טיול לסקוטלנד - 9 ימים - טבע פראי, אגמים, טירות וויסקי בארצו של וויליאם וולאס

טיול לסקוטלנד - 9 ימים - טבע פראי, אגמים, טירות וויסקי בארצו של וויליאם וולאס

אירופה ואגן הים התיכון
9 ימים
7 לילות

"ארץ פראית וירוקה בה שולטים שבטי ברברים מסוכנים" – כך תיאר את סקוטלנד בימי הביניים המוקדמים שליח המלך האנגלי בשובו משם.
הירוק והנוף הפראי נותרו בסקוטלנד, אך שבטי הברברים התמתנו והפכו להיות מכניסי-אורחים וידידותיים, במדינה עם שפע של אגמים וטירות בנופים מרהיבים, קו חוף מפורץ ועצום, עיר בירה עשירה במבנים היסטוריים יפהפיים, מזקקות וויסקי משובח ומסורת קלטית מופלאה.
הטיול שלנו לסקוטלנד יתמקד באתריה המרהיבים כולל המערב הפראי (אך הלא פרוע) של המדינה, ויסתיים באדינבורו המופלאה והתוססת.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - גלזגו

נצא בטיסת בוקר דרך אירופה לגלזגו (Glasgow), העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בסקוטלנד. בעבר הייתה ידועה כעיר תעשיות אפורה אך משנות ה- 90 עוברת ריענון ושינוי תדמיתי והיום היא עיר תוססת ומעניינת.

ארוחת ערב ולינה בגלזגו

יום 2 | גלזגו - לוך לומונד - הכפר לוס - ערוץ הדמעות - פורט וויליאם

בבוקר נסייר באזור העתיק של גלזגו כולל הקתדרלה המפורסמת והאזור סביבה, נמשיך לביקור במוזיאון האמנות והגלריה של קלווינגרוב (Kelvingrove), אחד ממוזיאוני האמנות החשובים בסקוטלנד כולה. נצא מגלזגו בנוף טובל בירוק לאגם לומונד (Loch Lomond), האגם הגדול בסקוטלנד ואחד היפים במדינה, עליו נכתבו שירים ואמנים שונים קיבלו מנופיו השראה רבה. נמשיך לביקור בכפר הציורי לס (Luss) שלגדות האגם, כפר עם בתים קטנטנים ותצפית נהדרת אל החופים והמים שסביב. נמשיך בנסיעה בין נופים עוצרי נשימה ומעברי הרים מרשימים לביקור ב"ערוץ הדמעות" (Glen Coe), מקום בו התרחש טבח בשבט המקדונלד במאה ה- 17. נמשיך לאורך חופי האגמים אל פורט וויליאם (Fort William), העיר הגדולה באזור, אשר מיקומה בסמוך להר (בן) נביס (Ben Nevis), ההר הגבוה בבריטניה, מושך אליה תיירים רבים.

ארוחת ערב ולינה בפורט וויליאם

יום 3 | פורט וויליאם - רכס הרי נביס - פורט אוגוסטוס - "מדרגות נפטון" - האי סקאיי - קייל אוף לוכאלש או האזור

בוקר קסום צפוי בעליה באמצעות רכבל לרכס הרי נביס; במהלך הנסיעה ובסיומה צפויים לנו נופים קסומים של חבל ארץ יפה זה. נמשיך בנסיעתנו ב"ערוץ הגדול" אל העיירה פורט-אוגוסטוס, בה נצפה ב"מדרגות נפטון", תחילת המערכת של התאים (locks) המאפשרים לספינה להתקדם ב"תעלה הקלדונית" המחברת את הים המערבי לאזור הנמל של העיר אינברנס (Inverness) הנמצאת בצפון מזרח סקוטלנד. נמשיך מערבה בין ההרים החולשים על "גלן-שיל", ונעצור לתצפית על טירת איילין דונאן (Eilean Donan) המסתורית והעתיקה, הממוקמת על אי קטן במפגש בין 3 אגמים. נחצה את הגשר היבשתי לביקור מרהיב באי סקאיי (Skye), אי פראי בו הרבה נחלים וביצות כבול. מתיישביו המועטים כמעט וכרתו את כל העצים בו ולכן נופיו אידיאלים לגידול כבשים וקצת דיג – הענפים המסורתיים של המקומיים. נראה את נופיו הדרומיים של האי, נחצה גשרים מעל נחלים ונופים פראיים, ונראה את השפעת תקופת הקרחונים על הנוף.

ארוחת ערב ולינה באזור קייל אוף לוכאלש

יום 4 | לוך מארי - מפלי ויקטוריה - גני אינבריו - אינברנס - אבימור

בבוקר נצפין לתוך אזור ההיילנדס (Highlands) המפורסם, הגבוה והפראי, בו ערפל ומיסטיקה מתערבבים זה בזה והוא זה שהקנה לסקוטלנד את פרסומה והגן שנים רבות על עצמאותה מפני כובשים. נעצור לביקור במפלי ויקטוריה המרשימים שליד לוך מאריי, אחד מאגמי המים המתוקים היפים של סקוטלנד. ככל שמזג האוויר יאפשר נצא לשייט מהנה על האגם. נמשיך בנסיעה לביקור בגני אינבריו (Inverewe Gardens), גן בוטני יפיפה ופורח שהוקם בשנת 1862. נמשיך בנסיעה באזור קסום ופראי עד הגעתנו לעיר אינברנס (Inverness), השוכנת בקצהו הצפוני של לוך נס. העיר נחשבת בירת הצפון ובעבר גם אחת מבירות זיקוק הוויסקי בעולם. העיר מסמלת את הצלחת הכלכלה הסקוטית עם תנופת בנייה גדולה והגירה חיובית של צעירים לצד אוניברסיטה שוקקת חיים וסצנת חיי לילה פעלתנית. נערוך סיור בעיר יפה זו ונמשיך למלוננו באבימור (Aviemore).

ארוחת ערב ולינה באבימור

יום 5 | אבימור - הפארק הלאומי קריינגורמס - קינגוסי - פיטלוכרי

בבוקר נסייר באחד מהפארקים הלאומיים היפים של סקוטלנד, קריינגורמס (Craingorms), פנינת חמד טובלת בירוק, משובצת באגמים, משכנם של בעלי חיים רבים, והחולשת על עמק speyside בו נמצאות מזקקות הוויסקי הסקוטיות הידועות בעולם. נבקר במרכז האיילים הנמצא במקום ונוכל לראות וללמוד אודות בעל חיים נפלא זה בסביבתו הטבעית. נמשיך דרומה לכיוון העיירה קינגוסי (Kingussie), לביקור וצפייה בכלבי הרועים מסוג קולי בורדר, המסייעים בידי החוואים לאיסוף והעברה של עדרי הכבשים. בדרכנו דרומה לכיוון פיטלוכרי (Pitlochry) נעצור לביקור בנקודת תצפית המלכה, Queen's view, שעל גדת Loch Tummel. נוף הנראה כלקוח מגלויה מצוירת יתגלה לנגד עינינו, גם המלכה ויקטוריה עצרה להתפעל מיופי המקום בביקורה באזור בשנת 1866. נמשיך בנסיעה דרך יערTay  העבות ונגיע לביקור בעיירה הציורית פיטלוכרי בה מצויות בריכות שנבנו עבור דגי הסלמון החוזרים להשריץ דגה במימי אגם פסקלי הסמוך.

ארוחת ערב ולינה באזור פיטלוכרי

יום 6 | פיטלוכרי - טירת בלייר - סיור במבשלת וויסקי - טירת סטירלינג - אדינבורו

נצא לסיור בטירת בלייר (Blair Castle) הצבועה לבן עם צריחים ציוריים, אחת הטירות הייחודיות בסקוטלנד שבנייתה החלה בשנת 1269, מקום מושבו של הדוכס מא'תול. נבקר בחדרי הטירה ונראה את הריהוט הבריטי העתיק, כלי הנשק וחדרי השינה. נמשיך לסיור באחת ממבשלות הוויסקי הסקוטיות המסורתיות בהן נוכל ללמוד על תעשייה מסורתית ומהותית זו בכלכלת סקוטלנד, וכמובן לטעום כוסית ממשקה איכותי זה. נדרים לכיוון העיר סטירלינג, עיר שהייתה עדה למלחמות רבות-השנים בין הסקוטים לאנגלים, בה מצויה גם טירת סטירלינג (Stirling), אחד מהסמלים הלאומיים של סקוטלנד, היושבת על צוק מרשים. נבקר בטירה מרשימה זו. לאחר הסיור נעצור לביקור ביד הזיכרון לוויליאם וולאס, הגיבור הלאומי של סקוטלנד, שבאומץ ליבו ובנחישותו סלל את הדרך לעצמאותה של סקוטלנד מאנגליה במלחמות העצמאות של המאה ה-13. ממרומי יד הזיכרון נוכל לראות את הנוף המרהיב של הסביבה ואף את אזור שדה הקרב המפורסם של בנוקברן. משם נצא אל אדינבורו (Edinburgh), בירת סקוטלנד. בדרך נעצור לתצפית על שלושת גשרי Forth המפורסמים, מעשי ידי האדם להתפאר, המחברים את גדותיו של מיצר פורת' הרחב. נסיעה קצרה תביאנו לאדינבורו, בה אזור עתיק ובראשו המצודה האדירה החולשת על כל העיר.
ארוחת ערב ולינה באדינבורו.

יום 7 | אדינבורו

נקדיש את כל היום לאדינבורו. נבקר במצודה שלה, האתר הבולט בקו הרקיע שלה, ונספר את ההיסטוריה של העיר המשתקפת בתולדות המצודה. נוכל לראות, בין היתר, את אבן ההכתרה של מלכי בריטניה ואת יהלומי הכתר הסקוטי. נסייר ב"מייל המלכותי" של העיר, לאורכו פזורים שלל מוזיאונים וחנויות מרהיבות המציעות קילטים (חצאיות סקוטיות) לכל דורש, נעבור על פני גני רמזי ונבקר בקתדרלת סנט גילס. נעלה לתצפית על העיר מגבעת קלטון, בה האנדרטה לאדמירל נלסון. נסייר באזורים החדישים והתוססים לא פחות של עיר מרשימה זו.
בערב נצא לבילוי מהנה בעיר הכולל מופע פולקלור סקוטי מרהיב וארוחת ערב.
לינה באדינבורו.

ימים 8-9 | אדינבורו - ת"א

נמשיך את ביקורנו באדינבורו ככל שיספיק הזמן. נבקר במבנה המסתורי של  Real Mary King's Close ונשמע על סיפורי הרוחות והאגדות האורבניות במקום… נמשיך את הביקור ככל שיתיר לנו הזמן עד טיסתנו. בצהריים ניסע לנמל התעופה של אדינבורו לטיסה דרך אירופה לתל אביב וננחת בבוקרו של יום המחרת, היום ה- 9.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים‎כרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.
‎תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €650
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בחברת בריטיש איירווייז כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה, דרגת תיירות טובה והטוב בנמצא באזורי ההיילנדס
 • כלכלה: חצי פנסיון לרבות ארוחת ערב במסעדה באדינבורו כולל מופע.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחה לסקוטלנד, ומדריכים מקומיים על פי הצורך.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות הערב (קלה/חמה/אלכוהול).
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה