מימי קדם – ונלמד על תהליך הפקתו (רמז- קשור למערכת העיכול של העיזים). נטעם מהשמן בעל הטעם האגוזי והארומה העשירה ואף נתנסה באיכויות הקוסמטיות שלו. נמשיך בנסיעה ונגיע למראקש, אחת הערים היפות במרוקו. נצטרף לחגיגה הססגונית המתרחשת מדי ערב בכיכר ג'מע אל-פנע; הכיכר שבמהלך היום נראית רגילה למדי, הופכת עם ערב, למקום הילולה מסעיר עם המוני אנשים, נשים המציירות בחינה, "מכשפים" למיניהם, רקדנים, נגנים, קוראי עתידות, מספרי סיפורים, להטוטנים, דוכני אוכל…

יום 10 | מראקש

כינויים שונים הוצמדו למראקש: "התכשיט", "הלב הפועם", "נשמת הממלכה", כולם הולמים את העיר המיוחדת בה נסייר היום. נבקר במרכז של עמותה שמטרתה לעורר שינוי אישי חיובי ולפתח כישורי עבודה וחיים של נשים באמצעות תוכנית ייחודית. נגיע למסגד הכותוביה העשוי אבן אדומה, ותוכנן כך שימנע מכל מי שמביט מתוך הצריח שלו, מלהציץ אל הרמון הנשים של המלך. השוק המרכזי של מראקש, צופן בחובו סמטאות מלאות הפתעות – נוכל לסייר בו בקצב אישי ולמצוא כל מה שאנו צריכות ואף לא ידענו…

אחר הצהרים נבלה יחד בחמאם אותנטי, אליו מגיעות נשות השכונה, הזדמנות מיוחדת להכיר ממש מקרוב…ובערב נתארח למפגש מקרב לבבות בבית משפחה מקומית ונתענג על מבחר מטעמים ביתיים.

יום 11 | מראקש - אימליל - מראקש

נצא לטיול באימליל, כפר ברברי, הממוקם למרגלות המערביים של הר הטובקל, ההר הגבוה ביותר במרוקו. ניסע בדרך נוף מרהיבה העוברת בגדה המערבית של נחל, שעל אפיקו תלויים כפרים קטנים שבתיהם עשויים טיט. כאן מגדלים החקלאים תפוחים, דובדבנים ואגוזי מלך. נצא להליכה רגלית כשמסביב הכל טובל בירוק ובאופק נישאת הפסגה המושלגת של הר הטובקל. נאכל ארוחת צהרים בבית מקומי, באווירה המרגיעה שמשרה הטבע. בחזרה במראקש נבקר בארמון לה באהיה – אחת מיצירות המופת של האדריכלות המרוקאית. הארמון מורכב מיצירות מעוטרות של משרביות, שיש, גילופי עץ ותמונות, פסיפס, חלונות זכוכית צבעונית, חצרות ירוקות וגנים יפים. נמשיך לסיבוב בשוק האינטימי של הרובע היהודי המציע תבלינים מכל הסוגים, הצבעים והטעמים.

בארוחת ערב חגיגית נציין את סוף המסע.

ימים 12-13 | מראקש - תל אביב

את אחת הפנינות של העיר שמרנו לסוף…. נבקר בגן מאז'ורל, המבטא היטב אסתטיקה ויופי מהם. זהו גן יפהפה שנוצר על ידי אומן צרפתי ועבר לידיו של מעצב האופנה איב סן לורן. הגן מציג סוגי צמחיה וקקטוסים מכל העולם, במשחק של צורות וצבעים.
נצא בטיסה חזרה לארץ (דרך יעד ביניים).

נחיתה ביום ה-13 בשעות הבוקר המוקדמות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
03/09/1915/09/19טליה אבר$2,643$325$2,968
12/10/1924/10/19רותי מילר$2,643$325$2,968מלא
19/11/1901/12/19רותי מילר$2,643$325$2,968יציאה מובטחת
טליה אבר
מדריכת טיולים במרוקו, בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ומדע המדינה. למדה על דתות, בעיקר איסלאם, בתוכנית לתואר שני באוניברסיטת תל אביב, ובוגרת התוכנית להנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים. ההתאהבות שלה בארץ הקסם, מרוקו, קרתה בבת אחת ונמשכה חודש. חודש של טיול בתחבורה ציבורית ובטרמפים...
רותי מילר
מדריכת טיולים בחו"ל ובארץ ומורת דרך. למדה ארכאולוגיה באוניברסיטת ת"א ואומנות וקרמיקה בקולג' בסידני, שם חיה עם משפחתה כ- 8 שנים. בעקבות קורס מורי דרך, חזרה ללימודי א"י וללימודי דתות באוניברסיטת חיפה. ממשיכה ולומדת כל הזמן באהבה ובסקרנות גדולה. מדריכה בשני מעגלים: האחד נוגע...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $540.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית (בחלק מהמועדים הטיסה חזרה מקזבלנקה)
 • לינה: בתי מלון ברמת 4 כוכבים
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב, 2 ארוחות צהרים, מים בארוחות הערב, מים בארוחות הערב
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג
 • מפגש עם חברה מפס
 • ביקור בבית משפחה הגרה במערה
 • אירוח בבית מקומי במראקש
 • חפלה מרוקאית
 • טיול ג'יפים בסהרה
 • טיול גמלים בסהרה
 • התנסות במדיטציה
 • בילוי בחמאם מרוקאי אותנטי
 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • אשרת כניסה קבוצתית למרוקו
 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים
 • מדריכים מקומיים
 • תשר לנותני השירותים המקומיים
 • מפגש קבוצה; מוזמנת להתארח במשרדנו להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • אשרת כניסה: דרושה אשרה למרוקו והוצאתה כלולה במחיר הטיול.
 • על המטיילות להביא בחשבון, ששירותי התיירות במרוקו הם בעלי אופי מקומי.
 • יש לקחת בחשבון שהטיול כולל נסיעות ארוכות.
 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשויים להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.
 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.
 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.
 • משרדנו ממוקמים במתחם החברה הגיאוגרפית.
הדפסה
דברים שחשוב לדעת לפני שנוסעים למרוקו
דברים שחשוב לדעת לפני שנוסעים למרוקו

מאת החברה הגיאוגרפית

נוסעים למרוקו? היכנסו וקיראו כל מה שחשוב לדעת החל מהטיסה, המטבע, מזג האוויר ועד לאוכל ולאתרים מומלצים.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מרוקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מרוקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למרוקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מרוקו.
קרא עוד
אתרים נבחרים במרוקו
אתרים נבחרים במרוקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במרוקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר במרוקו, מרכס האטלס הגבוה ועד למראקש הרבגונית.
קרא עוד
אתרים מומלצים במרקש - טיולים מאורגנים למרוקו
אתרים מומלצים במרקש

מרקש היא עיר ממגנטת, שקל מאוד להישבות בקסמה. טיול במרקש לא יסתכם לעולם במראה עיניים פשוטו כמשמעו, כי מאחורי כל מרצפת וקיר, אם בכיכר העיר ואם ברובע היהודי, אם בארמונותיה ואם בגניה המרהיבים – נמצא סיפור מרתק.
קרא עוד
בת הקברות היהודי בפס - טיול שורשים במרוקו
טיול שורשים למרוקו

השילוב של חיבור לשורשים עם טיול חוויתי הופך לאטרקציה מבוקשת. נוסעים למרוקו? היכנסו למדריך שלנו לאתרי היהדות הבולטים במרוקו.
קרא עוד
מסעדות מומלצות לקוסקוס במרקש - טיול מאורגן למרוקו
מסעדות הקוסקוס המומלצות במרקש

טיול למרוקו חייב לכלול גם טיול במרקש. וביקור במרקש חייב לכלול קוסקוס. הכנו לכם רשימה קצרה של כמה מהמקומות הטובים לאכול בהם קוסקוס, מלווה באזהרה קטנה – אחרי שתאכלו קוסקוס במרקש, לא תוכלו לאכול אותו יותר באף מקום אחר...
קרא עוד