טיול למקסיקו וגואטמלה - 17 יום - בחגיגות יום המתים

טיול למקסיקו וגואטמלה - 17 יום - בחגיגות יום המתים

מרכז אמריקה
17 ימים
15 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - טיסה דרך אירופה - גואטמלה סיטי - אנטיגואה - חגיגות יום המתים

הבוקר נטוס מת"א לגואטמלה סיטי (דרך יעד ביניים באירופה) עם ההגעה בשעות אחר הצהריים ניסע אל אנטיגואה- אחת הערים הקולוניאליות היפות באמריקה הלטינית. אנטיגואה ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000  מ' מעל פני הים.  לקראת שקיעה, ניסע לצפות בטקסים שבני הכפר מקיימים לקראת חג יום המתים. בחג זה נהוג לבקר בבתי קברות וכנסיות ולהביא נרות ופרחים לקברי אבות המשפחה. על אף נושא החג, אין זה חג עגום והוא נחוג באווירה של קרנבל, בדומה לליל כל הקדושים האמריקאי.

לינה באנטיגואה במלון ייחודי

יום 2 | פסטיבל העפיפונים ב- Sumpango

היום נמשיך ליהנות מחגיגות יום המתים כאשר ניקח חלק 'בפסטיבל עפיפונים' ענק המתקיים באותו יום.  נראה המוני בני אדם לבושים בכל צבעי הקשת, שצועדים ברחובות העיירה כשפניהם לכיוון בית הקברות ובידיהם עפיפונים מרהיבים , סירים רוחשים תבשילים, נרות ובקבוקים של משקאות..

לינה באנטיגואה במלון ייחודי

יום 3 | אנטיגואה והסביבה

הבוקר נצא לטייל באנטיגואה, נבקר בין השאר בכנסיית סן פרנסיסקו, נעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר והרי הגעש המקיפים אותה , נהלך ברחובות ונעצור בחצרות ובכיכרות, בגלריות ובחנויות הרבות. נמשיך אל קאסה קוחום זוהי חוות קפה מקומית, בה נראה את תהליך הכנת הקפה וכמובן נטעם, נבקר גם במוזיאון קטן לכלי נגינה ייחודיים הסמוך לחוות הקפה. משם נמשיך אל חוות אגוזי מקדמיה לביקור נוסף.  בסוף היום נחזור אל המלון המפנק שלנו באנטיגואה.

לינה באנטיגואה במלון ייחודי

יום 4 | אנטיגואה - קמפלה - אל אגם אטיטלן

היום ניפרד מאנטיגואה ונמשיך אל העיירה קמפלה שרבים קוראים לה 'פירנצה של אמריקה הלטינית',  בגלל ציירים רבים הגרים בה. נבקר בכנסייה הלבנה המרשימה בעיר ששרדה 4 רעידות אדמה ונטייל בעיר. נמשיך לביקור באתר מאיה מהתקופה המאוחרת בשם אישימצ'ה. לאחר הביקורים נמשיך בנסיעה אל אגם אטיטלן- זהו אחד האגמים היפים ביבשת, צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 5 | אגם אטיטלן

היום ניסע לביקור בכפרים הפזורים על חופיו של האגם. תחילה נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן, נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. בכפר ישנו פולחן מעניין לפסל עץ של מכשף המכונה מאשימון, אל השמאנים, אליו עולים לרגל מכל רחבי האזור לבקש עזרה וברכה. נמשיך אל הכפר הציורי סן חואן, נהלך בסמטאות הצרות, נראה את הגלריות הקטנות ואת הנשים האורגות שיצרו קואופרטיב של אריגה. נסיים בסן פדרו נהנה מתצפית על הר הגעש, ונטייל בכפר.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 6 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו - גואטמלה סיטי - פלורס

היום נבקר בעיירה צ'יצ'יקסטננגו, שם מתקיים בימי ראשון השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה, נהנה מהדוכנים הרבים של האריגים הצבעוניים, פרטי אומנות, פירות, ירקות ועוד ועוד  נבקר בכנסיית סנטו-תומס שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית ונראה  את הבאים ליום השוק, עורכים את טקסיהם הפרטיים.  לאחר הביקורים, נמשיך אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונטוס צפונה אל פלורס, השייכת למחוז פטן (Peten), פלורס נמצאת על אי המחובר ליבשה באמצעות רצועה יבשתית ארוכה וצרה

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 7 | אתר המאיה טיקאל

הבוקר נצא לגדה הצפונית של אגם פטן איצה לביקור בטיקאל- אחד מאתרי המאיה המרשימים ביותר. אלו הן פירמידות ענק (עד לגובה 90 מ') המתנשאות מעל צמרות הג'ונגל של פטן. נסייר בין הפירמידות והמקדשים השונים. טיקאל בשפת המאיה המקומית זוהי "עיר הקולות" שכן גם הקולות של החיות נשמעות מכל עבר וגם בשל המבנים המיוחדים שנבנו בצורה אדריכלית מתוחכמת ומעניינת.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 8 | פלורס – מעבר הגבול למקסיקו – פלנקה

בבוקר ניסע מפלורס למעבר הגבול בין מקסיקו לגואטמלה המוקף ביערות ג'ונגל. לאחר חציית הגבול, ניסע אל פלנקה – עיירת ג'ונגל קטנה.

לינה בפלנקה

יום 9 | אתר המאיה פלנקה - אגוה אסול - סאן קריסטובל

הבוקר נצא לביקור באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית, בו שרידי ארמון ומבני קבורה מהמאות ה 5-9 לספירה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו. משם נמשיך אל לביקור והתרעננות במפלי אגווה אסול הנמצאים על הדרך ליעדנו הבא- העיירה סן קריסטובל (San Cristobal)- עיירה קולוניאלית במרומי רכס הסיירה מאדרה.

לינה בסן קריסטובל

יום 10 | סן קריסטובל וכפרי המאיה

הבוקר נצא לסיור בכנסיות ובשוק של סן קריסטובל. ניתן לראות כאן עבודות יד, אריגה ורקמה – מהיפות במקסיקו. נמשיך לעבר הכפרים האינדיאנים סאן חואן צ'מולה וסינקאנטאן, להכיר את אורח חייהם של שבטי הצ'מולה, תושבי מחוז צ'יאפס. הגברים, לבושי פונצ'ו וסומבררוס לבנים, נמצאים בכיכר המרכזית ועסוקים בפעילות חברתית פוליטית ודתית. נבקר בכנסייה, שמקיימים בה פולחן שהוא מיזוג בין הדת הקתולית ואמונות המאיה המסורתיות.

לינה בסן קריסטובל.

יום 11 | הכפר אמטננגו ומפלי צ'יפלון

הבוקר נבקר בכפר אמטננגו (Amatenango) שבו התאגדו הנשים והקימו קואופרטיב יצרני של כלי קרמיקה שאותם הן מוכרות אחר כך בשוק מקורה במרכז הכפר, נטייל בכפר ונראה את אורח החיים של המקומיים. משם נמשיך לטיול טבע מקסים אל מפלי צ'יפלון (Chiflon). נהלך בשבילים לצד צמחיה סבוכה, לאורך נחל שוצף, עד שנגיע אל המפל המרשים. בסוף יום הטיול, נחזור אל מלונינו שבעיר.

לינה בסן קריסטובל

יום 12 | סן קריסטובל - קניון סומידרו - מקסיקו סיטי

הבוקר נצא לשייט בקניון סומידרו (Sumidero Canyon) שקירותיו מתנשאים למעלה מ-1,000 מטרים. הקניון הוא בקע עצום, והוא תופעה גיאולוגית מדהימה. קירות הקניון מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, שביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. הרבה עופות מים, נשרים ואפילו קופים שוכנים על מצוקי הקניון.
לאחר השייט, ניסע אל שדה התעופה בטוקסלה גוטיירז ונטוס אל מקסיקו סיטי – העיר הנחשבת מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי חשוב במרכז אמריקה. עם ההגעה, ניסע אל המלון.

לינה במקסיקו סיטי.

יום 13 | מקסיקו סיטי

היום נצא לטייל בעיר, נבקר בכיכר המרכזית (הסוקאלו), אחת הכיכרות הגדולות בעולם, המשמשת עד היום לב האזור העתיק של העיר. נראה את ארמון הנשיאות, הקתדרלה ושרידי הבירה האצטקית. נכנס גם לראות מוראלים (ציורי קיר) בארמון הנשיאות ובבית האמנויות היפות. משם נמשיך אל תעלות סוצ'ימילקו כדי לשוט בחברת המקסיקנים והמריאצ'יס המנגנים.

לינה במקסיקו סיטי.

יום 14 | גואדלופה וטאוטיהואקן

בבוקר נצא לביקור בבזיליקה של הבתולה מגואדלופה, הנחשב לאתר העלייה לרגל החשוב ביותר באמריקה הלטינית. משם נמשיך בנסיעה מהעיר צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן (Teotihuacan). כאן התקיימה התרבות העירונית החשובה והעתיקה ביותר של רמת מקסיקו. נבקר ב"פירמידת השמש", ב"פירמידות הירח", במקדש של האל קצאלקואטל, נחש הנוצות ובעוד מבנים מונומנטליים שהיוו את מרכזה של התרבות ששגשגה במרכז מקסיקו עד המאה השביעית לספירה.

לינה במקסיקו סיטי.

יום 15 | מקסיקו סיטי

היום נמשיך את הביקורים בעיר, נבקר בין השאר בבמוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו, שהוא אחד מהמוזיאונים המרשימים בעולם, המציג את ממצאי התרבויות הקדומות, הפולקלור האינדיאני של מקסיקו ותולדות האנושות בכלל. נמשיך לביקור בשכונת קויואקן, נבקר בביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול" (זהו בית הוריה שצבוע בכחול ומכאן שמו). נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים.

לינה במקסיקו סיטי.

ימים 16-17 | מקסיקו סיטי - טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה לטיסתנו הבינ"ל דרך יעד ביניים באירופה. הגעה משוערת לתל אביב תהיה ביום ה-17.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת ליחיד בחדר: $1,020.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון ברמת תיירות טובה. באזורים הכפריים – הטוב בנמצא.
 • מלון ייחודי באנטיגואה.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (א. בוקר וערב), ועוד א. צהריים אחת.  
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות וכו').
 • ארוחות נוספות.
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצויינים בתכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד