טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול ליוון - 9 ימים - מסלוניקי לאתונה דרך חבל איפירוס

טיול ליוון - 9 ימים - מסלוניקי לאתונה דרך חבל איפירוס

אירופה ואגן הים התיכון
טיולים מאורגנים
9 ימים / 8 לילות

מעטים הם המקומות בעולם המערבי שהתברכו ברקע היסטורי ותרבותי מפוארים כמו יוון. מעטות הן המדינות שמיקומן הגיאוגרפי ונופיהן עצרי הנשימה משתלבים בהרמוניה כה מושלמת עם המורשת המוסרית והאינטלקטואלית שלהן. הטיול מת’סלוניקי לאתונה הוא טיול ליוון הלא מוכרת, הארץ שלא ידענו על קיומה – נופים מדהימים של הרים, קניונים, נהרות, וכפרים נידחים המשמרים את אווירתם הקסומה; קהילות יהודיות מפוארות בדגש על קהילת ת’סלוניקי, שרק הדים לעברה המפואר שרדו בעיר השוקקת חיים; מקדוניה הקדומה, ערש מולדתו של אלכסנדר מוקדון, על אתריה הארכיאולוגיים הייחודיים; תור הזהב של אתונה בימי פריקלס בתקופה הקלאסית; העולם היווני אורתודוכסי על כנסיותיו ומנזריו שבמסורת הביזנטית. ובמקביל לכל אלה נתוודע גם אל  יוון המודרנית, על השינויים שחלו בה מאז עצמאותה, דרך שתי מלחמות העולם ועד לכניסתה לאיחוד האירופי, על המוסיקה והאוכל הנפלאים שלה ועל התייצבותה בשנים האחרונות בפני אתגרים כלכליים מורכבים.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • קבוצות מטיילים קטנות ואיכותיות – עד 28 מטיילים
 • המדריכים שלנו נבחרים בקפידה ומובילים בתחומם
 • מסלולים מוקפדים, הנבנים מתוך היכרות מעמיקה עם המקום
 • בתי מלון מצוינים במיקום מעולה
מה עושה את ההבדל?
מסלול הטיול
יום 1
ת"א - ת'סלוניקי

נצא לפנות בוקר בטיסת לילה ישירה לת’סלוניקי (Thessaloniki), העיר היפה והתוססת, עם שילוב יוצא דופן בין ישן לחדש ועם היסטוריה מרתקת. זוהי העיר הקוסמופוליטית ביותר בערי יוון ובה אתרים רומאים, ביזנטיים ועות’מאניים. עם הנחיתה נעבור למלוננו ללינה קצרה והתרעננות. נתחיל את הבוקר שלנו מאוחר יותר, נצא לסייר באתרי העיר הקרויה “הניצחון על ת’סאליה” על שם הניצחון של פיליפוס השני את אנשי ת’סאליה והפיכתם לחיילים בצבאו. בין היתר נבקר באתרים היהודיים החשובים, ננסה לפגוש יהודים שעדיין חיים בעיר ומנהלים חיי קהילה. וכמובן נספוג את האווירה האגאית המיוחדת לאורך הטיילת של העיר.

ארוחת ערב ולינה בת’סלוניקי

יום 2
ת'סלוניקי - פלה - ורגינה - קסטוריה

בבוקר ניסע אל האתר הארכיאולוגי של פלה (Pella) , עיר הולדתו של אלכסנדר הגדול, אל הממצאים המדהימים שבאתר ובמוזיאון החדש שבמקום. לקראת הצהריים ניסע לאתר הקברים המלכותיים של המוקדונים בכפר וורגינה ( Vergina), נבקר בקברי פיליפוס השני, אבי אלכסנדר הגדול, ובקבר בנו, ונצפה במוצגים המדהימים שנמצאו בהם. נמשיך לעבר קסטוריה – העיר על האגם הנחשבת לאחת מהיפות שבערי יוון, נצא להליכה קסומה על הטיילת שלצד האגם, נבקר בעיר העתיקה, נלמד על תעשיית הפרוות ועל הקהילה היהודית ממנה נותר בעיר יהודי אחד בלבד.

ארוחת ערב ולינה בקסטוריה

יום 3
קסטוריה - אגמי פרספה - קסטוריה

יום טבע מקסים באזור אגמי פרספה (Prespa) בגבול הצפון מערבי של יוון המשותף לאלבניה ולמקדוניה האקס-יוגוסלבית. נגיע לכפר פסראדס (דייגים) ממנו נצא לשייט באגם היפהפה. נצפה בשקנאים, קורמורנים ועופות מים נוספים. נשוב בשייט לארוחת הצהרים בפסראדס בה נטעם דגים טריים מהאגם ותבשילים ייחודיים לאזור זה. נשוב לקסטוריה למלוננו. את ארוחת הערב נסעד בעיר העתיקה.

ארוחת ערב ולינה בקסטוריה

יום 4
קסטוריה - חבל איפירוס - נהר אאוס - כפרי זגוריה

בבוקר ניסע דרומה לחבל איפירוס (Epirus) בו כפרים המכונים “הכפרים שמאחורי ההרים” (Zagoroxoria).

לאחר נסיעה ממושכת נגיע לנהר אאוס ונצא בהליכה מקסימה אל הגשר של קלידוניה, ונתרשם ממי הטורכיז של נהר ווידומטיס. נטפס לעבר בריכת עין השור – האמיצים יוכלו לשחות בבריכת המים שהיא נביעת המים הקרה ביותר ביוון. לאחר פיתולים בדרך מופלאה נגיע אל הכפר פפינגו. נכנס לכפר שבעיני רבים הוא היפה בבלקן. נתמקם במלון כפרי מקסים ונצא להשתלב קצת בחיי הכפר ובאווירה המיוחדת שבו.

ארוחת ערב בטברנה בכפר ולינה במלון כפרי

יום 5
הקניון העמוק בעולם - יאנינה - מרומא ליוון

נצא לעבר הכפר מונודנדרי – ממרכז הכפר נצעד אל מנזר אגיה פרסקבי שממוקם על סיפו של קניון ויקוס העמוק בעולם. לאחר שנבקר גם בדרך הלאורות נמשיך לתצפית אוקסיה בה נעמוד על מצוק אנכי של כ – 900 מטרים. נסעד בטברנה מקומית, נטעם “אלברופיתה” – מאכל זגורי טעים שאי אפשר להפסיק לאכול אותו. אל הגשרים של קיפי נגיע עם בטן מלאה ונתרשם מיופיים. את הקפה של אחה”צ – נשתה על גדות אגם פמבוטיס ביאנינה, בה נבקר בעיר העתיקה ובתוך החומות. לא נפסח על ביקור בבית הכנסת של הקהילה הרומניוטית ביואנינה. נחזור למלוננו הכפרי.

ארוחת ערב בטברנה בכפר ולינה במלון כפרי

יום 6
מההר אל העמק - מאיפירוס למטאורה

בבוקר נבקר בכפר מצובון. נטעם גבינות מעושנות, נראה מקומיים הלבושים בצורה מסורתית, נתרשם מעבודות היד הרבות שבני הכפר מתהדרים בהם עד היום. נטייל בסמטאות הכפר היפות ונקנח בסובלאקי המוגש על ניירות בצורה מרושלת אך טעימה להפליא. ניסע למטאורה. נגיע לעמק ת’סאליה רחב הידיים ממנו מתרוממים מונוליטים אל השמיים. נעלה על “מבצרי האבן” (קלמבקה) עליהם נגלה מנזרים יפהפיים שכאילו צנחו מהשמיים אל ראשי המצוקים. לאחר ביקור במנזר או שניים נמשיך למלוננו במטאורה.

ארוחת ערב ולינה במטאורה

יום 7
מטאורה - חבל אגרפה - אגם פלסטירה

נצא בבוקר לטיול באזור טבע נפלא, לצד אגם פלסטירה (Plastira), מאגר מים מאלכותי השני בגודלו בחבל אגרפה. נהנה ממסלולי הליכה נוחים וארוחת צהריים. נעצור בנקודות תצפית מרהיבות על האגם המוקף הרים מוריקים. נחזור למלוננו במטאורה.

ארוחת ערב ולינה במטאורה

יום 8
מטאורה - דלפי - אתונה

נפרד ממטאורה וניסע לדלפי (DeIphi) – מרכז העולם על פי המיתולוגיה היוונית. נבקר באתר הארכיאולוגי המפורסם בו שכן האוראקל של אפולו ובמוזיאון המרשים הצמוד לו. נסעד את ארוחת הצהריים במסעדה מעולה בעיירה, נצא לעבר אתונה אליה נגיע בשעת אחה”צ. לאחר התארגנות במלון נצא לסייר במרכזה של העיר העמוסה והמרתקת. נערוך סיור אווירה במקומות קסומים ואת ארוחת הערב נסעד בטברנה ברובע פסירי ה”צעיר” והמתחדש.

ארוחת ערב בטברנה ולינה באתונה

ימים
9-10
אתונה - ת"א

יום סיור באתונה אותו נפתח בביקור במוזיאון האקרופוליס החדש. אח”כ נמשיך לביקור באתר האקרופוליס של אתונה הקלאסית בשיא גדולתה ובאגורה שלמרגלותיו. משם נמשיך לשוק הפישפשים של מונאסטראקי, לככר סינטגמה ולאחריה לאיצטדיון השיש בו חודשו המשחקים האולימפיים בסוף המאה ה- 19. נמשיך ונטייל עד ההעברה לשדה התעופה של אתונה לטיסת לילה לת”א. נחיתה בת”א לאחר חצות ביום ה- 10.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מחיר הטיול כולל
 • טיסות: טיסות בינלאומיות ישירות של חברת אגיאן ת”א – סלוניקי / אתונה – ת”א.
 • לינה: בבתי מלון 4* לאורך הטיול, ומלון כפרי ייחודי באזור זגוריה.
 • כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות הערב תתקיימנה במסעדות מקומיות ובטברנות ובחלק מארוחות הערב תשולב מוסיקה יוונית חיה) + 3 ארוחות צהריים. ביום האחרון כלולה ארוחת בוקר בלבד.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו”ל.
 • הדרכה: מדריכה מצוות החברה הגיאוגרפית, מומחית ליוון
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.
מחיר הטיול אינו כולל
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו)
 • הוצאות אישיות (כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו’)
 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות הערב (קלה/חמה/אלכוהול).
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף “מחיר הטיול כולל”.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €395
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע”מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול)
הערות נוספות
 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח, חגים (כמו פסחא) ואירועים מיוחדים.