טיול מאורגן ליפן עם החברה הגיאוגרפית

טיולים מאורגנים ליפן

טיולים מאורגנים ופרטיים ליפן עם החברה הגיאוגרפית

לטבלת הטיולים המלאה
צור קשר

טיול מאורגן ליפן עם החברה הגיאוגרפית

יפן היא יעד יוצא דופן, ואחת הדרכים המספקות והממצות ביותר לחוות אותה היא בטיול מאורגן ליפן. בטיולי החברה הגיאוגרפית, יפן היא אחד היעדים המבוקשים והמעניינים ביותר. מגורדי השחקים של טוקיו ועד גני קיוטו, מנוף הרי הגעש ועד למקדשים, מצלילי הקריוקי ועד ניחוח המרחצאות החמים המתערבב בטעמי סאקה וסושי מענגים – כל חוויית החושים המשכרת הזאת מתממשת בטיולים בלתי נשכחים, אל אחת הארצות המרתקות ביותר בעולם.

+
קרא עוד >

טיול מאורגן ליפן: היסטוריה, תרבות, כלכלה, דת – ביפן זה אחרת

יפן מתהדרת בהיסטוריה ארוכת שנים ומורכבת, שיש לה חלק נכבד בעיצוב דמותה של המיוחדת של המדינה ובמנטליות של תושביה. ההיסטוריה היפנית הטביעה את חותמה בכל תחום: התרבות, הדת, הכלכלה והקולינריה. לאורך מאות רבות, שעריה של יפן היו סגורים והיא הייתה מבודדת משאר העולם. בהתאם לכך, העם היפני גיבש DNA ייחודי משלו. פתיחת השערים למערב ולמדינות אחרות במזרח חוללה תמורות גדולות בחברה היפנית. במהלך המעבר מחברה סגורה ומסורתית למעצמה טכנולוגית וכלכלית, מהמובילות בעולם המודרני, יפן אימצה חידושים רבים מבחוץ אך עדיין שמרה על צביונה. החברה היפנית מאופיינת עד היום במופנמות מסוימת, משמרת קודים מסורתיים, מקיימת טקסים ופועלת על פי כללים מוקפדים. הניגודים הרבים חיים יחד בהרמוניה, כך שמסורות עתיקות של קיסרים, שוגונים וסמוראים חיות בשלום עם פסי הייצור של  תעשייה מתקדמת, ולצד טקסי תה שלווים ושזירת פרחים מעודנת, שועטות רכבות מהירות שנראות כמו תמונות רצות בסרט עתידני.

יפן היא מעצמה כלכלית, השלישית בגודלה בעולם. הכלכלה היפנית מאופיינת בעבודה בקבוצות מרוכזות "הקרייטסו", הכוללות תעשיינים, ספקים,  בנקים, מפיצים ועוד, ב"שונטו" ובאיגודי יזמים חזקים, וב"שושין קויו" המבטיחה משרה לכל החיים בחברות הגדולות.  לאחרונה, חלה נטישה חלקית של הנורמות הללו בניסיון להגדיל רווחיות וליצור תחלופת עובדים בהתאם למטרות הארגוניות השונות.

גם בתחום הדת, יפן מפגינה סטנדרטים שונים מהמוכר לנו. מעבר לכך שקיימת הפרדה מוחלטת בין הדת למדינה, מילת המפתח בכל הקשור לדת היא סובלנות. שתי הדתות המובילות ביפן הן שינטו ובודהיזם, אך חופש הבחירה וחופש הפעולה מקנים זכות קיום גם לחילוניים, לנוצרים או לדוגלים בסינקרטיזם, שבא לידי ביטוי בגמישות רבה ובעירוב בין הדתות והאמונות השונות הרווחות בין תושבי המדינה.

 

+
קרא עוד >

העם היפני מגיש: שיעור בתרבות שאין דומה לה

טיול מאורגן ליפן מפגיש את המטיילים עם ארץ שופעת נופים מרהיבים ומשובצת בשלל אטרקציות תיירותיות, אך לא רק. מדובר במפגש עם תרבות ייחודית בעלת קודים התנהגותיים שאינם מוכרים למטייל הישראלי בפרט ולמטייל המערבי בכלל. מאפייניה של התרבות היפנית נעוצים באקלקטיות של שאיבת תרבויות חיצוניות וביפניזציה (הסינקרטיות) שלהן.

השילוש הקדוש בתרבות של העם היפני מורכב מנימוס, איפוק ושליטה על הגוף והנפש, התחושות והרגשות. שני העקרונות המנחים את בני העם הם:

  1. אל תפריע לסביבתך.
  2. לעולם השאר את המקום בו היית נקי יותר משהיה כשהגעת אליו.

בהתאם לכך, היפנים מחויבים לשמור על ארשת חיובית ולהקרין חיוך ושלווה. המדריכה מורן חאלה מיטיבה לתאר זאת: "במהלך שהותי ביפן, למדתי מהמקומיים איך להבליג ביתר קלות על דברים שאינם מתאימים לי, איך להתחשב בסביבה שלי תמיד, ואיך לייצר בעצמי סביבה אסתטית ונעימה למחייה." מורן מוסיפה ומציינת כי "היפנים העירוניים שונים מאוד מהכפריים או מאלה שחיים בפרברים, וכולם שונים מאיתנו הישראלים. היפנים העירוניים אמנם חיים בתוך עולם קפיטליסטי, אך עדיין סגנונות הבילוי שלהם ייראו מאוד שונים ומיוחדים בעינינו. כך למשל סגנון השולחן המשותף, האכילה והשתייה שנעשות באיטיות ועוד. ליפנים יש גם תחביבים שפחות רווחים אצלנו כגון בניית מיניאטורות, השתתפות בכנסי קוספליי וטיפוס על הרים. כמו במקומות רבים אחרים בעולם, ככל שמדרימים ויוצאים מהעיר, פוגשים אנשים חמים ולבביים יותר, אך תמיד ובכל מקום היפנים יהיו אדיבים מאוד, כי הכנסת אורחים ואדיבות הם שם המשחק בתרבות היפנית."

 

+
קרא עוד >

היעדים המעניינים ביותר בטיול מאורגן ליפן

יפן היא ארץ איים עצומה בגודלה, המכילה בתוכה ערים שונות ומיוחדות באופיין וביופיין. לא נסקור כאן את כולן, לפיכך בחרנו לציין את הערים המובילות בדירוג של מדריכי החברה הגיאוגרפית.

ראשית, אי אפשר להגות את המילה יפן בלי לכלול באותה נשימה את הבירה המפורסמת טוקיו. טוקיו נחשבת לאחת הערים הגדולות והמרתקות ביותר באסיה, מרכז אורבני שופע בגורדי שחקים ושוקק חיים, שמציע אפשרויות בילוי מגוונות לתיירים – מקדשים, גנים, מסעדות, בתי קפה, מועדוני קריוקי, גלריות, מרכזי קניות ועוד. בטוקיו יש אינספור מוזיאונים, חלקם מוזיאוני היסטוריה, טבע, מדע ואמנות מהגדולים והנחשבים ביפן, וחלקם קטנים, מוזרים ומפתיעים, כדוגמת המוזיאון לחרקים טפילים או מוזיאון התופים.

אחרי שהוציאה עשרות טיולים מאורגנים במזרח הרחוק, בטי עמרני – מנהלת מחלקת אסיה בחברה הגיאוגרפית, מדרגת את קיוטו במקום הראשון ברשימת המועדפים שלה. קיוטו, העיר הקדושה ביפן, מהווה מרכז תרבותי ומפורסמת בגניה היפים. מצד אחד זוהי עיר מודרנית לכל דבר, ומצד שני היא שמורה של ממש, שכן היא משמרת יותר מכל עיר אחרת את המסורת וההיסטוריה העתיקה של יפן, על מקדשיה, ארמונותיה ואוצרותיה. יותר מ-2,700 מקדשים נבנו בקיוטו וכולם השתמרו בה, כמו גם שאר האמנויות המסורתיות המונצחות בעיר. זאת מאחר והפגזות האמריקאים במלחמת העולם השנייה דילגו על קיוטו. בין האתרים המומלצים לביקור בעיר נמנים מקדש הזהב קינקאקוג'י ומקדש ריואנג'י, מסלול הפילוסופים, שוק נישיקי ומצודת ניג'ו.

השם הירושימה מעלה מיד אסוציאציה להרס העצום שזרעה מלחמת העולם השנייה. לעומת זאת, בביקור בהירושימה מתגלה עיר תוססת, שנהרות רבים חוצים אותה לאורכה ולרוחבה, ותיירים רבים פוקדים אותה. "אחרי שכבר ביליתם ביפן כמה ימים והתאהבתם באנשים, בשקט, ברוגע, בביטחון האישי ובנימוס," מסבירה בטי עמרני, "כשמגיעים להירושימה, קשה לעכל את האכזריות שהטביעה כאן את חותמה ממש לא מזמן." הירושימה, המשמשת כיום כמוקד תרבותי ואקדמי, מסמלת אולי יותר מכל את האופטימיות, כוח הרצון וההתחדשות. כמובן שאי אפשר לפסוח על אתר ההנצחה, פארק השלום והגנים המרהיבים של העיר.

טיולים רבים ליפן משלבים במסלוליהם את אי האמנות נאושימה, שנמצא ברשימת האתרים המועדפים של מדריכי החברה הגיאוגרפית. גולת הכותרת של האי היא מוזיאון האמנות צ'יצ'ו, וכן מתחם בית בנסה בו שוכן מוזיאון לאמנות עכשווית המשתלב בטבע ובאדריכלות המקומית.

בעיר הדתית נארה אפשר לפגוש את פסל בודהה הגדול ביפן, בעיירה הציורית טאקיאמה תוכלו ליהנות מסיור ברחובות העיר העתיקה ובמוזיאון הכרכרות, ובעיירה האקונה חובה לטבול במעיינות החמים וכמובן להשקיף על הר הפוג'י, אחד מסמליה המרכזיים של יפן. ויש עוד ועוד ערים ואתרים…

 

+
קרא עוד >

חוייה עוצמתית: המפגש בין הטבע והתרבות במהלך טיול מאורגן ליפן

יפן מזמנת מקבץ עשיר של חוויות מרגשות ועוצמתיות לתיירים המגיעים אליה מכל רחבי העולם. כששאלנו את המדריכים שלנו מהן החוויות המשמעותיות ביותר של מטיילים שהדריכו במסגרת טיול מאורגן ליפן, הם ציינו כי הרבה מטיילים נרגשים מאוד מהטבע, ובעיקר מהשילוב של טבע ואמנות שהיפנים יודעים לעשות הכי טוב, ושמשתקף במוזיאונים כמו מיהו, איצ'יקו, קובוטה והמוזיאון הפתוח בהאקונה. רבים גם נפעמים אל מול הערים הגדולות על ההיבטים הטכנולוגיים שלהן, ועל הסדר, הנגישות והניקיון השוררים בכל מקום. המלצה חמה מהמדריכים ששאלנו היא לא לוותר על חוויית האונסן, המרחצאות היפניים וכל התרבות המיוחדת הנלווית אליהם, כולל רחצה בעירום, לפעמים תחת כיפת השמיים כשהמים חמים והגשם מטפטף מעל. זו בהחלט אחת החוויות המיוחדות והמרגשות ביותר.

בטי עמרני מספרת על הבילוי המיוחד ב"ריוקאן", מלון יפני מסורתי, שבו לכל חדר מוצמדת יפנית מקומית לבושה בלבוש מסורתי, שמלווה אתכם לחדר, מתיישבת על ברכיה וסוגרת את דלת הנייר, פורסת את מצעי המיטה למול עיניכם, ונותנת לכם להרגיש שאתם חיים בתוך סרט.

אחת החוויות הנדירות היא כמובן פריחת הדובדבן (הסאקורה), שמבשרת את בוא האביב היפני בצבעי ורוד ולבן, ומושכת אל הטבע והגנים מיליוני יפנים ותיירים מכל העולם.

 

+
קרא עוד >

למה לצאת לטיול מאורגן ביפן עם החברה הגיאוגרפית?

אפשר למצוא סיבות רבות וטובות למה כדאי לטייל עם החברה הגיאוגרפית בכלל וביפן בפרט.

זה מתחיל ביתרון הגדול של טיול בקבוצות קטנות ואיכותיות, וזה ממשיך ברמת המלונות הגבוהה ובמיקומיהם המעולים, מגוון עצום של פעילויות מתוכננות ומתוקצבות מראש ולא במסגרת סיורי בחירה, וארגון לוגיסטי יוצא מן הכלל שמאפשר לטייל בראש שקט וחסר דאגות. כל אלה ועוד הם יתרונות נהדרים העומדים בפני עצמם, אבל ישנן שתי סיבות משמעותיות ועיקריות לבחירה להשתתף בטיול מאורגן ביפן עם החברה הגיאוגרפית – אופיו הייחודי של הטיול ורמת המומחיות של המדריכים.

קחו לדוגמה את מורן חאלה, היא לא סתם מדריכה. היא הגשימה חלום ילדות כשהגיעה ליפן, טיילה בה שוב ושוב, התגוררה ולמדה בטוקיו. רק לאחר היכרות מעמיקה עם יפן וסיום הקורס בחברה הגיאוגרפית היא החלה להדריך בפועל. "הדרכת הטיולים ביפן עלתה מתוך ביקוש מהסביבה הקרובה ביפן," היא מספרת, "כך ניתנה לי גם האפשרות לתרום לאחרים מהידע הרב שצברתי אקדמית ובפועל בחיי היומיום."

מורן שופכת אור על חוויית הטיול המאורגן ביפן עם החברה הגיאוגרפית: "מסלול הטיול בנוי בצורה נפלאה, שמאפשרת טיול עומק, שכולו שזור בהתאם מבחינת העברת ידע המותאם לאתרים."

בטי עמרני מוסיפה ומפרטת "בטיולים שלנו ביפן לא רצים ממקום למקום אלא מגיעים למקומות מיוחדים, חלקם בלתי שגרתיים, מתמקמים בהם וחווים אותם לעומק דרך חיבור לאנשים ולתרבות. אנחנו מפגישים את המטיילים שלנו עם הלא מוכר, ומאפשרים להם לחוות את התרבות בצורה הכי אותנטית וקרובה להוויה המקומית."

"הסלוגן של החברה הגיאוגרפית 'כשתחזור- תבין' ממצה היטב את הטיולים ליפן" מסכמת מורן, "האינטגרציה של הידע שנרכש תוך כדי הטיול, מגיע לעיבוד מלא ולקליימקס בטוקיו, אבל רק כשחוזרים הביתה מתחילים לשחזר ולעכל את הדברים. רוב המטיילים שולחים אליי הודעות פרטיות לאחר הטיול ומחמיאים עד כמה הוא היה בנוי נפלא עבור יפן. רק בבית, לאחר שמתקיימת אינטגרציה מלאה של הידע, של טיול באתרים בפועל ושל הפנמת הקודים התרבותיים של היפנים –  מבינים את גודל החוויה ואת עוצמתה".

 

 

טיול סוג טיול יציאה ימים מדריך סטטוס הערות
טיול נשים ליפן נשים03/10/1915דורית גבאיחזרה לארץ ביום ה- 15
טיול ליפן טיול מאורגן03/10/1915רז שרבליסמקומות אחרוניםטיסות בקוריאן אייר | כולל יום כיפור | לינה במרכז טוקיו
טיול ליפן טיול מאורגן10/10/1915מורן חאלהמלאטיסות בקוריאן אייר | לינה במרכז טוקיו
טיול ליפן טיול מאורגן12/10/1915זהר מילכגרוביציאה מובטחתטיסות בקוריאן אייר | לינה במרכז טוקיו
טיול נשים ליפן נשים09/11/1915דורית גבאיבשלכת! חזרה לארץ ביום ה- 15
טיול ליפן טיול מאורגן16/11/1915חן בן גרשוןבשלכת | מלונות ברמת 4* לאורך כל הדרך
טיול ליפן 13 יום טיול מאורגן04/12/1913אהרון סטרוליציאה מובטחתבטיסות אל על
טיול ליפן וסיאול טיול מאורגן21/03/2018ליאור ברטיסות בקוריאן אייר | בפריחת הדובדבן
טיול ליפן טיול מאורגן22/03/2015זאביק רילסקיטיסות בקתאי פסיפיק | חזרה לפני ליל הסדר | בפריחת הדובדבן
טיול ליפן טיול מאורגן24/03/2015זהר מילכגרובטיסות בקוריאן אייר | חזרה לפני ליל הסדר | בפריחת הדובדבן  
טיול ליפן טיול מאורגן04/04/2015שי ניבטיסות בקוריאן אייר | כולל ליל הסדר | בפריחת הדובדבן  
טיול ליפן טיול מאורגן07/04/2015חן בן גרשוןטיסות בקוריאן אייר I בפריחת הדובדבן I בפסטיבל טאקאימה    
טיול ליפן, כולל האי נאושימה טיול מאורגן09/04/2016זאביק רילסקיטיסות בקתאי פסיפיק | אחרי ליל הסדר I בפריחת הדובדבן
טיול ליפן טיול מאורגן11/04/2015רז שרבליסטיסות בקוריאן אייר | אחרי ליל הסדר | בפריחת הדובדבן  
טיול ליפן טיול מאורגן12/05/2015יפורסם בהמשךטיסות בקוריאן אייר | בפריחת הויסטריה והשיבה סאקורה
טיול ליפן למתקדמים טיול מאורגן15
טיול ליפן 15 יום טיול מאורגן15תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה
הקודם
1
2
...
3
הבא
הפתעה יפנית ושמה קיוטו - טיול מאורגן ליפן
הפתעה יפנית ושמה קיוטו

בתוך יפן הגדולה, בין הערים הומות האדם ולצד הבשורות הטכנולוגיות שהמדינה הזו מייצרת, נמצאת הפתעה ושמה קיוטו – עיר מיוחדת במינה. מה מאפיין אותה? מה מייחד אותה ולמה כדאי להקדיש לה כמה ימים של טיול? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
תרבות האוכל ביפן
אוכל ביפן - היסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה בצלחת

מה מיוחד באוכל היפני? כיצד הוא מושפע מהגיאוגרפיה של יפן ואיך התפתח לאורך שנים של תמורות היסטוריות? מה מאפיין את תרבות האוכל היפנית? על שאלות אלו ואחרות נענה בכתבה שלפניכם, הכינו את בלוטות הטעם.
קרא עוד
פריחת הדובדבן - טיול מאורגן ליפן
פסטיבל פריחת הדובדבן

פסטיבל פריחת הדובדבן נפתח ביפן עם בוא האביב, כשהפריחה הוורודה-לבנה מופיעה במלוא תפארתה. בתקופה זו כל יפן על תושביה ותייריה חוגגת מתחת לעצי הסאקורה הפורחים. מה מקור ההערצה של היפנים לפריחת הדובדבן ואיך היא משתקפת בראי ההיסטוריה? איך ואיפה חוגגים את הפסטיבל ביפן? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
אתרים נבחרים ביפן
אתרים נבחרים ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ביפן? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר יפן, מטוקיו, עיר הבירה המרתקת, המשלבת מסורת וקידמה, ועד אל הרי האלפים היפניים, החוצים את האי הונשו, האי המרכזי בארכיפלג היפני.
קרא עוד
דת ביפן - יש חיה כזו?
דת ביפן - יש חיה כזו?

יפן היא ארץ מיוחדת, והגישה כלפי דת ביפן מיוחדת לא פחות. מהן הדתות המרכזיות במדינה? איך ניתן להבחין בין מקדשי שינטו למקדשים בודהיסטים, וכיצד החילוניות והסינקרטיזם משולבים בחיי היום יום של היפנים? על כל אלה בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
יפן - הפסטילים שלא תרצו להחמיץ
יפן חוגגת - 7 פסטיבלים יפניים שלא תרצו להחמיץ

ליפנים יש יותר פסטיבלים מאשר ימים בשנה. ריכזנו כאן שבעה מהפסטיבלים המוזרים והיפים ביותר במדינה הרחוקה. חלקם רבי משתתפים וכלל ארציים, חלקם מקומיים וקטנים, וכולם כולם מהווים מחזות מדהימים לצפייה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ביפן
מידע שימושי למטייל ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ביפן אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

ליפן היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן.
קרא עוד
יפן אל מול המערב - מפגש תרבותי מרתק
יפן והמערב

טיול ביפן מזמן מפגש מרתק לא רק עם נופים ואתרים אלא גם עם היסטוריה ותרבות, שהשלכותיהן משתקפות בבני העם היפני, ביחסם כלפי אנשי המערב בכלל והתיירים בפרט. איך הדבר בא לידי ביטוי?? בכתבה הבאה ננסה לענות על "החידה" התרבותית הזאת.
קרא עוד