טיול לגאורגיה וארמניה - 12 יום
צילום: דודו אדרי

טיול לגאורגיה וארמניה - 12 יום - אירופה נושקת לאסיה בקווקז

אירופה ואגן הים התיכון
12 ימים
10 לילות

טיול זה לגאורגיה וארמניה הוא מסע מרתק אל מנזרים קסומים, תרבויות ודתות עתיקות, ששמרו על צביונן לאורך השנים, ועמים הרריים נועזים ששמרו בקנאות על עצמאותם בחסות הפסגות המושלגות של הקווקז.
בגאורגיה מגוון נופים; עמקים תלולים, אגני נהרות רחבים, מעיינות מינרליים ומרחצאות, מערות ומפלים, הרים וקניונים, אגמים ונהרות, ערים עתיקות, מבצרים, בתי מלאכה מסורתיים וכנסיות.
ארמניה שוכנת במורדות הדרומיים של הרי ארמניה שבקווקז. ירוואן, בירתה, היא אחת הערים העתיקות ביותר בעולם. עברה העשיר ניכר בכל עריה ואתריה וביניהם גם נופים מרשימים.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - טביליסי

טיסה ישירה מת"א לטביליסי (Tbilisi), בירת גיאורגיה ומרכזה התרבותי והכלכלי. עם ההגעה בערב העברה למלון במרכז העיר.

לינה בטביליסי.

יום 2 | טביליסי - מצחטה - גורי - קוטאיסי

בבוקר ניסע לביקור במצחטה (Mtskheta), הבירה העתיקה של גיאורגיה. נבקר בכנסיית ג'ווארי (Jvari), נבקר בתצפית פנורמית על מפגש נהרות, נטייל בעיירה ונבקר גם בקתדרלת סווטי צחובלי ("העמוד החי"). נמשיך אל העיר גורי (Gori), עיר ילדותו של סטאלין. נבקר במוזיאון סטלין המוקדש לאחד האנשים החשובים ובעלי- ההשפעה במאה ה- 20. משם נמשיך אל העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, קוטאיסי (Kutaisi) לביקור היכרות קצר במרכז העיר.

לינה בקוטאיסי.

יום 3 | קוטאיסי - מערת הנטיפים פרומתיאוס - רכס הקווקז הגבוה וחבל סוואנט - מסטיה

בבוקר נצא לסיור במערת הנטיפים פרומתיאוס (Prometheus), מהמערות הארוכות בעולם, שבה נהרות ואגמים תת- קרקעיים. נמשיך בנסיעה ארוכה אל ההרים של חבל סוואנטי (Svaneti) שבלב רכס הקווקז, אחד האזורים המרהיבים והמיוחדים של המדינה המשמר מגדלי אבן ייחודיים (אתר מורשת עולמית). בסוואנטי חיים הסוואנים, קבוצה אתנית ייחודית בעלת מאכלים ושפה משלה. הדרך ההררית מטפסת במעלה נהר אינגוארי (Enguri), חולפת בתוך יערות עבותים ולצדי מפלי מים רבים.

לינה במסטיה (Mestia), העיירה הראשית בחבל סוואנטי.

יום 4 | מסטיה - אושגולי - מסטיה

בבוקר נעלה על ג'יפים בדרך הררית ונופית אל הכפר אושגולי (Ushguli), ישוב הקבע הנחשב הגבוה ביותר באירופה. בדרך נעצור לתצפיות אל נהרות והרים רחוקים, האזור מוקף בפסגות הגבוהות של רכס הקווקז. בכפר השתמרו מגדלי שמירה מאבן מתקופת ימי הביניים, שתפקידם היה לשמור על חפצי אמנות ייחודיים. נצא לטיול קצר ברגל למרגלות הר שחארה (Shkhara Mt), – ההר הגבוה ביותר בגאורגיה והשני בגובהו בקווקז (5,201 מטרים מעל פני הים).
לקראת ערב נחזור ללינה במסטיה (Mestia).
לינה במסטיה (Mestia), העיירה הראשית בחבל סוואנטי.

יום 5 | חבל סוואנטי - זוגדידי - קוטאיסי - בורג'ומי

נשלים את ביקורנו בקווקז הגבוה ונרד אל המישורים והעמקים המובילים אל פנים הארץ. נגיע לעיר המחוז זוגדידי (Zugdidi) לסיור בשוק הססגוני. נמשיך לקוטאיסי וממנה ניסע לעיירה בורג'ומי (Borjomi) המוכרת בעיקר בשל מעיינות המים המינרליים שבה. בערב נערוך הליכות קצרות ונעימות בפארק בורג'ומי.

לינה בבורג'ומי.

יום 6 | בורג'ומי - אחלציחה - ורדזיה - מעבר הגבול לארמניה - גיומרי

בבוקר נדרים מבורג'ומי ונגיע אל עיירת המחוז הראשית, אחלציחה (Akhaltsikhe), שמשמעות שמה בגיאורגית "מבצר חדש". לאחר ההגעה נסייר במבצר המחודש ונמשיך לביקור בווארדזיה (Vardzia), מאתרי הביקור החשובים בגאורגיה, קומפלקס מרהיב של למעלה מ- 3000 מערות חצובות בסלע מתקופת שלטונה של המלכה תמר. בכנסייה באתר נוכל לראות פרסקאות בצבעים נהדרים, ביניהם פרסקו של המלכה תמר ואביה, המלך גיאורגי השלישי, מערכת של בורות מים ומערות מחבוא ומסתור. לאחר הסיור נחצה את הגבול לארמניה ונגיע ללינה בעיר גיומרי (Gyumri).

לינה בגיומרי.

יום 7 | גיומרי - אזור הר ארגץ - אגם קארי - אצ'מיאדזין - אמברד - ירוואן

בבוקר נעלה על מיניוואנים וניסע אל הר אראגץ (Aragatz) , הגבוה בהרי ארמניה (4090 מטרים מעל פני הים). נטפס עם המיניוואנים אל אגם קארי (Kari lake) הנמצא בגובה של 3190 מטרים ונערוך הליכות קצרות ונעימות בטבע. נמשיך אל אצ'מיאדזין (Echmiadzin) בירתה העתיקה של ארמניה והמקום הקדוש ביותר לארמנים. נבקר באתריה ובכנסייה המרכזית ומשם נצא לביקור בשרידיה של אמברד (Amberd) , עיר מבצר מן המאה ה- 7 וגם נקודת תצפית יפה. בערב נגיע לבירת ארמניה, ירוואן (Yerevan).

לינה בירוואן.

יום 8 | ירוואן

את היום נקדיש לעיר ירוואן. נבקר באתר ההנצחה לשואה הארמנית אשר ממוקם על גבעה מעל הנהר. לאחר הביקור נמשיך לאתר ה- Cascades, מבנה מדורג ומסיבי המצופה אבן לבנה, המכיל אוסף פיסול מודרני מהחשובים בעולם. נצפה על פסל 'אם ארמניה' אשר בפארק הניצחון וכן על כיכר הרפובליקה ועל בנייני הממשל המרשימים.

לינה בירוואן.

יום 9 | ירוואן - מתחם חור ויראפ - מקדש גארני - מנזר גגארד - ירוואן

ניסע לביקור במתחם מנזר חוֹר- וִירַאפּ (Khor Virap). לפי האגדה, במקום זה ישב בצינוק הקדוש גרגורי "המאיר" מייסד הכנסייה הארמנית. זהו המקום בו התחיל סיפורה הנוצרי של ארמניה. במקום ישנה תצפית מרהיבה על הר אררט (Ararat) השוכן בגבולות תורכיה ולו מקום מרכזי בנראטיב הארמני. נמשיך אל גרני (Garni), לביקור במקדש הרומי מן המאה ה-1 לספירה, נראה את קניון הבזלת ובו צורות מיוחדות של "משושים" ונאכל ארוחת צהריים בבית מקומי. נמשיך לביקור במנזר גגארד (Geghard), מנזר חצוב בסלע הגיר, שהמערות הפנימיות שבו נחצבו בשיטה מיוחדת המאפשרת לצלילים בתוכן להישמר באוויר במשך כ- 40 שניות. נחזור למלון.

לינה בירוואן.

יום 10 | ירוואן - מנזר אחפט - מעבר הגבול לגיאורגיה - טביליסי

נצא לביקור במנזר המרשים אחפט (Haghpat) ששימש כמרכז דתי ובית ספר דתי לבני האצולה, ומוכר כאתר לשימור מורשת עולמית של אונסק"ו. בסמוך נבקר גם במנזר סאנאהין (Sanahin) החדש יותר (זה גם פרוש שמו). נמשיך אל מעבר הגבול לגיאורגיה ומשם חזרה לטביליסי.

בערב נצא לארוחת ערב ומופע פולקלור.

לינה בטביליסי.

ימים 11-12 | טביליסי - טיסה ישירה לת"א

היום נסייר בעיר טביליסי, מהמרתקות והיפות בערי הקווקז. נסייר באתרי העיר העתיקה, באזור המצודה, לאורך שדרת רוסטאוולי (Rustavelli), נעלה עם רכבל אל גבעת מטאטצמינדה (Mtatsminda) לתצפית פנורמית על העיר וסביבותיה ונבקר באזור המחודש שארדן (Sharden). לאחר ארוחת הערב נצא לנמל התעופה של טביליסי לטיסה הישירה חזרה לת"א. הגעה לת"א בלילה.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $490
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות בחברת "ישראייר" כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגת דלוקס ודרגה ראשונה, מרכזיים ומומלצים (במסטיה ובגיומרי הטובים בנמצא). 
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לאורך כל הטיול פלוס ארוחת צהריים בבית תושבים מקומיים. 
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג מתאים לגודל הקבוצה, ג'יפים נוחים וממוזגים ביום הטיול באזור מסטיה, מיניוואנים באזור הר ארגץ.
 • מופע פולקלור בשילוב ארוחת ערב בטביליסי.
 • מדריך מקומי דובר אנגלית לכל אורך הטיול.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית, מומחה לאזור הקווקז.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.
 • תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל על-פי התכנית המפורטת.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות צהריים (למעט ארוחת צהריים שכלולה).
 • ביטוח רפואי ומטען (כולל תוספת אתגרית לימי הג'יפים- ניתן להסדיר דרך משרדנו). 
 • הוצאות אישיות (כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'). 

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
טיול מאורגן לגאורגיה - בתי האבן באושגולי
אושגולי – יישוב הקבע הגבוה באירופה

אושגולי הוא יישוב הקבע הגבוה באירופה, המתנשא לגובה 2,100 מטר מעל פני הים. המיקום הגבוה בודד את אושגולי משאר גאורגיה, ובעקבות זאת השתמרו כאן מסורות דתיות, תרבות, מוסיקה ואפילו שפה ייחודית של אנשי האזור. הנופים ההרריים המקיפים את האזור עוצרי נשימה.
קרא עוד
טביליסי בירת גאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
טביליסי - הבירה הגאורגית המרתקת

היסטוריה מלאת תהפוכות והשלכות, תרבות עשירה ומגוונת, נופים קסומים, אנשים חמים, קולינריה ייחודית ואתרים מרתקים – מה עוד נבקש מבירת גאורגיה הרומנטית והאקזוטית? קבלו טעימה מעוררת תיאבון מעיר נחשקת במיוחד.
קרא עוד
שבעת היעדים המעניינים ביותר בגאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
7 יעדים שאסור לפספס בגאורגיה

החלטתם שאתם רוצים לצאת לטיול בגאורגיה? החלטה מצוינת! רגע לפני שאתם מזמינים כרטיסים, אנו מזמינים אתכם להיכנס למדריך שהכנו, על שבעת היעדים המעניינים והחשובים ביותר בגאורגיה שממש לא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגאורגיה - טיול מאורגן לגאורגיה
מידע שימושי למטייל בגאורגיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מתכננים טיול לגאורגיה? ריכזנו עבורכם מידע שימושי על טיסות לגאורגיה, מזג האויר, חשמל, מטבע ומידע שימושי נוסף למטייל בגאורגיה.
קרא עוד
טיול מאורגן לגיאורגיה - עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגאורגיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גאורגיה.
קרא עוד