טיול למקסיקו וגואטמלה - 19 יום - בחגיגות יום המתים בוואחקה

טיול למקסיקו וגואטמלה - 19 יום - בחגיגות יום המתים בוואחקה

מרכז אמריקה
19 ימים
17 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - הגעה אל מקסיקו סיטי

נצא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה אל מקסיקו סיטי, הנחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה ומהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי חשוב.  עם ההגעה בשעות הערב ניסע למלון ללינה.

לינה במקסיקו סיטי

יום 2 | מקסיקו סיטי

נתחיל את היום במוזיאון האומנות הגדול של מקסיקו סיטי בו נתחקה אחר מקום תפיסות המוות בפועלם האמנותי של גדולי הציירים המקסיקניים. משם נמשיך לשוק המכשפות הגדול, ממנו נצא עם הבנה על מקומה של תרבות הכישוף, חיבור לעולם הרוחות גם בימינו, בארץ מופלאה זו. ביקור מיוחד במינו בהיכל LA NINA BLANCA או "בתולת המוות הנאצלת " שיתוף פעולה של קהילה מקומית והחברה הגאוגרפית, תשפוך אור על אחת התופעות המודרניות החברתיות המעניינות בתרבות השוליים במקסיקו. אלת המוות הנאצלת נתפסת כפטרונית קברניטי עולם הפשע המקסיקני והפכה למנהג האדרה מיוחד במינו.

לקראת הצהריים, נתמקד בשדרת הרפורמה האדירה של העיר כדי לצפות ולהשתתף בתהלוכת יום המתים שנקרא " תהלוכת לה קטרינה" בה בובות ומיצגי ענק יסחפו אותנו אל הקצב של יום המתים. מוות כפי שלא ראיתם אותו מעולם! (תאריך התהלוכה אינו קבוע ויכול להיות שיתרחש ביום אחר. אנו נעשה את מירב המאמצים לתפוס אותה).

לינה במקסיקו סיטי

יום 3 | מקסיקו סיטי

היום נמשיך את הסיורים בעיר, נבקר במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו, שהוא אחד מהמוזיאונים המרשימים בעולם המוקדש כולו לאמנות פרה קולומביאנית. המוזיאון מכיל 23 אולמות ובלב המוזיאון נראה פטיו ענק, שתקרתו, ששטחה 4200 מ"ר, נישאת על עמוד אחד. נמשיך לביקור בשכונת קויואקן, זוהי אחת השכונות היפות והשמורות של העיר, נראה כיכרות מקסימים ונמשיך אל ביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול" (זהו בית הוריה שצבוע בכחול ומכאן שמו). נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים. משם נמשיך אל תעלות סוצ'ימילקו כדי לשוט בחברת המקסיקנים והמריאצ'יס המנגנים והתחיל להרגיש את הקסם של מקסיקו.

לינה במקסיקו סיטי

יום 4 | עתיקות טאוטיווקאן וכנסיית הבתולה מגואדלופה

היום ניסע צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיווקאן(Teotihuacan) נבקר בפירמידת השמש והירח המפורסמות, אתר חובה למי שמבקר במקסיקו. מאות אלפי בני אדם, מתאספים, למרגלות פירמידת השמש, לבושים בגלימות לבנות, תוקעים בקונכיות, מעלים קטורת, מטפסים לראש הפירמידה ומקבלים בקריאות רמות את זריחת השמש. משם נמשיך אל כנסיית הבתולה מגואדלופה, זהו אתר העלייה לרגל החשוב ביותר במקסיקו ובאמריקה התיכונה. מספרים שכאן קרה הנס החשוב ביותר :בדצמבר 1531 התגלתה הבתולה שלוש פעמים לנגד עיניו של האינדיאני חואן דייגו והטביעה את מראה פניה על גלימתו.

לינה במקסיקו סיטי

יום 5 | מקסיקו סיטי

נפתח את הבוקר בטיול בשדרת הרפורמה (Paseo de la Reforma) , שנבנתה בשנות ה-60 של המאה ה-19, במודל  של שדרת השאנז אליזה בפריז. השדרה נחשבת לשדרה הראשית של העיר, ומהווה אחד ממוקדי הפעילות העסקית והכלכלית של העיר. נמשיך אל המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי שהוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. בלב האזור ההיסטורי נראה את הזוקאלו (Zócalo) , כיכר העיר הענקית ונבקר בארמון הלאומי  (Palacio Nacional) שנבנה על חורבותיו של ארמון מוקטסומה. הארמון נבנה מחדש בשנת 1692 בסגנון בארוק קולוניאלי. קירות הארמון מכוסים במוראלים שצייר דייגו ריברה  (Diego Rivera) ובהם הוא מציג את האתוס המקסיקני.

לינה במקסיקו סיטי

יום 6 | מקסיקו סיטי – וואחקה

בבוקר ניסע אל שדה התעופה ונטוס לווחאקה, עיר שהוכרזה כאתר מורשת עולם של אונסק"ו.  נצא ליום טיול מלא בעיר, נבקר במרכז ההיסטורי של וואחקה: כנסיית סנטו דומינגו המוזהבת ומוזיאון התרבויות הפרה-קולומביאניות של האזור הסמוך לכנסייה. נטייל במדרחוב, בשווקים הריחניים והצבעוניים, ונשב לשמוע מוסיקה ולשתות בירה באחד מבתי הקפה המשקיפים על הכיכר הומה אדם.  נצא גם מחוץ לעיר ונבקר באתר החשוב באזור, העיר המישטקית-ספוטקית העתיקה בהר מונטה אלבן.

לינה בוואחקה

יום 7 | וואחקה בחגיגות יום המתים

היום הוא יום חג המתים במקסיקו. ביום זה בני המשפחה מנקים, מייפים ומהדרים את הקברים של קרוביהם, מקשטים אותם בפרחים גדולים ובהירים, מדליקים נרות ומתקשטים בקמעות. החוגגים רואים את המוות כהמשכיות החיים על פני האדמה, ובהתגשמות הקשר שבין החיים לאלה שמתו. הם מאמינים שנשמות המתים חוזרות ביום זה והן נמצאות סביבם, ושגם נשמות יקיריהם ייהנו מהשפע המונח למפתנם. על הקברים הם מניחים, כמנחה, אוכל, סיגריות, משקאות אלכוהוליים ועוד. פיקניק של ממש.  היום נסייר בין בתי הקברות של הכפרים האינדיאנים שבאזור לראות ולחוש את החגיגות המיוחדות.

לינה בוואחקה

יום 8 | וואחקה - טוקסלה גוטיירז - קניון סומידרו - סן קריסטובל

הבוקר  ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל טוקסלה גוטיירז (דרך מקסיקו סיטי). משם ניסע לשייט בקניון סומידרו  (Sumidero Canyon) האימתני שקירותיו מתנשאים למעלה מ-1,000 מטרים. הקניון הוא בקע עצום המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר אשר מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, שביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. הרבה עופות מים, נשרים ואפילו קופים שוכנים על מצוקי הקניון. לאחר השייט ניסע אל המלון שבסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 9 | העיירה סן קריסטובל וצ'אמולה

הבוקר נצא לסיור בעיר, נבקר בין השאר בכנסיית סנטו דומינגו ובשוק הפתוח והצבעוני של סן קריסטובל, נראה עבודות יד, אריגה ורקמה – מהיפות שיש במקסיקו. נמשיך אל הכפר סאן חואן צ'מולה –  חזרה לאחור בזמן והצצה אל חייהם של אנשים שמבחינות רבות ממשיכים את מסורת המאיה. נראה ונחווה את שוק יום ראשון של העיירה ונבקר בכנסייה המקומית. משם נמשיך אל סינקאנטאן  כפר ציורי המשמר גם הוא מסורות קדומות בסוף הטיול נחזור לסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 10 | סן קריסטובל - אגווה אסול - פלנקה

היום נצא אל עיירה פלנקה אשר נמצאת בצפון מדינת צ'יאפס, בה שוכנת עיר קדומה מתקופת המאיה. בדרך לשם נעצור לביקור באתרי המפלים היפהפיים מיסול הא (Misol Ha) ואגוה אסול (Agua Azul) שם נוכל ליהנות מהמים הצוננים, פינות חמד קסומות במדינת צ'יאפס. משם נמשיך פלנקה מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן שלה.

לינה בפלנקה

יום 11 | אתר המאיה בפלנקה ושייט בלגונה Catazaja

הבוקר נבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית. העיר ננטשה מסיבה לא ברורה שנים רבות לפני הגעת הכובשים הספרדיים אל חופי אמריקה, ו"התגלתה מחדש" במאה ה-16. על אף גודלה הקטן בהשוואה לאתרי מאיה אחרים באמריקה המרכזית, פלנקה מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן של מבניה, במגוון הרחב של סוגי מבנים ובתחריטים אשר גולפו על ראשי מקדשיה, תחריטים שעזרו רבות בפיענוח אופייה של תרבות המאיה וההיסטוריה שלה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו. בהמשך היום נצא לשיט רגוע ונעים על לגונת Catazaja. נראה עופות ימים, ציפורים, נלמד ונחווה את האזור.

לינה בפלנקה

יום 12 | פלנקה - מעבר הגבול אל גואטמלה - פלורס

בבוקר ניסע מפלנקה לעבר גואטמלה. נחצה את הגבול בין מקסיקו ולגואטמלה בלב הג'ונגל, ניסע סביב אגם פטן- איצה ונגיע ללודג' על שפת האגם בו נלון.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 13 | אתר העתיקות טיקאל

הבוקר ניסע לביקור באתר טיקאל, אולי האתר המרשים והחשוב ביותר שהשאירה תרבות המאיה מאחוריה. האתר המכיל חמש פירמידות ענק המתנוססות מעל צמרות היער הטרופי עד לגובה של 90 מטר מעל הקרקע. את הפירמידות מקיפים מאות מבנים נוספים רבים. האתר עצמו ממוקם במעבה הג`ונגל של פארק לאומי, העצים המקיפים את המבנים מהווים בית גידול למאות מינים ובכללם טוקונים ותוכים, מיני זוחלים ויונקים רבים.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 14 | פלורס - גואטמלה סיטי – השוק של צ'יצ'יקסטננגו - אגם אטיטלן

הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס אל גואטמלה סיטי. משם ניסע לביקור בשוק של צ'יצ'יקסטננגו  השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה, אשר מוכרים בו מכל הבא ליד- פירות, בגדים, פרחים, מסכות פולחן, סירים ומה לא… נשוטט בין הסמטאות ונחוש ונריח שוק אינדיאני אמיתי.  נבקר גם בכנסיית סנטו-תומס שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית. לאחר הביקור ניסע לאגם אטיטלן. האגם הוא ללא ספק מהיפים ביותר ביבשת אמריקה. צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש. לחופיו פזורים כפרי אינדיאנים שפרנסתם מבוססת על חקלאות.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 15 | כפרים סביב אגם אטיטלן

הבוקר נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן. נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. נמשיך לכפר סן פדרו  לביקור ומשם אל סן חואן שם נטייל בסמטאות הציוריות ונראה את אורחות החיים המקומיים. נבקר גם בקואופרטיב של נשים אורגות. ההתקבצות לאריגה נתנה לנשים אפשרות להתמודד עם העולם הכלכלי המודרני, קבוצות נשים בכל גואטמלה מקיימות כפרים שלמות בהתארגנות לקואופרטיבים והשתתפות פעילה בסחר ישיר וצודק.

לינה על גדות אגם אטיטלן

ימים 16-17 | אגם אטיטלן – אנטיגואה

בבוקר יום 16 ניסע אל אנטיגואה – אחת העיירות הקולוניאליות המקסימות והמיוחדות ביותר באמריקה הלטינית. אנטיגואה הייתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב1773. היא ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000  מ' מעל פני הים.

ביומיים הקרובים נהנה מטיולים מקסימים בעיר. נטייל בסמטאות, בשווקים המקומיים, בגלריות האומנות הרבות. נבקר גם בכנסיות ובמנזרים וניכנס לחצרות ולמבואות ברחבי העיר. נעפיל גם לגבעת הצלב לתצפית על העיר ונראה את הרי הגעש המקיפים אותה. ניסע גם לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום, שם נראה את תהליך הכנת הקפה, נבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום ונבקר גם בחווה מיוחדת לגידול אגוזי מקדמיה, במקום נלמד על ההיסטוריה של העצים, על אופן ההכנה, ובעיקר נטעם מגוון מאכלים שעשויים מאגוזי הפלא הללו.

לינה באנטיגואה

ימים 18-19 | אנטיגואה – גואטמלה סיטי – טיסה בינ"ל – ת"א

בבוקר נשלים את הביקורים בעיר, ובהתאם לשעת הטיסה ניסע אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי, ונצא אל טיסתנו הבינ"ל דרך אירופה לתל אביב. הגעה צפויה ביום ה- 19 בשעות הערב המאוחרות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת ליחיד בחדר: $1,520.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות ופנימיות במחלקת תיירים כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה.  
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (א. בוקר וערב) + ארוחת צהריים נוספת (הארוחות אינן כוללות שתייה).  
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, סירות.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריכה מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות וכו').
 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • מס מעבר בגבול בין המדינות ובטיסה הפנימית. 

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • נא להתעדכן בלשכת הבריאות/מרפאת מטיילים לגבי חיסונים הנדרשים למדינות הרלוונטיות.
הדפסה
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד