טיול לטנזניה וזנזיבר - 13 יום - מנדידת הגנו בשמורות צפון טנזניה אל שמורת השימפנזים באגם טנגניקה

טיול לטנזניה וזנזיבר - 13 יום - מנדידת הגנו בשמורות צפון טנזניה אל שמורת השימפנזים באגם טנגניקה

אפריקה
13 ימים
11 לילות

מסלול ייחודי לחברה הגיאוגרפית

"ביער של שמורת גומבה בטנזניה חייתי בעולם חלומות"
ג'יין גודול, חוקרת שימפנזים פורצת דרך, מייסדת ומנהלת מכון "ג'יין גודול" בשמורת גומבה

טנזניה, הגדולה במדינות מזרח אפריקה, היא מדינה שוברת שיאים. כאן נמצא ההר הגבוה באפריקה (הקילימנג'רו) והאגם הכי עמוק (אגם טנגניקה), המכתש הגעשי השלם הגדול בעולם (נגורונגורו) וריכוז חיי הבר הגבוה ביותר, עם לא פחות מארבעה מיליון בעלי חיים מכ-430 מינים. כל אלה הופכים את טנזניה ליעד מושלם לטיול ספארי, שבסיומו מחכה האי זנזיבר, עם חופים טרופיים יפהפיים ומטעי תבלינים אקזוטיים.

הטיול לטזניה וזנזיבר כולל ביקור בשמורות הטבע המפורסמות של טנזניה, בהן מכתש נגורנגורו שבתוכו מגוון בתי גידול ומגוון גדול במיוחד של בעלי חיים, ושמורת הסרנגטי העצומה, ביתם של אריות, נמרים, זברות, ג'ירפות, מינים שונים של אנטילופות ועוד. שיאו של הטיול הוא ביקור בשמורת השימפנזים הנידחת על גדות אגם טנגנייקה, שמורת גומבה, שבה ערכה ג'יין גודול את המחקר המפורסם שלה. את הטיול מסיימים באווירה שונה לגמרי באי זנזיבר, הנמצא באוקיינוס ההודי ממזרח לחופי טנזניה.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - אדיס אבבה - ארושה

בשעות הבוקר המוקדמות נצא מתל-אביב דרך אדיס אבבה לשדה התעופה שליד הקילימנג'רו לכאן נגיע בשעות הצהרים.

לאחר השלמת הליכי ההגירה והמכס נצא   לסיור בשמורת ארושה (Arusha). מעל השמורה הקטנה מתנשא מדרון הר עצום מכוסה ביער, ומתחתיו נוצצים אגמי מומלה (Momella Lakes), המוקפים יערות ולועות הרי געש. בכל האזור יש שפע של בעלי חיים, וביניהם קופי קולובוס, הנראים כמרחפים בינות לעצים.

לאחר הסיור בשמורה ניסע אל בית המלון .

יום 2 | שמורת אגם מניארה ולוע הנגורונגורו

בשעות הבוקר נצא מערבה לכוון שמורת הטבע של אגם מניארה   (Manyara) זו שמורה הקטנה הנמצאת למרגלות מצוק ובתי הגידול בה מגוונים: החל מעצי באובב הפזורים על המדרונות, דרך יער צפוף ובו קופים מיוחדים וכלה במישורי העשב כאן נפגוש לראשונה באוכלי העשב האופייניים לסוואנות האפריקאיות. נבלה כאן את מרבית שעות היום ואחר הצהרים ניסע  מערבה אל ה"פלא השמיני" של העולם -לוע הנגורונגורו  (Ngorongoro). הלודג' ממוקם בגובה 2400 מטרים מעל פני הים וממנו נשקיף הלוע – מכתש ענקי (בשטח של כ- 100 קמ"ר) מוקף מצוקים תלולים מכל עבריו ובתוכו אגם.

יום 3 | לוע הנגורונגורו

הבוקר נרד אל תוך לועו של הנגורונגורו, שם נמצא מגוון נופים ובתי גידול. יערות, ביצות חורשים וסוואנות ביניהם משוטטים בעלי חיים רבים – אריות ועדרי צבאים, נשרים וצבועים, והכול בתפאורה מרשימה בעוצמתה.

ימים 4-6 | שמורת הסרנגטי

נתחיל את בוקר היום הרביעי לטיולנו בביקור בכפר מסאי, ואחר כך נמשיך מערבה אל מרכז הסרנגטי  (Serengeti) בדרך  החוצה מישורים רחבי ידיים הידועים בכינויים "מישורי הסרנגטי". באזור זה מתרחשת הנדידה הגדולה- מיליוני גנו מכסים את פני המישורים בנדידתם, ואיתם הזברות ובעקבותיהם אריות וצ'יטות ומעליהם נשרים, עזניות ורחמים.

את מרבית שעות הימים האלה נקדיש לסיורים בשמורה.  בעלי חיים בנופי סוואנה אינסופיים: עדרי גנו, צבאים, זברות וג'ירפות, אריות, נמרים וברדלסים, צבועים ותנים, נשרים ומיני ציפורים אחרות. שפע מינים הנעים לאיטם, אוכלים ונאכלים ללא שינוי מזה אלפי שנים.

יום 7 | קיגומה - בעקבות ליוינגסטון

נצא בטיסה פרטית מלב הסרנגטי אל העיירה קיגומה (Kigoma), השוכנת לשפת אגם טנגנייקה שהוא השני בגודלו והעמוק ביותר ביבשת אפריקה. בשעות אחר הצהרים ניסע אל הכפר Ujiji-שנכנס לנצח אל המיתולוגיה האפריקאית, לאחר שבשנת 1871 נפגשו כאן שתי דמויות היסטוריות: העיתונאי האמריקאי הנרי מורטון סטנלי שיצא לחפש את ד"ר דייויד ליוינגסטון חוקר ומגלה אפריקה, שיצא לסייר באפריקה כשלוש שנים קודם לכן- ומאז נעלמו עקבותיו.

בפגישתם המרגשת ניגש סטנלי הנסער לעבר ליוינגסטון, האדם הלבן היחיד בחלק זה של אפריקה, ואמר לו את המשפט האלמותי: "ד"ר ליוינגסטון, אני משער?" (Dr. Livingstone, I presume?)". "

נבקר במוזיאון במצוי במקום ובאתר ההנצחה למפגש בין שני האישים שהפך לאירוע מכונן בדברי ימי המסעות הגדולים לגילוי היבשת השחורה בתקופה הויקטוריאנית.

ימים 8-9 | בעקבות ג'יין גודול אל השימפנזים בשמורת גומבה

על גדות אגם טנגנייקה (Tanganyika) ממוקמת שמורת גומבה (Gombe Strean National Park)- שמורה קטנה מאוד (בסך הכול 52 קמ"ר), במקום נידח אליו מגיעים מתי מעט. זהו גן עדן לשימפנזים החיים כאן בקבוצות  קבוצות. חלוצת החוקרים שהגיעה לחלק זה של העולם בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת,  במטרה לחקור את הקופים האלה, היתה ג'יין גודול שהתחקתה אחר השימפנזים במשך כעשרים שנים. גודול הביאה לעולם גילויים מדהימים על חיי החברה והיכולות של השימפנזים..בין היתר היא גילתה את מארג חיי החברה הסבוכים שלהם, הפריכה את ההשערה שרווחה עד אז שהשימפנזים הינם בעלי חיים צמחונים טהורים, גילתה את יכולותיהם בתכנון והכנת כלים ועוד..בזכות מחקרה המקיף של ג'יין גודול, שמורת גומבה הוכרזה כפארק לאומי ב- 1968.

בבוקר היום ה- 8 לטיולנו, נצא בהפלגה באגם טנגנייקה אל שמורת גומבה. עם ההגעה נצא לסיור ברגל וננסה להתחקות אחר השימפנזים. . נצעד במעבי יער הגשם לפגישה עם קופי האדם המרשימים הללו. המפגש עם השימפנזים מרתק, והוא אחת מגולות הכותרת של מפגשים עם בעלי חיים בטבע. . את הלילה של היום ה- 8 לטיול נבלה בלודג' המצוי בתוך השמורה עצמה. את היום ה-9 נקדיש להמשך החיפוש אחר השימפנזים ובתום זה נחזור בהפלגה אל מלוננו בקיגומה.
הערה חשובה: ההליכה תוך ניסיון למצוא את השימפנזים הינה קשה ועלולה להמשך שעות רבות ולא תמיד מסתיימת במפגשים עם השימפנזים (לכן אנו מתכננים מספר סיורים).  לאחר מציאת השימפנזים- זמן השהות לידן מוגבל לשעה בלבד.

יום 10 | אל חוף האוקינוס ההודי - זניזבר

בשעות הבוקר נבלה בנמל ובשוק ההומה של קיגומה, לחופו של האגם נשים רוחצות את ילדיהן, ספינות עמוסות בסחורות ואנשים מפליגות מכאן ברחבי האגם (תלוי בשעות הטיסה). בשעות הצהרים נעבור לשדה התעופה לטיסה אל דאר א-סלאם, הבירה המסחרית של טנזניה והעיר הגדולה במדינה, השוכנת לחוף האוקינוס ההודי ואחת הערים הגדולות בטנזניה.  עם ההגעה ולאחר המתנה נמשיך בטיסה אל האי זנזיבר מהמקסימים והאקזוטיים באיי האוקיינוס ההודי. שמותיהם של רבים ממגלי אפריקה קשורים לאי- ברטון, ספיק וליוינגסטון, החלו את מסעותיהם לגילוי היבשת מאי זה. בביקור באי משלב ים את ההנאה מהים הכחול, החול הלבן ודקלי הקוקוס התמירים

יום 11 | זנזיבר – העיר העתיקה

שעות הבוקר תהיינה חופשיות להנות מהחוף היפה, לשנרקול ושחיה.

בשעות אחר הצהרים ניסע אל העיר העתיקה של זנזיבר- המכונה עיר האבן (Stone Town) נשוטט בסמטאות, בשוק במבוכי העיר המוסלמית כאן נגלה את הפינות הסמויות לצלילי המואזין.

ימים 12-13 | זנזיבר - סיור תבלינים - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור תבלינים במהלכו נבקר במטעי קוקוס ותבלינים שונים בזנזיבר, הידוע גם בשם "אי התבלינים". המגוון הגדול של הצומח באי משמש לתיבול ולהכנת מזון, קוסמטיקה, צבעים ותרופות. פירות טעימים הגדלים בזנזיבר כוללים תפוז, לימון, קוקוס ובננה, יחד עם פרי עץ הלחם והג'קפרוט הפחות ידועים. ניתן לראות גידולים של מינים ריחניים וארומטיים, כמו ציפורן, אגוז מוסקט, ג'ינג'ר, צ'ילי, פלפל שחור, וניל, כוסברה, קינמון, ואצות. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה לטיסה היוצאת מזנזיבר לתל-אביב דרך אדיס אבבה. ננחת בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות של היום ה- 13 לטיול.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


מדריכת הטיול: אתי דיין, מדריכה ותיקה ומנוסה, בעלת תואר שני בלימודי אפריקה. מתגוררת מזה כ- 18 שנים בכפר של שבט המסאי בקניה. חיה, נושמת ומטיילת ביבשת השחורה מזה שנים.

 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $450
 • המחיר למינימום 10 מטיילים.
 • הטיול יוצא בקבוצה קטנה ומספר המקומות מוגבל! (מקסימום 12 מטיילים בקבוצה).
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר (כולל טיסה פרטית מהסרנגטי לגדות אגם טנגניקה).
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות בחברת "אתיופיאן איירליינס", כמפורט בתכנית.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית (טיסה פרטית מהסרנגטי אל קיגומה + קיגומה-דאר-א-סלאם-זנזיבר).
 • לינה: לינה בבתי מלון ולודג'ים מדרגה ראשונה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
 • כלכלה: פנסיון מלא (החל מארוחת הערב של היום הראשון ועד ארוחת הבוקר של היום האחרון).
 • מים מינרליים במהלך היום.
 • תחבורה: רכבי 4X4 בעלי גג נפתח לצפייה ולצילום של בעלי החיים (מקסימום 6 מטיילים בכל רכב, מקסימום 2 רכבים בקבוצה), בליווי נהגים מקומיים דוברי אגלית אשר מכירים היטב את השטח. באיזור קיגומה – רכבים מסוג קוסטר.
 • מכשירי קשר ברכבים.
 • כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
 • ביקור בכפר מסאי.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל, עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: אתי דיין, מדריכה מומחית לאפריקה מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפת טנזניה.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה לטנזניה ($50 להנפקה במקום).
 • הוצאת דרכון.
 • ביטוח: בריאות ומטען, לטיול זה מומלץ ביטוח 'ספורט אתגרי' הכולל הטסה רפואית.
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • ההליכה תוך ניסיון למצוא את השימפנזים עלולה להיות קשה ולהימשך שעות רבות ולא תמיד מסתיימת במפגשים עם השימפנזים (לכן אנו מתכננים מספר סיורים).  לאחר מציאת השימפנזים – זמן השהות לידן מוגבל לשעה בלבד.
 • סדר הביקור באתרים ובשמורות עלול להשתנות כתוצאה מאילוצים שונים.
 • אשרת כניסה לטנזניה: את האשרה נקבל בכניסה למדינה, עם הנחיתה.
הדפסה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד
אתרים נבחרים בטנזניה
אתרים נבחרים בטנזניה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בטנזניה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בטנזניה, מהמישורים האינסופיים של שמורת סרנגטי ועד זנזיבר שטופת השמש.
קרא עוד
המסע הגדול בעולם
המסע הגדול בעולם

מאת החברה הגיאוגרפית

הנדידה הגדולה היא המסע הפנטסטי ביותר בעולם. זהו חלומם של חובבי הטבע, בעלי החיים והמסעות. הצפייה בנדידה הגדולה היא מסוג החוויות שעושים פעם בחיים וזוכרים לתמיד. על מה כל המהומה? אתם מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
זנזיבר - גן העדן של מזרח אפריקה
זנזיבר - גן העדן של מזרח אפריקה

מאת גיורא (גיגי) לוין

זנזיבר היא גן עדן למטיילים, הרפתקנים, צוללנים והיסטוריונים, ולכל החפץ בחופשה מסוג שונה. ביקור בצפון האי הוא מסע בוטני מרתק במטעי התבלינים האקזוטיים; סיור בעיר האבן הינו מסע מרתק אל ההיסטוריה של מזרח אפריקה; חופי הזהב עטורי דקלי הקוקוס מהווים תפאורה מושלמת לחופשה ואילו מתחת לפני המים – עולם עשיר וססגוני.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על זנזיבר
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על זנזיבר

מאת מי-טל גבינג

איי זנזיבר שלחופי אפריקה הם יעד מושלם לנופש אקזוטי קסום - ים בצבע טורקיז, חופים לבנים, עצי קוקוס גבוהים ולחובבי הצלילה - עושר אדיר של בע"ח מתחת למים. היכנסו וגלו עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על זנזיבר.
קרא עוד
לחיות עם השימפנזים - עשר עובדות מעניינות על ג'יין גודול
לחיות עם השימפנזים - עשר עובדות מעניינות על ג'יין גודול

מאת החברה הגיאוגרפית

ג'יין גודול היא המומחית הגדולה ביותר בעולם בכל הנוגע לשימפנזים. מעבר לתרומות הרבות שתורמת גודול למדע ולאיכות הסביבה, היא מנהלת חיים מרתקים ויוצאי דופן. הנה 10 עובדות מרתקות על ג'יין גודול.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בטנזניה
מידע שימושי למטייל בטנזניה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בטנזניה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על טנזניה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על טנזניה

מאת החברה הגיאוגרפית

לטנזניה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על טנזניה.
קרא עוד