טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

ספארי צלילה בפולינזיה הצרפתית – 11 יום – מסע בלב האוקיינוס השקט

צילום: אמיר גור

ספארי צלילה בפולינזיה הצרפתית – 11 יום – מסע בלב האוקיינוס השקט

החברה הגיאוגרפיתטיולים מאורגנים של החברה הגיאוגרפיתספארי צלילהספארי צלילה בפולינזיה הצרפתית – 11 יום – מסע בלב האוקיינוס השקט
אוסטרליה והפסיפיק
צלילה
11 ימים

הפלגה בספינה החדישה והמדהימה French Polynesia Master בלב האוקיינוס השקט.
הארכיפלג של טואמוטו שבפולינזיה הצרפתית כולל כמה מאתרי הצלילה הטובים ביותר בעולם, בחלקם מתקבצים מאות כרישים, באחרים להקות דולפינים או מנטות, וברובם ככולם שוניות אלמוגים מהיפות בעולם, שפע של דגים צבעוניים ונופים מרהיבים מעל המים. בשוניות שסביב רנגירואה ובתעלות שביניהן נצפה לראות פטישנים, כרישים שחורי קצוות, טיגריסי, כסוף קצוות ועוד. בצלילות הזרם שבצפון פאקארווה “נגלוש” מול שוניות אלמוגים בלתי נגמרות, שבהן הזרמים מביאים שפע של מזון לבעלי החיים ו”אקשן” של כרישים ושאר טורפים, המגיעים בעקבות שפע הדגים.
במהלך הטיול נשלב מספר ביקורים יבשתיים באיים, וכן טיול בטהיטי ובסביבתה לפני ואחרי השייט.

ההפלגה היא בת 11 יום (10 לילות) משונית פאקארווה לשונית רנגירואה, בארכיפלג טואמוטו. הספינה לא מציעה מסלול מוגדר אלא קובעת את המסלול בהתאם לתנאים בשטח, אבל כוללת את מיטב האתרים והתכנית שתתאפשר לדעת קפטן הספינה.
מסלול ההפלגה יכלול סה”כ כ-30 צלילות (חלקן צלילות לילה), ומספר ביקורים יבשתיים ככל שיתאפשר.

סדר יום בספינה

 • ארוחת בוקר קלה ולאחריה צלילה ראשונה.
 • ארוחת בוקר מלאה, זמן מנוחה ולאחריו צלילה שנייה.
 • ארוחת צהריים, זמן מנוחה ולאחריו צלילה שלישית.
 • חטיפי אחה”צ, זמן מנוחה ולאחר מכן צלילה רביעית, היכן שמתאפשר, ולעתים צלילת לילה.
 • ארוחת ערב.
 • במהלך היום ישובצו תדרוכים לפני הצלילות, וכן הדרכות בנושאים שונים לגבי המקום, ההיסטוריה, בעלי החיים והכרת שמי האוקיינוס בלב ים.

אתרי צלילה עיקריים שישובצו במסלול

רנגירואה (Rangiroa): 

 • מעבר טיפוטה (Tiputa Pass): מתחילים את הצלילה בשונית החיצונית, שם רצוי לנעוץ וו שונית ולחזות במופע הכרישים שחולפים ממול במספרים גבוהים. לאחר מכן אפשר לעבור דרך הקניונים (The Canyons), בין להקות צפופות של דגים ולעתים מנטות. סיום הצלילה במערה בה מתגודדים כרישים לבני קצוות כדי לנוח.
 • אתר “הכחול” (The Blue): צלילת מים כחולים מול תעלה שחוצה את השונית. באזור זה ריבוי כרישים הנמשכים מסקרנות לצוללים, להקות של דולפינים חולפות לעתים קרובות, ושאר בעלי חיים פלאגיים, של הים הפתוח.

צפון פאקארווה (Fakarava North):  

 • מעבר גאראווה (Garaue Pass): התעלה הצפונית ביותר באזור פאקארווה וכנראה האתר הטוב ביותר למפגשי כרישים. ביום טוב, הצלילה מתבצעת כאשר קיר השונית מצד אחד, ו”קיר חי” של כרישים מהצד השני. כרישים אפורים מתגודדים כאן במספרים עצומים, ופרט אליהם ניתן לפגוש גם כרישי Silky, טיגריסי, פטישנים, שחורי קצוות, לבני קצוות וכרישי ארך גפיים (oceanic whitetip), וכן דגי נפוליאון, ברקודות, דקרים גדולים, עטלפי ים ולעתים מנטות.
 • מאיאורו (Maiuru): מישור אלמוגים בעומק של כ-18 מטרים, מול תעלה גדולה בשונית, מהווה גן עדן של אלמוגים קשים ורכים, קרוב לשוליים של שונית האלמוגים. מול המדרון התלול אפשר לעצור כדי לחזות בכרישים ובעלי חיים גדולים שחולפים, ולהקות גדולות של ברקודות ולוטיינים מתוגדדות. באתר זה יש מספר תחנות ניקוי של מנטות ועטלפי ים, ובין האלמוגים והספוגים המשבצים את השונית, אפשר גם למצוא שפע של חיי מאקרו.

דרום פאקארווה (Fakarava South):  

 • האי טיקהאו (Tikehau island): בשנת 1987 ז’ק קוסטו הכריז על טיקהאו כ”אטול העשיר ביותר על פני כדור הארץ”, וקל להבין מדוע. באתרים שסביב האי אפשר לפגוש כרישים במספרים גדולים, להקות דולפינים, צבי ים, ברקודות ועוד, ובאתר The Shark Hole, יורדים בבור אנכי לתוך להקת כרישים צפופה וכן להקות גדולות של דגי לוטיין.
 • חוות הפנינים הישנה: זהו האתר הטוב ביותר לצפיה במנטות, המגיעות לתחנות הניקוי באזור.
מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

הספינה
French Polynesia Master
French Polynesia Master

ספינת הדגל של צי ספינות הצלילה החדיש Master Liveaboards. הצי הזה שייך לצי הוותיק Siren, שפועל שנים רבות ביעדים הטובים בעולם.
הספינה תוכננה בקפידה כדי להיות ספינת לוקסוס לצוללים, הטובה ביותר מסוגה באזור זה של האוקיינוס השקט, והיא תוכננה ומפוקחת על ידי צוות בניית הספינות של Dive and Sail (האחראי כאמור גם לצי ה-Siren).

בספינה יש חדרי סיפון עליון ותחתון, בכולם מיזוג אוויר נפרד ושירותים ומקלחת פרטיים בכל חדר. האזורים הציבוריים למנוחה ולשעות הפנאי מחולקים בין הסיפון המרכזי לסיפון העליון, כולל אזור לאונג’ רחב ידיים, אזור צפייה עם מסך פלזמה איכותי, תחנת טיפול וארגון לציוד צילום, סיפון מוצל וסיפון שיזוף וכמובן גם ג’קוזי מהמם בסיפון העליון, שממנו אפשר לשזוף את העיניים בנופים עוצרי הנשימה של פולינזיה הצרפתית.
הצלילות מבוצעות בקבוצות קטנות של מקסימום 5 צוללים בקבוצה!

תאריכי יציאה ומחירים

תאריכים בהתאמה אישית, למטיילים עצמאיים.
לפרטים נוספים פנו אלינו בטלפון 03-5639040,
או מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

כדאי לקרוא