טיול לפולינזיה הצרפתית - 17 יום - טיול מקיף באיי טהיטי

טיול לפולינזיה הצרפתית - 17 יום - טיול מקיף באיי טהיטי

אוסטרליה והפסיפיק
17 ימים
15 לילות

מיתוס גן העדן של איי טהיטי (Tahiti) החל מיד עם שובם של האירופאים הראשונים לארץ מוצאם, אי שם במאה ה-18. סיפורים אודות איים שטופי שמש המיתמרים מתוך הכחול האינסופי של האוקיינוס, ושעל אדמתם הפורייה מתרוצצים תושבים אקזוטיים נטולי דאגות וידידותיים להפליא – נפוצו במהרה ברחבי היבשת. כיום, חלום גן העדן של איי טהיטי עדיין חי ובועט, וביקור באיים הינו מסע גדוש בחוויות שניתן לחוות רק כשמרחיקים עד לקצה העולם. בטיול ייחודי זה, נבקר בשלשה איים בארכיפלג ה- Society ואף נרחיק עד לאיים המרקיזים המבודדים – שמעטים הם המטיילים הזוכים לחוותם. המסע שלנו יכלול היכרות עם המורשת והמסורת הפולינזיות, לצד ביקור באתרי הטבע המרהיבים שבאיים. נבקר במקדשים עתיקים שנחשפו במעבה יערות גשם, נפגוש מקרוב מפלי מים הגולשים מהפסגות, נחווה את הלגונות הכחולות מעל ומתחת לפני המים, ועוד שלל הפתעות נוספות.

מסלול הטיול

יום 1 | טיסה בינ״ל - הגעה ללוס אנג׳לס - האי טהיטי - פפאטה

נצא לפנות בוקר בטיסה ישירה ללוס אנג'לס. עם ההגעה בשעות הבוקר המוקדמות, נצא לסיור אל המוקדים העיקריים של העיר: התאטרון הסיני ושדרת הכוכבים של הוליווד, אזור הדאון-טאון המתחדש והשוק המקסיקני. בשעות הצהרים המוקדמות, נצא אל שדה התעופה ונטוס אל פפאטה (Papeete), עיר הבירה של פולינזיה הצרפתית השוכנת באי המרכזי – טהיטי (Tahiti). טהיטי הוא האי הגדול ביותר בפולינזיה הצרפתית, אי בצורת הספרה שמונה המאופיין בהרי געש נכחדים גבוהים, מפלי מים וחופים עם חול וולקני שחור. עם ההגעה לשדה התעופה בשעות הערב המאוחרות, ניסע לבית המלון ללינה.

לינה בפפאטה

יום 2 | סיור מקיף בטהיטי

נתחיל את היום עם סיור רגלי בפפאטה. נבקר בשוק המסורתי התוסס (Le marché de Papeete), שם נשוטט בין דוכנים עמוסים בפירות טרופיים ופרחים אקזוטיים, דגים טריים, חפצי אומנות, ונילה ועוד. נבקר בקתדרלת Notre Dame ובמוזיאון הפנינים של Robert Wan – שם נלמד על תעשיית הפנינים המשגשגת של פולינזיה הצרפתית. אח״כ נשאיר את העיר מאחור ונצא לסיור רכוב לאורך חופי טהיטי. נבקר במקדש Arahurahu, שם נלמד על הפולחן המקומי טרם הגעת המיסיונרים הנוצריים. נמשיך לאורך החוף המערבי לגני Vaipahi ונצפה בעשרות מינים של צמחים מקומיים ומפל מים. לפני שנעבור לצידו המזרחי של האי, נעצור בחוף Papara – בעל חול וולקני שחור הטיפוסי לטהיטי. בחוף המזרחי, נעבור ליד Arahoho Blowhole – צינור לבה הפולט מתוכו מים בעצמה אדירה, ונבקר בשלשת המפלים ב- Faarumi. לפני חזרתנו לפפאטה, נעצור בנקודת תצפית אל עבר מפרץ  Matavai – נקודת המפגש של ילידי האי עם האירופאים ב- 1767, ונבקר ב- Point Venus – החוף בו נחת מגלה הארצות קפטן ג׳יימס קוק כחלק ממשימתו המלכותית לחקר מסלולו של כוכב נוגה. בערב, נבקר בשוק האוכל הלילי של פפאטה.

לינה בפפאטה

יום 3 | סיור יום באי מוריאה

בבוקר נפליג במעבורת מפפאטה אל עבר מוריאה (Moorea), אי הידוע בכינוי The Magical Island. נצא לסיור רכוב ונהנה מנופי האי, עם דגש על היכרות החי והצומח, ההיסטוריה הקדומה של תושביו הפולינזים והיווצרותו הגאולוגית המעניינת המקנה לאי צורת לב. ניסע על ׳דרך האננס׳ שבתוך עמק פורה השוכן בלוע הר געש קדום, ונחלוף על פני מטעים של הפרי האקזוטי הגדל בשפע על האי. נבקר בבית הספר החקלאי ובמטעי ונילה, בננה, פפאיה ושלל גידולים נוספים. אח״כ נטפס מהעמק אל עבר נקודת תצפית (Belvedere) הצופה אל עבר המפרצים Opunohu ו- Cook's Bay המקנים לאי את צורתו הרומנטית. במורד הדרך, נבקר במקדש עתיק ונעצור לטעימות בחנות המפעל של Rotui Manutea – שם מייצרים מיצים טבעיים, ליקרים וריבות משובחות. את ארוחת הצהריים נסעד בריזורט יוקרתי אשר משקיף על חוף Temae, ולאחר מכן נשוט ללגונריום (Lagoonarium) למבט מקרוב על השונית הבתולית ומפגש עם ׳תושבי׳ האי שמתחת לפני המים. לפנות ערב, נחזור למלון בטהיטי.

לינה בפפאטה

יום 4 | האיים המרקיזים - נוקו היבה

בבוקר נצא בטיסה מטהיטי לאיים המרקיזים. איים אילו הם מהנידחים ביותר בעולם, בעלי טבע פראי ואוכלוסיה דלה ומסתורית שהתפתחה במשך מאות שנות בידוד. ננחת באזור נידח באי נוקו היבה (Nuku Hiva) הידוע בכינוי ׳ארץ המדבר׳. משדה התעופה, נעשה את הדרך לצידו השני של האי והעיירה טאיוחאיה (Taiohae) ברכבי 4X4. לאורך הדרך, נעצור לתצפת אל עבר ה- Grand Canyon, מפלי מים, יערות עצי אורן ומישור Toovi הפורה שבו נעים להנאתם עדרי סוסים ופרות. עם ההגעה ל- Taiohae, נצא לסיור רגלי בעיר הבירה של הארכיפלג. נבקר בקתדרלת Notre Dame – הנראית כלקוחה מסרט, שוק האומנים ומקדש המעוטר בפסלי אבן מסורתיים. אח״כ, נטפס אל האתר הארכאולוגי Koueva – מתחם קהילתי עתיק השוכן בין עצי פיקוס ענקיים.

לינה בלודג' בנוקו היבה

יום 5 | מסע רגלי בעמק Hakaui

נתחיל את היום עם שייט קצר לאורך חופו הדרום מערבי של האי ללב מפרץ Hakatea, אשר חופו המוזהב אירח בין מבקריו המעטים ׳שבט׳ בעונה של הסדרה ׳הישרדות׳ האמריקנית. נחצה כפר קטנטן שבו הזמן עצר מלכת ונצעד לאורך ׳דרך המלך׳ במעבה יער הגשם לאורך עמק ה- Hakaui. העמק מוגן ע״י צוקי בזלת מחודדים, ושימש בעבר הרחוק מקום מגורים עבור אלפי תושבים אשר ניזונו מן הטבע. בדרך, נחצה מספר נהרות, נכיר מקרוב את השפע הצומח ונלמד על התרבות העתיקה דרך מפגש עם פסלי Tiki ומבני אבן נטושים הפזורים לאורך המסלול. לבסוף, נגיע אל מפל Vaipo – מפל המים הגבוה ביותר בפולינזיה הצרפתית (350 מ׳), אשר גולש חרישית מהצוקים העצומים.

לינה בלודג' בנוקו היבה

יום 6 | סיור 4X4 בעמק Hatiheu

בבוקר, נחצה את האי לצידו הצפון מזרחי ונעצור בעמק Taipivai, שבו שוכן מטע עצי הקוקוס הגדול ביותר בפולינזיה הצרפתית. נופיו הקסומים של העמק היוו מקור השראה לסופר הרמן מלוויל (׳מובי דיק׳), שבילה זמן רב בעמק באחד ממסעותיו בדרום-הפסיפיק, ועליו קרוי סיפרו הראשון 'Typee'. אח״כ נמשיך בנסיעה מפותלת הגדושה בנופים עוצרי נשימה אל הכפר Hatiheu. נסייר בשבילי הכפר ונזכה למבט מקרוב אל עבר צוקי בזלת ענקיים המגנים על חוף מוזהב ופראי – מהנקודות המצולמות ביותר באיים המרקיזים. נמשיך רגלית בטיפוס דרך מטעי מנגו אל נקודת תצפית במעבר הררי הצופה לעבר מפרץ Anaho. בדרך חזרה, נעצור באתר הארכאולוגי Hikokua אפוף המסתורין. במתחם עצום זה שפע מקדשים מרקיזים עתיקים, פסלי Tiki, אביזרי פולחן ועצי פיקוס ענקיים.

לינה בלודג' בנוקו היבה

יום 7 | האי היווה אואה

היום, נעבור בטיסה קצרה דרומה אל האי היווה אואה (Hiva Oa). האי התפרסם כביתם של הצייר הצרפתי פול גוגן והזמר הבלגי ז׳אק ברל, הקבורים באי. תושביו המעטים של האי נהנים מאורך חיים פשוט ביותר לצד טבע פראי מכל עבר המספק את רוב צורכיהם. עם הגעתנו, נצא לסיור רכוב לאורך חופו הדרומי של האי לעמק Taaoa המבודד וכפרו הציורי. נבקר באתר הארכאולוגי Upeke – אחד ממתחמי הפולחן הגדולים ביותר שנחשפו בפולינזיה הצרפתית. בדרך חזרה, נעצור לסיור בעיירה Atuona ונטפס לבית הקברות העתיק הצופה אל המפרץ – שם קבורים ׳ידועני האי׳ יחד עם תושבי הכפר לדורותיהם ומיסיונרים נוצריים.

לינה בלודג' בהיווה אואה

יום 8 | Puamau Scenic Drive

רכובים על גבי רכבי 4X4, נצא למסע קסום בין 90 ק״מ המחבר את העיירה Atuona עם האתר הארכאולוגי Puamau. הדרך ההררית, מתפתלת מעל צוקי ים לאורך צידו הצפון-מזרחי של האי, וחוצה מספר כפרים ישנוניים השוכנים בקצה עמקים מבודדים. נעצור אינספור פעמים להתענג על הנופים הפנורמיים ולבסוף נגיע לאתר הארכאולוגי ב- Puamau. זהו אתר הפולחן המרשים ביותר בפולינזיה הצרפתית, ובו פסלי Tiki עשויים אבן המתנשאים לגובה של למעלה משני מטרים. בדרך חזרה, נעצור למסע רגלי קצרצר ביער הגשם אל פסלון ׳ה-Tiki המחייך׳.

לינה בלודג' בהיווה אואה

יום 9 | ביקור באי Tahuata

בבוקר, נפליג לאי השכן – Tahuata ובדרך, נזכה במבט ייחודי אל עבר קו הרקיע של שני האיים ואולי אף לליווי צמוד של דולפינים ומנטות. האי Tahuata הוא אי שבו הזמן באמת עצר מלכת. נסייר בכפרים קטנים שבהם מקדשים עתיקים לצד כנסיות ציוריות ובמרכז אומנים ייחודי. נלמד על הצומח וההיסטוריה של ההתיישבות באי הקטנטן. את ארוחת הצהריים נסעד על חוף קסום, שם נערוך BBQ מקומי בין מטעי עצי הקוקוס.

לינה בהיווה אואה

יום 10 | היווה אואה - טהיטי

בבוקר נסייר בעיירה Atuona ולקראת צהריים, נצא בטיסה חזרה לטהיטי. נגיע למלון לקראת שעות הצהריים המאוחרות. בערב, ניטול חלק בערב פולינזי מסורתי הכולל בופה עשיר ומופע ריקודים מרהיב.

לינה בטהיטי

יום 11 | עמק Papenoo

היום נצא לסיור רכוב לאורך עמק ה- Papenoo, שנוצר מלוע הר געש עצום וחוצה את האי ממזרח למערב. העמק אינו מיושב, אולם שימש בעבר כמקום מפלט עבור ילידי האי שסירבו להתנצר. לאורך הדרך, נחצה מספר יובלים ואת נהר ה-Papenoo, נעלה לנקודות תצפית ונחזה במפלי מים הנשפכים מפסגות ההרים המרשימים של טהיטי. נלמד על ההיסטוריה של העמק ועל הצומח, ונעצור לארוחת צהריים עם נוף פנורמי. לפנות ערב, נחזור למלון בטהיטי.

לינה בטהיטי

יום 12 | בורה בורה

בבוקר, נטוס לאי בורה בורה – מהאיים היפים והידועים ביותר בעולם. נצא לסיור רכוב באי, ונתחיל עם טיפוס לחלקו ההררי והלא מיושב שם נזכה למבט ייחודי אל עבר הלגונה הקסומה. אח״כ, נבקר באחד משרידי מלה״ע ה-II הפזורים על הרכסים ונלמד על תפקידו של האי במאמץ בעלות הברית נגד היפנים. בדרכנו לאזור החוף, נתנסה בהכנת Pareo, נסייר בחוות פנינים ונבקר בחוף Matira – החוף היפה ביותר על האי המרכזי. נסעד את ארוחת הצהריים במסעדת Bloody Mary's המפורסמת ולאחר מכן נגיע למלון, שם יחכו לנו בקתות מפנקות על המים.

לינה בבורה בורה

יום 13 | הלגונה של בורה בורה

היום נבלה בלגונה של בורה בורה. נתחיל את היום בשייט על סירת קנו כפולה מסורתית אל מחוץ לריף – שם ׳נשנרקל׳ עם כרישים ידידותיים. עם חזרתנו אל תוך הלגונה, נשוט אל ׳גינת האלמוגים׳ ונפגוש מקרוב את דיירי הלגונה הצבעוניים של בורה בורה וצלופחים. אח״כ נשוט לצידה השני של הלגונה, שם נעגון באזור רדוד ומבודד ונאכיל עשרות סטינגרייז. את ארוחת הצהריים נסעד באי פרטי בקצה השונית, שם נתענג על שפע מאכלים מקומיים ומוכרים.

לינה בבורה בורה

יום 14 | בורה בורה - טהיטי - לוס אנג׳לס

בבוקר נצא לסיור רגלי ב- ׳עמק המלכים׳ ונטפס לתצפית מעל לרכסי ההרים. האגדה מספרת שבעמק נושבות ׳רוחות החיים׳, אשר מקורן בחבל הטבור אותו טמן בנו של האדם הקדום באדמת העמק והוא סמל החיים החדשים בתרבות הפולינזית. נחלוף על פני מקדשים שנחשפו לא מכבר, מקום קבורתם של מלכי העמק, נלמד על צמחי מרפא מקומיים ונחווה מקרוב את הטבע ההררי הייחודי של בורה בורה אשר נשכח לעתים בינות שלל מלונות הפאר והחופים הקסומים. אחר הצהריים, נטוס לטהיטי ונעבור למלון בעיר טרם יציאתנו בלילה לשדה התעופה לטיסת לילה ללוס אנג׳לס.

יום 15 | לוס אנג׳לס

נגיע ללוס אנג'לס בשעות הצהריים ונצא להמשך סיור בעיר.
לינה בלוס אנג'לס

ימים 16-17 | לוס אנג'לס - טיסה בינ"ל אל תל אביב

ביום 16 בבוקר, ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה ישירה חזרה אל תל אביב. הגעה משוערת ביום ה-17 בשעות הצהריים.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ישירות ללוס אנג'לס ומשם טיסות ישירות לטהיטי (במחלקת תיירים).
 • טיסות פנימיות כמפורט בתוכנית (במחלקת תיירים).
 • בתי מלון מדרגת תיירות ראשונה וטובה על בסיס ארוחת בוקר.
 • ארוחות נוספות: 6 ארוחות ערב ו-6 ארוחות צהריים.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית – אביחי בן-צור.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ויזה לארה"ב (חובה).
 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען (חובה).

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה