סמינר מטייל באמסטרדם - 5 ימים - בין תרבות גבוהה לתרבות שוליים

סמינר מטייל באמסטרדם - 5 ימים - בין תרבות גבוהה לתרבות שוליים

אירופה ואגן הים התיכון
5 ימים
4 לילות

reut_logo_kishrey_tarbu_17.12.14t     בשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'

סמינר מטייל בזווית אחרת: היסטוריה, ארכיטקטורה, תרבות קלאסית, ייחוד אורבני ויצירה מודרנית באמנות ובמוזיקה – כל אלה חוברים יחד במקום אחד, חי ובועט ושמו אמסטרדם.

בהדרכת:
ענבר מנחם הר-אדיר – מדריכה ויוצרת התכנית.
ד"ר אפי זיו – אומנות באמסטרדם ובהאג.
משה רעות – ליווי, ארגון ומנהלה מטעם קשרי תרבות רעות.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - אמסטרדם: צמיחתה של העיר שהפכה לאימפריה והחיבור היהודי

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לאמסטרדם.
עם הגעתנו נצא לסיור בין סמטאות אחוריות למרכז העיר, ונתחיל להרגיש את הקצב המיוחד של העיר.
סיורנו יתחיל בנהר האמסטל, שמסביבו גדלה העיר שהפכה למעצמה, נעבור דרך חצר מוזיאון ההרמיטאז' לבית קפה חבוי והצצה לגנים הבוטניים מהמאה ה17. נכיר את האזור שבעברו היה שכונה יהודית ונבקר בבית הכנסת הפורטוגזי, בשוק הפשפשים ונראה את מבנה העירייה החדש שתוכנן כפרויקט הנצחה. נגיע לסמטאות נסתרות בהן פועלים אמנים מקומיים. נתבונן על  ארכיטקטורה מקומית שמשלבת ישן וחדש, נעבור באוניברסיטת אמסטרדם ושוק חבוי בדרכנו חזרה אל המלון.
תכנית ערב: לאחר מנוחה, נצא רגלית להכיר את אזור המלון וסביבתו. את הסיור נסיים במסעדה מקומית, בסגנון הולנדי מודרני, שם נערוך שיחת פתיחה והיכרות, נהנה מארוחה טעימה ונרים כוסית.

יום 2 | בין אמנות קלאסית למודרנית, תרבות גבוהה מול תרבות אורבנית

הרצאת בוקר: מחשבות על הגירה ועל זהות ישראלית בהולנד.
בבניין היסטורי על גדות אחת מתעלות מרכז העיר נפגוש את ניר גבע שחי בהולנד מזה כ-11 שנים, ונשוחח עמו על ההתמודדות האישית והמשפחתית ועל הצרכים החברתיים והתרבותיים של ישראלים שבחרו לחיות מחוץ לישראל. ניר משמש בתפקיד בכיר בחברה בינלאומית, ולצד עבודתו הוא ייסד ומוביל את מכון קהילות, הפועל להקמתן ולביסוסן של קהילות יהודיות חדשות ברחבי העולם, ובנוסף הוא ממייסדי ומנהיגי אגודת החברים 'קהילה' בהולנד ו'בית לתרבות ישראלית באמסטרדם', במסגרתם הוא מנחה מפגשים וסדנאות בנושא זהות יהודית ותרבות ישראלית.
סיור בוקר: התרבות כנחלת הכלל/ ענבר מנחם הר-אדיר
דרך מעבר ברחוב עתיקות וגלריות נגיע להיכרות עם כיכר המוזיאונים על המבנים המרשימים הקיימים בה, נלמד כיצד אמסטרדם מוציאה את התרבות לרחוב והופכת אותה לנחלת הכלל, כשתושביה ומבקריה הם חלק מהתרבות האורבנית: נתהלך בתוך תערוכה, נשמע על המוזיאונים הנמצאים בה ונחוש את אוירת הקיץ הייחודית שאופפת את אמסטרדם בחודשים אלו.
סיור אחר צהריים: אמנות קלאסית ברייקסמוזיאום / ד"ר אפי זיו
ד"ר אפי זיו יקח אותנו לסיור מרתק בתוך המוזיאון הלאומי, שהינו אחד המוזיאונים החשובים בעולם, שאוצר תערוכות רבות מתקופות שונות בהיסטוריה. נסייר ב"היכל התהילה" – זהו אגף מחודש במוזיאון ובו יצירות המופת של הציור ההולנדי וגולת הכותרת – "משמר הלילה" של רמברנדט. נספיק לראות גם את פראנס האלס, ורמיר, יאן סטין ורבים אחרים.
תכנית ערב: בילוי בפאב מקומי והיכרות עם ההוואי החברתי תרבותי הצעיר והתוסס של אמסטרדם (כולל משקה ראשון על חשבון הבית).

יום 3 | יום טיול בהאג

סיור בוקר: האג: אמנות קלאסית במוזיאון מאוריצ-האוס/ ד"ר אפי זיו

נצא אל העיר האג, העיר הפוליטית של הולנד ושל האיחוד האירופי כולו, בעלת ניחוח שונה לחלוטין מאמסטרדם. דרך הליכה בין בנייני הפרלמנט והממשלה, נזכה לביקור במוזיאון המאוריצ-האוס, השוכן בבית קסום שהפך למוזיאון ומוצגות בו יצירות מופת של מיטב ציירי הולנד ובלגיה. נפגוש שם את "שיעור האנטומיה של ד"ר טולפ" של רמברנדט, "הנערה ועגיל הפנינה" של ורמיר, יצירות של רובנס, יאן ברויכל, פאולוס פוטר ורבים אחרים.
הפסקת צהריים: נמשיך לטעימות דגים בדוכן הדגים המפורסם בממלכה ונצא להפסקת צהריים עצמאית.
סיור אחר צהריים: חזרה לאמסטרדם / ענבר מנחם הר-אדיר
סיור רגלי בין בתיה של העיר האג, דרך ארמון המלך ועד ל"פנורמת מסדך", מוזיאון שבנוי כולו מסביב לתמונה אחת בלבד שצוירה במאה ה 19 והינו הפתעה גדולה. לאחר הביקור נעלה על אוטובוס ונעצור להצצה בארמון השלום, שנבנה למטרות השכנת שלום ובנייתו הסתיימה עם פרוץ מלה"ע ה -1. נשמע על פעילותו היום ועל הזויות הישראלית.
תוכנית ערב: מבט לא שגרתי אל רובע החלונות האדומים / מפגש עם איגוד עובדי תעשיית המין ההולנדי
רובע החלונות האדומים מושך אליו מבקרים מכל העולם אל רבים גם תוהים כיצד הוא ממשיך להיות קיים במרכז אמסטרדם. באמצעות מפגש עם איגוד הזונות ההולנדי, תהיה לנו הזדמנות למבט קצת שונה על הרובע ולחשיבה מחדש על הדרך שבה הולנד מתמודדת עם הזנות. את הערב נתחיל בסיור רגלי עם מדריך מטעם איגוד עובדי תעשיית המין ההולנדי, שיכיר לנו את הרובע המפורסם הנמצא במרכז העיר, ומשם נמשיך למרכז המידע שמפעיל האיגוד, להרצאה על כוס קפה.

יום 4 | אמסטרדם פנים רבות לה

סיור בוקר: פינות חבויות במרכז העיר ההומה / ענבר מנחם הר-אדיר

ממש במרכז העיר אמסטרדם, נמצאים כל כך הרבה אוצרות, שממתינים שיגלו אותם. אנו נצא בשעות הבוקר לסיור חווייתי במרכז העיר אמסטרדם להכיר את הפינות החבויות וגם המוכרות שבהן, אך מזווית אחרת. דרך סיפורים פיקנטיים וראייה היסטורית, סיפורה של אמסטרדם והולנד ייחשף בפנינו, על רבדיו השונים- מהפן הבינלאומי דרך הפן הקולינרי ועד הפן היהודי. זוהי הזדמנות להכיר את אמסטרדם כמו שהיא באמת, מכיכר רמברנדט, דרך שווקים מקומיים, מוזיאון מקומי, כנסייה ייחודית, הצצה לרובע היורדאן וסיום בכיכר הדאם.
אחר צהריים של תרבות: תערוכת צילומי העיתונות הבינלאומית השנתית בכנסייה החדשה

לאחר הפסקת הצהרים, נגיע לכנסייה החדשה בכיכר הדאם שעל אף שמה, היא כנסייה עתיקה מהמאה ה15 והיא מרשימה במיוחד בחלל הגבוה שלה. זהו המקום בו מתקיימים טקסי ההכתרה והחתונות המלכותיות בממלכה. בנוסף, מארחת הכנסייה תערוכות ומיצגי אמנות מכל העולם. נתרשם מתערוכת צילומי העיתונות לשנת 2019, שהיא תערוכה עולמית המתארחת בכנסייה פעם בשנה ומציגה צילומים מרהיבים, באותו חלל מרשים, צילומים מעוררי השראה ובעלי מסרים חזקים במיוחד.
תכנית הערב: ארוחת ערב נצא לארוחת ערב משותפת באחת ממסעדות העיר.
קונצרט בקונצרט-חבאו את הערב נסיים בקונצרט של מוסיקה קלאסית באחד מאולמות הקונצרטים הטובים בעולם, הריהו הקונצרט-חבאו באמסטרדם, שמצןי בבניין מרשים מסוף המאה ה-19. Simon Trpčeski הוא פסנתרן בינלאומי שילווה ע"י המנצח הבריטי העולה Kerem Hasan והתזמורת ההולנדית. בהפסקה נהנה מכוס יין.

יום 5 | פרידה נעימה מאמסטרדם

צ'ק אאוט במלון ושיחת סיכום.

סיור בוקר: פרידה מונציה של הצפון – שיט בתעלות אמסטרדם ותצפית על העיר / ענבר מנחם הר-אדיר

אמסטרדם מכונה ונציה של הצפון בשל תעלותיה הרבות ואכן נושא המים הוא אחד הנושאים החשובים בהולנד. לא ניתן להכיר את אמסטרדם והולנד באמת בלי  להבין את חשיבות העיסוק ההולנדי במים ולחוות אותו דרך המים, התעלות, בתי הסירה והגשרים. נשמע כיצד המים מהווים גורם חשוב במערך השיקולים הפוליטיים והחברתיים של הולנד, נהנה מהעיר המתעוררת לבוקרו של שבוע חדש ונפרד ממנה בנעימים בנקודת תצפית חדשה ואינטראקטיבית. הביקור יסתיים בכיכר הדאם.

צהרים: זמן חופשי ליהנות מרגעים אחרונים באמסטרדם בסיור עצמאי על פי העניין והטעם האישי. הגעה עצמאית למלון והתארגנות ליציאה.

אחר צהריים: בשעה 17:00 נפגש בלובי של המלון מוכנים ליציאה לשדה התעופה ולטיסת הלילה לישראל.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
04/07/1908/07/19ענבר מנחם הר-אדיר וד"ר אפי זיו€2,790בשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €565
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ישירות בחברת אל-על במחלקת תיירים כולל מיסי נמל ודלק.
 • בית מלון ברמת 4* במרכז אמסטרדם.
 • ארוחות בוקר בבית המלון.
 • 2 ארוחות ערב במסעדות מקומיות
 • תחבורה: במרבית הזמן נטייל ברגל. ביתר הזמן, אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה ובהתאם לתכנית.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • הופעה בבית הקונצרטים הגדול של אמסטרדם
 • צוות המדריכים והמלווים מטעם רעות טיולי תרבות.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדינו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".
 • תשר למדריך הישראלי.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • עשויים להיות שינויים בסדר הביקורים.
הדפסה