טיול לקובה, קוסטה ריקה ופנמה סיטי - 16 יום - מנוף אנושי בקובה לנופי הטבע בקוסטה ריקה

טיול לקובה, קוסטה ריקה ופנמה סיטי - 16 יום - מנוף אנושי בקובה לנופי הטבע בקוסטה ריקה

מרכז אמריקה
16 ימים
14 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - אירופה - הוואנה

נצא בטיסת בוקר מת"א להוואנה (דרך אירופה). עם ההגעה בשעות הערב ניסע למלון. הוואנה, בירת קובה, נוסדה לפני כ- 500 שנה, זמן קצר אחרי גילוי אמריקה. לפני המהפכה של פידל קסטרו הוואנה הייתה עיר תענוגות אך מפאת מחסור במשאבים חזות העיר והאווירה שבה נשארו ללא שינוי.

לינה בהוואנה

יום 2 | הוואנה

היום נצא ליום טיול בעיר הקולוניאלית והמודרנית של הוואנה, נהלך ברחובות העיר העתיקה ונבקר בפלאזות  (הכיכרות) המפורסמות. לארנסט המינגווי הייתה פינה חמה בלב לקובה ובמיוחד להוואנה, במהלך סיורנו בעיר נעבור בין "נקודות המינגווי המסורתיות"  של העיר ("בר לה פלורידיטה","לה בודגיטה דל מדיו" ומלון "אמבוס מונדו" בו נהג להתאכסן ולכתוב).

הוואנה הייתה מגרש השעשועים של המאפיה האמריקאית בתקופת היובש ואלו היו ימי הזוהר שלה, נבקר במלון נסיונאל המרשים שהיה המוקד של כל הכוכבים ועולם הזוהר במאה ה – 20.

בערב נהנה מסיבוב במכוניות עתיקות (לא בנהיגה עצמית) אחד מסמליה של קובה.

לינה בהוואנה

יום 3 | הוואנה - סיינפואגוס - טרינידד

היום ניסע אל פלאיה גירון (Giron) או בשמה היותר ידוע מפרץ החזירים שם התרחשה הפלישה המפורסמת. ב1961, כשנתיים לאחר תפיסת השלטון במדינה על ידי פידל קסטרו, ניסו גולים קובניים שאומנו על ידי ה CIA, לפלוש לקובה, מתוך כוונה למוטט את השלטון החדש.  ניסיון ההפיכה נכשל ופידל קסטרו שנלחם בגולים, רק הוסיף למעמדו ויוקרתו. נבקר במקום במוזיאון המתאר את הפשיטה. משם נמשיך אל העיר סינפואגוס (Cienfuegos) אשר יש המכנים אותה "פנינת הדרום" . זוהי עיר נמל הנחשבת לעיר מטופחת ויפה, עם ההגעה, נבקר באתריה המרשימים.

בסף היום נגיע אל טרינידד, עיר במחוז סנקטי ספיריטוס במרכז קובה. העיר נחשבת אתר מורשת עולמי מאז 1998.

לינה באזור החופים של טרינידד

יום 4 | טרינידד

היום נהנה מיום טיול בעיר המשופעת במבנים מהמאות ה-18 וה-19 שרובם משמשים כמוזיאונים. נהלך ברחובות, נבקר  בפלאסה מיור שם נבקר בכנסיית הרובע,  נמשיך אל מוזיאון הארכיטקטורה הקולוניאלית ובמוזיאון הסנטריה. בהמשך היום ניסע לביקור בעמק הסוכר (מרחק של כ12 ק"מ מהעיר), נראה את הנוף המשקיף על העיר ונבין את חשיבותו של האזור.

בערב נצא לבלות ולרקוד באחד ממועדוני העיר.

לינה באזור החופים של טרינידד

יום 5 | טרינידד - סנטה קלרה - הוואנה

היום ניסע אל העיר הגדולה סנטה קלרה, בה הוכרע גורל המהפכה הקובנית לאחר הניצחון החשוב של צ'ה גווארה בקרב

ב-  1959. נבקר באתר המאוזוליאום שבנה פידל קאסטרו לכבוד צ'ה גווארה, כאשר העלה את עצמותיו מבוליביה בשנת 1997. משם נמשיך חזרה אל הוואנה.  בערב נצא לרקוד באחד ממועדוני הג'ז של העיר.

לינה בהוואנה

יום 6 | עמק ויניאלס

היום נצא לביקור בעמק הפורה של ויניאלס מערבית להוואנה. ויניאלס היא עיירה מקסימה שממוקמת באחד האזורים היפים ביותר בקובה – מחוז פינאר דל ריו.  נטייל בכפרים ובעמק הפורה של ויניאלס, הכול טובל בירוק, מלא במשתלות טבק, מטעי בננות, הרים סלעיים ומישורים ירוקים. זהו המקום הטוב ביותר לגידול טבק ונבקר גם במפעל סיגרים וגם בשדה של גידולי הטבק. באזור הזה על פי המקומיים והתיירים אפשר למצוא את הטבק הטוב ביותר בקובה.

לינה בהוואנה

יום 7 | הוואנה - טיסה אל סאן חוזה

היום בבוקר נצא ונשלים את הסיורים בעיר- נבקר במבצר המפורסם של הוואנה, במלקון – הטיילת שמלווה את העיר ובשווקים המקומיים המיוחדים. אחרי הסיורים (ועל פי שעת הטיסה) ניסע אל שדה התעופה לטיסתנו אל סאן חוזה בירת קוסטה ריקה (דרך יעד ביניים). עם ההגעה, ניסע אל המלון ללינה.

לינה בסאן חוזה

יום 8 | סאן חוזה - אזור פואס – שמורת ארנל

הבוקר נצא בנסיעה צפונה דרך אזורים כפריים- חקלאיים לאזור הר הגעש ארנל והאגמים סביבו. בדרך נבקר בהר הגעש פואס שמספק את אחד המראות היפים במרכז אמריקה, בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ נמצאים גייזרים מהגדולים בעולם.  נמשיך אל שמורת גני לה-פז , בגנים ניתן למצוא חמישה מפלים, יער עננים ויער גשם, 40 מינים של ציפורים, טוקאן , קופים, זוהי חגיגה אמיתית של הטבע. בסוף היום נגיע ללינה באזור שמורת הטבע ארנל.

לינה באזור הר הגעש ארנל

יום 9 | שמורת ארנל והסביבה

אזור הר הגעש ארנל (Arenal) הוא אזור פראי ומגוון, זוהי שמורה שמכילה כמחצית ממיני עולם החי של קוסטה ריקה. מרכז השמורה הוא הר הגעש שהיה פעיל שנים ארוכות. נבקר בשמורת ארנל, נראה מגוון גדול של ציפורים ובעלי חיים ונהנה להלך בשבילי השמורה. לאחר מכן, נבקר במפלי פורטונה השוצפים, זרם המים נופל מגובה של 70 מטרים ואפשר לרדת לתוך המפלים או לרחוץ לרגלי המפל.  בערב נהנה מטבילה במעיינות מים חמים הייחודיים לאזור.

לינה באזור הר הגעש ארנל

יום 10 | ארנל - מונטה ורדה

היום ניסע מארנל אל שמורת יער העננים מונטה ורדה  (Monteverde Cloud  Forest) שהוקמה בעקבות יוזמה פרטית של  התושבים לשמירת יער הגשם הטרופי.  זהו אחד האזורים היפים והפראיים במדינה, גן עדן לכל אוהב טבע. עם הגעתנו בשעות אחה"צ המאוחרות נצא לטיול לילי בשמורה העשירה בחי וצומח. נוכל לראות ובעיקר להקשיב לרחשי בעלי החיים המתעוררים לחיים בלילה.

לינה במונטה ורדה

יום 11 | שמורת הטבע מונטה ורדה

הבוקר נצא לטיול על מערכת גשרים תלויים בשבילי היער בין צמחיה עבותה, בה מסתתרים ומקננים מינים רבים של ציפורים (אם יתמזל מזלנו , נצפה בקצאל – העוף המזוהה עם מרכז אמריקה). אח"כ נמשיך לביקור בשמורת הטבע של מונטה ורדה שם נצא לטיולים רגליים קצרים בין השבילים השונים ונהנה מהטבע המיוחד שמציע המקום. *** למעוניינים- פעילות אומגה בין צמרות העצים (Canopy) תתאפשר במקום בתשלום נוסף .

לינה במונטה ורדה

יום 12 | מונטה ורדה - מנואל אנטוניו

הבוקר נעזוב את מונטה ורדה ונשים פעמינו לעבר החוף הפאסיפי של קוסטה ריקה. לאחר שנרד מההרים ונגיע לאזור החוף נעצור לביקור בשפכו של נהר הטרקולס, שם נהנה מ"ספארי תנינים" – בו נשוט במורד הנהר ונצפה בתנינים הרובצים על גדותיו. בתום הביקור, נמשיך אל מנואל אנטוניו ללינה.

לינה במנואל אנטוניו

יום 13 | מנואל אנטוניו

הבוקר נבקר בפארק הלאומי של מנואל אנטוניו, זוהי שמורת הטבע הקטנה ביותר בקוסטה ריקה, וגם הפופולרית שבהן, חופים יפהפיים ומעבר להם יער עבות, מסלעים עם נקודות תצפית, שפע חיות ומסלולי הליכה. מפתח הפארק נצא בהליכה בין עצי היער, בדרכנו נפגוש קופים ממינים שונים ובעיקר את קופי הקפוצ'ין לבני הפנים. עם הגיענו לחוף הפראי נוכל לראות גם קופי סנאי, איגואנות גדולות  ולמעלה מ- 350 מינים שונים של ציפורים. אחרי הבוקר בשמורה ניסע אל המרינה של מנואל אנטוניו ונהנה משייט חוויתי במפרץ של מנואל אנטוניו (השייט הוא ציבורי מאורגן ואינו פרטי). נהנה מחופי הים הנהדרים, האיים הקטנים, שלווה ו- Pura Vida!

לינה במנואל אנטוניו

יום 14 | מנואל אנטוניו - סן חוזה - פנמה סיטי

בבוקר ניסע אל שדה התעופה בסן חוזה ומשם נטוס אל פנמה סיטי. עם ההגעה נצא לסיור ברובע הקולוניאלי קסקו וייחו (Casco Viejo) שעדיין מתבצעות בו עבודות השחזור והוא חוזר לתפוס את מקומו כאחד המוקדים המעניינים ביותר בפנמה סיטי. משם נמשיך לכיכר צרפת , נתצפת על העיר המודרנית מלאת גורדי השחקים.

לינה בפנמה סיטי

ימים 15-16 | פנמה סיטי - אירופה - תל אביב

היום נצא לבקר בתעלת פנמה המפורסמת המקשרת בין האוקיינוס האטלנטי לשקט ונחשבת לאחד מסמליה הבולטים של המדינה, ואחד מהפרויקטים ההנדסיים החשובים שנבנו בעולם. ביקורנו יתמקד בתאי הציפה 'מירפלורס', שם נבקר במוזיאון התעלה ונראה כיצד מתפעלים את מעבר האוניות העולות ויורדות בין מפלסים של כ-15 מטרים (!). בשעות הצהריים המאוחרות (ובהתאם לשעת הטיסה), ניסע אל שדה התעופה ונצא אל טיסתנו הבינ"ל חזרה לאירופה ומשם לת"א. הגעה צפויה ביום 16 בלילה.

 

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
12/11/1827/11/18טל קזאז$5,680יציאה מובטחת
08/02/1922/02/19טל קזאז$5,290$105$5,395במסלול של 15 יום, לא כולל פנמה סיטי
23/04/1907/05/19משה דורנשטראך$5,290$105$5,395במסלול של 15 יום, לא כולל פנמה סיטי
טל קזאז
מדריך טיולים לקובה, קוסטה ריקה, הודו ונפאל, ומורה דרך מוסמך לטיולים בארץ. השנים שבהן טייל וגר במקומות שונים בעולם, חשפו אותו לאהבה הגדולה שלו - לחוות ולחקור תרבויות, אנשים, טבע, היסטוריה, מוזיקה ושאר צבעים ססגוניים שמרכיבים ומגדירים את עולמנו. מאז ועד היום, דרך האקדמיה,...
משה דורנשטראך
מדריך טיולים ותיק ומנוסה ברחבי אמריקה הלטינית, גאורגיה ורומניה, ומורה דרך מוסמך בארץ. בן למשפחה של גאוצ'וס ארגנטינאים ממושבות הברון הירש, דובר ספרדית. מתאהב כל מסע בכל פעם מחדש במדינות דרום ומרכז אמריקה. בנופים המגוונים, בצלילים ובמוזיקה החודרת ללב ולרגלים, בקולינריה...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: בנובמבר $980 | בפברואר ובאפריל $985
 • המחיר מבוסס על מינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתוכנית הטיול. 
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: בטיול בנובמבר: חצי פנסיון (בוקר + ערב) לאורך כל הטיול. (הארוחות אינן כוללות שתייה).
  בטיול בפברואר ובאפריל: חצי פנסיון (בוקר + ערב) לאורך כל הטיול + 2 ארוחות צהרים (הארוחות אינן כוללות שתייה).
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש במדינת היעד.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • ויזה לקובה.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה לפני יציאת הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • שתייה בארוחות.
 • מס יציאה מקובה ומקוסטה ריקה: כ- $30 לתשלום במקום בכל שדה.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מסע בזמן - טיול מאורגן לקובה
מסע בזמן - טיול לקובה

טיול לקובה הוא מסע במנהרת הזמן, אל העבר שעדיין פועם ברחובות עריה ובאורחות החיים של תושביה. לאיזו תקופה קובה מובילה את מבקריה, כיצד הדברים באים לידי ביטוי, ולמה כדאי למהר ולבקר בקובה, רגע לפני שהעבר יהפוך לעתיד? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בקוסטה ריקה
אתרים נבחרים בקוסטה ריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקוסטה ריקה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בקוסטה ריקה, מהר הגעש הפעיל ארנל ועד שמורת מונטה ורדה היפייפיה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקובה
מידע שימושי למטייל בקובה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקובה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה
מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקוסטה ריקה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בקובה
אתרים נבחרים בקובה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקובה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בקובה, מהוואנה הבירה הרשמית ועד סנטיאגו דה קובה, בירת הפולקלור והמוסיקה של המדינה.
קרא עוד