עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

התרבות העשירה והמרתקת, אדריכלות הנוף בגני הגן והסושי הנפלא, אלה רק חלק מהסיבות שבזכותן כדאי לצאת לטיול ליפן. אז מהו סוד הקסם של יפן?

1. תרבות

התרבות היפנית עשירה להפליא ועתיקה מאוד. היא צצה לעיני המבקרים כמעט בכל מקום ומפתיעה תמיד בשונותה מן התרבות המערבית המוכרת לנו. אפשר לחוות פיסות זעירות ממנה במקומות שונים, למשל בתאטרון הקבוקי. בתיאטרון קאבוקי-זה בטוקיו מעלים מדי יום הפקות של התיאטרון המסורתי היפני. זה לא תמיד מובן או מרתק אבל החוויה מסקרנת מאוד.

2. אדריכלות

האדריכלות המסורתית המרשימה ביותר בולטת באתרים כארמון הקיסור בטוקיו, בכמה מן המקדשים הגדולים ובעיקר היא בולטת בתחום אדריכלות הנוף בגני הזן הנהדרים שפזורים ברחבי יפן ובעיקר באזור קיוטו.

3. האוכל

סושי – אצה שעוטפת חופן אורז ופיסת דג נא – הוא המאכל המוכר ביותר. מסעדות סושי עלולות להיות יקרות. בערים ביפן מוכרים במסעדות זולות יחסית מאכלים רבים, בעיקר פירות ים, שטוגנו בשמן עמוק וטעמם נפלא.

4. משקה

בירה "אסאהי" נחשבת אחד המותגים הפופולריים ביותר ביפן. חובבי המסורת יעדיפו כמובן ללגום סאקה – יין אורז שמוגש ברוב המסעדות מחומם.

5. ספורט

צפייה בסומו, הספורט הלאומי של יפן, היא אירוע מרתק. הצפייה באירועים שמתרחשים על הזירה המרכזית מעניינת באותה מידה בה מעניינת הצפייה בקהל הרב, שלוקח חלק פעיל וערני בתחרויות. בחודש מאי מתקיים טורניר גדול וחשוב בטוקיו.

6. חוויה מיוחדת

המגיעים למקדש מייג'י בימי ראשון חולפים מיד לאחר שיצאו מתחנת האראג'וקו על פני קבוצה גדולה של צעירים וצעירות שמחופשים לדמויות צבעוניות ומוזרות, רובן מפורסמות ולקוחות מספרי הקומיקס היפניים. המראה משעשע מאוד וילדים ייהנו מן התחפושות גם אם אינם מכירים את דמויות הקומיקס.

7. מונומנט

בימי ראשון נוהרים אלפי אנשים למקדש מייג'י במרכז טוקיו (עשר דקות הליכה מתחנת האראג'וקו). הדרך אל המקדש חולפת ביער ירוק. המקדש הנוכחי נבנה לפני חמישים שנה, לאחר שהקודם נהרס במלחמת העולם השנייה. מייג'י נחשב מקדש השינטו החשוב בעיר. המקדש המקורי הוקם לזכרו של קיסר מייג'י שמת ב-1912.

8. מסורת

"מרכז האומנויות המסורתיות" היפני בטוקיו מארח בכל חודש אומן מסורתי שמדגים בפני המבקרים במרכז את תהליך עבודתו. בין האומנויות אפשר לראות ציור על בדי משי, קרמיקה איכותית, אומנות עיטור הקבקבים ועוד. עובדי המקום מסבירים שמשרדי התרבות והמסחר ביפן מטפחים את האומנויות המסורתיות כדי לשמר אותן בעידן כלכלי שאינו עושה איתן חסד, וכדי לערוך לתיירים ולקהל הצעיר היכרות עם אומנויות שהן מרכיב חשוב בתרבות היפנית ועלולות להיעלם. המרכז לאמנויות מסורתיות צמוד לתחנת איקבוקורו. הכניסה חופשית.

9. שמורת טבע

שרשרת ההרים "האלפים היפניים" היא עמוד השדרה של האי הונשו (Honshu). שרשרת ההרים מתנשאת לגובה 3,500 מטרים, והיא מחלקת את יפן לשני אזורי אקלים שונים: החוף המערבי, מול ים יפן הסוער והגשום, והחוף המזרחי, הפסיפי, הנוח יותר למחיה. ההרים גבוהים וירוקים, נהרותיהם תלולים וזורמים בקניונים עמוקים.

10. רק ביפן!

הכרטיסן בקרון הרכבת קד קידה עמוקה לפני הנוסעים כאשר הוא נכנס לקרון ולפני שהוא עוזב אותו. הכרטיסן לעולם לא יעזוב את קרון הרכבת בגבו אל הנוסעים. תמיד יצעד לאחור.

הידעתם?

עוד כמה עובדות מעניינות על יפן

  • כל תלמידי בתי הספר ביפן לובשים חליפות ועניבות כחלק מן התלבושת האחידה שלהם. הבנות לובשות רק חצאיות קפלים, בדרך כלל בגוון כחול כהה. הבנים, עד גיל תיכון, לובשים מכנסיים קצרים. כמעט כל הגברים הנוסעים ברכבת התחתית, גם הם לבושים בדיוק באותה צורה – חליפה כהה, חולצה לבנה, עניבה סולידית ונעליים שחורות. זו מעין תלבושת אחידה של גברים עובדים, בלי קשר למקצוע או לתחום בו הם מועסקים.
  • מזנוני האוכל בתחנות הרכבת מוכרים קופסאות עץ נאות שבהן יש בדרך כלל מנת סושי קרה. רבים מן הנוסעים ברכבת קונים קופסא כזו לפני הנסיעה ואוכלים ממנה בזהירות רבה, מבלי להפיל פירור. על רציף הרכבות בתחנות מסומנים קווים. הממתינים לרכבת מסתדרים בתור ישר ומופתי לאורך קווים אלה. כאשר הרכבת נכנסת לתחנה נפתחות הדלתות של הקרונות בדיוק מול הקווים.
  • הפעלת השירותים, הורדת המים באסלה ושימוש בכיור הרחצה מלווים לעיתים בידע טכנולוגי ממשי. במקומות רבים יש אפשרות לכוון את חום מושב האסלה, את כמות המים, את המוזיקה שמושמעת ברקע ועוד ועוד.
  • במקדשים רבים נערכים טקסי נישואין. זו הזדמנות נהדרת לראות את התלבושת המסורתית של הגברים ובעיקר של הנשים – רובן מגיעות לחתונה לבושות בקימונו יקר ויפה. פרטי הלבוש של הקימונו דורשים התבוננות ממושכת ודקדקנית. מדובר במסורת עתיקה ובעלת חשיבות גדולה.
  • היפנים עסוקים ללא הרף בטלפונים הניידים שלהם. לעיתים קרובות זו דרכם להמנע ממבוכה או ממבטים במקומות ציבוריים כמו רכבת או מעלית.
  • כל פרט בעיצוב גני הזן מתוכנן בקפידה. כך למשל מתוכננים גווני הצבעים בגן בכל עונה. בדרך כלל יש הקפדה על כך שישלוט בגן צבע אחד, למשל ירוק, ושלצידו יופיע לפחות כתם צבע אחד בולט, למשל אדום. ברבים מן הגנים יש בית תה. מקומות אלה מתוכננים כך שצפייה מבעד לחלון שלהם מעניקה למבקר את תמונת הגן המושלמת.
  • בילוי באולמות הפאצ'ינקו הוא אחד הבילויים המפורסמים והפופולריים ביותר ביפן. כדאי מאוד לבקר באחד מהם. הרעש מחריש אוזניים, וקצת קשה להבין את מכונות המזל, אבל די להתבונן בפניהם של המשחקים.

מתכננים טיול ביפן?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים ליפן במסלולים שונים ובניית טיולים פרטיים ליפן לנוסע העצמאי, ע"י המומחים שלנו למזרח הרחוק.

למידע נוסף התקשרו 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר

כתבות מומלצות