טיול נשים להודו - 15 יום - רג'סטאן, הממלכה הקסומה
צילום: דודו אדרי

טיול נשים להודו - 15 יום - רג'סטאן, הממלכה הקסומה

המזרח הרחוק
15 ימים

בשיתוף עם אסטה וסורנגה 

הודו מציעה פסיפס מדהים של נופים, אנשים, תרבויות ואמונות. במשך דורות נמשכו המונים לעושרה, נטמעו בתרבותה ויצרו מארג אנושי מרהיב. בהודו נבטו גם כמה מן הדתות הגדולות בעולם והטיול בה מאפשר התנסות מרתקת מבחינה אנתרופולוגית ורוחנית. המפגש עם תרבותה של הודו, נופיה ואנשיה, הוא חגיגה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים…
בטיול זה נגלה את קסמה של רג'סטאן, מהססגוניות במחוזות הודו… הקסם הטמון במורשת המפוארת שלה, בעושר התרבותי, בארכיטקטורה המדהימה ובצבעוניות המתפרצת. הדי העבר של שלטון המהרג'ות ומיתוסים של רומנטיקה, גבורה וכבוד, נספגו היטב במבצרים המרשימים, במקדשים העתיקים ובמעונות המלכותיים.
נתחיל את המסע בעיר אגרה המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית; ביניהן הטאג' מאהאל המפורסם. נבקר בבירת רג'סטאן, ג'איפור- "העיר הוורודה"- רחובות גדושי בזארים מפתים וארמונות מפוארים. נעבור לפושקר, עיירת- שוק ציורית שבמרכזה אגם קדוש ונמשיך לעיירת- כפר בה נתארח במלון ששימש כארמון!
נגיע גם לאודאיפור, הנחשבת לעיר הרומנטית ביותר ברג'סטאן ובהמשך לוראנסי – אחת הערים המרתקות והמפורסמות בהודו, אפופת אווירה של קדושה ומסתורין. נסיים את המסע בעיר דלהי המציגה שילוב מרתק של עבר בן אלפי שנים עם צעידה דינמית בעידן המודרני.
זהו מסע מרתק, מגרה חושים, המספק טעימה מופלאה לכל המעוניינת לחוות את הודו, ארץ האגדות והפנטזיה…

כבר יותר משני עשורים שאנו מטיילות בהודו וחיות אותה. מתוך אהבה רבה ועל בסיס היכרות עמוקה עם היעד, יצרנו תכנית טיול זו, המפגישה אותך עם המגוון האנושי, התרבותי והנופי של הודו. עבורינו היכרות אמיתית עם מקום חדש מתרחשת כשפוגשים את אנשי המקום, פנים אל פנים, לשיחה אישית, בבית שלהם, על כוס צ'אי ומטעמים ביתיים. גם את תוכלי להרגיש זאת, כשתפגשי בטיול זה חברים מקומיים שהכרנו לאורך הדרך ותיחשפי אל 'מאחורי הקלעים' של הודו.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - דלהי

נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד ביניים) ונגיע לדלהי למחרת.

יום 2 | דלהי - אגרה

ברוכה הבאה לדלהי הבירה – שער הכניסה למסע, ממנה נמשיך בנסיעה לאגרה. לאחר מנוחה בבית המלון, נצא לבקר במבצר אגרה הבנוי מאבן חול אדומה ומוקף בחומה אדירה. במקור שימש המבצר כמעוז צבאי, בהמשך הפך לארמון ולמקום בו נכלא הקיסר שאה ג'האן, ממנו נהג להשקיף על הטאג' ולהתרפק על זיכרונותיו.

היום גם נכיר חברה מקומית אשר באמצעות סיפורה האישי תפגיש אותנו עם המוסכמות החברתיות הנהוגות בתרבות ההודית.

יום 3 | אגרה – ג'איפור

הבוקר נבקר בטאג' מאהאל שנבנה על ידי שאה ג'האן לזכר אשתו ולכן נחשב לאחד מסמלי האהבה המרשימים ביותר בעולם. מאגרה נעבור לג'איפור, עיר הבירה מסחררת החושים של מדינת רג'סטאן. כאן נוכל למצוא עושר תרבותי והיסטורי בשילוב חיוניות ופעלתנות; רחובות סואנים מלאים בפרות וגמלים, ריקשות, נשים בסארי צבעוני וגברים חבושי טורבן. הערב הינך מוזמנת לאירוע מלכותי: פגישה פרטית עם בני משפחת אצולה ראג'פוטית במעונם המרהיב- בנו של המהרג'ה סינג ואשתו היפהפיה, יספרו לנו על אורח חייהם של בני המעמד הגבוה ועל שיטת נישואי השידוך.

יום 4 | ג'איפור

במבצר אמבר נוכל לדמיין כיצד חיו המהרג'ות ונשותיהם מוקפים ביופיים של הגנים והאולמות המעוטרים. בארמון הרוחות נראה כיצד נהגו נשות חצר המלוכה להשקיף ממאות החלונות ולהתעדכן בנעשה בעיר.

בג'נטאר-מנטאר נמצא מקבץ פסלים שנבנו למטרות אסטרולוגיות ואסטרונומיות שונות. עד היום מקדישים בהודו תשומת לב רבה לאסטרולוגיה ומשתמשים בה לקביעת מועד מוצלח לנישואים, פעילות עסקית, וכו'.

בהמשך תוכל כל אחת לסייר בקצב אישי בבזאר הססגוני, להתמזג עם המקומיים ולרכוש אבני חן, צעיפים, תיקים ומוצרי טקסטיל. רופא איורוודי בעל מוניטין ירצה בפנינו על האיורוודה, שיטה רפואית טבעית – הוליסטית, אשר נהגתה בהודו לפני כששת אלפים שנה. בהמשך יתקיימו שיחות אישיות עם הרופא, אשר יוכל לייעץ מהו סגנון החיים המתאים לך על פי תורת האיורוודה.

הערב נצא לסרט הודי בבית הקולנוע המפואר ביותר בעיר. רוב הסרטים ההודים הינם מעין מחזות זמר צבעוניים הכוללים ריקודים ושירי אהבה: "הביטי שם, מעל ההרים, העננים שרים ברכות את סיפורנו. הכוכבים מופיעים כתהלוכת חתונה; למעננו בלבד הערב זוהר…" (מתוך סרט בוליוודי).

יום 5 | ג'איפור - פושקר

עדיין בג'איפור ובין חומות העיר העתיקה, ממוקם ארמון המהרג'ה בו נגלה אוסף פריטי לבוש מלכותיים, ציורים מיניאטורים וכתבי יד נדירים. ניסע לעיירה סאנגאנר בה שומרים עדיין על טכניקות מסורתיות באומנות המקומית: נבקר במפעל ליצור נייר בעבודת-יד ובבית מלאכה לעבודות קדרות והדפסה על בדים באמצעות גלופות עץ וצבעים טבעיים.

נמשיך לפושקר הנחשבת למקום קדוש. ההינדים מאמינים כי עליה לרגל לפושקר הינה מצווה אותה יש למלא לפחות פעם אחת בחיים.

יום 6 | פושקר

היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נתרענן בתרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי. נצא לטיול רגלי סביב אגם פושקר, בין בתי העיירה ומאות המקדשים ונתמזג בחיי היומיום של התושבים. נבקר באחד המקדשים היחידים בעולם שמוקדשים לאל ברהמה, יוצר העולם על פי המסורת ההינדית. על שפת האגם נקיים פוג'ה (טקס תפילה וברכה). בבזאר של פושקר נעים במיוחד להסתובב, כל פינה וכל סמטה טומנות בחובן הפתעות וסצנות מרתקות: בזמן האישי אפשר לצפות בעולי הרגל הנוהרים למקדש, להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים ולטייל בין שפע החנויות והדוכנים. מדי יום בשעת בין הערביים, מתכנסים מקומיים ומטיילים על המדרגות היורדות לאגם. נצטרף ל'טקס' הלא-רשמי הזה ונוכל להתענג על מראה השמש השוקעת, המשתקפת במי האגם.

יום 7 | פושקר

עם אור ראשון נטפס למקדש הינדי; ההליכה טומנת בחובה מפגשים עם תוכים צבעוניים, קופים מקפצים, שקט של שעות היום הראשונות ונוף מרהיב של האגם והסביבה.
חווית קצב מיוחדת מצפה לנו כשנתנסה בשיעור תופים מסורתיים בהנחייתו של מאסטר מקומי. בהמשך אפשר ליהנות מזמן מנוחה במלון המקסים, להתנסות בעיסוי ראש במספרה מקומית, או פשוט לשבת באחת מפינות השוק ולהתבונן ב'סרט הצבעוני' החולף מול העיניים…
הערב ניסע לבקר אצל שילה חברתנו, שהינה ציירת המתמחה בציורים מיניאטוריים. שילה תארח אותנו בביתה למפגש מקרב לבבות ותלמד אותנו לצייר עם חינה.

יום 8 | עיירת כפר

הבוקר נתנסה בשיעור יוגה נוסף. ניסע לעיירת-כפר ונתארח בבית מלון ששימש בעבר כארמון של משפחת המלוכה המקומית. הודו ברובה היא עדיין מדינה כפרית שבה רוב החקלאים מעבדים את אדמתם כדרך שעשו אבותיהם. נצא לטיול ג'יפים וניחשף לאורח החיים והתרבות של הקבוצות האתניות השונות המתגוררות באזור. הערב, כשהטבע סביב משמש לנו תפאורה, נחגוג במסיבה פרטית עם נגנים מקומיים, כמיטב המסורת הרג'סטאנית.

יום 9 | אודאיפור

אצא לי השוקה, מתנה קטנה אקנה לי… נצא לשוטט בשוק הכפרי הסמוך וליהנות מאווירת הכפר המתעורר.

נצא בנסיעה אל אודאיפור. העיר היפה השוכנת לשפת אגם פיצ'ולה וגבעות סביב לה, מהווה השראה לציירים וסופרים ואפילו שימשה כאתר צילומים לאחד מסרטי ג'יימס בונד.

לקראת שקיעה נהנה מהליכה נעימה בטיילת של אחד מארבעת האגמים שבעיר.

יום 10 | אודאיפור

נבקר במקדש ג'אגדיש מן המאה ה-17 המציג שלל דמויות מיתולוגיות ובמרכזו פסל של האל וישנו, האל המגן והמשמר.

נסייר בארמון המהראנה של אודאיפור המהווה את מתחם הארמונות הגדול ביותר ברג'סטאן, שהוקם ע"י שליטים שונים. הארמון מרשים בגודלו וביופיו; מבוך של חדרים מהודרים ומסדרונות, מרפסות נוף, קירות צבעוניים ופסיפסים אומנותיים.

בקצב אישי בהמשך היום ניתן יהיה לספוג את האווירה המיוחדת השוררת בעיר וליהנות מיופיה.

הערב הנך מוזמנת לחצר מלאת קסם של ארמון עתיק לחוויה של צלילים וצבעים, במופע מחול מסורתי.

יום 11 | אודאיפור - דלהי

נטייל ב"גן העלמות המכובדות"; גינת נוי שהוקמה במאה ה-18 עבור בנות הפמליה של אחת הנסיכות; מזרקות מקסימות, פסלי שיש ופרחי לוטוס. נמשיך לביקור בשוק קטן ואותנטי, אליו מגיעים המקומיים לערוך קניות של ירקות, פירות, תבלינים ועוד….

מאודאיפור נצא בטיסה לדלהי.

בעיר הגדולה, נהנה מארוחת ערב בליווי בירה מקומית מעולה.

יום 12 | דלהי - וראנסי

נצא בטיסה מדלהי לוראנסי. נהר הגנגס החוצה את העיר והיותה עירו של האל שיווה, הפכו את וראנסי לאחת הערים המרתקות והצבעוניות בהודו, ולאחת הקדושות ביותר עבור ההינדים. לכאן מגיעים עולי הרגל כדי לקיים מגוון טקסים דתיים, כמו גם את אחד החשובים בהם: טקס שריפת גופות המתים, או פיזור האפר.

נצא לטיול ריקשות, נתמזג במערבולת הססגונית עם המקומיים ונוכל לחוש את האווירה המיסטית השוררת בעיר. בלגן מופלא של סמטאות ארוכות וצרות, אנשים נעים לכל כיוון, דוכנים קטנים לצד חנויות רחבות, מקדשים, פרות, תפילות ומנחות… מדי ערב, לקראת שקיעה מתקיים על גדת הגנגס טקס ה'גנגה ארטי' (פולחן הנהר). נצפה במחזה המרתק יחד עם קהל המאמינים.

יום 13 | וראנסי - דלהי

בשעת זריחה נצא לשייט קסום על הגנגס ונצפה בפעילויות השונות לאורך גדת הנהר; טבילה טקסית ורחצה במים הקדושים, תפילה, מדיטציה ויוגה, הגשת מנחות, ואף כביסה. נשלב בין שייט להליכה רגלית באזור הגהאטות (מדרגות היורדות לנהר) ונראה מקרוב את הפעילות המתרחשת במהלך כל שעות היום.

וראנסי מפורסמת בכל רחבי הודו גם בזכות בדי המשי שלה. נבקר בבית מלאכה קטן ונוכל לראות כיצד שוקדים על עיטורי הבד המופלאים.
נבקר בסארנאת – העיירה אליה הגיע בודהה כדי לשאת את דרשתו הראשונה לאחר שזכה להארה. נראה את סטופת דהאנק המרשימה ושרידי מבנים בודהיסטים חשובים נוספים. נראה גם את עץ הבודהי הגדול שעל פי האמונה, הינו צאצא של העץ המקורי שתחתיו ישב בודהה כשזכה בהארה.

מוראנסי נצא בטיסה בחזרה לדלהי.

יום 14 | דלהי

דלהי הינה אחת הערים המתפתחות ביותר בהודו המבטאת היטב את אופיה הייחודי של הודו כולה. נעבור בראג'פאת – שדרה רחבה ומטופחת, שבקצה האחד שלה ניצב שער הודו ובקצה השני המתחם המרשים של בנייני הפרלמנט.

ריקשות אופניים יובילו אותנו בסמטאות הקסומות של צ'אנדני צ'וק, הבזאר הססגוני בו מוצגים לראווה בדי סארי מרהיבים, אביזרי קישוט נוצצים וחרוזים מכל מיני גדלים וצורות.

משפחה מקומית תארח אותנו הערב בביתה ל'קוקטייל פארטי' וארוחה חגיגית לציון סיום המסע.

ניסע לשדה התעופה ובהמשך הלילה נעלה על טיסה (דרך יעד ביניים) לישראל.

יום 15 | חזרה לארץ

נחיתה בישראל בהמשך היום.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
01/11/1815/11/18נטע עיני$3,517$478$3,995בזמן פסטיבל הדיוואלי (חג האורות) | טיסות ישירות לדלהי
06/12/1820/12/18סיגל גבע$3,517$478$3,995טיסות ישירות לדלהי
נטע עיני
בוגרת החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. אל הודו הגיעה לראשונה בשנת 2009 כתרמילאית ומאז לא הפסיקה לחלום, ללמוד, לקרוא ולשיר אותה. מאז גם חזרה אליה מספר פעמים לתקופות שונות, לראות עוד מהפלא וכן לטובת לימודי מוסיקה הודית קלאסית. כמדריכת טיולים נפלה...
סיגל גבע
מתמחה בהדרכת טיולים במרכז אסיה והקווקז, ומדריכה מזה 15 שנה מסעות אתגריים לנשים במסגרת 'מלכת המדבר'. מרצה, כותבת ומצלמת את מסעותיה בעולם. בגיל 24 טיילה שנה לבדה על גבי אופנוע באוסטרליה, ובעקבות מסעה כתבה ספר בשם 'סוף העולם שמאלה'. כמו כן כתבה למגזינים גיאוגרפיים. ערכה מסעות רבים...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • תוספת לחדר יחיד: $975.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית
 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, כולל מלונות אווירה (לדוגמא, ארמון משפחתי שהוסב לבית מלון)
 • 3  טיסות פנים: אודאיפור – דלהי, דלהי – וראנסי, וראנסי – דלהי
 • מפגשים עם חברים מקומיים: חברה באגרה, בני משפחת אצולה בג'איפור, ציירת, ועוד
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 2 ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ריקשות
 • סדנת תופים
 • 2 שיעורי יוגה
 • שיעור ציור חינה בבית של ציירת
 • טיול בג'יפ – משאית באזור הכפר
 • הרצאה על איורוודה
 • יעוץ אישי על-ידי רופא איורוודי
 • סרט הודי באולם הקולנוע המפורסם בג'איפור
 • מופע פולקלור בחצר ארמון עתיק
 • מסיבה מסביב למדורה; כולל ארוחת ערב מיוחדת במבצר עתיק
 • הדגמת בישול עם שף המלון
 • טקס פוג'ה על שפת האגם
 • שייט זריחה בגנגס
 • סיור ריקשות אופניים
 • 'קוקטייל פארטי'; ארוחת ערב חגיגית בבית משפחה בדלהי
 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול
 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים
 • מדריכים מקומיים
 • תשר לנותני השירותים המקומיים
 • מפגש קבוצה; מוזמנת להתארח במשרדנו להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו (דרך משרדנו; הליך פשוט, טופס בעברית, 370 ש"ח)
 • שתייה והוצאות אישיות
 • חיסונים
 • ביטוח בריאות ומטען

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.
 • סדר הביקורים והמפגשים עם המקומיים עשויים להשתנות בהתאם לתנאים בשטח; אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.
 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.
 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.
 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.
 • משרדנו ממוקמים במתחם החברה הגיאוגרפית.
הדפסה
טיול מאורגן להודו - אתרים נבחרים בדרום הודו
אתרים נבחרים בדרום הודו

איפה כדאי לבקר בדרום הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום הודו, מהעיר מומבאי המהווה את המרכז הכלכלי של הודו, דרך פונה, בה תוכלו למצוא את האשראם המפורסם של אושו, ועד כפרי הדייגים, הג'ונגלים הירוקים והחופים הלבנים של מדינת קראלה.
קרא עוד
רג'סטאן - ארץ הנסיכים
רג'סטאן - ארץ הנסיכים

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" - את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. איפה כדאי לבקר ברג'סטאן? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו - טיול מאורגן להודו
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו

מתכננים טיול להודו? כדאי לשקול ביקור גם בצפון-מזרח המדינה, אזור שנמצא מחוץ למסלולי התיירות השחוקים, אבל למבקר בו צפויה חוויה מפתיעה ומרתקת - נופי ההימלאיה האדירים, תרבות טיבטית ססגונית והעץ הקדוש תחתיו הפך הנסיך סידהרתא גווטאמה לבודהה, לפני יותר מ - 2500 שנה.
קרא עוד
הפסטיבלים של הודו
הפסטיבלים של הודו

מדי שנה נחגגים בהודו עשרות פסטיבלים שונים - מחגים דתיים ועד ירידים ססגוניים בהם סוחרים בגמלים ובפילים. אם אתם מתכננים טיול להודו, ריכזנו עבורכם מידע על כמה מן הפסטיבלים המרכזיים והמעניינים ביותר של הודו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בהודו
מידע שימושי למטייל בהודו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בהודו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

להודו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצפון ומרכז הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באזור הצפון והמרכז, מחבל לדאק והרי ההימלאיה שבצפון, עד חבל רג'סטאן המלכותי וארמונות המהרג'ה.
קרא עוד