אתרים נבחרים ביפן

אתרים נבחרים ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

האלפים היפניים

שרשרת ההרים "האלפים היפניים" היא עמוד השדרה של האי הונשו (Honshu). שרשרת ההרים מתנשאת לגובה 3,500 מטרים, והיא מחלקת את יפן לשני אזורי אקלים שונים: החוף המערבי, מול ים יפן הסוער והגשום, והחוף המזרחי, הפסיפי, הנוח יותר למחיה. ההרים גבוהים וירוקים, נהרותיהם תלולים וזורמים בקניונים עמוקים.

האקונה

עיירת הנופש האקונה (Hakone) שוכנת על שפת אגם אשי (Ashi), בתוך לוע ענק של הר געש, שהתפוצץ לפני כמה אלפי שנים. הפעילות הגעשית באזור יוצרת מעיינות חמים וכמה אזורים של "אדמה פעילה", שבהם הבוץ מבעבע והאדמה פולטת עשן וקיטור. על שפת האגם בנוי מקדש האקונה, ששער הכניסה שלו, גדול וכתום, ניצב בתוך מי האגם. באחד העמקים שבלוע שוכן המוזיאון הפתוח של האקונה, ובגן הרחב שבו ניצבים פסלים מודרניים מרחבי העולם.

הימג'י

על העיר הימג'י (Himeji) חולשת "טירת האנפה"- טירת הסמוראים המקורית והיפה ביותר ביפן. הטירה נבנתה במאה ה-16, על ידי השוגון הדיושי, ונותרה שלמה גם לאחר מלחמת האזרחים היפנית, מכיוון שלא התחוללו בה קרבות. גם ההפצצות של ארצות הברית בימי מלחמת העולם השנייה פסחו עליה, ובעוד שאר טירות הסמוראים נהרסו, ושוחזרו מאוחר יותר בבטון, נותרה "טירת האנפה" שלמה, מרשימה ויפה. בטירה זו צולם הסרט "שוגון".

הירושימה

(Hiroshima) היא האנדרטה האנושית העולמית לשואת הפצצה האטומית. העיר כולה חרבה בפיצוץ אחד אדיר שיצרה פצצת האטום הראשונה שהטילו עליה האמריקאים באוגוסט 1945, כדי להביא לכניעת יפן ולסיום מלחמת העולם השנייה. הירושימה שוקמה והיא היום עיר תעשייה גדולה ומטופחת. את הטרגדיה שעברה העיר בחרו היפנים להנציח בפארק ובמוזיאון השלום, שיותר משהם מספרים את שואת הירושימה, הם קיימים כדי להתריע מפני שואה כזו במקומות אחרים בעולם.

הר קויה

הר קויה (Koyasan) השוכן בלב נוף קסום, הוא מרכז בודהיסטי גדול ומוקד עלייה לרגל – מהחשובים ביפן. כאן ממוקמים, ביער ארזים ענקיים, המקדש המרכזי של כת השינגון ביפן ואתר הקבורה הגדול והמופלא ביותר ביפן.

טוקיו

טוקיו (Tokyo) בירת יפן מאז 1868, היא מקום מושבו של קיסר יפן. טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קִדמה ומסורת: גורדי שחקים לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, ובאזור המזחים – מכירה פומבית של דגי טונה ענקיים בכל בוקר. אזור המכירה במזח מקיף שוק ובו כל סוגי הדגים ופירות הים. מקדש אסאקוסה (Asakusa) הוא המקדש הבודהיסטי החשוב של טוקיו. רובע אקיהברה (Akihabara) הוא המרכז הגדול של חנויות האלקטרוניקה, המעודכנות בכל החידושים בתחום. ברובע וונו (Ueno) יש שוק גדול לבגדים, לנעליים ולמזון יפני. בטוקיו מופיעה בקביעות להקת הקבוקי החשובה ביפן, וביקור במופע קבוקי הוא חוויה מרשימה – גם אם לא מבינים את הנאמר.

טקיאמה

העיירה העתיקה טקיאמה (Takayama). שוכנת ברכס האלפים. רחובותיה ובתי העץ המסורתיים השתמרו היטב. בעיר יש שוק של איכרי האזור, המוכרים מדי בוקר את תוצרתם החקלאית. פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, מתקיים בעיר פסטיבל גדול; אז מוסעות בעיר מרכבות ענק יפהפיות, ובהן רוחות האלים. כמה מן המרכבות האלה מוצגות במוזיאון המקדש, להנאתם של מי שלא הגיעו בימי הפסטיבל.

מיאג'ימה

האי מיאג'ימה (Miyajima) נמצא במרחק קצר מהעיר הירושימה. האי מקודש ליפנים, שהאמינו שאלי השינטו, הדת היפנית העממית, שוכנים בו. על ההרים וביערות הירוקים שבאי בנויים מקדשי שינטו ומקדשים בודהיסטיים רבים. איילים, הנחשבים למעבירי המסר של האלים, משוטטים באי באורח חופשי. על שפת הים בנוי מקדש איצוקושימה (Itsukushima), מהיפים במקדשי הארץ, ומולו ניצב במים שער המקדש הכתום, שהוא אחד הסמלים המפורסמים של יפן.

נארה

נארה Nara) שימשה כעיר הבירה הראשונה של יפן. היא נבנתה במאה השמינית ושימשה בירה פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. מקדש טודאיג'י (Todai Ji) הוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. את מקדש השינטו קאסוגה (Kasuga) מקשטות אלפי מנורות עשויות אבן וברונזה.

ניקו

בין ההרים הגבוהים של ניקו (Nikko) נבנה בראשית המאה ה-17 המאוזוליאום המפואר של השוגון טוקוגווה אייסו. בתום מלחמת האזרחים איחד השוגון את יפן וקבע את בירתו באדו (Edo), היא טוקיו של היום. מכלול המקדשים בניקו גדול ומפואר ועבודות גילוף העץ שבו מרשימות ומיוחדות. היער המקיף את המקדשים מוסיף לאווירה המיוחדת במקום.

קוראשיקי

העיר  העתיקה קוראשיקי (Kurashiki) מרושתת בתעלות מים, שעליהן נטויים גשרים עתיקים ולאורכן צומחות ערבות. בתקופה הפיאודלית הייתה העיר מרכז למסחר באורז, ונבנו בה מחסנים לאכסונו. מחסנים אלה שופצו והיום הם מוזיאונים לאוספי אומנות. בעיר נבנתה גם גרסה יפנית של גני טיבולי בקופנהגן.

קיוטו

קיוטו (Kyoto) היא בירת התרבות, האמנות והפילוסופיה של יפן. העיר שימשה כבירת יפן במשך אלף שנים, מהמאה ה-9 ועד המאה ה-19. ארמון הקיסר וטירת השוגון נשארו בה כמות שהם; בטירת השוגון השתמרו ציורי קיר שהם מהיפים ביפן. גנים קלאסיים נטועים בה, רחובותיה עתיקים וציוריים ובהם מקדשים רבים, יפהפיים. מקדש קינקאקוג'י (Kinkaku Ji) בנוי באגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים. במקדש הזן ריואנג'י (Ryoan Ji) נמצא גן האבנים המפורסם ביפן. מקדש קיומיזו דרה (Kiyomizu Dera) חולש על העיר ממרומי גבעה, ומתחתיו משתרע הרובע העתיק של קיוטו, על סמטאותיו הצרות, עם חנויות הקרמיקה ובתי התה המסורתיים שלו. בסמטאות רובע גיון (Gion), אזור הבילויים המסורתי של העיר, יש גם היום סיכוי טוב להיתקל גם בגיישה לבושה בקימונו, בדרכה למועדון.

שירקווה גו

בלב הרי האלפים בנוי כפר מסורתי, ובו בתי ענק מעץ ומקש, המאכלסים – כל אחד מהם – "חמולה" שלמה. בתים כאלה, כמו בכפר שירקווה גו (Shirakawa Go), אפשר לראות רק באזור זה של יפן, והם נחשבים אוצר לאומי לשימור.

חולמים על טיול ביפן?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים ליפן ובניית טיולים פרטיים ליפן לנוסע העצמאי, ע"י המומחים שלנו למזרח הרחוק.
למידע נוסף התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

דת ביפן - יש חיה כזו?
דת ביפן - יש חיה כזו?

יפן היא ארץ מיוחדת, והגישה כלפי דת ביפן מיוחדת לא פחות. מהן הדתות המרכזיות במדינה? איך ניתן להבחין בין מקדשי שינטו למקדשים בודהיסטים, וכיצד החילוניות והסינקרטיזם משולבים בחיי היום יום של היפנים? על כל אלה בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

ליפן היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן.
קרא עוד
פריחת הדובדבן - טיול מאורגן ליפן
פסטיבל פריחת הדובדבן

פסטיבל פריחת הדובדבן נפתח ביפן עם בוא האביב, כשהפריחה הוורודה-לבנה מופיעה במלוא תפארתה. בתקופה זו כל יפן על תושביה ותייריה חוגגת מתחת לעצי הסאקורה הפורחים. מה מקור ההערצה של היפנים לפריחת הדובדבן ואיך היא משתקפת בראי ההיסטוריה? איך ואיפה חוגגים את הפסטיבל ביפן? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
תרבות האוכל ביפן
אוכל ביפן - היסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה בצלחת

מה מיוחד באוכל היפני? כיצד הוא מושפע מהגיאוגרפיה של יפן ואיך התפתח לאורך שנים של תמורות היסטוריות? מה מאפיין את תרבות האוכל היפנית? על שאלות אלו ואחרות נענה בכתבה שלפניכם, הכינו את בלוטות הטעם.
קרא עוד
יפן - הפסטילים שלא תרצו להחמיץ
יפן חוגגת - 7 פסטיבלים יפניים שלא תרצו להחמיץ

ליפנים יש יותר פסטיבלים מאשר ימים בשנה. ריכזנו כאן שבעה מהפסטיבלים המוזרים והיפים ביותר במדינה הרחוקה. חלקם רבי משתתפים וכלל ארציים, חלקם מקומיים וקטנים, וכולם כולם מהווים מחזות מדהימים לצפייה.
קרא עוד
הפתעה יפנית ושמה קיוטו - טיול מאורגן ליפן
הפתעה יפנית ושמה קיוטו

בתוך יפן הגדולה, בין הערים הומות האדם ולצד הבשורות הטכנולוגיות שהמדינה הזו מייצרת, נמצאת הפתעה ושמה קיוטו – עיר מיוחדת במינה. מה מאפיין אותה? מה מייחד אותה ולמה כדאי להקדיש לה כמה ימים של טיול? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
יפן אל מול המערב - מפגש תרבותי מרתק
יפן והמערב

טיול ביפן מזמן מפגש מרתק לא רק עם נופים ואתרים אלא גם עם היסטוריה ותרבות, שהשלכותיהן משתקפות בבני העם היפני, ביחסם כלפי אנשי המערב בכלל והתיירים בפרט. איך הדבר בא לידי ביטוי?? בכתבה הבאה ננסה לענות על "החידה" התרבותית הזאת.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ביפן
מידע שימושי למטייל ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ביפן אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד