טיול לקובה, קוסטה ריקה ופנמה סיטי - 17 יום - בתקופת הטלת הצבים

טיול לקובה, קוסטה ריקה ופנמה סיטי - 17 יום - בתקופת הטלת הצבים

מרכז אמריקה
17 ימים
15 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - הגעה להוואנה

היום נגיע אל הוואנה דרך יעד ביניים באירופה. הוואנה בירת קובה, נוסדה לפני כ- 500 שנה זמן קצר אחרי גילוי אמריקה. לפני המהפכה של פידל קסטרו העיר נחשבה לעיר תענוגות, אך מפאת חוסר משאבים חזותה ואופייה נותרו כמעט ללא שינוי.

עם ההגעה ניסע אל המלון.

לינה בהוואנה

יום 2 | הוואנה

היום נצא ליום טיול בעיר הקולוניאלית, בין השאר נראה את הכיכרות הגדולות , נבקר במוזיאון המהפכה, במפעל לייצור סיגרים,  נלך בטיילת של העיר ונראה את המבצר המפורסם. בערב נהנה מסיבוב במכוניות עתיקות (לא בנהיגה עצמית) , אחד מסמליה של קובה עד למסעדה בה נצא לסעוד בעיר.

לינה בהוואנה

יום 3 | עמק ויניאלס

היום נצא לכיוון העמק הפורה של ויניאלס מערבית להוואנה. ויניאלס היא עיירה מקסימה שממוקמת באחד האזורים היפים ביותר בקובה – מחוז פינאר דל ריו.  נטייל בכפרים ובעמק הפורה של ויניאלס, הכול טובל בירוק, מלא במשתלות טבק, מטעי בננות, הרים סלעיים ומישורים ירוקים. זהו המקום הטוב ביותר לגידול טבק, ובאזור הזה אפשר למצוא את הטבק הטוב ביותר בקובה. נהנה מארוחת צהריים (כלולה) במסעדה מקומית, ומשם נמשיך לביקור במערה האינדיאנית ולציור קיר שגובהו מגיע לכ- 80 מטרים. לקראת ערב, נשוב אל הוואנה.

לינה בהוואנה

יום 4 | הוואנה - סנטה קלרה - אל טרינידד

היום ניסע אל העיר הגדולה סנטה קלרה, בסוף 1958 נערך בסנטה קלרה הקרב שהכריע את המערכה  במהפכה הקובנית. ב29 בדצמבר, הצליחו שתי קבוצות גרילה קטנות בהנהגתם של צ'ה גווארה וקמילו סיינפואגוס להכניע את חייליו של בטיסטה ולהשתלט על רכבת עמוסה בחיילים, תחמושת ואספקה. כניעת החיילים (אף שלא נורתה ירייה אחת) הביאה לעזיבתו של   בטיסטה את קובה, מה שסלל את הדרך להשתלטותו של קסטרו על המדינה. נבקר בעיר ובאתר המאוזוליאום שבנה פידל קאסטרו לכבוד צ'ה גווארה, כאשר העלה את עצמותיו מבוליביה בשנת 1997  בהמשך היום נגיע אל טרינידד, עיר במחוז סנקטי ספיריטוס במרכז קובה. העיר נחשבת אתר מורשת עולמי מאז 1998.

לינה בטרינידד

יום 5 | טרינידד

טרינידד, הנמצאת במרכזה של קובה,  נוסדה על ידי דיאגו ולאסקאז (Diego Valazquez) בשנת 1514. האווירה הרומנטית שבה מתערבבת יחד עם זו המפארת את עברה ההיסטורי. נבקר בוא בה מבנים קולוניאליים עתיקים, ארכיטקטורה ייחודית וחוף ים יפהפה, שעל הים הקאריבי. נצא ליום טיול בעיר, נהלך ברחובותיה היפים, נראה את המבנים העתיקים, נבקר  במוזיאון הארכיטקטורה ונעצור בבר לה קאנצ'נצ'ארה בו נטעם את הקוקטייל הידוע של קובה. משם נצא בנסיעה אל אחת מחוות הסוכר הממוקמת ב'עמק הסוכר' כ12 ק"מ מטרינידד. חוות הסוכר קשורות בקשר הדוק עם עברה של העיר, נראה, נלמד ונחווה זאת. מאוחר יותר נחזור אל המלון המפנק ונהנה מרצועת החוף המפורסמת והיפה של הים הקאריבי.

לינה בטרינידד

יום 6 | טרינידד - סיינפואגוס - הוואנה

היום ניסע לביקור בעיר סיינפואגוס (Cienfuegos) אשר יש המכנים אותה "פנינת הדרום" . זוהי עיר נמל הנחשבת לעיר מטופחת ויפה, עם ההגעה נצא לביקור בעיר, נראה את  הכיכר המרכזית בעיר, סביבה מרוכזים רבים מהבניינים החשובים בעיר, ביניהם ארמון הממשל וקתדרלת פוריסימה קונספסיון, נבקר בתיאטרון תומאס טרי (Teatro Tomas Terry), תיאטרון מפואר בסגנון איטלקי ונחשב לאחד המבנים המרשימים בעיר, משם נמשיך לביקור במפרץ החזירים. ב1961, כשנתיים לאחר תפיסת השלטון במדינה על ידי פידל קסטרו, ניסו גולים קובניים שאומנו על ידי ה CIA, לפלוש לקובה, מתוך כוונה למוטט את השלטון החדש.  ניסיון ההפיכה נכשל ופידל קסטרו שנלחם בגולים, רק הוסיף למעמדו ויוקרתו   בסוף יום הטיול נגיע חזרה אל הוואנה.

לינה בהוואנה

יום 7 | הוואנה - טיסה דרך יעד ביניים אל סאן חוזה

היום נשלים את הסיורים בעיר, נלך לשוק המקומי ונסייר בהוואנה החדשה. בשעות הצהריים (בהתאם לשעת הטיסה), ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל סן חוזה בירת קוסטה ריקה (דרך יעד ביניים).  עם ההגעה, ניסע אל המלון ללינה.

לינה בסאן חוזה

יום 8 | סאן חוזה - שמורת טורטוגרו

היום נצא בנסיעה אל שמורת טורטוגרו הממוקמת בחלק הצפוני של קוסטה ריקה על חוף הים הקריבי. חוף טורטוגרו

הוא אתר קינון והטלה החשוב ביותר של צבי הים הירוקים, הנמצאים בסכנת הכחדה בחלקו המערבי של כדור הארץ. האתר משמש לקינון גם את צבי הענק ולצבים נוספים. עם ההגעה נבקר במוזיאון הצבים, נשוט על התעלות ונלמד על האזור.

לינה בלודג' בשמורת טורטוגרו

יום 9 | שמורת טורטוגרו - אל שמורת ארנל

הבוקר ניפרד מהשמורה, נצא בנסיעה לאזור הר הגעש ארנל והאגמים סביבו. בסוף היום נגיע ללינה באזור שמורת הטבע ארנל.  אזור הר הגעש ארנל Arenal) ) הוא אזור פראי ומגוון, זוהי שמורה שמכילה כמחצית ממיני עולם החי של קוסטה ריקה. מרכז השמורה הוא הר הגעש שהיה פעיל שנים ארוכות. את היום נקנח בטבילה במעיינות חמים מפנקים.

לינה באזור הר הגעש ארנל

יום 10 | שמורת ארנל

היום נבקר בשמורת ארנל, נראה מגוון גדול של ציפורים ובעלי חיים ונהנה להלך בשבילי השמורה. לאחר מכן, נבקר במפלי פורטונה השוצפים, זרם המים נופל מגובה של 70 מטרים ואפשר לרדת לתוך המפלים או לרחוץ לרגלי המפל.

לינה באזור הר הגעש ארנל

יום 11 | ארנל - מונטה ורדה

היום בבוקר נצא בשייט על אגם ארנל אל גדתו המערבית. שם נחזור לרכב ונעלה אל שמורת יער העננים מונטה ורדה  (Monteverde Cloud  Forest). זוהי "ארץ פעילות הטבע הבלתי מוגבלת" ורבים ימצאו שזה שיאו של הטיול בקוסטה ריקה. שמורת יער העננים נמצאת על רכס הררי וטרופי, וניתן לראות בה מאות פרפרים, מגוון גדול של ציפורים, קופים, עצלנים ועוד ועוד. לאחר התמקמות, נצא לטיול לילי בשמורה העשירה בחי וצומח. נוכל לראות ובעיקר להקשיב לרחשי בעלי החיים המתעוררים לחיים בלילה.

לינה במונטה ורדה

יום 12 | מונטה ורדה - מנואל אנטוניו

היום נהנה מיום טיול באזור. נצא לטיול בשמורה, נהלך ברגל וביער, ונצא לטיול על מערכת גשרים תלויים בשבילי היער בין צמחיה עבותה, בה מסתתרים ומקננים מינים רבים של ציפורים (אם יתמזל מזלנו , נצפה בקצאל – העוף המזוהה עם מרכז אמריקה) ומשם נחקור את האזור בצפייה ממעל. בהמשך היום נצא בנסיעה אל מנואל אנטוניו, זוהי שמורת הטבע הקטנה ביותר בקוסטה ריקה, וגם הפופולרית שבהן, חופים יפהפיים ומעבר להם יער עבות, מסלעים עם נקודות תצפית, שפע חיות ומסלולי הליכה.

לינה במנואל אנטוניו

יום 13 | מנואל אנטוניו כולל שייט במפרץ

היום נבקר בפארק הלאומי של מנואל אנטוניו, שם בין עצי היער הפוגשים את החוף הפאסיפי אפשר למצוא קופים ממינים שונים ובעיקר את קופי הקפוצ'ין לבני הפנים, קופי סנאי, איגואנות גדולות  ולמעלה מ-350 מינים שונים של ציפורים. בהמשך היום נהנה משייט חוויתי  במפרץ של מנואל אנטוניו (השייט הוא ציבורי מאורגן). נהנה מחופי הים הנהדרים ,האיים הקטנים, שלווה ו- Pura Vida!

לינה במנואל אנטוניו

יום 14 | מנואל אנטוניו - גני לה פז ופואס - אל פנמה סיטי

מוקדם בבוקר נעזוב את אזור החוף וניסע אל שמורת גני לה-פז , בגנים ניתן למצוא חמישה מפלים, יער עננים ויער גשם,  40 מינים של ציפורים, טוקאן , קופים, זוהי חגיגה אמיתית של הטבע. נמשיך אל הר הגעש פואס שמספק את אחד המראות היפים במרכז אמריקה, בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ נמצאים גייזרים מהגדולים בעולם (***נכון לינואר 2018 אין כניסה להר הגעש פואס בשל פעילות וולקנית. במידה והמצב יישאר כך עד אוגוסט נחליף את הסיור בפואס בסיור אחר באזור). בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס לפנמה סיטי ללינה.

לינה בפנמה סיטי

יום 15 | פנמה סיטי

היום נעשה דרכנו אל עבר הג'ונגלים של פנמה למפגש מרתק עם אחת מקהילות האינדיאנים במדינה – האמברה. נגיע אל אחד הכפרים שם נוכל לראות את סגנון הבנייה המיוחד שלהם (Taguas), נשמע הסברים מהצ'יף המקומי על ההיסטוריה של השבט, תרבותם ואומנותם ונלמד על אורחות חייהם המסורתיות הנשמרות עד היום. נאכל ארוחת צהריים מקומית, נהלך  בכפר, ונוכל להציץ לבתיהם ולראות איך חיים במנותק מהציוויליזציה.

לינה בפנמה סיטי

ימים 16-17 | פנמה סיטי – טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים באירופה – תל אביב

בבוקר יום 16 נצא ונסייר ברובע הקולוניאלי קסקו וייחו (Casco Viejo) שעדיין מתבצעות בו עבודות השחזור והוא חוזר לתפוס את מקומו כאחד המוקדים המעניינים ביותר בפנמה סיטי. נבקר שם גם בכיכר צרפת , נתצפת על העיר המודרנית מלאת גורדי השחקים. משם נמשיך לביקור בתעלת פנמה המקשרת בין האוקיינוס הקאריבי לשקט ונחשבת לאחד מסמליה הבולטים של המדינה. זהו אחד מהפרויקטים ההנדסיים החשובים שנבנו בעולם. נבקר בתאי הציפה של מירפלורס ונראה כיצד מתפעלים את כניסת האוניות. בשעות הצהריים (ובהתאם לשעת הטיסה) ניסע אל שדה התעופה ונצא אל טיסתנו הבינ"ל.

הגעה לת"א צפויה ביום 17 בשעות הערב המאוחרות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

 

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת ליחיד לחדר: $1,080.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינ"ל ופנימיות: כמפורט בתכנית.
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה וראשונה. עקב הביקוש הרב בקובה, המלונות שהוזמנו עלולים להשתנות.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • כלכלה: בקובה על בסיס חצי פנסיון (א. ערב) ועוד 2 ארוחות צהריים נוספות. בקוסטה ריקה כלכלה מלאה בשמורת טורטוגרו, ועוד חצי פנסיון (צהריים או ערב). בפנמה – 1 א.צהריים. *הארוחות אינן כוללות שתייה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • ויזה לקובה.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • מיסי נמל ביציאה מקובה וקוסטה ריקה (כ-$30 לאדם בכל שדה. לתשלום במקום).
 • הוצאות אישיות.
 • ביטוח רפואי ומטען – חובה (מומלץ לעשות ברגע ההרשמה לטיול).
 • נא להתעדכן בלשכת הבריאות/מרפאת מטיילים לגבי חיסונים הנדרשים למדינות הרלוונטיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
אתרים נבחרים בקוסטה ריקה
אתרים נבחרים בקוסטה ריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקוסטה ריקה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בקוסטה ריקה, מהר הגעש הפעיל ארנל ועד שמורת מונטה ורדה היפייפיה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקובה
מידע שימושי למטייל בקובה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקובה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בקובה
אתרים נבחרים בקובה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקובה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בקובה, מהוואנה הבירה הרשמית ועד סנטיאגו דה קובה, בירת הפולקלור והמוסיקה של המדינה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה
מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מסע בזמן - טיול מאורגן לקובה
מסע בזמן - טיול לקובה

טיול לקובה הוא מסע במנהרת הזמן, אל העבר שעדיין פועם ברחובות עריה ובאורחות החיים של תושביה. לאיזו תקופה קובה מובילה את מבקריה, כיצד הדברים באים לידי ביטוי, ולמה כדאי למהר ולבקר בקובה, רגע לפני שהעבר יהפוך לעתיד? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד