מידע שימושי למטייל באוסטרליה

מידע שימושי למטייל באוסטרליה

מאת החברה הגיאוגרפית

מה להביא לשדה התעופה?

דרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות מיום יציאת הטיול. יש לוודא כי בדרכון ישנו לפחות עמוד אחד ריק (המיועד לאשרות כניסה), נקי מכל חותמת ומדבקה, כרטיס טיסה, אנא וודאו שבידיכם ביטוח נסיעות לחו"ל. אם ברשותכם ציוד אופטי או אלקטרוני או רכוש אחר עליו אתם רוצים להצהיר אצל פקיד המכס, עליכם להקפיד לארוז אותו בנפרד בתיק יד ולקבל אישור מהפקיד על הוצאתו מהארץ. פקיד המכס נמצא באולם הנוסעים היוצאים, אחרי ביקורת הדרכונים.
לתשומת לבכם – משרד החקלאות אוסר הכנסת דברי מזון לאוסטרליה ואוכף הוראה זו בקפדנות. קנסות ואי נעימויות צפויים לנתפסים.
חל איסור חמור, להכניס לאוסטרליה:

  • מזון טרי כלשהו (כולל שאריות ארוחה מהמטוס) נקניקים, דבש, "פיצוחים" וכ'ו.
  • זרעים, מוצרי אמנות (או אחרים) העשויים חלקי חיות או עץ (כולל צדפים וקונכיות).
  • ציוד הליכה ומחנאות משומשים, המכוסים בבוץ / זרעים וכדומה.
  • במידה ויש בין מטלטליכם מוצר המוטל בספק אם מותר או אסור להכניסו – יש להצהיר עליו בטופס הכניסה. הוא ייבדק ובמידה ואינו מסכן החי והצומח האוסטרלי, יותר לכם להכניסו.

אשרת כניסה לאוסטרליה

נדרשת אשרת כניסה לאוסטרליה. יש צורך בטופס בקשה מקורי (נפרד לכל נוסע), דרכון ותמונה.
נוסע מעל גיל 75 צריך לצרף אישור רפואי ואישור על ביטוח רפואי (או את הפוליסה).
תוקף האשרה ומספר הכניסות נקבע על ידי הקונסוליה באופן אידיבידואלי.
לקטינים הנוסעים לבד: טופס בקשה, צילום ת.ז של שני ההורים, מכתב מההורים+שתי חתימות ומכתב מביה"ס.
הקונסוליה שומרת לעצמה את הזכות לבקש הוכחה על מצב כספי, הוכחה לביטוח נוסעים רפואי, מכתב מהמעביד המאשר חופשה, הוכחה לרישום בבי"ס, מכללה או אוניברסיטה, אישור על שחרור מהצבא, אישור ממשרד הפנים על כניסות ויציאות, מכתב הזמנה מקרובים באוסטרליה או כל אישור אחד שיש כוונה לחזור לארץ.
לבקשה המסורבת עקב טעות בטופס הבקשה, יש להגיש ולשלם מחדש.
משך הטיפול בבקשה לאשרה: כשבועיים וחצי. אין אפשרות לזירוז ההליך.

מזג אוויר באוסטרליה

באביב ובקיץ (נובמבר עד מרץ) חם מאוד; טרופי בצפון, וחם עם לילות נעימים בדרום. בסתיו ובחורף (אפריל עד ספטמבר) בהיר וחמים. בדרום בדרך כלל בהיר, אבל קריר, עם קצת גשם. יש שלג באזור ההרים בדרום-מזרח.
סידני:
קיץ (דצמבר-פברואר): טמפרטורה ממוצעת 25 מעלות. 50 מ"מ גשם.
סתיו (מרס – מאי): טמפרטורה ממוצעת 18 מעלות. 50 מ"מ גשם.
חורף (יוני – אוגוסט): טמפרטורה ממוצעת 10 מעלות. 40 מ"מ גשם.
אביב (ספטמבר – נובמבר): טמפרטורה ממוצעת 18 מעלות. 60 מ"מ גשם.

ביגוד מומלץ
ביגוד קל בקיץ, וחם יותר בחורף, ברוב אזורי הדרום. ביגוד קל כל השנה במדינות המרכז והצפון, וביגוד חם יותר רק לערבי חורף ומוקדם בבוקר.

מטבע

המטבע נקרא דולר אוסטרלי (Australian Dollar) המחולק ל-100 סנט (Cents).

חשמל

המתח החשמלי הוא 240 וולט, 50 הרץ. כדאי להביא מתאם (אדפטור) בינלאומי לשקעים (שקע משולש).

שעון אוסטרליה

לפי שעון חורף (אוקטובר עד מרץ): שעון ישראל ועוד תשע שעות בניו סאות' וויילס, ויקטוריה, וב-Australina Capital Territory, שעון ישראל ועוד שבע וחצי שעות בטריטוריה הצפונית, שעון ישראל ועוד שמונה שעות בקוינסלנד, שעון ישראל ועוד שמונה וחצי שעות בדרום אוסטרליה, שעון ישראל ועוד שש שעות במערב אוסטרליה ושעון ישראל ועוד תשע שעות בטסמניה. תאריכי שעון החורף לא זהים לאלה שבישראל.

חיסונים

משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות לבירור לגבי החיסונים הדרושים.

שגרירות ישראל באוסטרליה

6 Turrana Street, Yarralumla
Canberra
טלפון: 61-2-62731309 +
פקס: 61-2-62734273 +

תחבורה

התחבורה הציבורית טובה וזולה, בעיקר מערכת האוטובוסים. מערכת הרכבות נוחה פחות ופחות זולה, ואינה מהירה. נהיגה ברכב פרטי נותנת פתרון להגיע למקומות אליהם לא מגיעה התחבורה הציבורית, אך המרחקים עצומים, ויכולות להתעורר בעיות טכניות בדרך.

שתייה

מי ברז טובים לשתיה, למרות שלבעלי קיבה רגישה כדאי להקפיד לשתות מים מינרלים בלבד (מצויינים באוסטרליה).
האוסטרלים שתייני חלב "כבדים", וניתן למצוא קפה איטלקי טוב בבתי הקפה. מבחר סוגי הבירה גדול, ולכל מדינה בפדרציה מותג בירה משלה. באוסטרליה אקלים מצוין לגידול ענבי יין, ותעשיית היין שלה פורחת.

קניות

עבודת אמנות אבוריג'ינית היא מזכרת אמיתית מאוסטרליה. נפוצות מזכרות פשוטות יותר כמוצרי צמר- סוודרים סרוגים ביד, מוצרי עור-כבש, כובע בוקרים אוסטרלי, תכשיטים ועבודות מאבן אופל (לשם) ומפיוטר, כלי הנגינה הטיפוסי דיג'ירידו (Dijeridu), עבודות זכוכית וקרמיקה.

תקשורת

קידומת הטלפון של אוסטרליה היא 61.

ביטחון אישי

אוסטרליה בטוחה יותר ממרבית ארצות אירופה. עיקר אמצעי הזהירות ראוי שיינקטו בטבע מפני נחשים ועכבישים, זבובים ויתושים ושריפות יער.
כדאי לקחת צילומים של המסמכים החשובים (דרכון, כרטיס טיסה וכו') ולאחסנם בנפרד מהמסמכים עצמם. (תצלום נוסף כדאי להשאיר בבית), ולהצטייד בתמונת דרכון למקרה הצורך.

טיול לאוסטרליה עם החברה הגיאוגרפית

 

למידע על טיולים לאוסטרליה בקבוצה או בהתאמה אישית התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

אבוריג'ינים באוסטרליה
אבוריג'ינים באוסטרליה

מאת החברה הגיאוגרפית

לכל מי שסקרן לגבי התרבות האבוריג'ינית באוסטרליה כדאי להכיר את "נתיבי שיר", ספר נהדר של סופר המסעות האנגלי ברוס צ'טווין. בספר זה מתאר צ'טווין את המפגשים שלו עם בני התרבות האבוריג'ינית ביבשת הדרומית. בין היתר נכתב שם על המיתוסים האבוריג'יניים שהם "כמו מבוך מלא באינספור מסדרונות ומעברים, שכולם מחוברים באופן מסתורי כלשהו, בדרכים מורכבות להפליא. בקוראי את השירים היה לי הרושם שמדובר באדם שנכנס לעולם סודי זה בדלת האחורית, אדם בעל חזון רוחני נפלא ומורכב יותר מכל דבר אחר על פני כדור הארץ, מבנה שלעומתו לא היו כל הישגיו החומריים של האדם יותר מאשר פסולת, ושעם זאת חמק מכל הגדרה".
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אוסטרליה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אוסטרליה

מאת החברה הגיאוגרפית

לאוסטרליה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אוסטרליה.
קרא עוד