מידע שימושי למטייל ביפן

מידע שימושי למטייל ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

מה להביא לשדה התעופה?

דרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות מיום יציאת הטיול
כרטיס טיסה
אנא ודאו שבידיכם ביטוח נסיעות לחו"ל
העתק מצולם של הדרכון וכרטיס הטיסה

אשרת כניסה ליפן

אין צורך באשרת כניסה ליפן.

מזג אוויר ביפן

האקלים ביפן ממוזג.
הטמפרטורות נוחות בדרך כלל ובמשך כל חודשי השנה יורד גשם.
אביב (אפריל-מאי): מזג האוויר נעים אבל ימים רבים גשומים. הטמפרטורה הממוצעת בטוקיו 20 מעלות. כמות המשקעים 120 מ"מ.
קיץ (יוני-אוגוסט): מזג האוויר חם ודי גשום. טמפרטורה ממוצעת 26 מעלות. כמות משקעים 130 מ"מ.
סתיו (ספטמבר- אוקטובר): מזג האוויר נעים אבל גשום מאוד. טמפרטורה ממוצעת 24 מעלות. משקעים 200 מ"מ.
חורף (נובמבר-מרץ): מזג האוויר קריר. מעט גשם. טמפרטורה ממוצעת 10 מעלות. כמות משקעים 60 מ"מ.

ביגוד מומלץ:
אביב/סתיו: בגדים קלים עם בגד חם אחד כתוספת. שרוול ארוך. מעיל גשם ומטריה.
קיץ: בגדים קלים ונוחים. שרוולים קצרים. מעיל גשם ומטריה.
חורף: ביגוד חם ועבה. מעיל גשם ומטרייה.

מטבע

המטבע ביפן נקרא ין.

חשמל

100 וולט, 50 הרץ.
כדאי להביא מתאם בינלאומי לשקעים כפולים (עגולים 220 וולט, שטוחים 110 וולט).

שעון יפן

שעון ישראל +7 שעות לפי שעון חורף.
ביפן לא מונהג שעון קיץ.
בתקופת שעון הקיץ בישראל ההפרש הוא 6 שעות.
תאריכי שעון החורף לא זהים לאלה שבישראל.

חיסונים

משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות לבירור לגבי החיסונים הדרושים.

שגרירות ישראל ביפן

3 Nibancho
Chiyoda Ku
Tokyo
טלפון: 81-3-32640911 +
פקס: 81-3-32640832 +

תחבורה

הנהיגה ביפן בצד שמאל. בערים הצפיפות גדולה. התחבורה הציבורית מפותחת, יעילה ועמוסה. הרכבות התחתיות בכל הערים המרכזיות יעילות. המוניות יקרות. כדאי להיות מצוידים מראש בשם היעד ביפנית (רצוי, אפילו, עם ציון דרך קרוב). מערכת הרכבות של יפן מהטובות בעולם, יעילה מהירה ונוחה.
ביפן שרות ספינות, מעבורות ורחפות מסועף.

שתייה

ביפן ניתן לשתות מי ברז. מים מינרלים אפשר לקנות בקיוסקים. יש במלונות אמצעים להרתחת מים. התה הירוק הוא המשקה המסורתי ביפן. למשתמשים בממתיק מלאכותי – כדאי להצטייד מראש בכמות שתספיק לכל הטיול. הבירה היפנית מצוינת ופופולרית מאוד.

קניות

כדאי מאוד לבחון את מוצרי האמנות המסורתית. אלה רבים, נפוצים למדי ויפים במיוחד. כך אפשר לרכוש כפכפים מצוירים ביד אמן, בדי משי מצוירים ביד, קימונו, מוצרי אומנות מקומית כעפיפונים וצעצועים מסורתיים כמו מניפות, מחיצות, בובות, פסלים, אהילי ומוצרי נייר.
מול כל אלה יש כמובן היצע אדיר של מוצרי אלקטרוניקה ומצלמות. אלה לא בהכרח זולים יותר ביפן מאשר במקומות אחרים וכדאי לבדוק היטב ולהשוות מחירים.

תקשורת

קידומת הטלפון של יפן: 81.

ביטחון אישי

אחוז הפשיעה נמוך מאוד יחסית למקומות אחרים באסיה, אך יש להישמר מגניבות, ובעיקר מכייסים במקומות צפופים. את חפצי הערך ומירב הכספים כדאי להפקיד בכספת המלון.
כדאי לקחת צילומים של המסמכים החשובים (דרכון, כרטיס טיסה וכו') ולאחסנם בנפרד מהמסמכים עצמם (תצלום נוסף כדאי להשאיר בבית), ולהצטייד בתמונת דרכון למקרה הצורך.

טיול ליפן עם החברה הגיאוגרפית

טיול מאורגן ליפן: החברה הגיאוגרפית מציעה מגוון טיולים מאורגנים ליפן, המבטיחים מפגש עם תרבות גדולה ועתיקה, אבל גם חדשנית, טכנולוגית ומן המתקדמות בעולם. לא קל לעכל את השילוב הזה אבל הוא מותיר את המבקר, בייחוד מי שמגיע לראשונה לארץ השמש העולה, פעור פה, נדהם ומשתאה. הטיולים המאורגנים שלנו יוצאים בקבוצות קטנות, עם מדריכים מומחים ליעד.

למידע נוסף על טיולים ביפן התקשרו 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

תרבות האוכל ביפן
אוכל ביפן - היסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה בצלחת

מה מיוחד באוכל היפני? כיצד הוא מושפע מהגיאוגרפיה של יפן ואיך התפתח לאורך שנים של תמורות היסטוריות? מה מאפיין את תרבות האוכל היפנית? על שאלות אלו ואחרות נענה בכתבה שלפניכם, הכינו את בלוטות הטעם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

ליפן היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן.
קרא עוד
יפן - הפסטילים שלא תרצו להחמיץ
יפן חוגגת - 7 פסטיבלים יפניים שלא תרצו להחמיץ

ליפנים יש יותר פסטיבלים מאשר ימים בשנה. ריכזנו כאן שבעה מהפסטיבלים המוזרים והיפים ביותר במדינה הרחוקה. חלקם רבי משתתפים וכלל ארציים, חלקם מקומיים וקטנים, וכולם כולם מהווים מחזות מדהימים לצפייה.
קרא עוד
יפן אל מול המערב - מפגש תרבותי מרתק
יפן והמערב

טיול ביפן מזמן מפגש מרתק לא רק עם נופים ואתרים אלא גם עם היסטוריה ותרבות, שהשלכותיהן משתקפות בבני העם היפני, ביחסם כלפי אנשי המערב בכלל והתיירים בפרט. איך הדבר בא לידי ביטוי?? בכתבה הבאה ננסה לענות על "החידה" התרבותית הזאת.
קרא עוד
אתרים נבחרים ביפן
אתרים נבחרים ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ביפן? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר יפן, מטוקיו, עיר הבירה המרתקת, המשלבת מסורת וקידמה, ועד אל הרי האלפים היפניים, החוצים את האי הונשו, האי המרכזי בארכיפלג היפני.
קרא עוד
פריחת הדובדבן - טיול מאורגן ליפן
פסטיבל פריחת הדובדבן

פסטיבל פריחת הדובדבן נפתח ביפן עם בוא האביב, כשהפריחה הוורודה-לבנה מופיעה במלוא תפארתה. בתקופה זו כל יפן על תושביה ותייריה חוגגת מתחת לעצי הסאקורה הפורחים. מה מקור ההערצה של היפנים לפריחת הדובדבן ואיך היא משתקפת בראי ההיסטוריה? איך ואיפה חוגגים את הפסטיבל ביפן? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
הפתעה יפנית ושמה קיוטו - טיול מאורגן ליפן
הפתעה יפנית ושמה קיוטו

בתוך יפן הגדולה, בין הערים הומות האדם ולצד הבשורות הטכנולוגיות שהמדינה הזו מייצרת, נמצאת הפתעה ושמה קיוטו – עיר מיוחדת במינה. מה מאפיין אותה? מה מייחד אותה ולמה כדאי להקדיש לה כמה ימים של טיול? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
דת ביפן - יש חיה כזו?
דת ביפן - יש חיה כזו?

יפן היא ארץ מיוחדת, והגישה כלפי דת ביפן מיוחדת לא פחות. מהן הדתות המרכזיות במדינה? איך ניתן להבחין בין מקדשי שינטו למקדשים בודהיסטים, וכיצד החילוניות והסינקרטיזם משולבים בחיי היום יום של היפנים? על כל אלה בכתבה שלפניכם.
קרא עוד