טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול ייחודי למזרח קנדה - 11 יום - ניופאונדלנד בתקופת השלכת

טיול ייחודי למזרח קנדה - 11 יום - ניופאונדלנד בתקופת השלכת

צפון אמריקה
טיולים מאורגנים
11 ימים / 9 לילות

“פרובינציית ניופאונדלנד ולברדור” הממוקמת במזרח קנדה, היא ארץ של נופי פרא, יערות, אגמים, חופים מסולעים ומצוקים שעולים מן הים, פארקים לאומיים, פיורדים וקרחוני ענק שצפים מגרינלנד. בין כל אלה נמצאים שדות דיג עשירים וכן אוכלוסיות ענק של עופות ים המתמקמות במושבות צפופות בעונת הקינון. יונקים ימיים כמו הלווייתן הכחול ובעלי חיים כמו אייל הקורא הם גם “תושבי” המקום. האי הגדול ניו פאונדלנד צמח מן האוקיינוס האטלנטי וזה עדיין ממשיך לפרנס אותו ולהעניק לו חיים. לעומתו, החלק היבשתי הענק והבתולי לברדור מתפתח בקצב איטי. מקומו של האדם לא נפקד מאזור מרתק זה,  ההתיישבות החלה לפני כ 7,500 שנים על ידי האינואיטים והאינדיאנים אשר גרים בה עד היום, ב 1000 הראשונה לספירה הגיעו הוויקינגים וציידים בסקים מספרד וב1497, הגיע מגלה קנדה ג’ון קאבוט.
נטייל בתקופת השלכת בניופאונדלנד, נבקר בעיירות ציוריות, כפרי דייגים, נראה מגדלורים מפורסמים ויפים, נפגוש תושבים חביבים דוברי אנגלית בניב מיוחד אופייני למקום, וקהילות מהנידחות בצפון אמריקה!

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • טיול חדש וייחודי לאזור זה!
 • ביקור בשמורה האקולוגית סנט מארי
 • ביקור במבשלת ‘קידי וידי’
 • סיורים בכפרים וערים ציוריות
 • ביקור ביקב אי האלקה הגדולה
 • טיולים חווייתיים בפארק גרוס מורן
מזרח קנדה
מסלול הטיול
יום 1
ת"א - טיסה דרך יעדי ביניים - הגעה אל סנט ג'ונס

נצא בטיסה מתל אביב דרך יעדי ביניים אל ניופאונדלד. ננחת בעיר הבירה סנט ג’ונס, זוהי עיר יפה הידועה בבתיה הצבעוניים. במרכזה נמל גדול ויש בה כמה אתרים מעניינים.  ננחת בשעות הערב המאוחרות וניסע למלון ללינה.

לינה בסנט ג’ונס

יום 2
סנט ג'ונס

היום נצא לביקור באתרים המרכזיים של העיר, נראה בין השאר את מגדלור קבוט הנבנה ב1897 , זהו המקום ממנו קלט לראשונה ממציא הרדיו מרקוני שדר טרנס אטלנטי אלחוטי. נמשיך בנסיעה קצרה דרומה אל קייפ ספיר (Cape Spear) זוהי לשון יבשה קטנה שהיא הנקודה המזרחית ביותר בכל אמריקה הצפונית. המקום נחשב אתר היסטורי לאומי ובו שני מגדלורים, נשמע את סיפורה של משפחת קנטוול – משפחה של שומרי מגדלור, שחיה חיי בידוד למען בטיחותם של הספנים באזור מרוחק זה של האוקיינוס האטלנטי.

לינה בסנט ג’ונס

יום 3
סנט ג'ונס - אל העיירה Bay Bulls - שייט

היום ניסע אל העיירה Bay Bulls, עיירת דייגים חביבה, נצא לשייט בספינה בין איים ומצוקים, נצפה בעופות מים ובתקווה נראה לווייתנים. לאחר השייט נחזור אל סנט ג’ונס להשלמת הסיורים, נבקר במבשלת ‘קידי וידי’ (Quidi Vidi) שמייצרת סוגים של בירה ממי קרחונים ימיים. אלה המים הטהורים ביותר שהאדם המודרני יכול להשיג, שכן הם נוצרו ממשקעים שקפאו לפני 25 אלף שנה.

לינה בסנט ג’ונס

יום 4
סנט ג'ונס - חצי האי אבלון - שמורת קייפ סנט מארי

היום ניסע אל חצי האי אבלון (Avalon Peninsula) על נופיו ועל יישוביו הקטנים. הנסיעה אל חצי האי אבלון, תספק לנו חוויית צפייה ביערות ואגמים ומשמאלנו האוקיינוס הרחב. אם יתמזל מזלנו, נוכל לראות סילון מים שניתז מעלה, ואחריו לווייתן גדול סנפיר שעולה לשאוף אוויר. נגיע אל השמורה האקולוגית סנט מארי, המכילה בין השאר עשרות אלפי ציפורי סולה צפונית. כמות הציפורים היא מראה מרהיב.  נהלך ונצפה בעופות המקננים במצוקי הים. בסוף היום ניסע אל העיירה טריניטי ללינה.

לינה בטריניטי

יום 5
בונה ויסטה וטריניטי

היום נבקר בעיירה טריניטי, עיירה היסטורית בת מאות שנים, המשמשת דוגמה חיה להתיישבות של האדם הלבן בניופאונדלנד – מעין מוזיאון חי עם בניינים ציבוריים מקוריים כמו בית המשפט, ובתים של בעלי מקצוע מהמאות ה-17 וה-18 כגון נפח ורופא, שמשוחקים על ידי תושבי המקום, הלבושים, כמובן, בלבוש האותנטי של אותה תקופה. נשוטט ונחווה היסטוריה ונופים גם יחד. בהמשך היום, ניסע אל בונה ויסטה, כאשר מגלה הארצות האיטלקי ג’ובאני קאבו (או ג’ון קאבוט כפי שהוא מוכר) גילה לראשונה את צפון אמריקה ב -1497, מילותיו הראשונות היו “O buono vista!”. בתרגום לאנגלית – איזה מראה יפה! וזה מה שנרגיש בעיירה המהווה אתר היסטורי להגעתו של קאבוט. נחזור ללינה בטריניטי.

לינה בטריניטי

יום 6
פארק טרה נובה - אל איי טויילינגייט

היום נגיע אל פארק טרה נובה, הפארק הלאומי הראשון בניופאונדלד ואחד היפים ביותר. נראה את החופים היפים, המפרצונים, ונקווה לעופות המים והחיות הרבות האחרות. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה אל איי טויילינגייט  (Twillingate) המורכבים בעיקר מהאי דרום טווילינגייט ומהאי צפון טווילינגייט ומעוד כמה איים קטנים. נגיע אל העיירה הנושאת את אותו שם, נראה מפרץ מוארך עם מי אוקיינוס ללא גלים המוקפים במבנים צבעוניים. נבקר ביקב המיוחד שבעיירה (באי הדרומי), “יקב אי האלקה הגדולה (“(“Auk Island Winery הקרוי על שם העוף הימי שנכחד. זו דרכם של הבעלים לשמרו לפחות בזיכרון. היקב מתמחה ביינות שאינם עשויים מענבים כמצופה אלא מפירות יער שאותם מתסיסים בשיטה ייחודית שפיתחו כאן. נוסף כך, עובדי המקום משתמשים לשם ייצור היין במי קרחונים ימיים בני 20 אלף שנה ויותר, בדומה לבירה בסנט ג’ונס.

לינה בטויילינגייט

יום 7
טויילינגייט ועיירות נוספות

היום נסייר בכל אזור ה”דאון-טאון” של טויילינגייט, משם ניסע לכיוון קרואו-הד (Crow Head), עיירה קטנה מצפון לטווילינגייט, לביקור במגדלור המרשים לונג פוינט (Long Point Lighthouse). זהו אחד האתרים היפים באי, העומד על צוק פראי שעולה מן הים לגובה 110 מטר. ממנו יוצאים שבילי הליכה חווייתיים בין נוף קדומים עוצמתי, המשתלט מיד על כל החושים. נבקר גם בעיירה הציורית סלבג’ ((Salvage, נראה את הבתים הצבעוניים היפים, הממוקמים לאורך קו החוף  ונחווה קצת מהאווירה השלווה של האזור. נמשיך אל לואיספורטה (Lewisporte) ונבקר במוזיאון By the Bay, המציג בין השאר עבודות יד מסורתיות, חלקן עבודות אינדיאניות. נגיע אל מלוננו הממוקם סמוך לפארק גרוס מורן בו נבקר למחרת.

לינה באזור פארק גרוס מורן

יום 8
פארק גרוס מורן

הפארק הלאומי גרוס מורן הוא ללא ספק אחד הפארקים המרשימים ביותר במזרח קנדה ונחשב אתר מורשת עולמית של אונסק”ו. נוף מרהיב של פיורדים והרים, מכוסה חלקית ביער צפוף, חיות הבר ייחודיות וצמחייה המתאימה לתנאים הקרים. הפארק נחשב לאחת האטרקציות הפופולאריות ביותר של ניופאונדלנד, ונקרא בין השאר “גלאפגוס של היבשת הטקטונית”. נהנה מיומיים בפארק, מסלולי הליכה, שיט, עצירה לנקודות תצפית מרהיבות ועוד עוד.. בסוף היום נחזור אל מלוננו .

לינה באזור פארק גרוס מורן

יום 9
פארק גרוס מורן – אל דיר לייק

היום נמשיך את הסיורים בפארק, בסוף היום ניסע אל דיר לייק ממוקמת בסמוך לאגם הנושא את אותו שם.

לינה בדיר לייק

ימים
10-11
טיסה דרך יעדי ביניים – תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונצא אל טיסתנו לתל אביב. הגעה משוערת אל תל אביב תהיה ביום ה- 11.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מחיר הטיול כולל
 • טיסות בינלאומיות במחלקת תיירים.
 • בתי מלון ברמת תיירות טובה, או הטוב בנמצא, על בסיס ארוחת בוקר.
 • 5 ארוחות צהריים, 1 ארוחת ערב (הארוחות אינן כוללות שתייה).
 • תחבורה: אוטובוס מרווח וממוזג עפ”י גודל הקבוצה.
 • כניסות לכל האתרים כמפורט בתוכנית.
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה לפני יציאת הטיול.
 • מדריך ישראלי מומחה לצפון אמריקה מצוות החברה הגיאוגרפית – מוטי סבאג.
מחיר הטיול אינו כולל
 • ויזה לקנדה (ניתן להוציא באתר המקוון, עלות הוצאת הוויזה היא כ- 7$. אישור הוויזה מתקבל תוך מספר ימים).
 • ארוחות נוספות.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו”ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת ליחיד בחדר: $690.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, שיט, טיסות, מע”מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו”ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
הערות כלליות
 • בכל מקרה של ביטול הטיול או שינוי הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של הארצות שבהן נטייל, אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך.
 • אנו ממליצים לעשות ביטוח נסיעות עם ההרשמה לטיול.